P10 display problem

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
iwcham1979
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2010. 13:06

P10 display problem

Post od iwcham1979 »

Pozz ljudi. Kupio sam polovni p10 u mint stanju. Koristio ga par dana sa fabrickom folijom, sve bilo Ok. Onda skinem foliju i stavim neko staklo, dva dana sve Ok, onda primetim linije digitizera i pri blagom pritisku, a pri jacen i promenu boje oko mest pritiska... Skinem staklo i posle 10 min sve se vrati u normalu. koristim telefon 2 dana, sve Ok, onda resim da stavim foliju, da ima neku zastitu. Stavim foliju, posle 10 minuta ISTO! Jel se nekom desavalo slicno, imate li neku ideju? Da li da reklamiram? Ako reklamiram bez protectora, vratice telefon kao ispravan, ako stavim neko staklo, opet moraju da malo koriste da bi se manifestovalo. To kao da je neki staticki elektricitet. Da li ima veze sto su i staklo i folija no name, sumnjam? Imate li neku ideju? Hvala. Evo ovako nesto se desava....

https://www.youtube.com/watch?v=Mo7JmbWrNqw

mugy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 81
Pridružio se: Pon, 27. Jul 2009. 20:56

Re: P10 display problem

Post od mugy »

Definitivno je problem sa ekranom.Nosi odmah u servis,objasni i pokazi im sta se desava.Morace da menjaju ceo ekran ili neku drugu komponentu ili da ti daju nov telefon.Gde si uzeo telefon?

iwcham1979
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2010. 13:06

Re: P10 display problem

Post od iwcham1979 »

Hvala na odgovoru.... Uzet telefon u Telenoru. Ajd videcu, mada ne verujem. Telefon radi bez icega bespekorno.... To su rane verzije p10 koje nisu imale oleophobic sloj, ne znam da li moze do toga da bude...

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

iwcham1979
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2010. 13:06

Re: P10 display problem

Post od iwcham1979 »

Odgovor tehnicke podrske....

"Žao nam je što ste uklonili fabrički zaštitu za ekran koja je došla sa telefonom, a što se tiče ostalih zaštita za ekran – nažalost, ne možemo komentarisati kvalitet proizvoda treće strane kao ni njihov uticaj na naše uređaje. Ukoliko primetite bilo kakvu nepravilnost u radu displeja (bez upotrebe zaštitnog stakla treće strane), molimo obratite se za pomoć ili na mestu kupovine ili direktno našem ovlašćenom servisu MESC "

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

mugy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 81
Pridružio se: Pon, 27. Jul 2009. 20:56

Re: P10 display problem

Post od mugy »

Pa sta su to stvili kada radi samo sa folijom koja ide uz telefon?Ja imam model P10 Lite i isto je dosao fabricki sa folijom na ekranu.Sada se i ja plasim da je menjam.

iwcham1979
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2010. 13:06

Re: P10 display problem

Post od iwcham1979 »

mugy napisao:Pa sta su to stvili kada radi samo sa folijom koja ide uz telefon?Ja imam model P10 Lite i isto je dosao fabricki sa folijom na ekranu.Sada se i ja plasim da je menjam.
Paaa, ima i moja zena p10 Lite. Rekao sam joj da ne skida foliju... :) Mislim da ima neke veze sa time da li telefon ima oleophobic coating ili ne. Moj je rana verzija p10 koja je izlazila iz fabrike bez toga, tako da mislim da je to ono sto pravi problem, ne odbija staticki elektricitet koji pravi folija.... Mislio sam da se majem da ostavim telefon iskljucen ceo dan, pa da stavim foliju na ugasen fon, ali necu. Neka ga ovako, ima gorilla glass 5 i ne grebu ga skalpelom, ja cu mu sad stavljam stakla i folije.... Evo razlike sa i bez oleophobic coating... Proverio ovo s vodom posto nemam foliju, definitivno nema. Izgooglajte za vase p10 i lite i Mate da li imaju ili nemaju coat, ako nemaju, ne preporucujem skidanje fabricke folije...

https://youtu.be/p94ZbDLnBzI

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: P10 display problem

Post od Deksi »

Stce vam bre folie, ja imam p8 lite daleko slabiji od vasih pa evo dve godine jos malo kako ga koristim bez folije i ekran ko nov.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: P10 display problem

Post od m@c|-|oR »

Pa dobro, ne koriste svi telefone u istim uslovima.

