Prevaranti u oglasima!

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Prevaranti u oglasima!

Post od brankisha »

Evindzer napisao: Evo, javljam se dobrovoljno da držim časove samoodbrane ženskim članovima foruma. :D :D

Besplatno. ;)
Daj neku krav magu da se bacamo, lomimo ruke.

Bojan83
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre, 27. Dec 2017. 17:38
:: Samsung Galaxy s4

Prevara s7edge za 325e

Post od Bojan83 »

Prevaren sam

Kupio sam preko ovdasnjih malih oglasa Samsung galaxy s7 edge za 325 evra. Ispostavilo se da je neki krs u pitanju.

Molim Vas, ne mojte da postujete neke postove tipa "Tako ti i treba kad ne gledas" Imam vec dovoljno toga.

Pisem ovaj post da se i drugi ljudi ne bi prevarili.

Prodavac mi je rekao da je da je iz Kragujevca, i poslao mi je aparat po svom drugu Igoru koji je bio dolazio u Beograd. Rekao mi je da je taj aparat bio dobio na poklon i da ga zato tako jeftino prodaje. Pakovanje je originalno ali kada se blize osmotri, aparat ne pasuje u njega.

Brojevi koje mi je dao su :

064 492 18 65 Igor koji je sada nedostupan
064 541 38 50 prodavac iz Kragujevca kome se ne secam imena i koji se vise ne javlja na taj broj

U servisu su mi rekli da je u pitanju jeftina kineska kopija.

Ako neko ima neki konstruktivan savet, slobodno postujte. Samo bez kritika, molim vas. :(

Bojan83
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre, 27. Dec 2017. 17:38
:: Samsung Galaxy s4

Re: Prevaranti u oglasima!

Post od Bojan83 »

U oglasu pise da je telefon pod punom garancijom, 24 meseca, star samo par dana.

Takodje je koristio broj : 0637215592

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: Prevaranti u oglasima!

Post od bestboy »

Јеси пријавио? Ако је за неку утеху, преваранта са половнихаутомобила су ухватили након три године....
Слобода или смрт

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Prevaranti u oglasima!

Post od kutijagreha »

^ Moze info? Konkretno koja je situacija bila?

Bojan83
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre, 27. Dec 2017. 17:38
:: Samsung Galaxy s4

Re: Prevaranti u oglasima!

Post od Bojan83 »

Ovo je kompletna prica :

U malim oglasima ovog sajta sam medju ponudama Samsung telefona našao uredjaj marke Samsung Galaxy S7 Edge, po ceni od 325 evra. Ono što me je privuklo, bilo je to da je telefon star 10 dana, da je pod garancijom od 24 meseca i da je ne korisćen.

Telefon prodavca bio je : 064 541 38 50 (trenutno nedostupan)

Kontaktirao sam prodavca oko 13:00h tog dana i čini mi se da sam ga probudio. Ne sećam se imena. Rekao mi je da je iz Kragujevca, da mu je taj telefon poklonjen i ne treba mu, i da ga zato tako povoljno prodaje. Rekao je da će mi se javiti.

U 13:55 mi je stigla poruka da će se njegov drug Igor naći samnom u 16:30 na Glavnoj Autobuskoj Stanici Beograd, jer tada stiže autobus.

Igorov telefon je : 064 492 18 65 (trenutno nedostupan)

Nasao sam se sa G. Igorom u 16:35 u parku kod stanica gde mi je predao uredjaj. Tada mi se činilo da je to taj model, sudeći po slikama sa interneta koje sam imao na starom telefonu. Dao sam mu pare i rastali smo se.

Medjutim, kada sam počeo da koristim telefon, primetio sam da nema velik broj opcija i da odredjene stvari nisu kako treba, na primer :

• Always On Display se gasi,
• Ne postoji pretraga kontakata,
• Ne postoje napredne opcije u Settings,
• Telefon ne može da stane u futrolu/masku za taj model,
• Telefon ne može da se prikluči na kompijuter usb portom, i tako dalje

Zbog rodbinskih obaveza nisam mogao da odem u servis do Srede 27. Decembra 2017. U servisu su mi rekli da je u pitanju jeftina kineska kopija koja kosta oko 50 evra.

Pokušao sam da kontaktiram prodavca i G. Igora na prethodno pomenute brojeve, ali nisu mi odgovarali i ubrzo su postali trajno nedostupni.

