Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od znemanja »

Zapažanje popularnih youtubera u pogledu toga koji telefon smatraju najboljim u 2017. godini.

https://youtu.be/ji6Hz0xprVg

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od Green »

Očekivano od "objektivnih" youtubera. Prvo iskasape Pixel dvojku zbog ekrana i nedostatka jacka za sluške, pa im je omiljeni model ove godine.
Ako smem da se izjasnim, HTC U11+ ftw.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od Evindzer »


kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od kutijagreha »

B92: Huawei Mate 10 Pro: "Omiljeni pametni telefon u 2017. godini" http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php ... id=1337532

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od Joxy »

^ Po mom misljenju i najbolji. :)
Mada zaista je ove godine izaslo puno dobrih modela...

Dart Vejder
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 153
Pridružio se: Pet, 09. Okt 2015. 10:21
:: S7 edge
:: Xiaomi Mi8

Re: Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od Dart Vejder »

Slažem se sa Forbsom [emoji1]

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od Ledjo »

Meni Mate 10 nije ni u top 5 telefona ove godine, nista sto bi ga posebno izdvojilo od konkurencije, sve je korektno na njemu ali nista nije bolje u odnosu na konkurenciju. Kao najboljeg ja licno bih izabrao Pixel 2 (obican)

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od znemanja »

Mate 10 pro predstavlja najbolji odnos uloženog-dobijenog, ali Note 8 je, po meni, najkompletniji Android uređaj.

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od kutijagreha »

^ Zar nije do pre neki dan N8 bio bestbuy?

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od Evindzer »

Misliš na Nokiju N8? :P :D

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od kutijagreha »

Note 8. Tako je moglo ovde pre neki dan da se procita

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od Joxy »

Totalno sam zaboravio U11+.
Daleko od toga da je Note 8 los ali bih se pre odlucio za ova dva modela. Za M10 Pro opravdano jer ga i ima kod nas ali nazalost U11+ ce jako kasno doci kod nas ako uopste i dodje, mozda cak i u vreme kada S9 bude bio predstavljen.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od znemanja »

kutijagreha napisao:^ Zar nije do pre neki dan N8 bio bestbuy?
Ne, nije, bila je dilema da li vredi oko 200 evra više Note 8 od Mate 10 pro, po meni vredi.

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od Green »

znemanja napisao:Note 8 je, po meni, najkompletniji Android uređaj.
Po tebi je svaki Samsung najkompletniji Android uređaj, ali Note 8 to jednostavno ne može da bude zbog dve stvari: veličine i cene.

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od Martin Mystere »

Onda ako gledamo veličinu i cenu to nije ni Mate 10 Pro, U11+, V30, iP X... Može biti samo za nijansu povoljnije ili manje ali definitivno ne i malo ili jeftino a to je već teranje maka na konac...

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od znemanja »

Green napisao: Po tebi je svaki Samsung najkompletniji Android uređaj, ali Note 8 to jednostavno ne može da bude zbog dve stvari: veličine i cene.
Veličina i cena namaju nikakve veze sa kompletnošću. Ako posmatraš veličinu onda nijedan uređaj sa ekranom od 6 i više inača ne može biti kompletan jer su svi dosta velikih gabarita. Što se tiče cene svi trenutni premium flagship modeli su oko 700+€ što nije mala cifra. Note 8 nudi najviše bez obzira da li svakom korisniku treba sve to što nudi i zbog toga je najkompletniji android uređaj.

Dodatno, ako neko razmatra kupovini premium uređaja i spreman je da da 700+ € takvom kupcu nije novac primarna stavka prilikom izbora i nije mu od krucijalne važnosti da li će dati 100 evra više ili manje jer ko daje tu količinu novca za smartphone jednostavno želi za sebe najbolje. Za onog kupca kome je novac primarna stavka prilikom izbora smartphone-a tu je mid range segment koji nikada nije bio jači i bolji i koji nudi sjajne uređaje. Dakle, ako kupujem smartphone od 700+ € želim najbolje i najkompletnije što trzište smartphone-a može da ponudi.

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od kutijagreha »

Onaj kome novac nije primarna stavka nece ici na kupujem prodajem vec ce ici u ovlascenu radnju i kupiti. Taj kome novac nije bitan sigurno nece sa prodavcem da se juri kod notara za ovlascenje. Dakle,ako uzmemo to u obzir i ide primera radi u Gigatron da pazari telefon,Note 8 ce platiti 200e skuplje.

Note 8 je 126k doj je Mate 10 pro 100k. Zatim neka stavi prst na celo i neka razmisli zasta je dao 200e vise,tj za uredjaj koji je izasao tri meseca pre mate 10 pro,a pritom skuplji 200e. Nigde logike.

Samim tim ako i tada nije svestan zasta je bacio 200e vise,bolje neka baci jos 300e i bar uzme limitiranu Porshe verziju Mate-a i bude baja u kraju. Em sto ce da ima zver od telefona,em sto ce vise da bude zapazen kada ga metne na astal.

