Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od filip89x »

Kako da instaliram Windows Insider. Prvo, izbacuje mi neku cudnu aplikaciju, drugo, nece da je skine, kliknem "pribavi" i napise "radi se na tome"....

Slika



Hocu insider zato sto nije stigao update za TH na .682 i dalje je na .545.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Prvi korak, nemoj instalirati Insider... :cry:

Posle treba proći kroz celu igranku da bi se vratio na zvanični kanal - osim ako imaš neku od Lumija 550, 650, ili 950/XL.

Hmm, a sad iz tvog narednog pasusa vidim da imaš neku nepodržanu Lumiju izgleda? Dobro, onda to može imati smisla - ako hoćeš na Release Preview, ali i onda nećeš moći na taj uobičajeni način da staviš Redstone 1. Morao bi sa Interop Toolsom da promeniš u registru ime telefona, pa da odabereš da glumi da je neka od podržanih Lumija... Tako je ako sam ja dobro skontao kakva je kod tebe situacija.

Ne govorim ti ništa odmah da radiš, ali samo pružam informacije. :)

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od filip89x »

Joj znaci opet moram da hakujem registar. U pitanju je lumija 928. Znaci posteno su stigla dva update-a od kako sam je prodao prijatelju, a ovaj treci .682 nije. Ne znam zasto, jasno pise ko god je na Windowsu 10 TH, a nije na Insider programu, dobija update. ( hteo sam da ubacim insider pa da se odjavim ako je nekako ostao prijavljen od ranije, ali tesko da je to slucaj) 920/925 su dobili al 1020 nije, posto je 928 raritet verovatno nece ni on :disgust: Dok je bio kod mene peglao sam RS build sa hakovanim registrom, al nemam volje sad to ponovo da radim :( :wacko:

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Zavisi da li mu je ostao hakovan registar. Valjda možeš to da vidiš kad ideš u podešavanja, pa na About, pa koji piše da je to model. Ako ne, onda treba hakovanje koliko ja znam.

Mada svakako i nije neka razlika između ta dva Threshold 2 builda. Ako ti nije bitno da stavljaš Redstone 1, onda bi ja ostavio to tako kako je.

A s čime si ranije hakovao registar? Isto sa Interop Toolsom?

Sent from mTalk on Windows 10 phone

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od filip89x »

Ne secam se ( to je bilo pre tacno godinu dana), znam da sam preko kompa prebacio neki app 1.5 verziju, cini mi se vcreg. Pre nego sto sam ga prodao vratio sam ga na 8.1 tako sam vratio oficijalni registar posle toga prebacio ga na windows 10 odradio Hard Reset i takav glat OS prodao. Znaci i bez insajder i sa oficijalnim registrom i takav je komotno primao nove update-e sve po redu do ovog poslednjeg. Nije bitno, necu da ga cackam, radi odlicno od maja 2016. do sad. ( sem onog baga sa zaostalim obavestenjem za mail koje se samo od sebe resilo).

Slika

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

A, vidim ja, i ti si jedan od veterana sa w10m. 8) To si radio onda kad su Redstone pustili samo za L550, 650 i 950/XL? :)

Ja sad inače i mami nameštam moju staru Lumiju 532. Videćemo kako će njoj da se svidi Windows. :) Ali to će biti više za prelazni period dok ja ne budem mogao da vidim koji bi joj uzeo telefon preko operatera. Do tad, biće joj odličan za Skype, mejl, igrice i slično. :) A onda šta ona bude htela, ja ću samo probati da pazim da se slučajno ne opeče sa nekim bezveze telefonom.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od filip89x »

Da tad :D trpeo sam do aprila i batalio Windows. Kao mobil entuzijasta zelim da imam fon i brend kod kog se uvek nesto desava pozitivno i da se ne osetim izdato i zapostavljeno. Sa Xiaomijem nisam pogresio. Svaki dan nesto novo, vrlo ziva i pozitivna zajednica, konstanto ( svakog petka) izbacuju ispravke za svoj Miui sa novim featursima kako za najnovije tako i za stare modele. Uzeo sam dve godine star Mi4, a podrska mi je zagarntovana bar jos dve godine. U njega mogu da flesnem i Windows 10 i gomilu poznatih Custom ROM-ova. Medju prvima je dobio i Nugat. Xiaomi kao brend stalno izbacuje i nove telefone ali razne druge proizvode, forum im je ziv i pun informacija i desavanja.

