Google Camera

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Google Camera

Post od Vlada Zem »

Mislim da ova app zaslužuje posebnu temu, ja ću ovako na brzaka pa lepite info :)

[INFO]

Evo par kropova sa Nokia 6 kako pegla Gcam
Slika Slika
Slika Slika
[url=https://flic.kr/p/GMMRpk]Slika
Slika
Ovo je sa neke 4. verzije, poslednja je nešto 5.1, staviću i ful fotografije kad stignem.
Baraba ima lepe primere koje je kačio ovde :)
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Google Camera

Post od гари »

A koja je fora sa Google Camerom? To je Googlova kamera aplikacija? I ona nije dostupna za sve modele (tj. ni za jedan sem Pixela?), pa se zato mora sa xda? Na Nokiji fabrički nije dostupna?

Sent from mTalk

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Google Camera

Post od Baraba »

Google HDR+ processing. Zato Pixel ima najbolje slike, a Nexus 5x/6P su oduvali skuplje telefone u njihovo vreme, a vala i danas. 6P i sada ima bolju prednju kameru od bilo kog novog top modela, takođe njima HDR+ radi i na prednjoj kameri.

PS.
https://www.xda-developers.com/google-c ... dr-ported/

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Google Camera

Post od гари »

Hvala na odgovoru. :)

Sent from mTalk

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: Google Camera

Post od Vlada Zem »

Evo nekog objašnjenja ovde
KLIK
Ono što sam ja primetio je da hdr+ u lowlight uslovima dosta više spušta ISO (oštriji detalji) a slika ipak ostane dovoljno svetla. Ono što mi stvarno nije jasno su podešavanja kamere, ok kontam to su različiti algoritmi bla bla, ali kako podesiti pravu kombinaciju...
Uglavnom, drastičnu razliku pravi :)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Google Camera

Post od Evindzer »

Da su svi proizvođači pametni, pa da lepo plate Guglu za aplikaciju kamere, i da se više ne muče sa svojim poludovršenim rešenjima.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Google Camera

Post od гари »

Slažem se... Prosto neverovatno, razni proizvođači se utrkuju oko kamere, pokušavaju da je naprave što bolju aplikaciju, a Google ovu napravio, i svima im dao domaći. I to bi posebno koristilo onima sitnijima što ugrade kameru ne znam kakvu, a softver kamere im ne radi najsjajnije, pa to odbija kupce. No možda Google ne bi ni pristao da da tu kameru nekome, jer hoće da je sačuva za svoj Pixel. Što u principu na neki način sve proizvođače stavlja u nezgodan položaj - treba da se takmiče sa Googlom po pitanju softvera. No dobro, bar za sad izgleda da nisu u opasnosti, koliko sam video, u glavnom se sve nešto piše kako noviji Pixel nije za preporuku, ali nisam se udubljivao zbog čega. Valjda ima veze s cenom. :)

Sent from mTalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Google Camera

Post od Evindzer »

Ima veze sa problemima ekrana kod većeg modela. Mada, izgleda da su i to sanirali koliko je bilo moguće sanirati softverom, tako da su sad oba sasvim za preporuku. :)

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Google Camera

Post od Zile995 »

Probao neko?
MGC_5.1.018.177470874.41362666__A7.0-8.1_MI5S_v2e.apk

Vidim da su dodali opciju za podešavanje šuma. 110 na RN4 pegla šum dobro, fali malo oštrine.
Slika
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: Google Camera

Post od Vlada Zem »

Evo ja ću da probam, mada više ne vidim neku poentu u tolikoj gomili opcija u aplikaciji. Jel postoji neko uputstvo, šta podesiti i za koji model telefona? Pixel, nexux5x, 6p modove... Da ne pominjem ostalo, pa ko ima 2 života za to.
Odlična je app al su zakomplikovali, poenta je bila hdr+ "point and shoot". Ok, ovo je kao fine tuning :roll:
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Google Camera

Post od Zile995 »

Evo prevod sa 4pda:

"Model" - "Model" 
Responsible for selecting which parameters of the camera module will be taken as a basis and affect the color palette, the strength of the shudder and processing of small details, sharpness. 
The best option for mi5s: "N6P" (highest detail)

"Config camera HDR +" - "Config" It is 
responsible for the algorithm of the "hardware" of the camera and affects the way of image processing in the specified mode. The 
optimal variant is "N6P" or "Pixel 2017 Zsl Hdr +"

"HDR + parameters" - "Buffer" It is 
responsible for the number of photos that will be taken to get one picture and affects the quality of the photo in poor lighting. Optimum option: 
low values ​​- when shooting moving objects (slightly less detail and less risk of getting "smeared" moving objects) 
high values ​​- when shooting in darkness or for higher detail (in good daylight, the chance of obtaining lubrication is low)

