Stylus

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Stefan Caesar
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 54
Pridružio se: Čet, 17. Mar 2016. 13:44
:: Mate 8 Dual
:: Sony E1

Stylus

Post od Stefan Caesar »

Prosto mi nije jasno da niko osim samsunga ozbiljno ne radi na telefonima sa stylus-om.
LG se igra nesto, prave telefone sa stylus-om koji ne bi imali dobar hardware ni da su izasli 2014-te. Ostali nista, a iskreno mislim da je ta stvarcica, makar meni, izuzetno korisna.
Cekao sam note 7 i strasno sta se desilo, sad dok izadje, kako pricaju, refurbished verzija, ili dok izadje note 8, pa dok se stabilizuje cijena, uzas.
Sta mislite, zasto se niko drugi OZBILJNO ne uhvati u kostac sa mobilnim uredjajima koji bi imali stylus i tako samsungu oduzme dio kolaca koji mu definitivno potpuno pripada?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Stylus

Post od Green »

Praviti ozbiljnog konkurenta Samsungu Note je ogroman i skup proces. Neki bi sad rekli pa Apple bi mogao. Ali Apple ne bi bio to što jeste pa da još "kopira" nekog, sačuvaj bože (:roll:), pogotovo nekog kao što je Samsung.

nesta
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Sre, 19. Dec 2012. 21:50
:: Note 2
Lokacija: Beograd

Re: Stylus

Post od nesta »

I meni je čudno da niko ne pokušava da krene putem Samsunga. Verovatno je veliko ulaganje a neizvesan uspeh. Mad a mislim da bi Huawei bio sposoban da tako nešto odradi.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Stylus

Post od janka_88 »

Huawei jeste možda sposoban za tako nešto ali oni ostvaruju sasvim solidan rast iz godine u godinu sa Mate serijom koja je neka vrsta konkurencije Note seriji kod Samsunga a dosta bi im trebalo da softver i hardver prilagođavaju za stylus, kako vremena tako i novca te im to sada sigurno nije prioritet. :)

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Stylus

Post od Evindzer »

Dobra tema, a već sam se bio pomirio s tim da ovde, na forumu, niko osim mene ne ceni funkcionalnost olovke.

Kako stvari stoje, trenutno Epl i MS imaju tehnologiju, ali ne i želju da naprave telefon sa olovkom.

Tokom godina, to su pokušavali da urade: LG šest puta, Alkatel jednom ili dva puta (nisam siguran) i Asus jednom. Asus je bio najbliži nečemu konkretnom, ali u suštini, svi ti pokušaji su prošli bezuspešno.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Stylus

Post od Green »

janka_88, Mate serija ne može da bude konkurencija Note. Prvo, nema olovku. Drugo, čak i da je ima softver kakav je sada nema nikakve opcije koje ima Notara. Na primer one silne opcije za bojenje, pisanje, cut, copy, paste...
Ko zna, možda kinezi počnu nešto na tu temu.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Stylus

Post od Apolo »

Kakav je trenutno odnos snaga na tržištu ako se neko upusti u ovakvu avanturu mislim da će to biti Huawei.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Festina lente.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Stylus

Post od janka_88 »

@Green, mislim da su konkurencija u smislu kategorije phableta jer ne dosta ljudi nakon fijaska sa Note 7 prešlo na Mate, među kojima i ja. Eto ja prednosti olovke nisam nikad koristio pa ih vjerovatno zato smatram konkurentima. :)

Sent from my Huawei Mate 9

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Stylus

Post od Evindzer »

Apolo napisao:Kakav je trenutno odnos snaga na tržištu ako se neko upusti u ovakvu avanturu mislim da će to biti Huawei.
Tako je, i oni imaju tehnologiju, na njih sam zaboravio u prošlom postu. Mada sumnjam da će u skoroj budućnosti nešto uraditi, baš kao ni Epl i MS, a zašto - to znaju samo oni.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Stylus

Post od Apolo »

Huawei ne mora ni da zuri, ima mate seriju kao alternativu, priblizavaju se drugom mestu na globalnom nivou ali verujem da ce u nekom trenutku ponuditi i konkurentni proizvod Note seriji Samsunga.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Festina lente.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Stylus

Post od Green »

janka_88 napisao:@Green, mislim da su konkurencija u smislu kategorije phableta jer ne dosta ljudi nakon fijaska sa Note 7 prešlo na Mate
Pa, ok, mozda se moze tako reci, ali Note kao Note ipak nema konkurencije. A u smislu fableta, onda bi svaki telefon te velicine mogao biti konkurentan, cak i neki jeftini Xiaomi. No dobro, kontam sta si mislio reci. :)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Stylus

Post od Evindzer »

Pa da, Notara se izdvaja jedinstvenim hardverom i njemu pripadajućim softverom, ali uopšteno, svaki fablet je jedan drugom konkurencija.
U svakom slučaju, da N7 nije pukao bukvalno i figurativno :D mislio sam da ga baš u ovo vreme uzmem, pošto je očigledno da u sledećih godinu - dve nijedna druga kompanija neće poraditi na pristojnom fabletu sa olovkom, ali biću prisiljen da čekam godinu dana i N8.

