Xiaomi Mi6

Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Xiaomi Mi6

Post od dachakragujevac80 »

Cek bre malo, na ovim propagandnim slikama ekran ide skroz do ivica i blago je savijen na krajevima (ne bas kao s7 edge npr, ali jeste), a na slici uzivo (onaj plavi) ekran uopste ne izgleda tako! Wtf...

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Xiaomi Mi6

Post od filip89x »

Keramicki, pakovanje i izgled
http://en.miui.com/thread-584067-1-1.html

Draco
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 375
Pridružio se: Čet, 25. Feb 2010. 13:32
:: iPhone 11
:: ???

Re: Xiaomi Mi6

Post od Draco »

Појавио се на онлајн продавницама, 490$ у претпродаји :)

To избацивање 3,5мм улаза можда сада компликује ствари пошто је још увијек револуционаран потез али како технологија напредује мислим да се врло брзо нећемо њега ни сјећати.

Edit: A ево на горњем линку видимо и да у паковању стиже и USB-C/3.5mm адаптер.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Mi6

Post od Apolo »

filip89x napisao:Ne znam sto je to tolko problem nema ga ni iphone od 100000 i kusur dinara. Drugo Kinezi i Indici sve vise koriste bezicne sluske. Trece ako bude mi 6 plus verovatno ce da ubace i FM i 3.5 jack.

Za ovu cenu morali su nesto da izbace. Nije nista bez razloga magicno jeftinije tek tako. Dosta prozivaju sad za taj dzek, mi6. Dosta prozivaju i Redmi 4. Al opet za 90$ kolko je redmi 4 bezobrazno je ocekivati kameru i neki nerealno dobar soft... Meni se recimo svidja kod Xiaomija i mi serije sto svaki fon ima nesto drugacije od drugog pa biraj koji ti model vise odgovara... Tako recimo ima Mi5, mi5c, mi5s, mi5 plus, max, mix pa biraj sta ti odgovara , ekran,baterija, proc, dizajn, kamera itd za svakog po nesto, a da ne bude da svi imamo isti fon.
Apple ne nametnuo telefon bez 3.5mm jack iz marketinskih razloga da bi prodavao svoje sluske koje kostaju cca 160 dolara, a prosecan korisnik koristi naravno klasicne slusalice. Ispade sad Sasmung blesav sa S7 i S8 sto ima 3.5mm jack, a komicno jeste sto se prilikom poredjenja i sprdaju sa tim da je jedna od prednosti tog telefona upravo 3.5mm jack u odnosu na konkurenciju. Od flagshipa cini mi se jedino jos LG ima radio, ostali svi izbacili, izbacili slusalice... i dobijes "pametni" telefon bez osnovnih funkcija :) Mi6 zaista deluje impozantno, vizuelno i hardverski ali ako pricamo o flagship telefonu treba da bude top ponuda, a ne skup telefon koji ima falinke ovog tipa.
Festina lente.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Xiaomi Mi6

Post od Joxy »

Nedostatak 3.5 mm nikako nije falinka. Kada ga nemaju neki vise nego duplo skuplji modeli, ne vidim problem sto ga Mi6 takodje nema.
Svi ce vremenom, pa i Samsung izbaciti 3.5 mm sigurno jer prosto je to sada trend.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Mi6

Post od Apolo »

Ne vidim opet ni zasto bi Samsung to radio, samo zato sto je Apple pa je zato postao trend? Bolje ne npr. unaprediti kameru, sto je kinezima preko potrebno ako misle da prate Samsung i Apple, a ne izbacivanje nekih osnovnih karakteristika. Ja na ulici i dalje retko vidjam bezicne slusalice, da bi postao trend onda se govori o masovnom koriscenju sto ne bih rekao da je slucaj kod nas.

Sent from Xiaomi Mi5 using mTalk
Festina lente.

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Xiaomi Mi6

Post od filip89x »

Ma kod nas retko ima bezicne mi smo i dalje u fazonu " ne moz to bez kabla", aaaaa pa i Xiaomi ima svoje bezicne sluske koje hoce da nametne :P Da da u pakovanju ide USB to 3.5mm adapter... Tako da nije tolko strasno 8)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Xiaomi Mi6

Post od Joxy »

Apolo napisao:Ne vidim opet ni zasto bi Samsung to radio, samo zato sto je Apple pa je zato postao trend? Bolje ne npr. unaprediti kameru, sto je kinezima preko potrebno ako misle da prate Samsung i Apple, a ne izbacivanje nekih osnovnih karakteristika. Ja na ulici i dalje retko vidjam bezicne slusalice, da bi postao trend onda se govori o masovnom koriscenju sto ne bih rekao da je slucaj kod nas.

