Samsung Galaxy S2 I9100 i S2+ I9105

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S2 I9100 i S2+ I9105

Post od Zile995 »

Probaj da vratis na stariju verziju gp services, ako mozes.
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

bacom
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1011
Pridružio se: Čet, 25. Jul 2013. 02:23
:: galaxy s2 i9100
:: G3 d855

Re: Samsung Galaxy S2 I9100 i S2+ I9105

Post od bacom »

Koristi li neko " disable Fast Dormancy" ( *#9900# poziv).
Čini mi se da je jača 3g mts mreža!

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S2 I9100 i S2+ I9105

Post od Zile995 »

Ne na Telenoru. Mislim da Telenor ima F.D. :)
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

bacom
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1011
Pridružio se: Čet, 25. Jul 2013. 02:23
:: galaxy s2 i9100
:: G3 d855

Re: Samsung Galaxy S2 I9100 i S2+ I9105

Post od bacom »

Moj s2 počeo sam da poziva drugi broj. Šta je u pitanju nije mi jasno ali sam pozvao moj e-71 koji je bio pored njega.
Na s2 sam izabrao broj nokie koju sam mislo pozvati za par minuta i okrenuo ga na ekran (ima futrolu pa uvek tako štitim ekran) da tako stoji.
Nokia je bila pored njega sa ekranom na gore (njega držim na leđima).
Dok sam se obuvao vidim da mi svetli ekran od nokie (ton je bio isključen).
Nisam odmah video da imam poziv i dok sam uzeo da vidim ko je poziv se završio.
E, pogldam pa mi nije bilo jasno. Slično mi počinje i broj fiksnog pa sam mislio neko iz kuće? Gledam broj po broj, ali nije. Broj lepo sve kako ide +381640...i dalje gledam kad ono broj mog s2. Ja pored njega a on me zove.
Pogledam u nokiu, lepo stoji da imam propušten poziv. Samo u nokiji nisam u kontaktima stavio +38164.. već 064..i napisao “Ja S2 “.
Kako je moguċe tako nešto?
U temi G3 sam se žalio da mi UC brovser traži dozvolu da napravi poziv i pregleda podatke. Moram da kliknem da jer se zatvori i neće da radi. Znam da skoro svaka aplikacija ima na dnu kad je instaliram ceo spisak šta bi da radi na telefonu, ali ne moram da ručno dajem dozvole pa neka radi ako može? To je na androidu 6.0 V30J na g3 a na S2 to nije tražio.
Ljudi kako to da razumem, ako neko ima volje da komentariše.

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S2 I9100 i S2+ I9105

Post od Zile995 »

Na S2 nemas Android 6.0? Trebalo bi da trazi dozvole samo sa Androidom 6.0. Ako si na 4.1.2 on nema ta podesavanja i ne "smara" te sa permisijama.

Pita te u samoj app sta treba da dozvolis. Npr. kada skidas sa chrome-a neki fajl po prvi put, trazi permisije za storage, da bi skladistio podatke. I tako dalje, zavisi od aplikacije ;)

Ne znam sta da kazem o problemu sa "auto" pozivanjem :D
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

bacom
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1011
Pridružio se: Čet, 25. Jul 2013. 02:23
:: galaxy s2 i9100
:: G3 d855

Re: Samsung Galaxy S2 I9100 i S2+ I9105

Post od bacom »

Ja dobio za S2 ažuriranje na 6.0. Kako nisi čuo ebiga. Pa vidi kako sam napisao, mislio sam na g3.
Tu mi je 6.0 V30J i smara sa permisijama skora svaka aplikacija.
Da mogu da mu isključim tu kontrolu bilo bi ok.
Nego S2 sam uputio poziv, a kako neznam.
Čini mi se da će se to dešavati još.
Znate vi studenti dosta toga ali nije za narod.
Lepo stoji da sam napravio 2 poziva, a ono ja 1 a drugi?
Čuje li se Perosimke. Sigurno uči, uporan tip.
Antec se javi i ti, i gotovo.

shocky
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2006. 04:21
:: Samsung A52s
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S2 I9100 i S2+ I9105

Post od shocky »

Pozdrav,

hteo bi da refresujem tel i vratim na fabricko ovih dana kako uhvatim vremena (prepostavljam da bi mi trebalo bar 2,3h da pazljivo ispratim proceduru i sve vratim na prethodno) posto mi dosta zapucava a nisam to odradio bas, bas dugo. Pa bi zamolio za proceduru kako sve da odradim posto imam dosta aplikacija koje bi voleo da ostanu sa njihovim konfiguracijama, pa zatim i ponovo da rutujem tj. ne znam da li se rootovanje ponistava posle factory restarta?