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Stylus

Post od iamivan »

Počele su da se prodaju refurbished Notare 7 sa sređenom baterijom, eto šta da pogledaš. :D
Mada, ne kod nas, ali možda ispliva nešto u skorijoj budućnosti, samo je cena upitna.

A N8 će do jeseni izaći, neće se čekati 2018.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

nesta
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Sre, 19. Dec 2012. 21:50
:: Note 2
Lokacija: Beograd

Re: Stylus

Post od nesta »

Ako note 7 bude imao ok cenu, biće to dobra kupovina. Šteta što se još neko ne uključi u ovu priču, to bi i Samsunga nateralo da bude još bolji.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Stylus

Post od Evindzer »

iamivan napisao:Počele su da se prodaju refurbished Notare 7 sa sređenom baterijom, eto šta da pogledaš. :D
Zbog ovog smajlija ne znam zezaš li se, ili si ozbiljan. :)
Ali, svejedno, sam si sebi odgovorio ovde:
iamivan napisao:Mada, ne kod nas

Ne daje mi se par stotina evra na internet kupovinu, a kod nas zvaničnim putem sigurno neće doći, tako da to otpada u startu.
iamivan napisao:A N8 će do jeseni izaći, neće se čekati 2018.
Naravno da 'oće, ali ga neću uzimati odmah, što zbog cene, što zbog nesigurnosti u prvu proizvodnu seriju. Tako da ću svakako čekati do proleća '18. - osim ako naši slepci, pardon, uvaženi prodavci :lol:, ne spuste u međuvremenu cenu za N4 ili N-Edž, pa onda uzmem to, jer mi najnoviji i najbrži procesor, a ni najbolja kamera nisu prioritet. :)

Stefan Caesar
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 54
Pridružio se: Čet, 17. Mar 2016. 13:44
:: Mate 8 Dual
:: Sony E1

Re: Stylus

Post od Stefan Caesar »

Ako i kad krene note 7 mislim da ce kod nas biti bas tesko dostupan i mislim da ce cijena biti paprena. Sve su prilike da cu morati note 5 ovo ljeto uzeti, cekao sam za nista.
Sve sam se nadao da ce biti konkurencije, ali nista.
I jos jedna stvar, zabranio bih svim proizvodjacima da koriste NOTE u nazivu modela, jer je nekako bzv ako nema stylus, makar meni.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Stylus

Post od Green »

^ Jeste bezveze nazvati telefon Note ako nije slican Samsungovom. Vidim da to uglavnom rade kineski proizvodjaci, mada njima se ionako slabo toga moze zabraniti. Tamo smokljani rade sta hoce, nazalost...

AndroMan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1039
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 13:25
:: Galaxy Note 9 N960F
:: BB Passport; N808PV

Re: Stylus

Post od AndroMan »

Evindzer napisao:Dobra tema, a već sam se bio pomirio s tim da ovde, na forumu, niko osim mene ne ceni funkcionalnost olovke.
Evi, mene si zaboravio. :P
Kako stvari stoje, trenutno Epl i MS imaju tehnologiju, ali ne i želju da naprave telefon sa olovkom.
Ja sam čekao da pre svih Huawei nešto odradi po tom pitanju, s obzirom da i oni imaju tablete sa aktivnom olovkom, uz to i Mate seriju telefona kojoj samo ta opcija fali.

Najviše bi mi prijao telefon kao Mate 9 ili Nexus 6p sa olovkom kao zamena za N4, ovako, čuvaću ga izgleda sve dok radi. :oops: Novi Samsung telefoni mi ne odgovaraju.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Stylus

Post od Evindzer »

AndroMan napisao:Evi, mene si zaboravio. :P
Izvini, mislio sam da si zamenio N4.
AndroMan napisao:Ja sam čekao da pre svih Huawei nešto odradi po tom pitanju, s obzirom da i oni imaju tablete sa aktivnom olovkom, uz to i Mate seriju telefona kojoj samo ta opcija fali.
I ja isto, ali samo dok je Bata Bogdan bio na forumu - sad nema ko da ih promoviše. :D

Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Re: Stylus

Post od Nikola Vapa/CA »

Ne mogu zamisliti sebe da kupim telefon bez olovke (mozda kad odem u penziju).Mnogima je stylus nebitan pa mogu da biraju izmedju mnogo proizvodjaca,dok smo mi,korisnici olovke,osudjeni na Samsung Note seriju.
Koristim je i znaci mi mnogo.Ne menjam N4 dok se ne pojavi n8.

Odgovori