Xiaomi Mi6

Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Xiaomi Mi6

Post od iLuka »

Ne znam kako ovako ispadne velika razlika u kvalitetu video zapisa uzivo i na ovim testovima?!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Xiaomi Mi6

Post od Sale_M »

Odlican je telefon,ima odlicnu kameru,kamera na Mi6 daje najzivljije boje od svih proizvodjaca.Takodje nema gubljenja ostrine po uglovima.Po meni ovo je bolja kamera malo i od P10(tu su negde)

Da li ce se oni koji proizvodjac pojaviti zvancino kod nas u neko skorije vreme?

Mada,za mene je velika mana furanje applovog trenda sa izbacivanjem audio dzeka.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi6

Post od Azimuth »

Malo manje svetla prima noću i to se verovatno može srediti sa malim podešavanjima, ali je ukupno gledano kamera impresivna na Mi6. Svaka im čast!

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Mi6

Post od Apolo »

Sale_M napisao:Odlican je telefon,ima odlicnu kameru,kamera na Mi6 daje najzivljije boje od svih proizvodjaca.Takodje nema gubljenja ostrine po uglovima.Po meni ovo je bolja kamera malo i od P10(tu su negde)

Da li ce se oni koji proizvodjac pojaviti zvancino kod nas u neko skorije vreme?

Mada,za mene je velika mana furanje applovog trenda sa izbacivanjem audio dzeka.
Imao sam MI5 i kamera je zver, naravno fali malo da se poradi na slikama u low light uslovima ali generalno odlican posao su odradili. Da li ce i kad se pojaviti kod nas, pitanje je. Verujem da su zasad sasvim zadovoljni sto se odlicno kotiraju na najvecim trzistima, Kina I Indija. Ali bilo bi lepo da se i kod nas zvanicno pojave. Sto se trenda izbacivanja audio jacka tice, slazem se sa tobom. Medjutim iza toga se krije debeli marketing, da ne kazem ciganisanje.

Azimuth, verujem da ce i to poboljsanje stici ali generalno rade odlican posao.

Sent from Windows 10 using mTalk
Festina lente.

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Xiaomi Mi6

Post od brankisha »

Sale pojavice se u Atini. Ja sam aplicirao da radim u njihovoj radnji. Mislim da ce biti otvorena za max dva meseca. Oneplus ce moci da se vidi u Berlinu ali tamo nece biti prodaje, neka hipsterska radnja.
Realno mislim da sad vise naginjem ka mi6 nego 1+5. Valjda su me smorili sa svom tom euforijom o telefonu, a nic specijalno.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Xiaomi Mi6

Post od Green »

Neće Xiaomi tako lako u Evropu, a kamoli kod nas. Ostali proizvođači a i politika Unije prema kosookim "komunjarama" sa Istoka umnogome doprinose tom trendu averzije. Huawei je druga priča, ako se neko pita. Oni su ozbiljan proizvođač razne telekomunikacione opreme.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Xiaomi Mi6

Post od Sale_M »

Pa dobro,Huawei je multikomunikaciona kompanija,veci kapital imaju i vecu proizvodnju u vise grana telekomunikacija.
Kazem opet,meni smeta sto Xiaomi smatra da je Apple bog u mobilnoj industriji a nakon njega Samsung pa je to sa audio dzekom neverovatna notorna glupost koju su uradili,a morali bi malo jos i na dizajnu uredjaja da rade,a ne samo da rade copy/paste epla i samsunga.
Huawei je mnogo veci brend i uspeo je u onom sto je mozda cak i najvise bitno: da se definise na trzistu i pronadje neki svoj pravac i sto se hardvera i softvera tice pa je tako sve blizi osvajanju i sirenju svog trzista.


Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Xiaomi Mi6

Post od Joxy »

Ne bih se slozio sa tobom.
Kao prvo, po mom misljenju, Xiaomi je originalan po pitanju dizajna svojih modela, postao je itekako prepoznatljiv po svojim jedinstvenim modelima. Mozda Mi serija, i to konkretno 5 i 6, lice napred na neke druge telefone ali prednja strana tih modela je trenutno "u trendu", u smislu da ga masa proizvodjaca koristi kod svojih modela. Pogledaj Mi Max, Mi Mix najbolje dizajniran i napravljen telefon ikada (opet kazem po mom misljenju i uzevsi u obzir sve okolnosti, da je to jos uvek maltene koncept model itd), onda imamo Mi 5S Plus, izuzetno lep telefon i jedinstven po svom dizajnu, ima tu jos primera...
To sto su dobili nadimak Apple Istoka ne znaci da imaju nekakve veze sa Jabukom. Ljudi guraju svoj fazon tako kako guraju i zato im treba skinuti kapu. Retko koji drugi proizvodjac bi mogao da postigne ovo sto su oni, bez ikakvog marketinga.
Druga stvar koju si spomenuo je 3.5 mm jack za sluske. Kamo lepe srece da ga je samo Xiaomi pored Apple-a ukinuo. Mnogo je modela trenutno na trzistu, raznih proizvodjaca, koji ne poseduju 3.5 mm izlaz za sluske i siguran sam da ce i Samsung vrlo brzo da se odluci na taj potez. Nije realno da Apple vrati 3.5 mm, realnije je da svi ostali izbace.
Znam da nije tema ali prosto morao sam da dam repliku na Saletov komentar.
Elem, da se vratimo na temu. Trenutna cena na KP je oko 500e ako se ne varam, sto je skroz ok a uzevsi u obzir da im brzo pada cena, za nekih par meseci ce biti best buy definitivno.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Xiaomi Mi6

Post od Sale_M »

Samsung i Apple su ko dva rodjena brata koja se ne podnose i zele da se dokazu roditeljima koji je bolji :D
tako da me ne bi cudilo da vec sledeci Note ili S nema audio dzek.
Zato volim Sony,guraju svoj fazon ma sta god bio trend ili ne trend trenutno.Jedostavno,Sony su ubedljivo najprepoznatlniviji i najdefinisaniji mobilni telefoni s bilo koje strane da pogledas, i pazite sta vam kazem ako ikada budu izbacili audio dzek uradice to samo ako bude postojalo neko novo bolje implentirano resenje za slusanje muzike preko telefona(sto je realno tesko moguce osim ako bi svi presli na bluetooth slusalice).

