Xiaomi Mi 4

Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
Clapton
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 12:32
:: Mi4
Lokacija: CG

Re: Xiaomi Mi 4

Post od Clapton »

Isti slučaj i kod mene ali mnogo manje. Izgleda da taj dio nije brusen već lakiran. Cim se tako lako skida.

Ne zamaram se, Samsunge sam placao 3x vise pa su se grebali i pucala im farba, a ne ovaj.

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Xiaomi Mi 4

Post od filip89x »

Nije ovo strasno, vidljivo je po dnevnom svetlu i to ako se zagleda pod odredjenim uglom. Nego nisam ocekivao da ce i kroz futrolu nesto da mu se desi. Sad mi dodje da ismirglam ceo ram :lol:

Ko zna mozda mi je tako stigao iz Kine ili su ga drndali na carini ali nisam primetio. Na vestackom svetlu se uopste ne vidi. Crno ram kuciste je 20 dolara, a srebrno je 6 dolara, nije ni cudo.

Clapton
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 12:32
:: Mi4
Lokacija: CG

Re: Xiaomi Mi 4

Post od Clapton »

Crni je matiran. Ogrebotine bi bile očiglednije. :)

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Xiaomi Mi 4

Post od filip89x »

Uzeo sam malo paste za zube i traljo pamucnom krpom desnu ivicu telefona i posle obriso vlaznom maramicom i svi tragovi su nestaliiiii :lol: :lol: :lol: :lol: Pastu za zube sam uzeo bzv jer sam tako skidao neke ogrebotinice na autu. Ne znam da li je to pomogli ili samo jako trlajne krpom pa vlaznom maramicom ali trgaova i fleka vishe nemaaa... Mozda se sa gume od futrole nesto preslikalo ko zna. Stvarno mi je bilo cudno da je bash tolko lose odradjen... Proculo bi se po netu...

Slika

ZzHn
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 228
Pridružio se: Uto, 20. Jun 2006. 18:28
:: Xiaomi A3/128 Grey

Re: Xiaomi Mi 4

Post od ZzHn »

filip89x, Drago mi je da si rijesio problem :) Mada ruku na srce , za ovaj novac, takva sitnica bi mi najmanje smetala.
I ja sam stavio zastitno staklo kao i ti + case , i mi4 ce biti kao nov jos dugo nadam se. 8)

Sto se tice update-a na MIUI8 , u linku iznad koji si postavio jos ranije nije bilo STABLE MIUI8 , a sada je dostupan.
http://en.miui.com/download-240.html
Da li ici na stable ili ipak ovaj sto si savjetovao kolegi forumasu Claptonu i meni ranije? Pretpostavljam da je proces instalacije isti na obe verzije?
.

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Xiaomi Mi 4

Post od filip89x »

Proces je isti, ali stable rom nije otkljucan tj moras da ga rutujes ako zelis da obrises visak aplikacija. Plus stable rom ne dobija update na nedeljnom nivou. Tako da ko zeli rom da bude miran i ne cacka mnogo moze prvo da proba stable verziju ili obrnuto. 8) :lol:

ZzHn
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 228
Pridružio se: Uto, 20. Jun 2006. 18:28
:: Xiaomi A3/128 Grey

Re: Xiaomi Mi 4

Post od ZzHn »

filip89x, sto godina kasnije stize pitanje :D Poslusao bih tvoj savjet za developer mode. Najzad imam vremena nekoliko dana da odmorim od posla pa bi da zavrsim to asap.

Pretpostavljam da ako instaliram developer mode(MIUI8) i odlucim da probam stable(MIUI8) kasnije da je isti proces instalacije u tom slucaju?

Bilo bi super ako bi mogao da napises koje aplikacije si ti deinstalirao , meni se cini da ih je dosta nepotrebnih i da jedu ram malo po mal. :)
.

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Xiaomi Mi 4

Post od filip89x »

Isti je proces mozes da probas za oba.