Te večeri sam se učlanio na forum sajta i postavio moju priču u ovu rubriku

Ali takodje sam primetio novi, ali identičan oglas za prodaju mobilnog telefona (Samsung Galaxy S7 edge, 325 evra, ganc nov pod kompletnom garancijom, kupac ga prvi pali), i novi kontakt telefon prodavca :

063 721 55 92 (trenutno aktivan)

Do danas neuspešno pokušavam da stupim u kontakt sa tim prodavcem, i taj broj je još uvek aktivan. Uglavnom zvoni bez odgoviora, ponekad je nedostupan, a redje je zauzet. Bez obzira na to, prodavac mi se nikad nije javio, niti odgovorio ni na jednu od mojih poruka. Oglas je u medjuvremenu nestao sa sajta.

Eto, to je to. Znam da sam bio jako glup, i jako mi je zao zbog toga. :cry:

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Prevaranti u oglasima!

Post od Ledjo »

Zao mi je sto te to snaslo, sledeci put uvek forsiraj da to bude kod prodavca kuci, nije lud da te zajebe ako znas gde zivi.

Inace, letos sam imao identicnu pricu, lik iz NS prodaje nove S7 Edge za 380-390e zavisno od boje(inace u to vreme su kostali blizu 500e). Zovem ga ja, kaze da je iz NS dobio kao prebijanje nekog duga od lika sto drzi prodavnicu u NS, garancija 12 m, ostvariva bez problema. Moze njegov drugar da mi donese na par km od moje kuce, moje je samo da ga cekam na autoputu.

Dakle cena je bila 390e za crni, cim sam ga prvi put pozvao, na dobar dan je spustio cenu za 10e, dakle 380e. Par sati kasnije zovem ga da se malo bolje raspitam, odmah spusta cenu jos 20e dakle 360e, ja tu vidim koliko je sati I kazem mu da nisam zainteresovan. I uvece oko 12-1, salje on meni kao "ajde druze moze za 340e" (dakle 150e ispod cene), a oglasi puni preprodavaca koji daju 400-410e.

Provericu ove brojeve koje si ostavio u temi, jer imam ja 2-3 broja ovog lika iz NS ( ako je uopste odatle), pa ako bude nekog preklapanja, javljam ti.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Prevaranti u oglasima!

Post od Batak »

Zao mi je sto ti se to desilo, ali platio si skolu za ubuduce. Sledeci put OBAVEZNO vodi nekog ko se razume ili telefone kupuj od proverenih ljudi pa makar i platio malo vise.
A sto se tice preuzimanja kod prodavca kuci, zasto mislite da ce svako dozvoliti da mu ko zna kakvi likovi dolaze u kucu?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Prevaranti u oglasima!

Post od Ledjo »

Njegov problem onda, od takvog me ne zanima da kupujem. Hocu da znam gde zivi, ne da bih isao da ga bijem I da mu lomim prozore, busim gume sta god, vec zato da ako me zajebe mogu lako da saznam ime I prezime I da ga tuzim ili barem ocrnim na forumima i npr KP.
Ne moram ni da mu ulazim u kucu, mogu lepo u dvoristu za stolom da pregledam ono sto kupujem.

Ako hoce da se nadjemo na kafi ,otkud ja znam dal je on Pera ili Zika, odakle je, sta radi. Pa neka uredjaj bude star I 5 dana, otkud ja znam da ga on vec nije sjebao?

Inace, sta ce da mi uradi taj sto mi je ulazio u kucu? Da me pokrade? Pa neka proba, kuca je fino osigurana, a nisam bas ni ja indijanac koji ne zna da se brani

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
Poslednja izmena od Ledjo u Čet, 28. Dec 2017. 16:22, izmenjeno 1 put ukupno.

leart369
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 126
Pridružio se: Pet, 18. Jul 2014. 20:11
:: LG Nexus 4

Re: Prevaranti u oglasima!

Post od leart369 »

Kad se kupuje tel i to tako na ulici uvijek treba imati drugi telefon pri sebi, provjeriti one bar kodove na kutiji barcode scannerom, upaliti telefon i probati kameru, ekran, aplikacije(samsung, lg i ostali imaju one svoje aplikacije, bootsl screen) provjeriti informacije softvera na settings>about itd. Zatim na kraju platiti prodavcu. Ako izigravaju da su u neku zurbu, pa kao provjeri kasnije kuci, nije moj ja samo sam donio tel i takve price treba bataliti kupovinu.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Prevaranti u oglasima!

Post od Drakenzen »

Ma da, sad svi znamo šta treba....
Pravo pitanje je šta raditi u takvoj situaciji [emoji28]

Bojan83
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre, 27. Dec 2017. 17:38
:: Samsung Galaxy s4

Re: Prevaranti u oglasima!