Windows prosto nisam mogao da cekam, nisam odustao od njega ako bude nesto novo pametno, rado cu se vratiti. Sa L928 sam bio prezadovoljan pisao sam o tome ovde dosta, ali prosto nista se nije desavalo, u stvari jos gore od toga u jednom trenutku stalno se nesto obecavalo najavljivalo i odlagalo da na kraju nista od toga nebi bilo...

Zavrsio sam sa postovima ovde do daljnjeg.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Znam, ne ide to oko Windowsa brzo koliko bi trebalo ili koliko bismo mi voleli. Jbg, da si imao slučajno l930, a ne l928, možda se onda i ne bi osećao tako, ali šta sad. U suštini, najbitnije je to što kažeš da te je ta l928 dobro služila, a posle su prešao na drugi kojim si opet super zadovoljan.


Uzgred, pitanje za one koji su na w10m i srpski jezik na telefonu. Kako ste namestili sat da vam bude u formatu 20:06, a ne 20.06? Jedan način je da se odabere drugi regionalni format. Jel tako? I koji ste odabrali? Ili ignorišete to, pa ste ostavili da bude tako 20.06?

Sent from mTalk on Windows 10 phone

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od srđan obradović »

Promeniš regionalni format na bosanski(latinica). Proba sada i radi. Ne znam za druge posledice pa cu vratiti.
Slika

Lumia 532ds Win10 continum carl zeis 256gb Grand surface
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

U principu, ako ni jedan od dana i ni jedan od meseci neće tako pisati (i)jekavicom, onda je to dovoljno dobro rešenje. Ja sam mislio da bi na bosanskom pisalo srijeda. :D Ali ako nije srijeda, onda sigurno i ostali dani pišu kao i za nas u Srbiji. :)

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od srđan obradović »

Ovo ima samo na win10m. Kao što vidiš gore na live tile piše sreda, a u kalendaru skraćeno sri [emoji3]
Slika

Lumia 532ds Win10 continum carl zeis 256gb Grand surface
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Ahahaha... :lol: Pa moraju je nešto bar da se ne uklapa sa ostalim. :D

E, i još da pitam - da li neko na w10m koristi one aplikacije da se zameni podrazumevana pločica nekom transparentnom? Ja gledam da namestim na telefonu za mamu da bude sve pod konac, i u glavnom te igre imaju pločice ružne ko đavo. Baš bi bilo super ako bi mogao da stavim neku svoju prečicu za te igre, ali ne mogu da se setim sa kojom je to aplikacijom moglo, a kad sad malo dodatno razmislim - ne znam ni da li to može da se izvede na w10m onako kako bi ja hteo.

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od srđan obradović »

I jos kad sam na bosanskom weather mi naprasno promenio na beograd, a bilo je uvek Požarevac.

Za transparent tile ima aplikacija ali one zavisi od same igrice da li dizvoljava da joj menjas tile.

Lumia 532ds Win10 continum carl zeis 256gb Grand surface
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Onda ništa od te pločice. :)

A za pločicu prognoze, zanimljivo, vratio je telefon na podrazumevanu lokaciju pri prvom pokretanju možda. Mada to je i lako, vratiš opet na Požarevac.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

fidel
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Uto, 10. Jun 2014. 11:33
:: Note 2

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od fidel »

Viber dobio apdejt i sad radi sasvim pristojno

Sent from mTalk, Lumia 950

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

To mi kaži. :) Preuzeo ažuriranje. :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Evindzer »

Ne kaže se "To mi kaži", već "To mi radi", nikad od tebe seljak neće biti. :D :D
Kod mene nema tog ažuriranja.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Mene "to mi radi" asocira na nešto drugo, pa kao tipičan homo balkanikus neću tako nešto Fidelu reći. :lol:

Meni je našao ažuriranje kad sam u Prodavnici pretražio imali nekih ažuriranja za aplikacije.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Evindzer »

Haha. :D

Znam na šta te asocira, ali očigledno nemaš rođake ili poznanike koji se kulturno uzdižu po splavovima uz zvezde Granda, ciganske trubače i ostale slične tekovine našeg savremenog kulturnog dostignuća, pa zato i nemaš takvu uzrečicu u aktivnom rečniku. :D

Pre sat vremena sam bio na piću sa nekom gospođicom, i kad je postalo dosadno, proverio sam ima li neka nadogradnja za moje aplikacije - i nisam naišao na Vajber.

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od srđan obradović »

Kod mene dostupno za 10 app i naravno viber, iiiiiiii gotovo, vrlo brzo

Lumia 532ds Win10 continum carl zeis 256gb Grand surface
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

Odgovori