Ja kolko se secam obrisao sam samo Clean Master i Sfift tastauru... Ostalo sve imam stock i meseceima radi odlicno telefon nije stucnuo , a kamoli nesto vise 8)

ZzHn
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 228
Pridružio se: Uto, 20. Jun 2006. 18:28
:: Xiaomi A3/128 Grey

Re: Xiaomi Mi 4

Post od ZzHn »

Stavio sam MIUI 8 stable da probam prvo ipak.

Nema vise bug-a sa kamerom , ali sada nema music playera (nece da pusti .mp3 fajl ni iz file explorera).
Takodje MiSuite ga ne vidi kada je telefon prikljucen na komp. Ne registruje ga uopste.

Veceras cu probati developer verziju. :wacko: :)


EDIT: Napravio sam gresku u koracima bio , posto novi MiFlash nije vidio ROM na kompu morao sam da koristim stariju verziju, koja je odradila posao bez problema, ali ja nisam oznacio clean all, vec sam ostavio svoje podatke.
Sada ima music player , ali MiSuite ga opet ne vidi, dok ga win7 bez problema prijavi odma...? Stable verzija je u pitanju.
Rekoh da cu mu staviti developer ali se u poslednjem trenutku predomislih , ovo je kazna izgleda:D :D
.

ZzHn
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 228
Pridružio se: Uto, 20. Jun 2006. 18:28
:: Xiaomi A3/128 Grey

Re: Xiaomi Mi 4

Post od ZzHn »

MIUI 8 definitivno ima bolji zvuk na slusalicama, i to veoma primjetno , sto je sjajno :)
Instalirao sam oko 20 ak aplikacija i telefon leti. Bateriju cu tek da testiram,ali sam primjetio da nekoliko sitnih bagova od ranije vise nema, za sada nisam vidio niti jednu gresku. :) Izgleda da search opcija u notification bar-u ima samo na kineskoj verziji ROM-a,ali nema veze , i ne koristim toliko cesto..
Ovaj MIUI je strasno dobra stvar. A kada ljudima kazem koliko sam platio ovaj telefon ne mogu cudu da se nacude. :ohmy:
.

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Xiaomi Mi 4

Post od filip89x »

E drago mi je da si zadovoljan i da si uspeo. Global nema pretragu, meni se licno vise svidja. Sta bi na kraju jesi presao na developer rom ?


Vidim da sad i kod nas u oglasima ima za 13O eura, vredi svaku paru 8) 8)

ZzHn
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 228
Pridružio se: Uto, 20. Jun 2006. 18:28
:: Xiaomi A3/128 Grey

Re: Xiaomi Mi 4

Post od ZzHn »

Nisam developer vec stable mode, sledeci put kad budem refresh-ovao sistem onda cu preci na developer da probam.
Iskreno svejedno mi je dokle god dobro sljaka :)
Ljudi se polako okrecu ka ovim boljim kineskim brendovima, sto mi je drago. Zasto biti ovca kad se moze proci za dosta manje para 8)
.

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Xiaomi Mi 4

Post od filip89x »

Dobar je stable rom... Zvuk je zaista odlican na mi4 i loudspeaker i preko sluski, a posebno mi se svidja sto preko jednog tastera na sluskama mogu da menjam pesme, vracam i pauziram 8)

ZzHn
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 228
Pridružio se: Uto, 20. Jun 2006. 18:28
:: Xiaomi A3/128 Grey

Re: Xiaomi Mi 4

Post od ZzHn »

Da, jednom za pauzu, dva puta za sledecu i tri puta za prethodnu stvar.
Nije to samo do Mi4, svi mobilni to mogu. S'obzirom da cesto vozim bajs to mi olaksava zivot prilicno :)

Baterija je definitivno bolja na MIUI8 Stable ROM, evo je na kraj treceg dana i na 6% je. Dakle puna 72 sata sa ukljucenim wify-em (pola dana sam imao net pola ne), slusanjem mjuze sat-dva dnevno,poneki poziv i poruka i nekoliko fotografija. (nisam visio na netu mnogo da napmenem, uglavnom je viber radio,i poneko citanje vijesti od po 5 min nekoliko puta na dan)
Takodje sam primjetio da su povecali "info" font, (kada provjeravamo npr koliko nam je kredita ostalo,ranije je bio presitan,sada je taman).
.

