Samsung Galaxy C5 / C7

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy C5 / C7

Post od znemanja »

@Baraba, 'ajd mi na pp pošalji koja je to radnja.

Sent from my Galaxy S7 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy C5 / C7

Post od ~Arkan~ »

Baraba napisao:Ovaj je gold (gold je sa obe strane, nije kao kod A serije crn napred a pozadi gold, to nije bilo u opticaju, samo ceo gold, a kod C serije je ceo u boji), plaćen 390e sa računom (onaj na paragon bloku, ne fiskalni) i garancijom 2 god. Oko 400e je inače u radnji. Uopšte na tom KP kod preprodavaca skuplje nego u radnji koji god fon gledah. Preteraše na KP sa njihovom garancijom 6 meseci, treba da su telefoni dosta jeftiniji. Koji lokal oni plaćaju i radnike?

Pri izboru kupovine novog telefona presudne su bile tri stvari, nov fon sa validnom garancijom (ne polovan jer neću da rizikujem da je baterija ispustla dušu), dual sim aktivan i velik dobar ekran. Kod operatera nema dual sim boljih modela (od duala video sam samo J5 i P8lite), tako da ostaje radnja.
Telefon je za svaku preporuku, izrada odlična i to ga izdvaja od odstalih samsung, lepo leži u ruci (mora da se uzme u ruku i isproba, nije od stakla, ko više voli htc/iphone alu izradu ovo je definitivno pogodak, tanji od A7 i izgleda i bolje).
Ekran odličan, zvuk je bolestan (zvono, spikerfon, kvalitet razgovora, muzika na sluškama, bolesno) bolji od S6 ili note 5, baterija brutalna, otisak prsta identičan kao na S7... Telefon je nenormalno brz, da li zbog 4GB RAM ili su još utegli TW. Za sada samo reči hvale.
Ima nova podešavanja i za zvuk i razgovor i za VoLte (koji kod nas još ne radi)... koje ne vidoh na note 5 (ima samo za VoLte) ili S6. Kažem, zvuk je brutalan, ne znam šta su radili i ubacili ovde.
Slika

Dual sim je aktivan, podešeno, testirano, sve šljaka kako treba.
Slika Slika
Sim 1 je 4G-3G-2G, Sim 2 je 3G-2G, net je podešen na 4G sa Sim 1.


kvaka33, ae sad kurajberu, šta novo za tu lovu sa validnom garancijom 2 god, da je egal u svemu sa C7?
Iphone SE? :D

Sent from my GSmart Aku A1 using Tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy C5 / C7

Post od znemanja »

Ekran od 4 inča na iPhone SE naspram 5.7 na C7? Teško da su ta dva modela za poređenje.

Sent from my Galaxy S7 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy C5 / C7

Post od kvaka33 »

Barabo kako mislis dual sim nije activ na mate 8 ili na V10?
V10 je bilo za 400-420 novih dual sim sada vidim da ih nema ali ih je bilo ,mate ima za 400
Ok ako je taj paragan blok izuzetno bitan onda ok ali ne mozes porediti mate 8 i v10 sa c7 ni u kakvom segmentu ali ni u kakvom,poredis babe i zabe
Neverovatno je da ti to radis ,od nekih ovde odavno ocekujem svasta da napisu, jer ne znaju vise ni sta pisu ali ti, eeee Barabo prodao si dusu za 50e manje :)
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung Galaxy C5 / C7

Post od Baraba »

