Ugašen i Lumia brend

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od Evindzer »

Pa i ne treba da to očekuješ od mene, sve dok bude dobrih W10M modela. ;)
Nego kažem, ako MS u jednom momentu ubije W10M (za šta je vrlo mala verovatnoća, bar u sledećih par godina), onda ću nositi dva Androida, ili eventualno, da mi ne bi bilo dosadno na istoj platformi, Android i neki Ajfon. :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od miodrage »

Evi, to je cena napolju, obaraju cene svuda. 950 je 300€. A pogledaj oglase, Apolo ti lepo piše...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od Evindzer »

Na oglasima ne primaju katrice. ;)

Ipak ću sačekati koji mesec da mu cena padne i u pouzdanim radnjama. Plus, trebaće mi i 100€ za dve crne Mozove maske. :)

mp3mp3
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 664
Pridružio se: Sre, 25. Jun 2008. 17:16

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od mp3mp3 »

Jako mi je krivo što je ugašen Lumia brend, meni lično su odlični, imao sam dva Lumia telefona i bio sam zadovoljan.
Nadam se da će Windows Mobile 10 živeti i dalje na nekim novim uređajima.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od Apolo »

HP, Acer, Alcatel zasad....

Sent from mTalk
Festina lente.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od Evindzer »

Apolo, ta prva dvojica, koliko sam saznao, neće doći na naše tržište :(, nadajmo se da sa Alkateilma neće biti tako..

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od Apolo »

Ma stici ce.... Kad smo sve silne kineze uvezli, doci ce i ovi [emoji1]

Sent from mTalk
Festina lente.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od miodrage »

Ima gomila uređaja na Win10m, samo je problem doći do mnogih ovde kod nas. Za HP sam ubeđen da će ga biti.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od Evindzer »


Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od Apolo »

Festina lente.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od Lobachewsky »

Hebes ti operativni sistem koji nema ni jedu zvanicnu aplikaciju velikih korporacija, nego ima tubecast, abibas, firebox (sa vevericom umesto lisice) :) besmisleno je ulagati vise od 150 evra u windws uredjaj. Ako je prosle godine i imalo smisla diskutovati, ove godine je sve jasno.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od гари »

Velikih korporacija? Misliš na Google i njemu neke srodne kompanijice? Šta znam, uvek me je živo interesovalo što me nekome toliko bitno da ima YouTube aplikaciju. Pogotovo što ni ta zvanična svakako ne pušta muziku u pozadini... Zato mi myTube ima daleko više smisla.

Za veverica inače postoji i na Androidu koliko znam...

No da skratim, imam sve što mi treba, nisam mogao bolje odabrati sistem i telefon pri kupovini ove moje Lumije. 8)

A vezano za Googlovo potkopavanje druge platforme, radije ću za sve koristiti Bing nego da pređem na Android zbog njihovih podmuklih poteza. :lol:

Sent from mTalk on Windows 10 phone

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od sizif »

гари napisao:Velikih korporacija? ... imam sve što mi treba, nisam mogao bolje odabrati sistem i telefon pri kupovini ove moje Lumije. 8)

...A vezano za Googlovo ... Android zbog njihovih podmuklih poteza. :lol:

Sent from mTalk on Windows 10 phone
Palac me boleo od skrolovanja, u šta sve apk hoće da imaju uvid.;)

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od Lobachewsky »

гари napisao:Velikih korporacija? Misliš na Google i njemu neke srodne kompanijice?
Ne mislim. Mislim na banku intezu, hbo, blizzard... U principu sve one sto od telefona prave smartphone po 2016 standardima. Tehnicki je smartphone svaki uredjaj na koji mozes da instaliras 'perfect time kit', baterijsku lampu i vremensku prognozu, ali odavno smartphoni nisu vise samo to.
гари napisao:No da skratim, imam sve što mi treba, nisam mogao bolje odabrati sistem i telefon pri kupovini ove moje Lumije. 8)
Pa dobro, za 100 evra je verovatno i bolje uzeti windows nego android. Bolje i takav "smartphone" nego nikakav. Niko ne prica lose o windowsu do 150 evra :) Za te pare odlicno zavrsava posao.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od гари »

Kao što rekoh, idem sve što mi treba. Moja banka ima Windows Phone aplikaciju, a i da nema ne bi mi bilo ispod časti da koristim njihovu web stranicu. Isto važi i za HBO, mada imam i Torrex za to malo serija koje mi od njih trebaju. :D

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od Baraba »

@gari, ti imaš, ali ti ne činiš ni statističku grešku tržišta Srbije, a o globalu da ne pričamo.

Mi Max

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od гари »

Pa i ti koji koriste sve te navedene aplikacije čine statističku grešku. Većina koristi smart telefon za nekoliko stvari, i nema pojma šta im sve telefon može. Mi sa foruma nismo reprezentativni primerak, čak i ja sa Windowsa više čačkam telefon nego gomila Android korisnika.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od Lobachewsky »

гари napisao:Kao što rekoh, idem sve što mi treba. Moja banka ima Windows Phone aplikaciju, a i da nema ne bi mi bilo ispod časti da koristim njihovu web stranicu.
I ja koristim browser za bancu intesu online, ali jako je neprakticno, stucne, taman zumiras browser vrati na zoom-out, ok dugme za potvrdu ne odreaguje iz prve, u principu mi zavrsava posao, ali daleko je to od bilo kakve prakticnosti i komfora. Dok sa aplikacijom bukvalno rutinski odradis nesto, ovde moras da zavrsis posao koji trenutno radis pa da se posvetis tome. Jednostavno stap i kanap.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od гари »

Onda mi ta banka ne bi odgovarala ako je tako, a ja ću odabrati onu koja ima šta mi treba. :) Onda je moguće da njihov sajt zeza i preko kompjutera. A mogli su da naprave i da im sajt bude mobile friendly, i time bi sve zadovoljili. Očigledno se ta banka ne trudi dovoljno.

U svakom slučaju, neću ja sa mojim telefonom da plaćam dodatno nešto za uslugu koju imaju za nekog drugog, a ne i za mene.

Znam, ovo je nekima (opet) smešno da zvuči, ali ja boram kod koga ću.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od Lobachewsky »

гари napisao:Onda mi ta banka ne bi odgovarala ako je tako, a ja ću odabrati onu koja ima šta mi treba. :) Onda je moguće da njihov sajt zeza i preko kompjutera. A mogli su da naprave i da im sajt bude mobile friendly, i time bi sve zadovoljili. Očigledno se ta banka ne trudi dovoljno.
Preko kompjutera sajt im radi perfektno. Kao i aplikacija sto im radi perfektno. Tako da mozda je ipak do telefona nesto :P
гари napisao:Pa i ti koji koriste sve te navedene aplikacije čine statističku grešku. Većina koristi smart telefon za nekoliko stvari, i nema pojma šta im sve telefon može.
Pa takva je i vecina windows korisnika. Oni koji nesto znaju i koji bi koristili neku aplikaciju su staristicka greska na statisticku gresku. Zato se aplikacije za windows i ne prave. Prosto.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Odgovori