Prevaranti u oglasima!

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Prevaranti u oglasima!

Post od гари »

Otkud ja znam, što da ne... Ali SAD nisu dobar primer, Evropa je drugo sa gomilom sitnih država, dok su SAD jedna država. Ima smisla i ovo sa Evropskom Unijom, nije da nema.

"ako nemas sta pametno da kazes cuti"
Ajde ti reci lepo umesto ovoga "izvini, nisam se dovoljno jasno izrazio", a ne ovako.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

Re: Prevaranti u oglasima!

Post od djole1989 »

Nema sta ja kome da se iVinjam ja sam lepo napisao on je poceo da ismejava ono sto sam ja napisao i da okrece reci ako mu nesto nije jasno mogo je lepo da pita, da li ovo vazi za evropu kao kontinent ili evropsku uniju....no necu dalje da se nastavljam reko sam sta sam imao vezano za ovu temu necu da idem dalje u off...


Sent from my iPhone 7 Jet Black using Tapatalk
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Prevaranti u oglasima!

Post od гари »

Nije on okrenuo reči nego je pročitao šta si ti napisao. I nije poenta u izvinjavanju nego u načinu komunikacije i nepriznavanju svoje makar delimične krivice. Ali naš'o sam crkvu u kojoj da se molim. Nema veze, složimo se da se ne slažemo. :)

I slažem da nema potrebe dalje ići u off.

I lepo si ovo rekao ljudima da se ne bi neko zeznuo. To je najbitnije.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Prevaranti u oglasima!

Post od sugarcoated_ass »

Vidim da će i ova tema pod lock. [emoji38]

Sent from HUAWEI P9 lite via Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Prevaranti u oglasima!

Post od Evindzer »

sugarcoated_ass, gde ti je ono lane s kokicama? :lol: :lol: :lol: :lol:

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Prevaranti u oglasima!

Post od гари »

Slika
Ali nema ovde šta da se gleda. :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Prevaranti u oglasima!

Post od ciklon »

@ciklon ako nemas sta pametno da kazes cuti, nemoj da razmisljas, ako ti nesto nije jasno uzmi pozovi istyle ili neki drugi ovlasceni servis pa na nas prosvetli...!
Ti nemoj biti bezobrazan, kad si već nesposoban da vidiš kad se neko zeza, tj. šali.
Đole, nije bilo dovoljno jasno napisano, čemu paljba. ;) Naravno da je pomislio da je eu Evropska Unija.
Vidiš kako je Gari lepo razumeo: kada piše EU countries, to znači da su u pitanju zemlje iz Evropske Unije, ne države na evropskom kontinentu.
Pa sigurno nece da stampaju za svaku zemlju ime zemlje, zamisli kad bi u us posali texas/arizona/ney york/ virginia.... nego ako mucnes glavom razumeces ako ne imas google pogledaj...a ne da bacas neke glupe komentare
To što ti pišeš su savezne države i ne možeš da upoređuješ SAD sa ostatkom sveta. Što se Severne Amerike tiče, veoma često podrška nekih kompanija važi za SAD i Kanadu. U Evropi podrška postoji za države koje su članice Evropske Unije, plus za Norvešku, Švajcarsku i Island koje iako nisu u Evropskoj Uniji imaju ugovore sa njoj vezanoj za privredu, ekonomiju i industriju.
Nema sta ja kome da se iVinjam ja sam lepo napisao on je poceo da ismejava ono sto sam ja napisao i da okrece reci ako mu nesto nije jasno mogo je lepo da pita, da li ovo vazi za evropu kao kontinent ili evropsku uniju....no necu dalje da se nastavljam reko sam sta sam imao vezano za ovu temu necu da idem dalje u off...
Ja tebe nisam ismejavao, niti sam ismejavao tvoju izjavu, već sam se samo našalio, napravio zez. Tvoj je problem što ne možeš da skontaš zezanje ako ne postoji smajli pored zapisanog.
Nije on okrenuo reči nego je pročitao šta si ti napisao. I nije poenta u izvinjavanju nego u načinu komunikacije i nepriznavanju svoje makar delimične krivice.
I opet potvrda da je Gari lepo razumeo sve.