Sent from Xiaomi Mi5 using mTalk
Nazaost je tako, uverices se i sam kroz koju godinu, ubedjen sam da ce tako biti.
Kinezi imaju opasan hardver, kao ostali top modeli samo po mnogo nizim cenama a konkretno sto se kamere tice koci ih softver. Mi5S ima senzor kao 6P/Pixel ali oni prave bolje slike. Sada Mi6 ima senzor identican onom iz iP7, samo se nadam da ce sada situacija biti drugacija i da ce razlika biti dosta manja.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: Xiaomi Mi6

Post od Chobby88 »

Zar ip7 nema lošiji senzor od ovog što je u mi5s/pixel?

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Xiaomi Mi6

Post od Joxy »

Mi6 bi trebalo da poseduje identican senzor kao onaj sa iP7, tako da ne verujem da bi u noviji model ugradili losiji senzor, mada videli smo jedan primer ove godine khm, khm... :P


Sent from my iPhone using Tapatalk

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Xiaomi Mi6

Post od Baraba »

Kakav god da je senzor, softver sigurno neće biti ni blizu onom na iP7+, kamera 7+ je ubica uz Pixel.

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Xiaomi Mi6

Post od filip89x »

Pritom pored softa i senzora bitna je i optica, a to je kod Kineza uvek diskutabilno uglavnom ,kamera je konkurentna svakako po uzorcima koji mogu da se vide.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Xiaomi Mi6

Post od Joxy »

Baraba napisao:Kakav god da je senzor, softver sigurno neće biti ni blizu onom na iP7+, kamera 7+ je ubica uz Pixel.
I ne treba da bude blizu za ovaj novac. Ljudi imaju prevelika i nerealna ocekivanja. Ako hoces najbolju kameru, budi spreman da izdvojis vise nego duplo vise novca koliko bi dao za ovaj model. Izbor svakako postoji ali jedno je cinjenica a to je da Kinezi polako preuzimaju primat na trzistu smart telefona.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Xiaomi Mi6

Post od Green »

Taj primat je evidentan mozda u Kini, Indiji i ostatku Azije. Jos ce puno vode Eufratom i Tibrom proteci dok ne "pokore" i ostatak sveta. Dokazali su da umeju napraviti dobar telefon, ali jos to nije na nivou mnogo skupljih. Softver je ono na cemu najvise trebaju da porade.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Xiaomi Mi6

Post od Joxy »

Pa ta trzista su im daleko najbitnija, Xiaomi u Indiji ide kao lud. Kada budu usli na USA trziste i bili jos zastupljeniji u Evropi i cene ce normalno ici na gore. Oni bez ikakvog marketinga postizu ovakve prodajne rezultate, e to je za svako postovanje.
Koliko ljudi ovde je culo za Vivo? Oni razbijaju sa prodajom ali zato na svakoj utakmici Premier lige njihova reklama. Sve ima svoje.
U top 10 proizvodjaca Kinezi su dominantni, trenutno je Huawei najjaci i ne bi me cudilo da vec sledece godine preuzme primat na trzistu.
Odosmo u off sa ovim, necemo vise. :)
Elem, videh informaciju da je sertifikovan Mi6 Plus, navodno S835, 128/6GB i 4500 mAh. Pa posle neka prica neko da se u flagship ne ugradjuju velike baterije. :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Xiaomi Mi6

Post od Evindzer »

Izgleda privlačno, ali posle S8, ovoliko čelo i brada prosto bodu oči.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Mi6

Post od Apolo »

I G6 si zaboravio:) Ali da si koristio MI5 smorio bi te i razvučen ekran pa bi poželeo Sony sa bezelima, kao ja:) Inače sa ovim otiskom prsta na home button kao da gledam prepakovani P10. Samsung taman prebacio pozadi otisak prsta a Kinezi svi napred xD

Sent from my F8331 using Tapatalk
Festina lente.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Xiaomi Mi6

Post od Evindzer »

Nisam zaboravio, i on mi je odličan, ali je S8 ipak estetski primamljiviji.

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Mi6

Post od kvaka33 »

Tebi bi i guzica Kim Dzong Una delovala najlepse na svetu da ima logo Samsunga na njoj
U svakom slucaju kinezi jos uvek u nekim segmentima kaskaju za najboljima ali ne mislim da ne mogu to da ispostuju nego jednostavno Azija im je za sada dovoljna kao trziste

Sent from my MI 5s Plus using Tapatalk
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Mi6

Post od Apolo »

Evi lično mi je G6 lepši, ali to je već stvar ukusa.

Pa polako ljudi, kako je Huawei počeo. Kvaka slažem se, takođe sam mišljenja da im je Azija trenutno dovoljna, ima tu još prostora za napredak.

Sent from my F8331 using Tapatalk
Festina lente.

Odgovori