Samsung Galaxy J3 (2016)

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
bonanza
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 188
Pridružio se: Pon, 30. Nov 2015. 13:43
:: Samsung J5 2016
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy J3 (2016)

Post od bonanza »

Ovako ,moja zapazanja .. ja imam J5 2016 ,ali brat mi je dobio sluzbeni J3 a zena je kupila J3.
Ono sto mogu da kazem je iako nisam bas previse koristio J3 ,da telefon radi lepo ali je po meni J5 za 2 klase bolji fon.
Kamera je MNOGO bolja , ima vise RAMa ROMa ,okvir telefona je od metala .. jednostavno po svim mogucim tackama bolji fon.
Dakle J3 radi lepo sto se toga tice ali .. ,meni licno je najvece razocarenje bila kamera ,i mozemo reci ROM jer bratu konstatno ima oko 2gb slodobnog prostora a telefon cak nije ni njegov nego firmin i ne koristi ga za Viber itd itd slicne stvari ,dakle nije prerpan aplikacijama , to sve ima na svom privatnom telefonu koji nije Android.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy J3 (2016)

Post od гари »

Ali ima mogućnost da prebaci aplikacije na memorijsku karticu?

I zbog čega te tačno razočarava kamera?

bonanza
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 188
Pridružio se: Pon, 30. Nov 2015. 13:43
:: Samsung J5 2016
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy J3 (2016)

Post od bonanza »

Ne znam dal ima iskreno ,posto kazem da mu je to sluzbeni i ne koristi za privatne stvari sem da surfuje netom posto mu na privatnom windows fonu malo zeza browser..
A sto se kamere tice , pa same slike su djene djene sto se kvaliteta tice ,ali najveci problem je sto tu ruka mora biti extremno mirna kada slikas inace ce slika biti mutna.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy J3 (2016)

Post od гари »

Baš bezveze, dobro ga nisam kupio onda... Ali dobro, ako bih ga i kupovao - obavezno bi mu i kameru oprobao.

A izvini, još samo da te pitam - kakve inače koristiš telefone uglavnom, tako kao J5 2016, nisu te "razmazili" ranije neki kao S7 i slično? :) To pitam čisto da bih stekao predstavu kakvi su ti kriterijumi. :) Mada ovo sa mutnim slikama bih rekao da je nezavisno od kriterijuma, mutne slike su mutne.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy J3 (2016)

Post od Evindzer »

Moje preliminarno zapažanje je sledeće: fizički je simpatičan, od jeftine plastike, ali vrlo lepo staje u šaku, tanak i lagan. Ekran je HD i dobar je, ali je ekran kod J5 2015 vidno bolji, iako su iste veličine i rezolucije. Ne vide se pikseli, ali su boje prenapucane, čak i meni koji volim AMOLED. Imate utisak da je sve obojeno jakim voštanim bojicama. Tu je J5 2015 dosta prirodniji, mada ni on nije savršen - ipak su to jeftini(ji) modeli. Zadnja kamera je pri dobrom (prirodnom ili veštačkom) svetlu više nego upotrebljiva za opušteno fotkanje tipa 'izvadi i okini', prednja je loša, a i nema blic, kao kod J5 2015. Brzina mu je zadovoljavajuća za cenovni rang, ništa posebno, ali ni preterano loše, sa svakodnevnim aplikacijama se sasvim lepo snalazi. Jedan problem koji je moja gospođica primetila bukvalno deset dana po kupovini jeste povremeni lag tastature. Otkuca pet karaktera, a na ekranu se pojave samo dva, pa onda čeka dok se telefon smiluje da prikaže i ostale. Mene bi to ekstremno živciralo (na sreću, nemam takav problem sa Asusom i Nokijom), ali nju ne pogađa. Tu je i ona situacija sa ekranom koju sam ranije pominjao, na jednom primerku je boja kristalno bela, a na drugom žućkasta, kao kod stare fotografije koja je dugo stajala na suncu. Kod nas su ranije bila u ponudi dva procesora, 1,5 GHz i 1,2 GHz. Ovaj drugi je zastupljeniji, bar po radnjama u BGD-u. Nisam siguran da su razlike u radu među njima velike, posebno za pokretanje svakodnevnih aplikacija. Interna memorija je smešno mala, i to bih obeležio kao najveću manu ovog modela - uz cenu, koja bi, za ono što on nudi, mogla još koju hiljadu niže. Prodavao se u crnoj (koja je više tamno-siva), zlatnoj (koja je više smeđikasta) i beloj boji. Ne znam kako je sad.
Eto, to bi bilo to, onako na brzaka. ;)
Imajte na umu da ga nisam mnogo čačkao, i to namerno, jer moja gospođica je najpametnija i ona sve zna najbolje :D pa sam se jednom iznervirao i rekao joj da mi ne dolazi sa pitanjima oko telefona, kad već neće da sluša šta joj se kaže. :)
Na kraju, jedna informacija: zamena slomljenog ekrana (staklo i tač, sve komplet) u Komtrejdovom saradničkom servisu je pre mesec dana koštala 7000. Nije malo, ali nije ni mnogo, očekivao sam da će biti oko 100€.
Poslednja izmena od Evindzer u Pet, 10. Feb 2017. 17:48, izmenjeno 1 put ukupno.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy J3 (2016)