"Manual fixed black level offset" - 
Responsible for setting the white balance and affects the correct transmission of black in the shadows. If the shade of the photo does not suit you - you can experiment with these settings. 
Variant from BSG: 63,40 // 63,50 // 63,70 // 63,80 
Variant from John.D: 63,60 // 63,50 // 63,25 // 63,50

"Final jpg quality HDR +" - "Compression quality spar" 
Responsible for the quality of compression zpeg when processing photos and affects the quality and size of the file. The file size at 95% is approximately equal to 3.5Mb; at 100% is approximately equal to 7.5Mb. 
The optimal variant: 97% (since the size does not increase significantly with the complete absence of compression artifacts.With further increase in the parameter, the difference between 97% and 100% "by eye" is not noticeable)

"Compress RAW (*. DNG)" - "RAW Compression" 
Allows you to compress the RAW file from 24.9MB to 12.5MB

"Portrait mode on all models" 
Adds the "Portrait" item (automatically blurring the background when a face is detected) in the viewfinder's side menu (instead of "Blur"), regardless of which model is selected. Without this tick, portrait mode will only be available on the Pixel 2 and Pixel 2 XL models.

"SmartBurst enabled" - "Smart burst shooting" 
Enables continuous shooting. Serial shooting is performed by holding the photo button. Preserves the best frames of the series. (but it can cause problems with focusing)

"Max.sensitivity analog gain" 
Maximum sensitivity, realized exclusively with the help of analog amplification. For values ​​of android.sensor.sensitivity , less than or equal to this, all applied gain must be analog. For values ​​above this, the gain can be analog and digital

"Min. Smoothing HDR +" 
Allows you to turn off the sudder. (with room lighting becomes worse: a lot of color noise)
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: Google Camera

Post od Vlada Zem »

Bravo, odličan članak, pojašnjava neke stvari posebno za hdr parametre :)
poz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Google Camera

Post od Ivan Cirkovic »

:unsure: 8) Ogromna je razlika. Sada je skidam i javljam utiske... :)

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Google Camera

Post od Zile995 »

Evo ova GCam verzija ima više analog gain opcija 150-500, po 50 svaki korak.

Nekako, sve preko 200 daje mnogo šuma u uslovima slabijeg osvetljenja (zrnasta slika, naročito senke, previše onih tačkica). Koristim 150 za 6P, 200 za Pixel.

Nexus 6P model daje oštrije slike sa više šuma, Pixel 2 manje šuma. Final HDR+ quality 97-100% nema razlike, uzaludno trošenje memorije. Ostavite 97%.

[SPOILER]Slika
Slika[/SPOILER]

Ovo vam je najbolja stara Gcam v3.2 -> GC_3.2_Android-6.0 _arm-arm64_C2API_v2.apk
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: Google Camera

Post od Vlada Zem »

Zile995 napisao:Ovo vam je najbolja stara Gcam v3.2
Najbolja verzija od starih ili najbolja uopšte?
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Google Camera

Post od Martin Mystere »

Meni na Note 8 nije radila nijedna od postavljenih verzija GCam ali sam na XDA našao neku verziju za Exynos procesore koja radi savršeno mada su podešavanja baš spartanska. Naravno, čim je updateujem nekom novijom verzijom koja ima puno više podešavanja uključujući i analog gain recimo, ona zabaguje...
Slika
Inače isto se radi o 5.0.18...

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Google Camera

Post od Ivan Cirkovic »

Probao na G5 i ne moze da radi. Bas steta, a mislim da program odradjuje vrhunski posao. Mislim na aplikaciju u prvom postu.

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Google Camera

Post od Zile995 »

Treba camera 2 api za Gcam, to moraš uključiti na G5. Za exynos ne znam, mora posebna verzija očigledno.
Vlada Zem napisao: Najbolja verzija od starih ili najbolja uopšte?
pozz
Od starijih verzija... Mada ima najmanje opcija, ali pouzdano i dobro radi. Bolji nivo šuma i oštrine na RN4, na BSG treba da se podešava.
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Google Camera

Post od Ivan Cirkovic »

Kako da skinem to sto si napisao? Jel ne treba da skidam nesto ili ta opcija ima u podesavanju kamere?

Kovac83
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Sub, 03. Mar 2012. 23:15
:: N73
:: IPhone 3G
Lokacija: Beograd

Re: Google Camera

Post od Kovac83 »

Imam neku verziju gcam ali nema ovih opcija. U pitanju je redmi note6 i nije rootovan

Sent from my Redmi 6 using Tapatalk

Odgovori