1) Trebao bi backup prvo da odradim. Bese najpopularniji Titanium za tako nesto? Imenik i ostalo ce ostati na google nalogu pa posle samo povezem nalog i svi brojevi se prebace na tel?

2) Odradim factory restart. On nedira SD karticu?

3) Zatim bi trebao ponovo root da odradim?

4) Mislio sam i neki rom da ubacim pa sada bi to pitao za preporuku, koji bi ubacio i ne bi vise dirao. Spazio sam da Zile puno eksiperimetisao oko toga pa bi te zamolio za tvoje misljenje. I ne bi voleo gomilu onih default aplikacija da imam pa prepostavljam da sa drugim rom-om je to sve izbaceno?

5) Vratim backup nazad


Ne mogu da "ubijem" tel diranjem rom-a? To bi mi sada najmanje trebalo da mi se zakomplikuje nesto.

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S2 I9100 i S2+ I9105

Post od Zile995 »

1. Koristi Titanium Backup. Kupi app ili se snadji :D Kad udjes u Titanium idi u MENU (gornji desni ugao) pa Batch actions..., i kliknes na RUN pored Backup all user apps, pa gore desno na kvacicu.
Kontakte, tj. imenik cuva ako si odradio sinhronizaciju imenika sa Google nalogom.

2. Factory reset radi iz recovery-a. Power+vol down+home, pa wipe data i wipe cache partition ako je onaj budjavi stock recovery. Ako je CWM onda radis wipe data, wipe cache i u advanced wipe dalvik cacke(mada ga i data brise). U TWRP ides u WIPE pa advanced wipe, i stikliras data, cache, dalvik. Pa swipe-ujes da obrises.

Factory reset-om ne diras Internu memoriju i SD karticu.

3. To su starije verzije Androida. S2 je uvek imao traditional root, tako da je sve na sistemskoj particiji, sto znaci da ce ti ostati root posle factory reseta.

4. NeatRom v6.4. Nemoj da radis restore sa 4.1.2 Androida na bilo koji AOSP, ne preporucujem. Zato sam napisao NeatRom jer je stock based Android 4.1.2, samo sto je debloat-ovan, tj. nema defaultnih aplikacija, kao sto kazes.

5. Vratis opet preko Titanium-a. Ides opet batch actions pa RUN na Restore all apps with data. I primetices app+data/app only/data only. Posto hoces da ostavis i vratis sa svim konfiguracija, ostavi app+data i klikni na kvacicu gore desno.

6. Ne moze toliko da se zakomplikuje. Odin spasava stvar :)
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

shocky
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2006. 04:21
:: Samsung A52s
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S2 I9100 i S2+ I9105

Post od shocky »

1) Ok :), mislio sam da moze i free ver. sa google playa da odradi sve sto treba ali ocigledno treba full ver.

3) Kada sam rootovao od tada imam 3 app. SuperSU, CWM i STWeaks. To verovatno i svi imaju od kada se rotuje... Jedino SuperSU koristim tj. da preko njega dozvolim pristum sistemskom delu drugim app..

4) Ovu prvu recenicu:"NeatRom v6.4. Nemoj da radis restore sa 4.1.2 Androida na bilo koji AOSP, ne preporucujem." nisam shvatio bas najbolje. Kada budem wipe-vao, 4.1.2 verzija nece biti nego neka niza pa onda da ubacim NeatRom tj. da mu ne dozvolim da se azurira na 4.1.2 ako bude trazio?

Ovde skidam NeatRoom

A ovde odin? http://odindownload.com/

bacom
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1011
Pridružio se: Čet, 25. Jul 2013. 02:23
:: galaxy s2 i9100
:: G3 d855

Re: Samsung Galaxy S2 I9100 i S2+ I9105

Post od bacom »

Dobar je Neat, koristim ga ponekad.
Biće ti ista verzija kad ga vipuješ. Samo prati aroma instaler od Neata. Ponudiće ti tri verzije: lite, extralite i full. Ako hoćeš što manje aplikacija izaberi ExtraLite.
Imaš i stock kernel ili Apolo. Ja odaberem stock a Apolo može i posle da se flešuje.
Skini sa tih linkova rom i Odin3. U AP polje ubaci unzipovan rom da bude.. tar.MD5.
Kad počneš da flešuješ pitaj ako zapne a javiće se i Zile pa pitaj za verziju Neata i Kernel šta ti predlaže.

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S2 I9100 i S2+ I9105

Post od Zile995 »

shocky napisao:1) Ok :), mislio sam da moze i free ver. sa google playa da odradi sve sto treba ali ocigledno treba full ver.

