Apple iPhone X (10)

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Apple iPhone X (10)

Post od dachakragujevac80 »

Ako bih birao izmedju X za 112800 uz Neo4 ili s8+ za 85200 uz istu tarifu,izabrao bih Samsung bez razmisljanja! To je i 1150 vise mesecno na 24 rate!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Apple iPhone X (10)

Post od Apolo »

Ne znaju ljudi da koriste telefon:)

Rešen problem "zimogrožljivosti" iPhonea X http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php ... id=1327469

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Apple iPhone X (10)

Post od Baraba »

iP nikad nije trpeo hladnije vremenske uslove, gasi se na minusu, tu je konkurencija uvek bila bolja.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Apple iPhone X (10)

Post od Evindzer »

https://www.youtube.com/watch?v=0V5_uU3NNpw
Verovatno se većina vas neće složiti s njim, ali ja se slažem u potpunosti.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Apple iPhone X (10)

Post od Green »

Iako se moj stav prema Apple-u zna, ja se ne bih slozio u potpunosti. Sve je stvar navike. Neko ce se na novo korisnicko iskustvo iPhone X-a navici brze, neko sporije, ali ne mislim da je koriscenje istog bas nocna mora. Nelogicnosti u softveru ima, ali smatram da ce Apple to ispraviti.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Apple iPhone X (10)

Post od Apolo »

Evindzer napisao:https://www.youtube.com/watch?v=0V5_uU3NNpw
Verovatno se većina vas neće složiti s njim, ali ja se slažem u potpunosti.
Nije bas nocna mora ali ima dosta nelogičnosti, mada to je nekako svojstveno iPhone-u.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Apple iPhone X (10)

Post od Evindzer »

Green napisao:Nelogicnosti u softveru ima (...)
Čitava ta njihova zamisao sa svajpovima je jedna ogromna nelogičnost.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Apple iPhone X (10)

Post od гари »

Nije nelogično to sa svajpovima, zapravo mislim da je i zanimljivo. Dosta toga on pominje kao manu, a da to zapravo nisu mane. Recimo ono kad je pokazivao kako iz neke igre treba dva puta svajpovati na odozdo kako bi otvorio akcioni centar. Skroz logično.

I ono recimo što je pokazao kad igra forsira landscape, a telefon uspravljen. S tim da tu možda ipak nije očigledno šta je bolje rešenje, jer neko možda bočno legne u krevet, igra igru na telefonu, i onda mu to što ovaj predlaže ipak ne bi bilo dobro rešenje. Mada bi moj glas bio za to da se ostavi kako je, osim ako bi ubacili neki pametniji dizajn.

Mada jeste malo problematično da ljudi treba na YouTubu da gledaju kako da upravljaju telefonom, no možda se ljudi na to lepo naviknu.

Sent from mTalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Apple iPhone X (10)

Post od Green »

Nije toliko problem u iPhone-u koliko u prokletim youtubersima da pa svaku cenu moraju napraviti neki video, ne bi li navukli masu da pogleda. :dry:

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Apple iPhone X (10)

Post od Baraba »

Ja to vidim kao nešto drugačije i zanamimljivo. Mislim na kretanje kroz meni. Veći problem su mi rogovi, skener i cena.
Poslednja izmena od Baraba u Pet, 24. Nov 2017. 10:39, izmenjeno 1 put ukupno.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Apple iPhone X (10)

Post od гари »

Pa da.. Nemaju dovoljno pametnog da kažu, pa se krevelje.

Za skener i cenu se skroz slažem. A za rogove, mislim da to može biti i dobro, ali svakako primer koji je ovaj youtuber pokazao bi put bio primer zašto su dobri rogovi. Može biti dobro, ali moraju da isprave to što korisnik ne vidi odmah da je uključen quite hours recimo, ili kako im se to već zove, i tako neke stvarčice. Plus je što se ovako ima koji milimetar više ekrana, ali na uštrb manje informacija - to nije dobro.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Apple iPhone X (10)

Post od Baraba »

Ne vidim za šta su rogovi dobri, kada video razvučeš preko celog ekrana izgleda odvratno, podseća me na milje koji je nekad stojao na televizoru. Ako ne razvučeš video, onda ispada da Plus verzija ima veći ekran. Što sam više gledao 10ku na klipovima, više mi 8 Plus deluje kompletniji uređaj.
[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201711 ... 2b7980.jpg[/img]

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Apple iPhone X (10)

Post od znemanja »

Nisam bio lenj danas, tako da sam svratio do iStyle-a da vidim uživo najnovije Apple-ovo čedo :)

Prvi utisak u pogledu dizajna telefona je odličan. Deluje bolje nego na slikama. Space gray boja izgleda mnogo bolje uživo nego na slikama. Ono što mi se posebno sviđa jeste težina uređaja, nije lagan, težina zaista odaje utisak da se radi o premium uređaju. Takođe, deluje dosta čvrsto, osećaj u ruci bolji nego u slučaju S8.

