camera phone:alpha/lumia 930/s5 ?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
griswold
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 35
Pridružio se: Uto, 16. Mar 2010. 16:28

camera phone:alpha/lumia 930/s5 ?

Post od griswold »

Koji od ova tri da uzmem, bitno mi je kamera da je dobra
imam trenutno N8 nokiju, i hteo bih da batalim simbian, ali ne znam koji od ova tri u pogledu kamere da uzmem
gledao sam dosta, 930 navodno ima najbolju, ali se neckam zbog windows OSa
a alpha i s5 skoro iste imaju kamere
a s5 i 930 skoro iste, s tim sto malo bolje detalje u mraku pravi 930

hvala

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: camera phone:alpha/lumia 930/s5 ?

Post od znemanja »

Svi nabrojani modeli su dosta star i nisu dobra kupovina. Lumie zaboravi, S5 je ok telefon, ali dosta star.
Najcelishodnije je da napišeš sa kojim budžetom raspolažeš, pa ćemo ti predložiti konkretne modele.

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: camera phone:alpha/lumia 930/s5 ?

Post od niko1a »

ako ti je samo do kamere onda 930 sigurno najvise pruza, s druge strane svi su stari modeli vec i pitanje koliko ce uredjaji koje nadjes da vuku boljke "godina", win je pred gasenje takoreci kao sto verovatno znas pa i tu trebas razmisliti, al opet ako si simbian koristio do sad nece biti nikakvo nazadovanje sa win (predpostavljam, ne znam tacno kakva je situacija).

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: camera phone:alpha/lumia 930/s5 ?

Post od Evindzer »

Griswold, šta god od ta tri da odabereš, moraćeš da praviš kompromise. Alfa i 930 (meni) izgledaju lepše, a S5 je zastupljeniji od njih dva zajedno; Alfa ima HD ekran, druga dvojica FHD, sva tri su AMOLED; 930 nema izmenjivu bateriju (može biti problem ako kupuješ polovan, nov sumnjam da gde ima u prodaji), Samsunzi, naravno, rade na Androidu (ne znam koja verzija im je poslednja dostupna), dok W10M na 930 nije za mejnstrim korisnike.
Dakle, ako su ti bitne aplikacije tipa FB-a, Instagrama ili Vajbera, mnogo lakše ćeš disati sa jednim od ova dva Samsunga, a ako ti to nije prioritet, može ti poslužiti i 930, samo se spremi na potcenjivačke komentare u društvu jer je na W10M OS-u koji nema budućnost. Ako ti je bitna jedino kamera, a sve drugo je sekundarno, onda biraj između S5 i Lumije. Jedan moj poznanik ima Alfu i kune se u njega (menjao Nout 3 za njega), ali kamera mu je, po mom laičkom mišljenju, prosečna. S5 imaju neke poznanice iz mog okruženja, i rekao bih da lepo slika po danu i jakom svetlu, ali po noći i uz slabo osvetljenje nije nešto, posebno ako ne koristiš ručna podešavanja. Lumiju 930 imam ja, i to sad već dve i po godine, i od prelaska sa WP8.1 na W10M, kamera je vidljivo slabija nego pre. Pre su slike bile fine i prilično realistične, a sad moram da okinem 3-4 puta da bih dobio zadovoljavajuću sliku. Štaviše, u svom 930 imam 4 aplikacije za kameru: sistemsku i još tri skinute iz MS Prodavnice, tako da za različite uslove slikanja koristim različite aplikacije.
Moj predlog ti je da lično i uživo pogledaš kod nekog i S5 i 930, pa da sam proceniš koja ti kamera više odgovara.

griswold
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 35
Pridružio se: Uto, 16. Mar 2010. 16:28

Re: camera phone:alpha/lumia 930/s5 ?

Post od griswold »

Imam sada N8 koji koristim samo za razgovore (sluzbeni broj),i gps nokia mape, i za slike naravno. i imam privatni pripejd broj,na huawei y300, i to koristim za aplikacije internet itd. medjutim, primetio sam posto ima 512 rama, npr kad otvorim mapu na sajtu fruskac.net, da malo sporo ucitava, pa sam zato hteo za surf neki jaci telefon
pa imam 2 opcije
- da ostavim sluzbeni tel N8 i dalje za slike i razgovor i gps navigaciju nokia mape, a da uzmem malo jaci android od y300, sa bar 1gb rama, za surf
- ili da za sluzbeni tel uzmem neki mali cisto za razgovore samo, a da uzmem telefon privatni koji ce imati kameru bar kao N8 nokia ili bolju, i da koristim osvnone aplikacije (viber,whatsup, surfovanje, bez fejsbuka i maila, poneka aplikacija za trcanje i sitno nesto tog tipa, i poneka mozda igrica, i GPS naravno)
-a treca opcija sam odustao, da uzmem dualsim neki telefon, ali posto mi je prioritet kamera, nema takvog izbora kao single sim
I da, uzeo bih preko oglasa, 100-200eura max

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: camera phone:alpha/lumia 930/s5 ?

Post od niko1a »

oko 200e moze da se nadje Samsung J5 2017, cini mi se da su dual sim, pa mozes sve da resis tako. mozda ce neko imati i koji bolji predlog

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: camera phone:alpha/lumia 930/s5 ?

Post od pero0000 »

Takodje mislim da je dobra kupovina J5 (2017) dual sim.

Послато са LG-M700

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: camera phone:alpha/lumia 930/s5 ?

Post od miodrage »

Mozda Lumia 950 (XL) Dual SIM - ima da se nadje po oglasima za oko 200-250€ max. E sad, sto su i ostali rekli, sa Windowsom moras da napravis neke kompromise (ja ne moram, sve ima sto meni treba, ali ja sam specifican slucaj). Sa Androidom ces valjda imati sve sto mislis i zelis, ali se u to ne razumem pa nebih previse komentarisao.
Uglavnom, od pobrojanih uredjaja nista, jer za svega koju desetinu € vise dobijes bolji telefon od Lumie 930. Ona ima jako dobru kameru, ali je 950(XL) jaci uredjaj, sa istom, a neki kazu i poboljsanom kamerom.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: camera phone:alpha/lumia 930/s5 ?

Post od Evindzer »

^ Po onome što sam ja zimus mogao da vidim, blago je bolja u noćnim uslovima.

Odgovori