Post od гари »

Hvala za detaljne utiske. Nisam znao da ima sve verzije procesora. Kako li bi to mogao da utvrdim koji jer u pitanju procesor prilikom kupovine?

Sent from mTalk on Windows 10 phone

bonanza
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 188
Pridružio se: Pon, 30. Nov 2015. 13:43
:: Samsung J5 2016
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy J3 (2016)

Post od bonanza »

Gari pazi ,ovo sto sam napisao su moja zapazanja ,pogotovo sto se kamere tice ,a mogu reci da na mom J5 2016 nemam problema sa mutnim slikama tj ne moram se smrznuti da bi okinuo sliku koja nece biti mutna.
Sto se bivsih telefona tice kakav crni S7 lol .. nemam ja para za takve masine ,da imam imao bih iphone.

Imao sam pre ovog telefona Lumiu 630 ,a pre toga neki krs i jad od Huaweia.
Sve u svemu ovo je siugrno do sada najbolji telefon koji sam imao.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy J3 (2016)

Post od гари »

Aha, to je onda otprilike kao i ja. :)

Moram da pitam, ima nas raznih bužetima na forumu. :D

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy J3 (2016)

Post od Evindzer »

гари napisao:Kako li bi to mogao da utvrdim koji je u pitanju procesor prilikom kupovine?
Pitaš u prodavnici imaju li verziju koja te interesuje. Na kutiji uređaja piše snaga procesora. :)
bonanza napisao: Sto se bivsih telefona tice kakav crni S7
Pa, ne mora da bude crni, može i zlatni. ;) :D

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy J3 (2016)

Post od гари »

Aha... Ipak ja da pitam, ne bi me čudilo da ma kutiji piše neka skraćena verzija specifikacija, pa da taj podatak ostane "prikriven". Ali dobro je da nije tako.

Isto kao što sam uređaj može imati više verzija, pa kad je bila priča da je valjda peta hardverska verzija (ako se tako kaže) Lumije 535 dobra i da ona nema problema sa touchom. A u radnji ne znam da li bi imali mogućnosti i znanja (a i volje) da skontaju koja je u pitanju hardverska verzija.

DODATAK: Po ovome što stoji na Gigatronovom sajtu taj j3 koji sam gledao je 1,5GHz. Ali proverio bio ja to i u radnji za svaki slučaj (možda je to popunjavao neko na osnovu podataka sa neke stranice na netu ne znajući da postoje sve verzije), greše prodavci oko toga prodavci generalno. Tako je na MTSovoj stranici stajalo recimo da iPhone SE nema GPS... Tuga...

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Nikollo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Ned, 19. Mar 2017. 19:40
:: Htc desire 310

Re: Samsung Galaxy J3 (2016)

Post od Nikollo »

Gledam na kp svaki dan po par komada ganc novih j3 osvane a cene i po 115. Sta se tu desava?