Uostalom, evo ti par linkova da se malo edukuješ, kad se već pozivaš na Google:
http://ec.europa.eu/eurostat/ramon/cybe ... ions.htm#E
http://acronyms.thefreedictionary.com/EU
http://www.abbreviations.com/EU

Dodatak: napisao si na prethodnoj stranici sledeće:
ne nasedajte samo sa kutijom na kojoj pise approved in all eu countries uzimajte
Pa, pogledaj malo šta su "EU countries":
https://ec.europa.eu/food/animals/pet-m ... ed-labs_en

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Prevaranti u oglasima!

Post od Azimuth »

A kakve veze ima ova prepiska sa naslovom?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

Re: Prevaranti u oglasima!

Post od djole1989 »

Ne razumem sto bi se neko salio u temi gde se pise o prevarantima, imas dovoljno tema za salu pa se tamo sali, zna se cemu je ova tema namenjena i da je samo za evropsku uniju oni opet samo to primaju tako da opet ne vidim svrhu tvog posta. Jer minsvakako nemamo apple store pa ni ne moze da pise srbija...


Sent from my iPhone 7 Jet Black using Tapatalk
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Prevaranti u oglasima!

Post od ciklon »

@Azimuth - nema veze sa naslovom i ne bi je ni bilo da se dotični nije uvredio.
@Đole - a, zar je malo šale toliki problem? Da nisi toliko popenio, ne bi ova tema otišla u ovoliki off-topic.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Prevaranti u oglasima!

Post od гари »

Ne mora da znači, eto ako kupiš Lumiju 950 u Nemačkoj, ne možeš ga odneti kod nas u ProMobi na reklamaciju, to je nemačka garancija i ne važi kod našeg uvoznika. Otkud ja znam, može Apple sve da naprave kako hoće koliko god to nama veštački zvučalo. Ako hoće, mogu da naprave da garancija važi samo u svakoj od zemalja pojedinačno, a onda pošto je EU jedno tržište mogu da naprave da važi u EU garancija za telefone kupljene u EU, a da u svim zemljama važi samo za telefone kupljene u toj zemlji. Nikakav problem.

Azimuth, samo sam probao kolegi da kažem da bi mogao lepše da se obraća ljudima, nismo Varvari. Ali dobro, neka piše kako hoće, ne tiče me se.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

Re: Prevaranti u oglasima!

Post od djole1989 »

U EU(zemljama evropske unije) vazi garancija nema veze odakle je telefon samo kod nas u srbiji to ima veze jer nas RATEL pravi neki problem i nasi zakoni su bzv. pa onda samo eu modele mozes da reklamiras kod nas dok u crnoj gori mozes americke modele i druge dok kod nas ne....kad zivimo u rupi od drzave....


Sent from my iPhone 7 Jet Black using Tapatalk
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Prevaranti u oglasima!

Post od гари »

Ali mislim da je i lošije kod nas nego što kažeš. Baš sam za garanciju iPhona jednom pitao ovde, i mislim da mi je baš Azimuth rekao da ako kupim u Mađarskoj iPhone, onda mi godinu dana važi garancija u Srbiji za taj telefon jer tako daje Apple, a za onu drugu godinu treba vijati garanciju u Mađarskoj. Barem sam ga zapamtio tako.

A ovo za Microsoft telefon sam već rekao, nemačku garanciju ne uvažavaju.

Slažem se da bi trebalo to da bude drugačije, ali možda namerno to tako rade jer bi onda još manje ljudi kupovalo te stvari ovde u Srbiji. Logično je da proizvođač popravlja štetu, ali to je kod nas preneseno valjda na uvoznika, i eto ti kao neki "savršeni" izgovor.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Prevaranti u oglasima!

Post od sizif »

na žalost nas korisnika/kupaca, moram da oživm temu.
Prošle nedelje hteo da kupim Note 3 na KP od ovog lika https://www.kupujemprodajem.com/Note-3- ... gn=Visited posle višednevnog čekanja i u medjvremenu njegovog konstantnog laganja, saznam iz pouzdanog izvora da je telefon s greškom., a on prilkom dogovora tvrdi da je telefon bez ikakve mane. I odbio sam paket.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Prevaranti u oglasima!