Post od Bojan83 »

Mislim da sam trebao da ga odvedem u obliznji servis ili Handi i da tamo serviser baci pogled na uredjaj pre nego sto platim.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Prevaranti u oglasima!

Post od Azimuth »

Trebao si samo da skines phone info aplikaciju i dobio bi sve informacije o tom telefonu. Ovo je inace problem kod ljudi koji se ne razumeju ili ne razumeju dovoljno u ovu tematiku, a nece ili se stide da pitaju i traze pomoc. Skola je placena, jedino da ides u SUP, njima ispricas sve ovo i nadas se da ce taj prevarant biti pronadjen a tebi vracene pare.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Prevaranti u oglasima!

Post od Evindzer »

Bojane, sad ne možeš ništa, bacio si pare. Sve što možeš je da bukvalno svaki detalj staviš na papir i odneseš u policiju, u nadi da će ga možda nekad naći, a od para možeš da se oprostiš. I više nilad ne kupuj sa oglasa, već samo u regularnoj prodavnici, kupićeš slabiji model za te pare, ali ćeš bar znati šta si kupio i da imaš normalnu garanciju ako se nešto pokvari.

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Prevaranti u oglasima!

Post od Drakenzen »

Ma da, pogotovo ako kupi u radnji gde daju na 12 meseci garanciju na masnoj slaveti i gde mole boga da ne crkne ništa za taj period....

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Prevaranti u oglasima!

Post od гари »

Da, ovo poslednje bi ti bilo pametno. Ili serviser kome baš veruješ, ili neki drug za kojeg znaš da se baš razume. Bolje tako nekog i počastiti nego biti prevaren.

A inače, ako se neko ne razume, a ne bi da se cima sa serviserima, ili bilo šta slično, onda bolje novo da kupi.

Uzgred, jel si prijavio u policiji ovu prevaru? Jbg, nemamo mi nešto poverenja u efikasnost policije i pravosuđa, ali bar daš sve od sebe da ti koji su te zeznuli najebu.

A za kupovinu u radnji... Neće biti problema, samo da ne kupuje ipak u nekoj šupici, a i odmah da sve razjasni - ako nešto ne radi, telefon da se zameni, i slično. Tačno u određenim radnjama odmah počnu da vrdaju, a u nekima su OK.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Prevaranti u oglasima!

Post od sugarcoated_ass »

Drakenzen napisao:Ma da, pogotovo ako kupi u radnji gde daju na 12 meseci garanciju na masnoj slaveti i gde mole boga da ne crkne ništa za taj period....
Ovo duplo pidvući!
Samo u radnjama sa 2g garancije i fiskalnim. Ove šupice zaobići!

Sent from honor 8 lite using Tapatalk

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Prevaranti u oglasima!

Post od Martin Mystere »

Drakenzen napisao:Ma da, pogotovo ako kupi u radnji gde daju na 12 meseci garanciju na masnoj slaveti i gde mole boga da ne crkne ništa za taj period....
Iskreno, bolje i to jer će barem dok ne crkne (ako uopšte crkne) da koristi normalan i regularan telefon a ne kinesku kopiju. Mada ja i po ceni da više platim, iako znam da mogu da prođem i jeftinije, imam princip da kupujem samo i isključivo u regularnim prodavnicama. Oglasi - hvala ali neka hvala… čak i da nema ovakvih poput G. Igora (šta god ono G značilo).

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Prevaranti u oglasima!

Post od Evindzer »

Drakenzen napisao:Ma da, pogotovo ako kupi u radnji gde daju na 12 meseci garanciju na masnoj slaveti i gde mole boga da ne crkne ništa za taj period....
Prvo dobro pročitaj šta sam napisao, pa se posle sprdaj:
Evindzer napisao:(...) već samo u regularnoj prodavnici (...)

A kad smo kod toga, koliku garanciju si ti dobio za svoju Notaru? :P
---
Martin Mystere napisao: Mada ja i po ceni da više platim, iako znam da mogu da prođem i jeftinije, imam princip da kupujem samo i isključivo u regularnim prodavnicama.
To pričam sve vreme svog forumisanja, ali slabo ko sluša. :)
Poslednja izmena od Evindzer u Čet, 28. Dec 2017. 19:24, izmenjeno 1 put ukupno.

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Prevaranti u oglasima!

Post od Drakenzen »

7 dana radne garancije [emoji849][emoji39][emoji39][emoji39]

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Odgovori