Nokia Lumia 925

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Nokia Lumia 925

Post od sizif »

Msm da je ovde najzgodnije da iznesem moje jučerašnje celodnevno iskustvo s registry charger L925 na L830 vs W10M.
Jes' da je L925 prevazidjen model, jbga reko' možda će nekog zanimati. Moju ženu 'ič ne zanima,a ja nekog moram da smorim. Nadam se da vi "mobil manijaci" imate razumevanja za ovu moju potrebu :)

Posle pretrage po netu za tutorijalima,odlučio sam se za mix iz ova tri:
https://goo.gl/PS1Bhv
https://goo.gl/pg4A1j
https://goo.gl/eGKGiF

Pre ovih radova sam se vratio na Denim 8.1 s Windows 10 Preview 1511.
Tutorijal s XDA je dobar ali pošto engleski znam samo što me nauči IT i GooGi, za svaki slučaj potražio sam i video.
Prvi link ka youtube (na španskom 'bem li ga koji?) što sam postavio je kraći za gledat i isti sam prvo ispratio. Uradio sve korake, dobio Win 10 - 1511 ali kad je stigao update na ...393_221 isti nije mogao da se instalira iz više pokušaja.
Probam tad da uradim reset iz menija.Kad se podigao sistem,dočeka me ne prijatno iznenadjenje.Ostala mi 10-ka, ali poništio mi registry editovanje i u Extra-infu je opet Nokia L925 itd. Te sam morao opet iz početka,jer nema ništa od W10M.
Utuko sam prepodne s silnim čekanjima instalcija, pa dopuna baterije itd.

Nastavio predveče ali sad pomoću drugog youtube-tut( koji je mix nemačko-engleski) završio oko ponoći s manjim prekidima ali je uspešno uradjen.Stigao update pred ponoć ..393_221 uspešno instaliran,vidim noćas je nešto radio oko 3h i danas oko devet dok sam podešavao programe itd. zataržio je restart ali ne vidim ništa novo posle restarta.

Moje mišljenje zašto prvi put nije bilo uspešno, jer sam ispratio tutorijal a sitem je bio na Denim 8.1,dok drugi tutorijal je temeljniji i početak je da se kroz korake vraćaš prvo na fabriku pa onda ideš dalje.Koga zanima i odgleda tutorijale razumeće :)

Pošto ovaj tutrijal "nameće" da se kroz Win Insider dobija W10M-1607_221, ja instalirao Preview.
Zanima me hoću li ja sada dobijati naredne update za W10M?

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 925

Post od гари »

Naravno, zato su ovi forumi super stvar - oni su spas za članove naših porodica. :D

A mislim da bi trebao da dobijaš sad dalje i novija ažuriranja kao da imaš Lumiju 850 sa insajderom na Release preview. Mislim da bi baš zbog toga trebalo da možeš u ažuriranjima da preuzmeš i noviji build - *.321, a koji je juče izašao i za Release Preview i za ne-insajdere.

Sent from mTalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia Lumia 925

Post od Evindzer »

sizif 05 napisao:Moju ženu 'ič ne zanima,a ja nekog moram da smorim.
Samo smaraj, zato smo tu. ;)
Važno je da si uspeo u poduhvatu, i sad imaš unikatnu 925-cu. ;)
Uživaj. :)

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Nokia Lumia 925

Post od sizif »

Tenx,već uživam. :) Večeras proverio i instalirao...321 :)
A od sretnog korisnika par slički:
Posle edit registry,juče:
Slika
Stigao...321:
Slika
About
Slika
Moj "frenki" 830/925.1:
Slika
i pločice na brzaka:
Slika



Sent from mTalk on W10 phone

Edit
PS gosin moderator molba,ako može obriši iz nicka ovo "05"

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 925

Post od miodrage »

Sizif, pitanje, koji će ti Flashlight app, kad imaš u samom sistemu? Inače sjajno si odradio 925, svaka čast
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Nokia Lumia 925

Post od sizif »

Hebiga lenčuga,moram svući roletnu, pa još ako moram tapnuti na expand, pa traži dje je, pa tap na bateriju,ovako mi brže :)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 925

Post od гари »

A, lepo si ga sredio, maziš ga, paziš ga, i zoveš ga Đorđe, telefončić svakako ne zaslužuje ništa manje. :D
sizif 05 napisao:Hebiga lenčuga,moram svući roletnu, pa još ako moram tapnuti na expand, pa traži dje je, pa tap na bateriju,ovako mi brže :)
Što jes jes. :)

