Ugašen i Lumia brend

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od 1808 »

m@c|-|oR napisao:....Osim ako nisi sales ili marketing profesionalac, nemaš puno prava da analiziraš kako će reagovati tržište. Ali možeš ipak da pokušavaš.
Neću da pričam čime se bavim, ali svako ima pravo da analizira proizvod i tržište, a potom iznese svoje mišljenje. Koliko su čije procene bile tačne, sada se bar lako može videti. Zato nema nikakvog smisla sada voditi raspravu oko toga da li je OS dobro osmišljen ili ne, kada je krajni tržišni rezultat dobro poznat. Da je valjao, ne bi tako završio. Kraj priče. 8)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od гари »

Koji si ti demagog, 1808... Naravno da ima smisla govoriti da li je sistem dobro osmišljen, a zašto se Android ustalio, to je zato što je tvoj omiljeni Google dao sistem svima džabe uz to da posle pokupi od tebe taj isti Google pokupi sve informacije, pa ne da zna šta si posećivao nego i šta si kupio. 8) Nije dve u tome koliko je sam sistem dobar.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od Baraba »

A M$ drže Buda i Isus, šire sreću i blagostanje :lol:

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od 1808 »

гари napisao:Koji si ti demagog, 1808... Naravno da ima smisla govoriti da li je sistem dobro osmišljen,.....
Ajde probaj (ako si u stanju) da pročitaš sa razumevanjem bar jednu već ranije napisanu rečenicu, recimo ovu......
1808 napisao: Za poslovni uspeh nije bitno šta misle pojedinci koji čine 0,01% tržišta, već šta misli i kako razmišlja 99,99 % tog tržišta.
Dakle, tržište je dalo poznat odgovor i tu uopšte više nije važno šta TI misliš. Možeš TI sada da dubiš na glevi i ubeđuješ u suprotno do besvesti, ali time samo pokazuješ da ne znaš ni najosnovnije stvari o kojima ovde naširoko pišeš. Nije toliki problem što ne znaš, već što ni ne znaš da neznaš, a tu pomoći nema.

Tebi objašnjavati nešto je čisto gubljenje vremena, jer TI ništa ne kapiraš. Zato je mnogo bolje sa tako bandoglavim sagovornikom celu diskusiju pretvori u zajebavanje (to je korisnije),... 8)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od Green »

Miodrage je mala beba kakvi su tek gurui ovi novopridošli Windows jurišnici. :D
Crtani filmovi i Ferdinand... :D :lol:

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od sugarcoated_ass »

Samo u jednoj stvari svi grešite. Tržište ne razmašlja. Masa ne razmišlja. Ljudi su ovce koje ne znaju šta hoće, a proizvođač treba da te ovce ubedi da im treba upravo to što oni nude. Čist primer je Apple koji je ubedio ljude u gomilu budalaština.
Nije MSFT izbacio nešto što ljudima ne odgovara, već nije uspeo da ubedi dovoljan broj ljudi da je to to što njima treba.

Sent from HUAWEI P9 lite (VNS-L21) via tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od гари »

1808, šta ja imam da čitam sa razumevanjem kad ti je sama polazna pretpostavka pogrešna.

I opet, slažem se Sugarom. A zna to i 1808, ali voli da piskara ovako kako piskara.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od Baraba »

Koliko ti nisko možeš da saviješ kičmu da te ljudi ovde ismevaju zbog WP. E moj ti.

Mi Max

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od Deksi »

гари napisao:da posle pokupi od tebe taj isti Google pokupi sve informacije, pa ne da zna šta si posećivao nego i šta si kupio.
Ti li se to sekiras, kod mene moze slobodno da spijuniraju koliko hoce, ima da se nacitaju razne beleske o cveću.
I ne čuh da je neko imao nekih problema oko toga.
Kupio moj buraz p9l, i aktivirao otisak prsta za otključavanje. A kolega što radi snjim kaže ti si sad gotov, tvoj otisak prsta je otišo u svet i sad mož da te smeste i apsu, pljačkao si banku. Ahh :D

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od гари »

Ne sekiram se, Deksi moja poenta je da je Google uspeo tako više zbog načina na koji je smislio da naplati svoj sistem, a ne zbog toga što im je sistem bio mnogo dobar. Da je Nokia to napravila sa Symbianom, taj sistem bi sad bio glavni. Tj. da je Nokia došla do ideje da monetizuje podatke korisnika, i da je došla do načina.

A to za otisak prsta i nije toliko naivno inače.

A što se tiče podsmevanja, baraba, šta imam da se ustručavam - što mi se podsmeva 1808 ili tako neko... On samo hoće da pljuje sistem, a ja mu smetam jer se ne slažem sa kolegom inkvizitorom.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Odgovori