kvaka33, zezaš me za ovo aktivan dual sim? Ili stvarno ne znaš ili zezaš?
Sve vreme ti naglašavam aktivan dual sim. Modeli koji nemaju aktivan dual sim, nedostupan si na sim 2 ako razgovaraš na sim 1, i obrnuto isto. Oni koju koji imaju aktivan dual sim dostupan si na sim 2 ako pričaš na sim 1, zvoni telefon i biraš koji poziv nastavljaš i šta želiš. Veliki hendikep u ovom izboru ako nije aktivan dual sim, čitaj šta je bilo bitno za izbor modela. V10 nema sa aktivnim dual sim, a ti v10, pa v10, aman čoveče, plus je težak fon i nema sa aktivnim dual sim, niti joj se svideo vizuelno. Mate 8 koji se prodavao kod nas preko operatera nije dual sim, niti sam u radnji našao aktivan dual sim, ima dual sim aktiv verzija mate 8, ali je skuplji i preko KP da poručim, to ne dolazi u obzir, prva je UI koji joj se ne sviđa, drugi je kamera koja ne verujem da je bolja ni prednja ni zadnja, treći problem koji su pisali ovde na forumu sa viberom - ne učitava imenik, četvrti, ne smatram da vredi koliko je skuplji, peti to je venčanica ako joj se ne svidi, kome prodati. Mate 8 apsolutno nije ispunjavao kriterijum, ništa nije bolje sem baterije, ima malo bolji hardver koji nema gde da iskoristi ni ovaj sa C7. Izrada C7 je isto alu, ako gledaš tu sranu.
Poslednja izmena od Baraba u Ned, 11. Sep 2016. 14:40, izmenjeno 2 puta ukupno.

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy C5 / C7

Post od kvaka33 »

Moze nekome da se dopada neki brend ,voli odredjeni brend i to je ok
Odgovara mu cena ili neki racun kao Barabi itd ,ok postujem to
Ali porediti premium model sa srednjim segmentom ,pa sta reci na tako nesto
Na zalost to ce ostati samo na pokusaju jer je to nemoguce raditi,pogotovo kada vidis cenu modela srednjeg segmenta koja duboko zalazi u cene premium modela kojima on nikako ne moze da parira ,ma koliko se neki trudili da objasne kako moze

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung Galaxy C5 / C7

Post od Baraba »

kvaka33, možeš slobodno da mi predložiš neki preminum model koji ima dual sim aktivan za ovo lovu? :wink:
Napravio sam matematiku, tražio, gledao... to što C7 nudi za tu lovu nema. Slažem se da nije preminum ali nešto najbliže preminum klasi (nisam ni tvrdio to, ali izrada je odlična alu, što krasi preminum klasu, kažem treba uzeti u ruke fon i videti), ali preminum S7E košta dosta više, ili Note 5/S6E+ takođe skuplji (mislim na dual sim varijante, nove, radnja, jedino ne znam da li su imaju aktivni dual sim).
Poslednja izmena od Baraba u Ned, 11. Sep 2016. 14:41, izmenjeno 1 put ukupno.

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy C5 / C7

Post od kvaka33 »

Pa napisah ti,ok, ti hoces sto jeftinije oces parce hartije kao kakvu takvu garanciju i kapiram to
Samo rekoh da porediti babe i zabe ne ide
U zivotu ne bih dao za srednji segment 400e cak ni sa pravom garancijom a kamoli nekome drugom, iskreno bas me je iznenadila tvoja kupovina

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung Galaxy C5 / C7

Post od Baraba »

kvaka33, daj konkretno preminum model koji ispunjava uslove, uslove koje sam naveo za tu lovu?

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy C5 / C7

Post od kvaka33 »

E Barabo dodao si ono za mate 8 nije bilo kada sam pisao post ,nebitno
Mate 8 je activ ,kada pricas na jednoj kartici dobijas pozive sa duge isto je i sa mate 7 bilo ne daje da si zauzet
Koliko sam shvatio Dream Weavera ista prica je i sa v10,jedino kod mate 8 jedna moze kako ho es druga samo 2g
Napisah ti da je ok sto zelis da potrosis sto manje za dual sim i da imas to parce papira ,eto jedino taj papir je razlog i shvatam sta ti je bitno.