Jer i ovako 90 posto korisnika Notare su lozane po kaficima i klubovima,nego sto im taj telefon zaista treba zarad nekih funkcija,onda bolje neka uzme Porshe verziju i bice jedinstven.

Samo nemojte da bude price kako se Notara uzima zbog olovke. Da,svi smo mi lekari,doktori,sudije i direktno se potpisujemo olovkom i saljemo dokumente. Takvih ako ima 10%,ma nema ni toliko u ovoj napacenoj zemlji

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od Martin Mystere »

kutijagreha napisao: Note 8 je 126k doj je Mate 10 pro 100k. Zatim neka stavi prst na celo i neka razmisli zasta je dao 200e vise,tj za uredjaj koji je izasao tri meseca pre mate 10 pro,a pritom skuplji 200e. Nigde logike.
Evo ja sam, kao neko ko je pokrenuo "vs" temu stavio prst na čelo i reći ću ti da sam dao 200€ više zbog wireless chargera, auto chargera, silicon covera i vaučera od 12k kod DexyCo gde bih i inače kupovao za klinca...
E sad, kad sve to saberem, navedeno me izađe tu blizu 30k dinara, a opet sve to mi je korisno i potrebno tako da u toj situaciji ne mislim da sam se zeznuo. Da je samo u pitanju bilo telefon vs telefon, za te cene bih uzeo Mate, ovako smatram da svako ima neku svoju računicu i zna zašto je tako kupio bolje od drugih koji gledaju samo trenutne cene.

Isto tako nije mi jasno zašto se toliko često potencira kupovina preko KP ili drugih oglasa kao nešto ultimativno povoljno kad ima ljudi kojima to prvo ne odgovara /ne vole a zatim kupovina novog proizvoda sa punom garancijom na ime, na 12/24 rate je za neke povoljnija kupovina pa čak i kad se uzme u obzir viša cena.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od znemanja »

kutijagreha, Ti ako imaš totalno drugačiju percepciju o punomoćju i šta ono predstavlja to je tvoje problem jer ne želiš da se edukuješ u tom pravcu. Punomoćje je sredstvo koje jednom pravniku svakog dana prođe kroz ruke bar 20-30 puta, nekima i više. Ko koristi punomoćje zna njegvu pravnu svrhu i šta se sa njim postiže. Pri tome, po tebi, ako kupim npr. Note 8 preko operatera ili preko paketa za firmu i rešim da ga prodam, jer treba da ga dam džaba, ne nego ću ga prodati i obezbediti punomoćje za kupca kako taj kupac ne bi morao mene da uznemirava ako dođe do potrebe zamene uređaja. Ista situacija ako sam kupac telefona koji je kupljne preko firme, punomoćje samo služi da uredi pravni odnos pri ostvarivanju prava iz garancije.

Tvoj argument da Note 8 mora da bude jeftiniji jer je plasiran na tržište tri meseca ranije u odnosu na Mate 10 pro je besmislen. Pojaviće se i u narednim mesecima flagship uređaji drugih proizvođača koji će u tom trenutku biti noviji od Note 8, a koštaće manje od Note 8 i to je sasvim normalno ako budu hardverski inferiorniji u odnosu na Note 8.

Što se tiče upotrebe s-pena za poptisivanje dokumenta, opet su ti argumetni neosnovani, ne potpisuješ se s-penom na zvanični dokument, za to postoje digitalni sertifikati. S-pen ima mnošto drugih korisnih funkcija po čemu se cela Note serija izdvaja od ostalih Android uređaja i zbog čega i nema konkurenciju u tom segmetnu. Da li je svakom potreban S-pen, naravno da nije, onaj kome je potreban nema alternativu jedini je Note koji obezbeđuje tu mogućnost. Istina je da mnogi kupuju premium uređaje samo zbog nekog društvenog statusa, ali s' druge strane ima dosta i onih koji kupuju bilo koji uređaj, pa i Note 8, zbog njegovih funkcija i mogućnosti. Dodatno, ne vidim zašto je bitno da li je Pera, Žika, Mika i sl. kupio Note 8, S8 itd. da bi ga stavio na sto u kafiću ili da zaista utilizuje mogućnosti tog uređaja. Kada kupuješ uređaj valjda polažiš od svojih potreba.

I kada već pominješ cene u Gigatronu i sl, radnjama Note 8 jeste skuplji i po meni opravdano skuplji od Mate 10 pro, ali i nudi više, da li je to više opravdano za kupca, pa svaki kupac će odlučiti sam za sebe.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od Evindzer »

Martin Mystere napisao:(...) kupovina novog proizvoda sa punom garancijom na ime, na 12/24 rate je za neke povoljnija kupovina pa čak i kad se uzme u obzir viša cena.
Ja to pričam godinama, ali slabo ko sluša. :)
Iako je ukupna cena viša, mesečni iznos koji plaćaš je podnošljiv, a tu je i normalna garancija na koju se možeš osloniti ako zatreba. Za one koji jedan model koriste duže, ubedljivo najbolji način kupovine.

Odgovori