Yettel novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Telenor novosti

Post od m@c|-|oR »

PetarI napisao:I da nakon 5o met.kad napustiš poslovnicu sa zahtevom za raskid i pozoveš svoj broj,čućeš:"Pozvali ste nepostojeći broj..."
Na ovo sam mislio. Nije tačna tvrdnja.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Telenor novosti

Post od PetarI »

To važi za mts.Nekoliko njihovih postpejd brojeva,zahvaljujući 50% popusta,a nekim mojim poslovima,sam imao priliku gasiti.Tvrdim da te od njih niko ne "vuče za rukav" i najdalje u roku 5 minuta imaš "nepostojeći broj."Kakva su tvoja iskustva,neznam a jedini benefit koji su nagovestili i koji su ponudili je do 3 meseca pretplata za dinar.

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Telenor novosti

Post od yocasylver »

I ne zelim da me vuku za rukav,samo da podude on osto sam imao ili slicno jer ne bih da menjam mrezu.Na kraju,idem tamo gde mi najvise odgovara.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Telenor novosti

Post od m@c|-|oR »

PetarI, zahtev za prenos broja se daje u novoj mreži. O tome tvoja stara mreža ne zna ništa recimo do sutra ujutro.

Ne mogu i nemaju pravo da ti ukidaju broj dok se zahtev za promenu operatera ne reši na ovaj ili onaj način.

Možda si mislio na zahtev za raskid ugovora ili nešto slično što rešavaš kod tvog trenutnog operatera.

Ja sam brojeve prebacivao iz Telenora u mt:s i iz Vip-a u mt:s i nijednog trenutka nisam bio nedostupan (ok, možda recimo sat vremena prebacivanja, ali još tamo 2011 mislim).

Telenor me je "kupio" na još godinu dana "specijalnom ponudom napravljenom samo za mene", dok se mt:s nije uopšte trudio. Ali, to zavisi od statusa koji imaš kod operatera, visine računa, dugovanja, prekoračenja dugovanja i još svašta nekih faktora.

O tome smo već puno pisali u temi o prenosu broja.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Telenor novosti

Post od PetarI »

U pravu si 100% , nismo se razumeli.Ja sam mislio na raskid ugovora(pa onda da im malo "pripretiš" ) ako te pozovu...Mts neće.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Telenor novosti

Post od гари »

Da, ako neko traži raskid ugovora i poništavanje broja, dakle čak ne traži ni da pređe na pripejd, onda verovatno gledaju na to u fazonu "to je to, ovog nema šta ni da ubeđujemo, prosto mu taj broj ne treba, verovatno ima drugi". Što opet baš i ne mora da bude slučaj, možda neko ima brojeve kod dva operatera, pa se misli koji će od ta dva da ugasi.

A kod zahteva za prenos broja je jasno da ta osoba hoće još uvek da ima postpejd broj, i kod njega je veća verovatnoća da mogu nekako da se dogovore da ipak ne dođe do promene operatera. A u gornjem slučaju ako nisu dva broja u igri ne vidim šta bi mogli da ponude, a da to korisniku bude zanimljivo - možda smanjenu pretplatu na 200 dinara... :D

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Re: Telenor novosti

Post od Ensiferum »

Interesantno sto je i Telenor uveo neogranicene minute i poruke, ali je ponuda Vip-a i dalje bolja. Samo ne znam sta ceka MTS, posto sam rezervisao NEO tarifu kod VIP-a do kraja godine, ako ne ponude nesto drasticno odoh u VIP. Telenor nikad nije bio opcija. :dry:
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Telenor novosti

Post od Sale_M »

Lepo sto je Lelenor konacno uveo neogranicene minute.Sad se i isplati uzeti telefon kod njih,iako su u Vipu i dalje bolji tj jeftiniji.Mts je raspad zivi.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Telenor novosti

Post od Ivan Cirkovic »

Da li je neko imao iskustva sa Telenor MiWi modemima i kako se to pokazalo na duze staze od par meseci? Planiram mozda da potpisem ugovor na godinu dana i uzmem jedan modem, posto mi je lakse da mogu da ga nosim sa sobom kada sam u Bgu ili vikendici u okolini Cacka. Kakav je protok, koliko drzi baterija i da li ima dobar ping posto bi mi mozda valjao za igre... Hvala.