3) Kada sam rootovao od tada imam 3 app. SuperSU, CWM i STWeaks. To verovatno i svi imaju od kada se rotuje... Jedino SuperSU koristim tj. da preko njega dozvolim pristum sistemskom delu drugim app..

4) Ovu prvu recenicu:"NeatRom v6.4. Nemoj da radis restore sa 4.1.2 Androida na bilo koji AOSP, ne preporucujem." nisam shvatio bas najbolje. Kada budem wipe-vao, 4.1.2 verzija nece biti nego neka niza pa onda da ubacim NeatRom tj. da mu ne dozvolim da se azurira na 4.1.2 ako bude trazio?

Ovde skidam NeatRoom

A ovde odin? http://odindownload.com/
3. Da, stara metoda za rutovanje. Cim imas Stweaks, sigurno imas i onaj Siyah kernel. Dobro, CWM ti je bitan.

4. Mislio sam na Restore aplikacija sa Titanium-om. Ako si bekapovao na 4.1.2 nemoj da radis restore aplikacija na nekom AOSP 4.1.2+ androidu (sve verzije vece od Android 4.1.2). To je TW samsungov rom, znaju nekad da pobrljave aplikacije na AOSP romovima. Nije preporucljivo. Zato sam rekao NeatRom v6.4 jer je 4.1.2 i mozes slobodno restore app.

Odavde skini Neat https://www.androidfilehost.com/?fid=23622183712462836
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

bacom
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1011
Pridružio se: Čet, 25. Jul 2013. 02:23
:: galaxy s2 i9100
:: G3 d855

Re: Samsung Galaxy S2 I9100 i S2+ I9105

Post od bacom »

Ne ljutiš se što sam se umešao, čovek pitao tebe.
Hteo sam da skrenem pažnju na kernel. Sam će verovatno pročitati prvu stranu.

shocky
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2006. 04:21
:: Samsung A52s
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S2 I9100 i S2+ I9105

Post od shocky »

Zile995, bacom, hvala na informacijama, sutra cu verovatno odraditi pa se cujemo :)

bacom
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1011
Pridružio se: Čet, 25. Jul 2013. 02:23
:: galaxy s2 i9100
:: G3 d855

Re: Samsung Galaxy S2 I9100 i S2+ I9105

Post od bacom »

Mnogo lepši telefon kad se instalira Nokia font.
Gde ima (Beograd) da se kupi baterija original za s2

shocky
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2006. 04:21
:: Samsung A52s
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S2 I9100 i S2+ I9105

Post od shocky »

Evo napokon radim, sada treba da wipe-jem ali ovde vidim sledeci problemcic

http://screencast.com/t/RleXEKccesF

ovde treba da ubacim I9100XWMS3_NeatROM_v6.4.zip ali je zip i kada raspakujem tu su folderi a trazi druge vrste formata tj. tar md5.

bacom
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1011
Pridružio se: Čet, 25. Jul 2013. 02:23
:: galaxy s2 i9100
:: G3 d855

Re: Samsung Galaxy S2 I9100 i S2+ I9105

Post od bacom »

shocky napisao:Evo napokon radim, sada treba da wipe-jem ali ovde vidim sledeci problemcic

http://screencast.com/t/RleXEKccesF

ovde treba da ubacim I9100XWMS3_NeatROM_v6.4.zip ali je zip i kada raspakujem tu su folderi a trazi druge vrste formata tj. tar md5.
Nemoj Neat da ubacuješ u Odin. Neat je custom rom baziran na stock rom-u.
Custom rom se flešuje sa CWM ili TWRP recovery. Znači taj što si skinuo flešuješ sa recovery na način kako ti je Zlle995 napisao.
Neznam koji recovery imaš, napiši.
Odin je za flešovanje stock roma, koji se skida kao zip i kad se uzipuje dobije se tar.MD5. On je spomenut ako nešta zapne kod custom roma da flešuješ stock 4.1.2.
Naj bolje sačekaj da ti se Zile995 javim da ne bude nesporazuma.