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Xiaomi Mi 4

Post od filip89x »

Vala Nokia L928 to nije mogla. Na nokiji 808 sam koristio sluske sa Navigatora koje su imale tri tatsera plus vol. tastere i tu nije bilo problema tako da mi je mi4 prvi fon gde sluske sa jednim tasterom imaju smisla za nesto vise sem za javljanje na poziv i to bez podesavanja i dodatnog cackanja i skidanja 3rd app.

Odprilike tolko i meni drzi baterija na miui 8, zaista lep rezultat i opusteno old school koriscenje telefona bez stekanja i mozganja dal ce baterija izgurati ili ne.

Sl fon koji merkam je mi5 (klasik) ali za sad sam prilicno zadovoljan sa mi4 i Miui androidom...

BTW izasa je oficijanlni cyanogenmod 14.1.1 sa nugatom 7.1.1... jos uvek je u nightly fazi ali mnogi ga preporucuju kao every day rom. Licno je necu prelaziti zato sto su zvuk i kamera najbolji na Miui-u.

Custom podrska za mi4 je i dalje na zavidnom nivou. 8)

ZzHn
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 228
Pridružio se: Uto, 20. Jun 2006. 18:28
:: Xiaomi A3/128 Grey

Re: Xiaomi Mi 4

Post od ZzHn »

Ja ne bih mijenjao MIUI za sada, jednostavno mi odgovara,iako dok nisam dobio telefon MIUI "sistem/skin" mi je izgledao totalno neprivlacno, jednolicno kao i vecina andoida.
Mi4 sam prvenstveno uzeo da bi "metnuo" wp10 na njega,ali posle prve sedmice vec mi je legla ova vrsta andoida. Ko zna, mozda windows najzad izbaci gotov proizvod do godine pa se bacim na wp opet :)
Jedino sto je ostalo da baguje je MiSuite :oops: Nije da mi je preko potreban,sve se to vrlo lako zaobilazi (Mi cloud za backup a file transfer za sve ostalo npr)..ali eto , ostaje kao jedina stavka koja ne fukcionise trenutno.
Sve u svemu ja sam prezadovoljan. Dobio sam vise nego sto sam ocekivao :roll:
.

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Xiaomi Mi 4

Post od filip89x »

Ne koristim MiSuite... Mozda se driver ubagovao ili treba novija verzija Suita :| File trasnfer mi sve odradi i ne budzim PC sa 3rd programima...

ZzHn
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 228
Pridružio se: Uto, 20. Jun 2006. 18:28
:: Xiaomi A3/128 Grey

Re: Xiaomi Mi 4

Post od ZzHn »

Stigao je update - Version: V8.1.4.0.MXDMIDI (MIUI8) ,ali oprezno jer ima korisnika kojima je zvuk na slusalicama poblentavio posle update-a.
Ja cu ipak sacekati neko vrijeme jer mi ova prosla verzija fercera odlicno 8)
.

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Xiaomi Mi 4

Post od filip89x »

Ko zeli da oproba Android Nugat 7.1.1 ima gomila romova ali svaka preporuka za Resurrection Remix ROM 5.8.0 radi bez greske...

ZzHn
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 228
Pridružio se: Uto, 20. Jun 2006. 18:28
:: Xiaomi A3/128 Grey

Re: Xiaomi Mi 4

Post od ZzHn »

Izasao novi update MIUI 8 Global Stable ROM V8.1.6.0.MXDMIDI for Mi 3/4

Download and Changelog:

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewth ... ht=8.1.6.0

Ko proba nek javi utiske , ja cu sacekati malko,tako sam navikao ;)
.

Odgovori