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Nokia Lumia 925

Post od TosaNS »

sizif 05 napisao: pločice na brzaka:
Slika
sizife ako nije tajna gde si našao ovu pozadinu mnogo mi se dopada pa bih je i ja rado koristio. Ako nije prob ili autorski zaštićeno :) možeš da okačiš link
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Nokia Lumia 925

Post od sizif »

@gari
Ha ha,gde se seti tog crtaća? Joj Dačine face kad ga mazi palcem po glavi, ledjima ili kad ga uhvati za vrat pa klepa po glavi :D
Jes da ga mazim i pazim al ga zovem sad Frenki zbog 925.1/830, ali džaba je to sve kad nisam "pravi ljubitelj telefonije".
Jer pravi ljubitelj :
1. ne koristi WP telefone
2. na ovom sajtu ako mu je dosadno ,nezna/neće da pomogne/piše u njegovom delu foruma:
a) ide u deo foruma gde je zabavnije jer se nešto dešava, pa:
-prosvećuje izgubljene
b )ako uvidi da ne vredi :
-pljucka po WP u temama
- ako nema rezultata, prelazi na tačku 3
3. a) vredja WP sistem
b)ukazuje na ne dostatak inteligencije korisnika WP
c) nalazi i ukazuje na svaku pogrešnu/netačnu reč/slovo WP korisnika,a ako mu je dozvoljeno i izvrće iste
Izgleda, ja nema šanse da udjem u red "pravih ljubitelja telefonije" :D

Ajd sad na temu.
Primetio za ova dva dana, da se baterija( min 2god stara,287 sati razgovora) drži dobro kao i pre. A to je dan dan/ipo zavisi od korišćenja.Znači ujutru skinem s punjača oko 7h pa do sutra u podne.Da na pomenem to je kad uobičajeno koristim telefon.Ne igram igrice,jedino baš nekad ako mi se ne surfuje i to karte ili sudoku. Znači surf uz jutarnju kafu oko 1h, utoku dan kad uhvatim vremena kako kad, pa par raygovora normalnih itd. Ovo do sutra u podne mi baš i ne odgovara, više volim da se isprazni do uveče pa ga stavim na punjač do jutru.
E sad sitni problemi za sad. Jeste malo sporiji nego na 8.1 ali meni ne smeta jer nisam "pravi ljubitelj telefonije". E a evo jutros primetio da mi je izmešao kontakte tj. linkovao pojedine kontakte.To mi je uradio i prošli WP10. Tad sam sredio brojeve ono +381,svaki kontakt je dobio ime i prezime i bilo dalje sve ok. Reko neće me ispaliti sad na W10M, ali avaj. No nije problem srediću to. I ne radi mi glance-screen. Kao pokrene ga kad tapnem na njega u podešavanjima da bi isti podesio, krene da se otvori pokaže opcije i zatvori se. No nadam se da će to s vremenom srediti.
Ja za sada zadovoljan, a vi kako hoćete :)

Edit
@TosaNS skinuo s apk Zedge Wallpapers, imaš plavu i crvenu varijantu. Crvena mi na L920 i meni se izgleda jako sviDža :)


Sent from mTalk on Windows 10 PC

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 925

Post od гари »

Ma to su genijalni crtaći, neke sam tako nedavno gledao, zapravo više sam se smejao nego kad sam bio klinac. :D

Sent from mTalk on Windows 10 phone

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Nokia Lumia 925

Post od brankisha »

O ovome sam i ja razmisljao. Hocu 10-ku da stavim. Kum me smara, on sisa ima normalnu verziju na 1520.

Kako ti se ponasaju vacap, viber i skajp, mejlovi i here mape?

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 925

Post od гари »

WhatsApp, Viber i Skype super sad (kod mene, nadam se da je tako sad i kod drugih), HERE Maps nema, ali ima Windows Maps. On će te mape su isto dobre, jedino što možda ti bude radila navigacija na srpskom, a možda ne. Nema podešavanja za to... Imaš više o tome sad baš u poslednjih par postova u Windows 10 Mobile temi.