Na Soniju sam uništio tri folije za 2,5 godine - sve su se pogrebale.

Prstima, verovali ili ne.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: P10 display problem

Post od dachakragujevac80 »

Zato sam ja na svom g6 stavio staklo preko fabričke folije! [emoji16]

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

mugy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 81
Pridružio se: Pon, 27. Jul 2009. 20:56

Re: P10 display problem

Post od mugy »

Da vidis kako izgleda model P10 Lite od kolege sa posla bez ikakve zastite,ne bi pitao sta ce folija :D

iwcham1979
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2010. 13:06

Re: P10 display problem

Post od iwcham1979 »

mugy napisao:Da vidis kako izgleda model P10 Lite od kolege sa posla bez ikakve zastite,ne bi pitao sta ce folija :D
ipak ide na reklamaciju. Zeza i kada nema foliju... Evo video....

https://youtu.be/5J5edOpEXQw
Sent from my VTR-L29 using Tapatalk
Poslednja izmena od iwcham1979 u Sre, 20. Dec 2017. 22:19, izmenjeno 1 put ukupno.

mugy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 81
Pridružio se: Pon, 27. Jul 2009. 20:56

Re: P10 display problem

Post od mugy »

Sada je jasno,da nesto nije u redu sa ekranom.Imas garanciju,pa neka se oni cimaju.Voleo bih da ti daju nov telefon.Javi sta je ispalo.

iwcham1979
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2010. 13:06

Re: P10 display problem

Post od iwcham1979 »

I ja bi voleo... Jvljam sta je bilo :)

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: P10 display problem

Post od yocasylver »

Macka se cuje kao da i nju pritiskas a ne samo telefon.Mozda je htela ne sto d kaze.

iwcham1979
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2010. 13:06

Re: P10 display problem

Post od iwcham1979 »

haha, da, macka je luda...

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

darkman
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 165
Pridružio se: Uto, 19. Jul 2016. 14:31
:: lgl70

Re: P10 display problem

Post od darkman »

Nosi ovo obavezno u servis, ja bi im se na glavu popeo, cudi me da se ovo desava na P10 s' obzirom da se radi o flegsip modelu...hocu reci naravno da nije ni on imun na kvar ali ovako nesto, bas me cudi.

iwcham1979
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2010. 13:06

Re: P10 display problem

Post od iwcham1979 »

Dada, srocio sam im i opis problema kakav treba, ostavicu im u downloads folderu telefoma video, kao i link ka you tube. Ovo nije socijala fon, nedopustivo je.... Namerno sam snimio da se vidi Imei telefona, da ne misle da nesto mutljavim....
Lak test im je samo da odlepljuju i zalepljuju bilo koju foliju, ima da vide sou...
Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: P10 display problem

Post od Evindzer »

mugy napisao:Da vidis kako izgleda model P10 Lite od kolege sa posla bez ikakve zastite,ne bi pitao sta ce folija :D
To je zato što ga boli d*pe da ga čuva, imam i ja takve u svom okruženju, posle pola godine telefon izgleda kao da je nađen u kontejneru. Sva zaštita koju ja preporučujem jeste da se s telefonom u džepu ne nosi ništa drugo, i izgledaće kao nov dok god se tako radi.

darkman
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 165
Pridružio se: Uto, 19. Jul 2016. 14:31
:: lgl70

Re: P10 display problem

Post od darkman »

Jao jebote ja sam sto se toga tice isto kao Stevo Zigon u filmu "Sesta Brzina". :lol:

iwcham1979
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2010. 13:06

Re: P10 display problem

Post od iwcham1979 »

Zamislite ,dobio sam poruku da je reklamacija odbijena jer kvar nije ponadjen. Ne mogu da verujem. U stvari sto pa da ne mogu. Severna Koreja smo, eto to smo....

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk

Odgovori