Post od Evindzer »

Dobro si prošao, da je poslao na vreme, bacio bi pare i posle bi teško (ili nikako) mogao da ih vratiš. Hvala za link i upozorenje, nažalost takvih je više nego onih poštenih. Ja uglavnom ne kupujem polovne telefone, a kad bih to i uradio, uzeo bih telefon samo ako mogu da ga lično preuzmem i uverim se da je u stanju kakvo meni odgovara, pa ako je tako, nije mi žao da dam punu cenu koju prodavac traži, bez sekunde cenkanja. Ako nije, odustajem odmah. Pre pet godina, hteo da uzmem jedan polovan za 200€, čujem se s čovekom i pitam ga da li mu odgovara da dođe kod mene na posao, dobiće kafu, može da zapali duvan, ima i vaj faj da se zanima dok ja minimum pola sata isproveravam telefon, i ako je sve u redu, dajem mu odmah sve novce u evrima. Pristao i kaže - zvaće me kad dođe pred zgradu. Kad je pozvao, rekao je da ne može da uđe jer nema vremena da sedi, već da izađem i ponesem pare. Izađem, podsetim ga na raniji dogovor, on meni: "Hoćeš ti da kupiš telefon ili nećeš? Evo, pogledaj, vidiš, ništa mu ne fali, kao nov, šta ima da ga proveravaš pola sata! Je*ote, s kakvim kretenima moram da radim, propade mi sat vremena dok sam došao dovde!" Malo je falilo da jedan od nas završi u kontejneru - a osim ako je lik neki Brus Li/Čak Noris, to ne bih bio ja. :)

Uglavnom, naravoučenije priče je da ako ne pristaje detaljnu proveru telefona, odmah treba odustati od kupovine.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Prevaranti u oglasima!

Post od гари »

Treba da pokrenemo taekwondo sekciju u okviru foruma, ili tako nešto. :lol:

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Prevaranti u oglasima!

Post od Ivan Cirkovic »

@sizif prijatelju vidis da lik ima 4 negativne ocene? Od ljudi koji imaju 1 negativnu ocenu nikad nisam kupovao. Samo sa pozitivnim i veruj mi, ako je neko prodavao i kupovao od tehnike to sam ja. Nikad problem nisam imao. Ali isto tako trazim da mi slika iz svih uglova, da proba ovo, testira i onda salje. Cisto kao sigurnost. Nikad problema, samo pozitivne juri i jos bolje ako vidis da covek samo prodaje telefone i to nove. Znas da se bavi i zivi od toga. Nije mu u cilju da vara.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Prevaranti u oglasima!

Post od Evindzer »

гари napisao:Treba da pokrenemo taekwondo sekciju u okviru foruma, ili tako nešto. :lol:
Evo, javljam se dobrovoljno da držim časove samoodbrane ženskim članovima foruma. :D :D
Besplatno. ;)

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Prevaranti u oglasima!

Post od Ledjo »

Ako vec idete da licno preuzmete telefon, insistirajte da to uradite kod prodavca kuci. Postoji dosta problema koji mogu da se pokazu tek nakon par dan (npr grejanje ploce). Ne zna on da vi nista neka budala koja je u stanju da mu baca kamenje na prozor, busi gume na autu itd.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Prevaranti u oglasima!

Post od гари »

Ivan Cirkovic napisao:@sizif prijatelju vidis da lik ima 4 negativne ocene? Od ljudi koji imaju 1 negativnu ocenu nikad nisam kupovao. Samo sa pozitivnim i veruj mi, ako je neko prodavao i kupovao od tehnike to sam ja. Nikad problem nisam imao. Ali isto tako trazim da mi slika iz svih uglova, da proba ovo, testira i onda salje. Cisto kao sigurnost. Nikad problema, samo pozitivne juri i jos bolje ako vidis da covek samo prodaje telefone i to nove. Znas da se bavi i zivi od toga. Nije mu u cilju da vara.
A šta ako ti pošalje drugi telefon? :D
Evindzer napisao: Evo, javljam se dobrovoljno da držim časove samoodbrane ženskim članovima foruma. :D :D
Besplatno. ;)
U tom slučaju je džudo bolja opcija. :D Ma nešto sa što više kontakta, može i na parteru nešto. :lol: Slobodno i mene uzmi za asistenta, izdvojiću nekako vremena. :lol:
Ledjo napisao:Ako vec idete da licno preuzmete telefon, insistirajte da to uradite kod prodavca kuci. Postoji dosta problema koji mogu da se pokazu tek nakon par dan (npr grejanje ploce). Ne zna on da vi nista neka budala koja je u stanju da mu baca kamenje na prozor, busi gume na autu itd.
Taj rad! 8)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Odgovori