Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Windows OS
Odgovori
rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od rock9855 »

Da upravo tako. Sve sam slikao na auto. Izvinite na pogresnom izrazavanju:D

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od Azimuth »

Na S7 edge imaš automatiku i manual, a u okviru manualnih podešavanja opet imaš izbor između automatike i manualnih podešavanja. Ne znam kako je na 950.

Sent from my SM-G935F

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od rock9855 »

Pa isto tako ali na Lumijama imas dosta vise tih podesavanja i mogu da se izbace bolje slike pogotovo u low light. Doduse treba znati kako u kojim situacijama. Ljudi bas cuda cine sa manuelnim podesavanjima i RAW slikama. Daleko od toga da je kamera krs na s7e ali sam ocekivao bas manju razliku i da budu skoro egal bar u low light. S7 imas bas brz fokus u tu Lumia ne moze da mu pridje

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od гари »

Ma čim su se pojavili oni fotoaparati "idioti", odmah više niko ne zna ništa ok toj podešavanja - šta je za šta. :P Da ne pričamo o telefonima. No i ja sam jedan od tih što pojma nemaju, mada sada već bih čačkao i to kad budem došao do telefona s boljom kamerom od ovog mog.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od TosaNS »

Gari nema se tu šta posebno podešavati, za nas amatere "idiot" je majka prema tome naciljaš i samo škljocaš, za znalce ima tu nekih podešavanja ali sam ja nešto vrlo skeptišan po pitanju kamera na telefonima ipak je to teški amaterizam u odnosu na neki malo kvalitetniji aprat, koji je ipak i namenjen prvenstveno da pravi lepe fotografije ali ne i da se razgovara putem istog. :D. Što se tiče kvaliteta forotgrafija koje pravi 950 čitajući po forumima komentare ljudi pišu da fotografije napravljene na 950 su ipak za nijansu lepše u odnosu na samsungov model.
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od rock9855 »

Lepse prirodnijih boja. Sa vise detalja i ostrije. Ni na s7 nije lose ali je ipak Lumia bolja

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od Evindzer »

https://www.youtube.com/watch?v=TJL3KK9WAiU
.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.

Cuprija
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2014. 23:00
:: Samsung s4
:: Nokia e72

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od Cuprija »

Da li postoji neka aplikacija za kontrolu potrosnje interneta? Od pre 2 dana sa vlasnik lumie 950 xl,a pre toga sam koristio android samsung s4, na njemu je moglo da podesis koje aplikacije mogu da rade na mobilni internet a koje da rade samo na wifi. Ovde to nisam nasao. Molio bih nekog ko zna da mi kaze kako se to ovde radi. Jos uvek se ne snalazim bas najbolje na windows 10 . :D

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od гари »

Nema takvog podešavanja na Windowsu. Ima samo ono sa pratiš koliko si megabajta potrošio sa kartice.

E, da, to u glavnom bude u podešavanjima samih aplikacija, pa koja to ima, koja nema... Ali nema sistemski.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od brankisha »

Imam jos danas da opciju da kupim 950xl za male pare, jer je crni petak,a dobijam i 1520 za smesne pare pa se neckam ko baba.

E sad bilo je problema u pocetku sa 950xl ali koliko vidim da je apdejtom dosta toga ispravljeno. Imam 925 i i dalje sam prezadovoljan istom.

Moje pitanje za korisnike 950xl je da li imate bagove, koji su i koliko ste zadovoljni sa telefonom i da li sacekati neki novi win telefon?

I ako je neko imao 1520 da uporedi sa ovim.

Po meni Nokia je ipak Nokia.

Enemoon
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Ned, 25. Sep 2016. 22:08
:: Xiaomi Mi 9T Pro

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od Enemoon »

Kupuj tu L950xl ako je za male pare i uzivaj u tom premium telefonu!

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od Apolo »

Kupuj telefon ako ti je povoljan, doduše koristim L950, i sve fercera odlicno posle Aniversary Update.