Послато са LG-D855

shocky
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2006. 04:21
:: Samsung A52s
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S2 I9100 i S2+ I9105

Post od shocky »

Skontao sam kasnije ali mi je dugo trebalo da nadjem i da budem siguran da znam sta trazim i radim. Nisam spazio na NeatRom temi da je pri dnu instalacija. Ima jako puno pisanim stvari u tih 3 posta da mi je promaklo.
Pratim samo ovo upustvo:

Installation with Full wipe:

-Download, and save zip to internal sdcard
-Go to recovery, Select Wipe data, Wipe cache
-Go to Advanced and Select Wipe dalvik cache
-Go to Mounts and storage, select Format system, Format preload - i ovo sam uradio
-Select Install Rom from SD card
Note, first boot takes about 5-10 mins, so don't panic
Reboot device

Takodje sam gledao i ovog lika sta radi: https://www.youtube.com/watch?v=g6opxrL2ZV8

Instalirao sam stock posto si bio spomenuo, posto ne znam koje su razlike pa ako mozes i da mi objasnis da znam za neki sledeci put :) . Ne znam samo sto je bilo ono 10 goggles i S5 goggles. Ja sam stavio ovo prvo tj. 10 goggles.
Zatim sam isao lite gde sam instalirao indeticne aplikacije kao i ovaj lik iz videa. Ali vidim da se ipak pojavile neke koje nisu bile na spisku kao se podigao sistem: dropbox, hangouts,...

Sada mi povlaci gmail sve sto sam imao instalirano pa onda prepostavljam da iz titaniuma odradim samo restore data mojih instaliranih aplikacija.
Imacu sutra (danas) par nekih pitanja da znam za ubuduce :)
Takodje me interesuje posto vidim da je ostalo dosta "repova" od prethodnih aplikacija na mob. hardu pa sam mislio i to da wipe-jem pa da bude sve cisto.

shocky
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2006. 04:21
:: Samsung A52s
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S2 I9100 i S2+ I9105

Post od shocky »

Primetim da je fleksebilnije kretanje kroz meni, ulaz i izlaz kroz aplikacije. Mada to mogu da dodelim i factory restartu jer nisam odradio bar 2 god pa je i logicno da se zablesirao pa da ga je osvezio restart. Spikerfon mi ponovo radi :) , nadam se i gps da ce se brze snalaziti kada odem van NS-a, tamo ga posle ugasim pa kada se vratim u grad da ce me brze locirati. Posto mnoge aplikacije (FasterGPS itd) za ove stvari nisu pomogle pa sam nekada i po 10min cekao da me nadje.
Baterija tu i tamo, cini mi se isto da radi. Moracu battery stats ponovo da odradim (fast dormancy verovatno ponovo sada treba da ugasim). Uporedio sam 2 stvari. Uskljucen mi je bio power saving jedne noci i baterija preko noci sa iskljucenim netom je bila pala za oko 16%, sledece noci sa ukljucenim PS je pala za 12%. Tako da ipak doprinosi kada se ukljucen. Pamtim da sam imao period kada je padala preko noci za samo 2-3%. Baterija je inace novija, nije original i malo manji kapacitet, posto sam originalnu zamenuo jer se brze praznila i posle bootovanja sistema imala je obicaj da spadne i 20tak %.
Vidim da imam mnoge opcije da customizujem u settingu, nema bloatware-a, sta sam jos dobio reinstalacijom rom-a ne znam...

Jedan problem koji se pojavio je da adAway nikako ne mogu da nateram da radi. Instalirao sam ga preko F-droida, probao sve 3 dozvoljene verzije zadnja je 3.1.2, pokrenuo ga, stoji dozvoljen u SuperSU ali i dalje ne blokira ni jednu reklamu.

bacom
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1011
Pridružio se: Čet, 25. Jul 2013. 02:23
:: galaxy s2 i9100
:: G3 d855

Re: Samsung Galaxy S2 I9100 i S2+ I9105

Post od bacom »

https://www.dropbox.com/s/rrr5gesox2qjr ... 1.apk?dl=0
Nokiapure1.apk instaliraš kao svaku aplikaciju. Posle ideš u podešavanja, ekran, izaberi font i označiš njega. Naj bolji font koji sam koristio.
Ovo drugo ti je statusbar od Biftor roma. Flešuješ kroz recovery. Uradiš wipe cache i dalvik. Da vidiš kako izgleda nađi na xda Biftor rom temu. Umetničko delo
https://www.dropbox.com/s/3ujwswrdphi81 ... 0.zip?dl=0
Fast Dormancy na off ako si na MTS, kod Telenora kažu ne treba. Pozovi *#9900# i u meniju nađi fd disable/enable.

shocky
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2006. 04:21
:: Samsung A52s
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S2 I9100 i S2+ I9105

Post od shocky »

Da, MTS sam. Ne radi tako iskljucenje preko tog menija i ako pise da je disable-van. Ponovo sam odradio preko ove aplikacije https://play.google.com/store/apps/deta ... ggle.i9300

Ovaj prvi deo teksta jesi to meni predlagao?

Odgovori