Mala digresija,500 evra je ok cena za Mi6 za pocetak,ali sta se desava ako zatreba garancija? :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Mi6

Post od Apolo »

Festina lente.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Xiaomi Mi6

Post od Joxy »

Sale_M napisao:Samsung i Apple su ko dva rodjena brata koja se ne podnose i zele da se dokazu roditeljima koji je bolji :D
tako da me ne bi cudilo da vec sledeci Note ili S nema audio dzek.
Zato volim Sony,guraju svoj fazon ma sta god bio trend ili ne trend trenutno.Jedostavno,Sony su ubedljivo najprepoznatlniviji i najdefinisaniji mobilni telefoni s bilo koje strane da pogledas, i pazite sta vam kazem ako ikada budu izbacili audio dzek uradice to samo ako bude postojalo neko novo bolje implentirano resenje za slusanje muzike preko telefona(sto je realno tesko moguce osim ako bi svi presli na bluetooth slusalice).

Mala digresija,500 evra je ok cena za Mi6 za pocetak,ali sta se desava ako zatreba garancija? :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Verujem da su ovi sa KP korektni sto se tice garancije i da izlaze u susret. Jeste da traje samo godinu dana ali Boze moj, nisi valjda toliki baksuz da se nesto pokvari posle tog perioda. :)
Video sam da jedan lik iz Subotice, sa preko 1000 pozitivnih, za Mi Mix daje 2 godine garancije, verovatno je i za sve ostale telefona ista situacija. Samo sto ti je cimanje dok cekas telefon ali opet samo ga posaljes i sacekas par dana, bolja varijanta nego sam da ga nosis po servisima i nerviras se bezveze. :D
Ali uvek kreni sa pozitivnim stavom u kupovinu i ne razmisljaj o tome. Nisam cuo u skorije vreme da bilo koji proizvodjac ima problema sa kvalitetom svojih telefona. Mozda LG i Huawei sa 6P koji ulaze u bootloop ali to je sve do korisnika, ko zna sta oni rade sa tim telefonima i kako ih koriste.
Slazem se za Sony. Teraju neki svoj fazon i svidja mi se sto ne odustaju od toga a rezultati prodaje u poslednje vreme pokazuju da idu dobrim putem jer ako se ne varam, po prvi put nakon duzeg vremena mobilna divizija posluje u plusu a retko koji proizvodjac ima tu privilegiju.

Sent from my iPhone using Tapatalk

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Xiaomi Mi6

Post od brankisha »

Huawei je i 2000. godine bio ozbiljna firma koja je pravila ozbiljniju opremu od Siemens-a pre 17 godina.
Izvinjavam se za off.
Sve kineske kompanije su ozbiljne, naravno i Xiaomi i Huawei. Malo imaju drugaciji nastup i paletu proizvoda ali mislim da je pitanje vremena kad ce Xiaomi da udje u dil sa operaterima. Evo Oneplus ce uci u UK sa nekim operaterom.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Xiaomi Mi6

Post od Sale_M »

Meni se licno vise svidja Mi6 nego P10,ali obzirom da slusam muziku ponekad na fonu stvarno bi mi bio bedak da se vracam u 2006. godinu i vreme kad sam morao da vucaram adapter na N73 :)

S druge strane opet napominjem,neverovatno je koliko kamera daje zivopisne boje i koliko ima dobar wb.
Jos da je veci senzor kamere bilo bi vrh.

Sent from my Sony Z5 using Tapatalk
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Xiaomi Mi6

Post od Sale_M »

Tvrda borba :) ali dobar Shaomi

Mi6 vs S8 speed test

https://www.youtube.com/watch?v=pmW98XSQZrU
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Xiaomi Mi6

Post od Sale_M »

Ovo je za svaki respekt

durabuillity test - https://www.youtube.com/watch?v=wEpsQIz3tPI
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: Xiaomi Mi6

Post od mazzy »

Ma ti testovi su meni bezveze.... jedino eto , da pogledas, cisto onako, zanimljivo. Pa ko ce izloziti tel takvim uslovimA

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Xiaomi Mi6

Post od Sale_M »

Kako bezveze,moze da ti padne recimo telefon,da ga ispustis na ulici negde ili slicno.Nije poenta da ces ga izloziti tim uslovima nego da znas koliko je otporan.
Recimo Mi6 modelu verujem da nista ne bi puklo ako bi ispao iz ruke nekom slucajno ili tako nesto dok ima telefona kojima bi ekran puko 100 %

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Xiaomi Mi6

Post od niko1a »

Apolo napisao:http://mondo.rs/a1018454/Mob-IT/Vesti/X ... kazan.html

Sent from my F8331 using Tapatalk
sjajni Mondo sa jos jednim vrhunskim clankom..

http://en.miui.com/thread-713239-1-1.html

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Xiaomi Mi6

Post od Sale_M »

Lepo bi bilo da se pojavi,bas je shinny :D

Sent from my E6653 using Tapatalk
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Mi6

Post od Apolo »

niko1a, Moracu kada surfujem twitterom da zapratim neki drugi izvor informacija :))
Festina lente.

Odgovori