Neke stvari o WiFi-u

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
Goran70
Banned
Postovi: 55
Pridružio se: Sre, 21. Dec 2016. 14:48
:: nokia
:: huawei

Re: Neke stvari o WiFi-u

Post od Goran70 »

Ima samo jedan dugmić i njega sam vise puta restartovao i kablove iskljucivao.Posle se isto ponaša.Najvise mi ispada signal na note 4 samsungu i lap topu.Na 2 huawei telefonima p 9 lite i g 700 signal standardan.A izgleda to zavisi i od telefona...Da je do rutera ne bi mi držao pun signal na ova dva..

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Neke stvari o WiFi-u

Post od Green »

Dugme na koje miodrage misli je veoma malo. Treba ti olovka da bi ga pritisnuo. Pogledaj ponovo negde na zadnjoj strani.

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Neke stvari o WiFi-u

Post od antec »

Imam mali problem sa mrežom kod kuće, možda neko može pomoći. Imao sam Cisco epc3928s ruter (SBB) koji je riknuo pa su mi dali neki zamenski koji je klon ovog samo što je ovo sada Technicolor epc3928s.
Elem, imam wifi mrežu ali nemam ethernet na kompu??? "ipconfig /all" mi ne prikazuje default gateway što definitivno ne valja koliko znam. Ne mogu mu čak ni preko browsera pristupiti jer nisam siguran za ip adresu. Na Cisco ruteru je bila 192.168.0.1 a na ovom sranjcetu nemam pojma koja je. Pre nego što opet krenem da se mačujem sa SBB-om možda neko ima predlog?

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Neke stvari o WiFi-u

Post od miodrage »

antec, imas WiFi kazes? Jel imas net preko tog WiFi-a? Sta ti izbaci za default gateway kad mu das komandu ipconfig /all?
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Neke stvari o WiFi-u

Post od antec »

Tako je, imam wifi. Evo loga:

Ethernet adapter Ethernet: Connection-specific DNS Suffix . : Description . . . . . . . . . . . : NVIDIA nForce Networking Controller Physical Address. . . . . . . . . : 00-1E-8C-B1-DF-32 DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::f849:3054:5ddb:b176%2(Preferred) Autoconfiguration

IPv4 Address. . : 169.254.177.118(Preferred)
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.0.0
Default Gateway . . . . . . . . . :

DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 33562252
DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-1E-A8-C6-92-00-1E-8C-B1-DF-32 DNS Servers . . . . . . . . . . . : fec0:0:0:ffff::1%1 fec0:0:0:ffff::2%1 fec0:0:0:ffff::3%1
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Neke stvari o WiFi-u

Post od miodrage »

Ja bih stisnuo dugme reset na tom ruteru. Pa da vidimo za dalje.
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Neke stvari o WiFi-u

Post od antec »

Ma probao sam naravno, ne radi. Ovo je output posle toga.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Neke stvari o WiFi-u

Post od miodrage »

antec, iskreno, pojma nemam, najbolje da zoves ove iz providera pa da vidis sa njima sta je posredi.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Neke stvari o WiFi-u

Post od antec »

Mislim da je do kompa nešto, video sam neke čudne greške u event logu a i plus mi dhcp servis predstavlja 95% zauzeća procesora. Puko je drajver ili šta već :) Svakako mu je vreme za obaranje, sedam dobrih godina se drži :D

Hvala svakako Miodrage :)

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Neke stvari o WiFi-u

Post od Deksi »

Cemu ovo sluzi, valjda se ovim uredjajem moze pojacati slab signal koji on primi od rutera. Ili je nesto drugo.
http://www.comtradeshop.com/oprema-za-r ... 0mbps.html

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Neke stvari o WiFi-u

Post od Azimuth »

Pa sam naziv mu kaže. Pojačivač signala. Nešto slično dobijaš sa dva rutera i bridge opcijom.
Plastično da objasnim. Svaki ruter baca signal u nekom radijusu od npr 20m. Ti ovaj uređaj staviš recimo na 18m tj tamo gde je već slabiji signal i on bukvalno primi i odmah pošalje taj isti signal dalje. Ovo se koristi u kućama gde ima više debelih zidova i pregrada koje ubijaju signal.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Neke stvari o WiFi-u

Post od Deksi »