Sent from Lumia 950 using mTalk
Festina lente.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od Evindzer »

Dva pitanja za Gurua, pošto možda nije video u temi za 930, pa ih prekopirah u ovu temu:
miodrage napisao:Slike jesu lošije nego na Lumia kameri (...) nisu drastično lošije, ali se razlika može videti.
Sad su još i odlične kakve su bile do pre mesec ili dva. Svaka siva ili (u senci) bela nijansa postajala je tirkizno plava. U poslednje vreme to je drastično popravljeno. Kakvo je stanje kod 950xl po tom pitanju?
miodrage napisao:Uređaj je takođe nešto usporio, ali je to u svakodnevnom radu jedva primetno.
Slažem se. Ako te ne mrzi, reci mi koliko tvoj 950xl radi brže od gospođinog 930 sad kad je i on na deseci - ako uopšte brže radi, a nadam se da je tako.
---
Pitam jer me interesuje koliko je 950xl brži od 930 sa W10M, kako bih znao isplati li mi se uzeti ga kad ovom mom dođe red za penziju. :)
Hvala unapred. 8)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od miodrage »

Video jesam, ali zaboravio da odgovorim. Što se slika tiče, ja ne vidim razliku, ali ja sam za takve stvari slep. Za mene je to sve isto. Druga i nisam neka pogodna osoba ovo da ti napišem.
Oko brzine već mogu više da se raspišem jer je tu 950xl brži, ne drastično, ali primetno. U sistemskim aplikacijama, razlike skoro i da nema. E kad dođe do nečega većeg (čitaj igre i sl.) tu dolazi do izražaja puna snaga 950xl. U nekom svakodnevnom radu, velikih razlika nema.
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od Evindzer »

Hvala za odgovore, znači, menjaću sadašnju Lumiju samo kad bude pred crkavanjem ili ako naiđem na neku novu 950xl za baš smešne pare. :)

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od rock9855 »

Svakako vredi preci sa L930 na 950xl ako planiras da ostajes na W10. Veci, lepsi ekran, kamera dosta bolja, manje se greje,izmenjiba baterija, bice duze podrzan. Dobijas nov ili skoro nov tel sa garancijom (nadam se). Jedina prednost L930 je alu ram, koji moze da bude i mana posto nije izmenjiv (neisplativo izmenjiv) dok kod L959XL ako ga ocukas za minut promenis zadnji poklopac, naeavno tu su i odlicne Mozo maskice sa kojima tel izgleda 5x lepse

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od Evindzer »

Nisam ni mislio da kažem kako su 930 i 950xl jednaki. Samo sam komentarisao brzinu oba modela, i ako noviji nije vidno brži, onda nemam nekog razloga da menjam starijeg.


Uglavnom, danas imam prvu priliku da 950xl čačkam duže od par minuta - i mogu reći da jeste osetno brži od 930 - nije trostruko brži, ali jeste vidno brži. Jedino mu je ekran mnogo taman, i na najjačem osvetljenju je jedva kao 930 na srednjem - ili ja nisam mogao da se snađem da ga bolje podesim. To je razočarenje, ostalo sve mi se dopalo.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od Apolo »

Rekao bih pre da automatika lošije radi. Meni je nešto bolje osvetljenje bilo na L830 nego na L950.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Festina lente.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od miodrage »

Upravo tako. Ja sam još na 920, bio razočaran tom automatikom, pa sam je ugasio. Više volim da mi ekran blješti, i da baterija kraće traje, nego da ne vidim dobro.
Ustvari, kad bolje razmislim, ja nikad nisam držao automatiku osvetljenja, ni na jednom uređaju.
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od Evindzer »

Nije do automatike, bar kod ovog primerka kojim se ja noćas igram celu noć.
Jednostavno nema mogućnost dovoljnog posvetljenja ekrana.
Kod mene na 930 se mogu podesiti tri nivoa osvetljenja (što je klasika za Lumije), a onda u Dodacima, u Profilu boja ima zasebna dodatna mogućnost nazvana Profil osvetljenosti, i tu za svakom od gore navedena tri nivoa osvetljenosti mogu zasebno da pojačam ili smanjim intenzitet. Te opcije nema na ovom primerku 950xl, i zbog toga je osvetljenje, kad je i na najjačem, zapravo jedva dovoljno za rukovanje telefonom.
Vlasnik telefona me je pitao da li je to do njegovog primerka ili je takav svaki XL, i nisam znao da mu kažem jer sam se i sam iznenadio da 930 ima jedno takvo podešavanje, a njegov XL nema.
Poslednja izmena od Evindzer u Sub, 01. Apr 2017. 05:15, izmenjeno 2 puta ukupno.

Odgovori