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy J3 (2016)

Post od гари »

Možda ih ljudi dobiju od operatera za dinar, pa hoće da ih uvaljaju? Mislim, ako su zaključili da im je to bolja opcija nego da uzmu popust na pretplatu. A pretpostavljam da je svakako za tako nešto bolje kupiti Samsung, rekao bih da ga je lakše prodati nego neki drugi brend. Barem meni deluje da je tako nešto.

A možda i jeste nešto sumnjivo.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Nikollo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Ned, 19. Mar 2017. 19:40
:: Htc desire 310

Re: Samsung Galaxy J3 (2016)

Post od Nikollo »

Sad sam bacio pogled na sajtove naših mob operatera i čini mi se da (a ovo govorim ovako na blic) cena kad se obračuna nakon te 2 godine 18k recimo. Što bi značilo da je vlasnik bar par hiljada u minusu osimn toga što pare dobija oma na raspolaganje. LJudi možda nisu upućeni da se cene tih pripejd paketa polove sa ugovorom bez telefona. Tako je bar sa mtsom?
Ostaviću slučaj ipak krezubosti našeg naroda, mislim da nije prevara.
off-topic: ima li neka aplikacija proverena za smanjivanje kontrasta na androidu pošto me interesuje kako bi to delovalo na alkatelu c9 pošto planiram da kupim lg k10 ispranka malenog pa da vidim odma šta dobijam

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy J3 (2016)

Post od Azimuth »

^ ovaj put ti nisam obrisao off, ali svaki naredni put hoću baš kao što ću i svaki odgovor na taj off.
Imaš temu za aplikacije pa tamo pitaj.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung Galaxy J3 (2016)

Post od Baraba »

Tašta mi koristi ovoj model već neko vreme, prezadovoljna, sve ok za ovu lovu, čak je i kamera dobra što me je iznenadilo, slike su malo starije koje sam joj iščupao iz telefona (samo te mogu, ostale su privatne i nisu za pokazivanje). Jako lepo to sve radi, fin telefončić. Viber, FBi i ostalo sve radi bez greške (što je njoj bitno, kada ga ona nije ubila kome je ovo prvi droid i uopšte pametni fon, onda znam koliko je sati). Displej i kamera su veliko prijatno iznenađenje za ovu lovu. Par slika u zatvorenom prostoru i napolju:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy J3 (2016)

Post od Evindzer »

Jedno pitanje za stručnije od mene: da li je moguće na ovom modelu instalirati aplikacije na SD karticu?
Ja sam mislio da je to omogućeno od MM-a na većini modela, ali moja gospođica to nije uspela, ali je zamalo uspela da ubije telefon. :D

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy J3 (2016)

Post od znemanja »

^Trebalo bi da može. Redosled koraka je sledeći u settings izabereš Applications, zatim izabereš željenu aplikaciju

[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201703 ... 1e5e47.jpg[/img]

nakon toga klikneš na opciju Storage

[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201703 ... be8fff.jpg[/img]

Zatim klikom na taster Change biraš da li želiš aplikaciju da prebaciš na internu memoriju ili na SD karticu

[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201703 ... 8675f1.jpg[/img]

Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy J3 (2016)

Post od Evindzer »

Hvala za detaljno objašnjenje, ali to sam već znao. :)
Ta opcija postoji i kod starijih verzija Androida, iako ne može (uvek) da prođe zbog sistemske zabrane, ali sam mislio da je Gugl tu zabranu uklonio od MM-a (ili čak od LP-a) naovamo, samo nisam siguran koji proizvođači i na kojim modelima su to usvojili.

Milos93
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Ned, 18. Okt 2015. 14:12
:: s60

Re: Samsung Galaxy J3 (2016)

Post od Milos93 »

Da li neko zna servis gde se moze povoljno zameniti kompletan ekran za ovaj model u Beogradu i okolini? Naravno original da bude, da mi ne uvale kopiju od 20 dolara sa Alija. Pozdrav forumasima

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Samsung Galaxy J3 (2016)

Post od Batak »

Ne znam koliko ti se to isplati, skupi su ekrani dosta. Original, naravno.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Odgovori