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung Galaxy C5 / C7

Post od Baraba »

kvaka33 napisao: Koliko sam shvatio Dream Weavera ista prica je i sa v10,jedino kod mate 8 jedna moze kako ho es druga samo 2g
Meni Dream Weaver i jeste proverio za V10 :)

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy C5 / C7

Post od zoreli »

Samsung Galaxy C7 vs iPhone 6S - Speed Test! (4K)

https://www.youtube.com/watch?v=0HQy37XOAAY

--------------------------------------------------------------------------------------

Samsung Galaxy C7 vs Huawei P9 Lite Speed Test! 4K

https://www.youtube.com/watch?v=jBAygPOr97w
16 godina na forumu MOBILNISVET

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung Galaxy C5 / C7

Post od Baraba »

kvaka33 napisao: Mate 8 je activ ,kada pricas na jednoj kartici dobijas pozive sa duge isto je i sa mate 7 bilo ne daje da si zauzet
Tačno, imao si verziju sing mate 7 i dual sim verziju (koji model si ti imao) koja je bila gold i dosta skuplja i jača hardverski. Isto je i sa mate 8, upravo ti pišem sve vreme dual sim. Mate 8 dual sim (NXT-L29 - i tu imaš razliku, ima dva modela, sa 3 i 4GB RAM, nisam siguran da je model sa 3GB RAM aktivan dual sim, al ajde ima) model je 500-555e i čeka se! Sing Mate 8 (NXT-L09) ima već od 430e u radnji, sing verzije su i bili samo kod nas kod operatera koje sam našao na oglasu. Taj telefon dual verzija 100e više po meni ne vredi, ajde reci iskreno jbt :)

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy C5 / C7

Post od kvaka33 »

Barabo kod Mate 8 mozes da koristis obe istovremeno.Ok nisam shvatio onda Dream Weavera
U svakom slucaju bitno je da je zena zadovoljna a samim time i ti
Koji je taj V10 kes od fona ahahaha

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung Galaxy C5 / C7

Post od Baraba »

kvaka33, još da kažeš dual sim mate 8 vredi li više 100e, koliko su zacepili? Da budemo realni, pošto se piše da je C7 skup, ali nov model koji se pojavio kod nas i fabrički dolazi sa v6 androidom.
I ti nešto da naučiš od mene :D Pa nije V10 kesa, ali to je više muški fon po meni, meni lično težak za moj ukus. Isto je bilo sa G5, imao sam nameru da uzmem G5 dual ženi, on je 400-410e, ma kakvi, napred deo za bateriju koji se skida (šta ako mi se to rasklima), pa crna traka iznad njega (nije joj se svidela), pozadi kao treće oko, manji displej, slabija baterija... batalim, ajmo na sledeći predlog C7. Dok meni uživo G5 u titan boji izgleda dobro, a sad za ostalo jbg.

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy C5 / C7

Post od kvaka33 »

Da G5 je nedovrsen telefon ali jednoga dana ako ne napuste taj koncept moze to da bude veoma, veoma zanimljiva sprava,na zalost LG nije primer nekoga ko ostaje veran svom konceptu ,kad se setim pro serije totalno zapostavljene pa flex serije cccc e tuga jedna
Da li vredi Mate 8 100e vise hm,pa isto onoliko vredi vise koliko i s7 edge od s6 edge plus ,nekome vredi nekome ne ,meni licno ne vredi
Da se razumemo ne mislim ja da je C7 losa sprava ,daleko od toga ali ne mislim ni da je dobra kupovina za 400e (naravno tvoji argumenti su totalno opravdani ) i shvatam zasto je uzet ali opet,bez obzira na sve iznenadjujuce da je tolika lova kesirana za telefon srednjeg segmenta a da si ti to aminovao
Mislim da si pozurio sa kupovinom tj tvoja lepsa polovina

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung Galaxy C5 / C7

Post od Baraba »

Ti ne znaš da prepoznaš dobru mašinu čak ni da ti je serviraju na tacni :lol: 8)

Kao što sam rekao, baterija C7 brutalna, S6 istim korišćenjem bi se ugasio do sada. Sve popaljeno, nikakve štede, dve kartice, automatika za osvetljenje, fejs, instagram, viber, whats, duo, itd...
Slika Slika

To je posle update juče, videćemo za par dana.

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy C5 / C7

Post od kvaka33 »

Ahahaha moguce,moguce

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung Galaxy C5 / C7

Post od Baraba »

C7. Sve popaljeno bez ikakvih ušteda, automatsko osvetljenje, gps itd.
SlikaSlika

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy C5 / C7

Post od zoreli »

Samsung Galaxy C7 32GB - 330 evra ... WOW :)
16 godina na forumu MOBILNISVET

Odgovori