Jedino što je 1520 zvanično podržana za desetku, a 925 nije, morao bi kako kolega Sizif da menjaš registar sa Interop Tools puta da staviš Insider verziju - tj. Release preview.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Enemoon
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Ned, 25. Sep 2016. 22:08
:: Xiaomi Mi 9T Pro

Re: Nokia Lumia 925

Post od Enemoon »

sizif 05 napisao:
Jer pravi ljubitelj :
1. ne koristi WP telefone
2. na ovom sajtu ako mu je dosadno ,nezna/neće da pomogne/piše u njegovom delu foruma:
a) ide u deo foruma gde je zabavnije jer se nešto dešava, pa:
-prosvećuje izgubljene
b )ako uvidi da ne vredi :
-pljucka po WP u temama
- ako nema rezultata, prelazi na tačku 3
3. a) vredja WP sistem
b)ukazuje na ne dostatak inteligencije korisnika WP
c) nalazi i ukazuje na svaku pogrešnu/netačnu reč/slovo WP korisnika,a ako mu je dozvoljeno i izvrće iste
Izgleda, ja nema šanse da udjem u red "pravih ljubitelja telefonije" :D
Bravo,ovo si tako lepo napisao :)

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Nokia Lumia 925

Post od TosaNS »

Sizife05 prevelik je tekst o ljubitelju tlefona da bi mi stao u potpis :D
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Nokia Lumia 925

Post od brankisha »

Al si me napalio, sad cu i 925 da urnisem kao stari dobri HD2.

Naravno da niste ljubitelji telefona kad nemate itunes, jer tako je lakse da se prebaci muzika ili ako vam telefon ne prepoznaje otisak prsta. Niste ljubitelji jer vam sistem ne baguje posle apdejta i sto ne morate svake godine ili pola da kupujete nov telefon :)

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Nokia Lumia 925

Post od sizif »

brankisha napisao:O ovome sam i ja razmisljao. Hocu 10-ku da stavim...

...Kako ti se ponasaju vacap, viber i skajp, mejlovi i here mape?


Što se tiče društvenih aplikacija slabo koristim. A ne stižem, petljam po fonu ,učim na svojim greškama :) Na žalost naše aparate je pregazilo vreme pa slabo ima podataka kako se ponašaju na W10M. Probao vatcap, viber, Fast to Fejs, rade korektno. Moje mišljenje da će ti raditi kao i drugima na W10M. Mape Here rade dobro, samo nema srpski(probao sve kombinacije). Meni najviše fali Glance Screen.
Prinudno sam se vratio na Treshold 1511, imao sam loš pokušaj ubacivanja nekih aplikacija :) Razmišljam i da ostanem jer tu mi radi Glance, Drive +, kamera Lumia :) a ne vidim razlike u radu na 14393.351 Insider Relase Preview. Sem što nema update za sistem samo za aplikacije.
Ako te još nešto zanima pitaj i bude ti trebala pomoć oko terorisanja fona, tu sam :)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 925

Post od гари »

S tim što je sada dostupan build 14393.448. :)

Sent from Mozilla Firefox on Windows 7 PC

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Nokia Lumia 925

Post od sizif »

Prowokatoru ... e' jesam dugo izdržao na Trešu ;)
Upravo skida (na 59%...), nisam verovao da će mi dati jer nisam na Insider programu ?
Joj sad opet muke s potragom načina ubacivanja Glance Screen :)

Edit
Šta je ovo sad?
Imam dve stavke 10586.682 i 14393.448. Nisam mogao da biram sam instalira (10%...)?


Sent from my L925 using mTalk
Poslednja izmena od sizif u Uto, 15. Nov 2016. 19:51, izmenjeno 4 puta ukupno.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 925

Post od miodrage »

sizif, taj 10586 je juce pusten za sve telefone na win 10.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 925

Post od гари »

Teško žabu u vodu oterati. :D

Taj .662 je novi Threshold 2 build koji je danas pušten, ako se ne varam.
Microsoft pushing out W10M Build 10586.682 to left-behind Windows 10 phones

I malo me iznenađuje ovaj podatak...
Around 30% of Windows 10 Mobile handsets are still not on the Windows 10 Anniversary Update.
Baš mi neobično da je oko 30% uređaja koji su na w10m ostali zaglavljeni na Threshold 2. Pretpostavljam da to onda govori da ipak ima još dosta Lumija na kojima desetka radi zadovoljavajuće, a koje nisu podržane. Jer rekao bih da je udeo onih telefona koji (još) nemaju Redstone 1, tipa kao oni Aceri, onaj Moly i slično, dosta manji.

Za Glance, izvini ako si rekao već, a ja zaboravio... To nemaš Glance ni na Threshold 2 ni na Redstone 1, ili na Threshold 2 imaš, ali ti je ranije po prelasku na Redstone Glance nestajao?

Odgovori