Aca91
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Sre, 30. Avg 2017. 08:35
:: Iphone SE

Re: Telenor novosti

Post od Aca91 »

MTS uvodi 100 gb tokom cele ugovorne obaveze, eto razloga da se predje kod njih :D

Kulijana
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Ned, 15. Dec 2013. 13:47
:: Samsung Galaxy S4

Re: Telenor novosti

Post od Kulijana »

Ljudi, istice mi ugovor za manje od mesec dana i reko ajde da bacim pogled na telefone, kad ono prc, pa jel ovo realno da telenor za 1 din nema nikakve telefone, ja svejedno telefon taj nebi koristio ali kad sam pogledao da ih prodam, pa ni za jedan ne mogu da dobijem vise od 60 eur, nov sa garancijom, sramota koliko su postali bezobrazni, jel neko cuo da li ce biti sad pred novu godinu neki popusti tj akcije? Inace imam stari paket Play + Solo koji ja cak ni ne vidim na njihovom sajtu da postoji...

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Telenor novosti

Post od PetarI »

Pa ide ti nobogofišnja akcija,popust od 5000 din na odredjene telefone.

NestorC
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Sre, 18. Sep 2013. 08:19
:: P30

Re: Telenor novosti

Post od NestorC »

Bas su im zanimljivi ovi novi paketi sa neogranicenim minutima, definitivno planiram da se prebacim iz mts.a po isteku ugovora. Je l neko uradio isto i pokajao se? Cini mi se da je trenutno Telenor najbolji operater kod nas i najskuplji ujedno, ali mislim da se isplati sa svim onim dodacima.

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Telenor novosti

Post od PetarI »

Sad otvaraš Pandorinu kutiju,konstatacijom:">da je Telenor trenutno najbolji operater..."Lično mislim da su svi dobri(spram pokrivenosti signalom).

NestorC
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Sre, 18. Sep 2013. 08:19
:: P30

Re: Telenor novosti

Post od NestorC »

Pa mozda nisam u toku, al znam da su oni bili bolji od ostalih sto se tice pokrivenosti 4g, prvi su to i uveli itd. Imaju bolje pakete, bar za mene i to sto meni treba, jer za 200din vise mesecno, dobijam minute, 3x vise 4g neta, one dodatke sa 20gb. Koliko sam video i oni daju sad neki popust ako uzimas samo paket.

I iskreno nisam cuo da se neko zali na njih osim sto su skupi. Ja sam u mts.u skoro 10 godina i ok su, ali sad Telenor daje vise.

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Telenor novosti

Post od dachakragujevac80 »

Koliko vidim Vip uopšte ne uzimaš u obzir!? A što se tiče Telenorove pokrivenosti,dovoljno je to da na Banjici nemaju svuda ni 3g signal,a kamoli 4g!

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

NestorC
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Sre, 18. Sep 2013. 08:19
:: P30

Re: Telenor novosti

Post od NestorC »

Pa na Vip svi kukaju, bukvalno nisam cuo nijednog mog poznanika da ih hvali. Uglavnom svi beze odatle, ali kazem, moguce je da nisam u toku, zato i pitam ovde, samo hocu da dobijem najbolje za te pare koje placam, a cini mi se da trenutno Telenor najvise nudi.

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Telenor novosti

Post od dachakragujevac80 »

Ti stvarno nisi u toku! [emoji16][emoji16][emoji16]

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Telenor novosti

Post od Deksi »

Telenor ima onaj spori beskonačni internet bolji od vipovog. Lično sam se u to uverio.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Telenor novosti

Post od dachakragujevac80 »

Uostalom pogledaš šta svaka mreža nudi i kakav je signal tamo gde provodiš 99% vremena. Ako kod kuće imaš wifi,a na poslu "radiš" onda ti ne treba 1000 gb interneta,već će ti biti dovoljno i 2! Što se tiče kvaliteta mreže,tu je Vip najkvalitetniji. Kod mene na poslu,recimo,mts muku muči i sa dostupnošću,a Telenor jedva hvata 3g,ali zato Vip šije sa 4g,slično mi je i kod kuće. Zato sam se ja i odlučio za Vip. Dalje,što se tiče ponude uređaja,tu je opet Vip No1 i po ponudi i po povoljnosti kupovine. Telenor nudi na 24 rate,al te vezuje za Telenor banku i uređaj ceni po maloprodajnoj (nenormalnoj) ceni,bez obzira uz koji paket uzimaš,uz tih 30% popusta na pretplatu,a to opet najskuplje ispada od sva tri operatera. Mts plus što nema nikakvu ponudu,plus što ima najgoru mrežu,plus im je osoblje najneljubaznije,plus naplaćuju 3g! Po mom mišljenju:
1. Vip
2. Telenor
3. Mts

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

Odgovori