Ekran je fenomenalan, boje nisu toliki izražene kao na S8, ali ekran je, bar na prvi pogled, jako dobro kalibrisan i sasvim je dovoljno svetao.

Što se tiče „rogova“, „milja“, mislim da to nije uopšte problem, jer ako se ne obrati pažnja na to neće ni smetati. Mislim da se samo nepotrebno digla prašina oko toga.

Ono što me je neprijatno iznenadilo jeste samo korišćenje UI tj. svajpovanje. Pre svega model koji sam čačkao je izloženi model koji je verovatno pre mene desetine ljudi čačkalo. Međutim, uopšte nije toliko fluidno svajpovanje između app i vraćanje na home screen. Potrebno je tačno pozicionirati prst na belu liniju na dnu ekran kako bi se izašlo iz app i ušlo u otvorene app. Prebacivanje između app takođe ne ide tako fluidno, potrebno je baš precizno pozicionirati prst ne belu liniju da bi to funkcionisalo i zaustaviti svjap negde na sredini ekrana. Za par minuta koliko sam ga čačkao, tek iz trećeg-četvrtog pokupšaja sam uspeo da pređem između dve otvorene app. Lično mislim da će to biti problem pri svakodnevnom korišćenju, verujem da se korisnik tokom vremena navikne na to, ali mislio sam da će to biti malo bolje impelmentirano.

Face ID nisam probao, jer nisam htreo da mlatim glavom levo desno u javnosti, pomisliće ljudi svašta :)

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Apple iPhone X (10)

Post od dachakragujevac80 »

Trebao si da ubacis svoj Face ID i zakljucas im telefon! [emoji16]


Sent from my iPhone using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Apple iPhone X (10)

Post od гари »

A to za razno svajpovanje, deluje mi da će im to odvratiti dosta kupaca ako pređu na taj dizajn u potpunosti. Tj. da bi time mogli odbiti sve kupce koji bi da kupe telefon i koriste ga odmah, a ne da uče kako da ga koriste. Nisam ga probao, ali tako mi deluje. Deluje mi to OK ljudima koji se interesuju za tehnologiju, ali ostalima bi to pre bilo opterećenje.

Hmm, možda da mu ipak ubace virtuelnu navigacionu liniju po želji, ili da stave korisnicima makar poluprovidan kružić umesto hardverskog dugmeta, pa da se korisnici lakše snađu. :?

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Apple iPhone X (10)

Post od Green »

Danas slucajno navratim u radnju s zenom, da joj pokazem novi X, upalim ekran, kad ono demo primerak uopste nije imao tu virtuelnu liniju na dnu ekrana. :?
Mozda je bio previse iznjakan pa je linija nekako "nestala", ali upotrebljivost je bila ravna nuli.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Apple iPhone X (10)

Post od iLuka »

isao sam danas da pogledam kako izgleda X i odusevljen sam... nije nista neverovatno ili neki vau vau efekat ali je sasvim sasvim dobar korak unapred apple-a...

poredio sam ga sa svojim 8 plus-om i stvarno mi se svidja sta nudi X...

preko mts-a je zaista mala razlika u ceni, nekih 1000 dinara, sto je za takav proizvod stvarno nista.

ostaje realan utisak da kompletan proizvod jeste nesto novo sa svim novotarijama koje su ubacene u njega ali svakako ne vredi 500eur vise od mog telefona...

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Apple iPhone X (10)

Post od dachakragujevac80 »

Velika mana svakog Iphona je ta sto su od 4 do X svi softverski isti ,a od 6 do 8 i hardverski. X je napravio veliki iskorak u dizajnu,ali ono sto je najvaznije po mom misljenju sam OS se ni u cemu ne razlikuje od ostalih Iphonea koji su trenutno u ponudi na trzistu. Jedino te kamere sto napreduju iz modela u model,mada i to nisu bog zna kakve razlike.


Sent from my iPhone using Tapatalk

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Apple iPhone X (10)

Post od 1808 »

iLuka napisao:isao sam danas da pogledam kako izgleda X i odusevljen sam...
....poredio sam ga sa svojim 8 plus-om i stvarno mi se svidja sta nudi X....
A lepo sam ti rekao da sačekaš malo i kupiš odma uređaj koji ćeš svakako nešto kasnije kupiti. :|

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Apple iPhone X (10)

Post od iLuka »

Nisi jedini koji tako misli ali eto tako je... krivo mi je a sa druge strane i ovo je dosta skup aparat tako da :wacko:

Odgovori