Azimuth, tako sam i mislio nego bolje da proverim, hvala. Ja i brat koristimo sa istog rutera internet, ruter je kod mene a brat u drugoj kuci i kod njega se treba pojacati.
A kako to sa dva rutera, mozda je jeftinija varijanta?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Neke stvari o WiFi-u

Post od Azimuth »

Po meni je ovo sa ruterima bolja varijanta jer možeš svašta nešto da radiš sa njima, dok je sa ovim iz linka elegantnija varijanta.
Ne znam tačne cene (možda 2500-3000), ali ja imam jedan tp-link koji sam koristio u te svrhe. Fora je da taj drugi ruter namestiš u bridge mod i onda imaš dalje izbor da pravi otključanu ili zaključanu mrežu istog ili drugačijeg naziva. Dobra fora skroz.
Za njega mislim da jeste bolja varijanta ovo sa dva rutera jer uvek mouebda navrne jaču antenu, da ga približi prozoru ili kako već, da bi uhvatio bolji/stabilniji signal.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Neke stvari o WiFi-u

Post od Deksi »

Dobro, ajde da te zamolim da mi malo bolje objasnis. Kupim drugi ruter, on ima jednu fabricku antenu koja salje signal. A kako ce da ga prima. Pronasao sam u meniju gde je to brige mode i to bi trebalo da se ukljuci, dali treba jos nesto.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Neke stvari o WiFi-u

Post od miodrage »

Mora ruter da ima 2 antene, ili može s jednom ali ne znam kako se to zove, neki half rate ili tako nesto.
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Neke stvari o WiFi-u

Post od Drakenzen »

Narode polako malo, i mene koji se bavim informatikom ste zbunili.
Jedan predlaže jedno drugi drugo a u suštini čoveku treba nešto najprostije što se vršiti posla.
Ovo ti je najjeftinije nešto što sam ja nasao. Znaci ovakva sprava tebi treba
https://www.amazon.com/D-Link-Wireless- ... e79406492d
Koja to je brzina interneta uopšte?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Neke stvari o WiFi-u

Post od Azimuth »

Jeste ti najjednostavnije moguće, ali je problem gde mu je šteker u zidu i koliko je tu dobar signal koji bi uhvatio i poslao dalje.
Ja sam radio ovo što sam gore opisao. Dakle, imaš jedan ruter koji je AP i on samo šalje signal. Drugi ruter je taj koji treba da ima bridge opciju. Kad ga tako podesiš on na istoj anteni i hvata i šalje signal. Dalje je na tebi šta ćeš sa tom drugom mrežom raditi, da li će ostati otključana, da li ćeš je zaključati, koji naziv ćeš joj dati itd.
Pogledaću baš koji je model rutera koji imam pa da znaš šta da gledaš ako ti ova varijanta odgovara. Kažem, pozitivno u celoj priči je to što sam taj drugi ruter možeš pomeriti gde treba ili na njega umesto fabričke uvrnuti jaču antenu.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Neke stvari o WiFi-u

Post od Drakenzen »

Definitivno je bolje rešenje bridge opcija. Jeste malo "komblikovanije" za namestiti ali je svakako bolje rešenje.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Neke stvari o WiFi-u

Post od Deksi »

Ma struja i steker je najmanji problem, to se za cas instalira, elektricar sam. Brzina interneta je 10 mb.
Dobro ovo sto predlaze Azimuth, mi je sve jasno, tako cemo naj verovatnije i probati. Hvala svima na savetima :wink: .

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Neke stvari o WiFi-u

Post od Baraba »

Drakenzen napisao:Narode polako malo, i mene koji se bavim informatikom ste zbunili.
Jedan predlaže jedno drugi drugo a u suštini čoveku treba nešto najprostije što se vršiti posla.
Ovo ti je najjeftinije nešto što sam ja nasao. Znaci ovakva sprava tebi treba
https://www.amazon.com/D-Link-Wireless- ... e79406492d
Koja to je brzina interneta uopšte?
Ako sam dobro razumeo, ovo mogu da uključim na terasu, gde mi je jako slab signal, sa ovim bih imao bolji wifi prijem na terasi? Debeli zidovi i teško prolazi signal, a treba mi nešto prosto. Ruter ima tri antene, ali mi je lakše samo ovo da dokupim nego da pomeram ruter na sredinu stana...

Odgovori