Samsung S7e ili nesto drugo?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung S7e ili nesto drugo?

Post od znemanja »

KabeGTR, A kako je Mi A1 u klasi sa S7. Takođe, ti navodi u vezi baterije MOŽDA mogu da budu tačni samo ako je uređaj punjen konstatno koristeći brzo punjenje.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Samsung S7e ili nesto drugo?

Post od Apolo »

Fast Charge nije ugradjen da se stedi, ima praktičnu namenu da se baterija brze nego inace napuni kada si u zurbi a ne da cekas tri metra dana. Svakako koristio ili me koristio opasce ti kapacitet baterije vremenom i trebace zamena, ako se uređaj koristi duži period. Bolje menjati bateriju nego ekran ili nešto drugo kada ti rikne.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Samsung S7e ili nesto drugo?

Post od Batak »

Nije ugradjen da se stedi ali provereno mnogo brze unistava bateriju. Svaka slabi vremenom, ali dosta sporije ako se puni sporije.
Ni sa 2A ne traje punjenje tri dana svakako.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

marko.jtd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Pet, 15. Avg 2014. 00:48
:: LG L9 II
Lokacija: Topola

Re: Samsung S7e ili nesto drugo?

Post od marko.jtd »

KabeGTR napisao:Ima top bateriju koja za godinu dana dodje na 70% svog kapaciteta.

2018 godina, zaobidji S7.

Imas za male pare Xiaomi Mi A1, sa stock androidom i baterijom koja drzi dosta neces se pokajati. Cena je 220e za nov uredjaj. Gl

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
O cemu pricas?
Imao sam tacno godinu dana star S7 edge, kapacitet baterije je opao na 88%... i dalje je bila vrh.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока

vojopd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 450
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2017. 16:17
:: Galaxy S7 Edge

Re: Samsung S7e ili nesto drugo?

Post od vojopd »

Za 2 god izgubi oko 20%. Tvoja izgubila 12% sto je i dokaz da je tako. A sad da li koristiti brzo punjenje ili ne, stvar potrebe.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: Samsung S7e ili nesto drugo?

Post od Ceftriaxone »

Ево мени после 20 месеци батерија на 70%.
Не знам колико пара дајеш, али ѕ7е ускоро улази у трећу годину на тржишту, то значи да је његово време, што се подршке томе, готово. Ако већ оћеш самсунг, зар није боље узети новији модел, таман ће сад да му падне цена?
Само питам, без жеље да се расправљамо :)
ex ivan87

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Samsung S7e ili nesto drugo?

Post od Batak »

Kako ulazi u trecu godinu kad je izasao 2016. ? :)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Samsung S7e ili nesto drugo?

Post od niko1a »

pa za koji mesec 2 pune godine i ulazi u 3-cu..
..................................

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Samsung S7e ili nesto drugo?

Post od Batak »

Pa kad se tako postave stvari da, ali nije bas 3 godine mator. Dobice jos jedan update i to je to, mada telefon odlicno radi i radice duze vreme.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

KabeGTR
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sre, 28. Okt 2015. 16:52
:: LG-E960 (Nexus 4)

Re: Samsung S7e ili nesto drugo?

Post od KabeGTR »

Pa vi ako imate fastcharge da ga gledate vi ga gledajte.
Ako ste neki korisnici koji stalno putuju i koriste telefon za posao znacete o cemu pricam. Pogotovo kad mi ortak ima OP3T koji brze puni i 10% mu je degradirana baterija a isto su telefoni stari.

Dajem coveku savet da ustedi novac i zivce jer mu treba za ozbiljne stvari. Veruj mi matori nije ti cilj da ti pucaju gmail ili instagram na 5min, meni se redovno desava i spremam s7e za korpu. A to sto se baterija degradira brzinom seksa prosecnog tinejdzera to je prica za sebe.

Ako zelis stabilnu pricu sa poslednjim update i baterijom koja traje boga oca daj 220e i uzivaj. Ako ne kupi igracku za decu i vadi je u kaficu da te pitaju kako ti rade te pitaju starlete kako rade zakrivljene ivice i jesu li na touch. Ende

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung S7e ili nesto drugo?

Post od znemanja »

KabeGTR, 'Ajde ovako ćemo, prestani da pišeš gluposti i dezinformacije. Sve ovo što si rekao nije ni blizu tačno i ni pod kojim okolnosti se ne odnosi na S7 edge. Ako si ti lično iskusio te probleme, imao si feleričan primerak koji si mogao da reklamiraš u ovlašćenom servisu ako imaš legalnu garanciju.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Samsung S7e ili nesto drugo?

Post od Batak »

KabeGTR napisao:Pa vi ako imate fastcharge da ga gledate vi ga gledajte.
Ako ste neki korisnici koji stalno putuju i koriste telefon za posao znacete o cemu pricam. Pogotovo kad mi ortak ima OP3T koji brze puni i 10% mu je degradirana baterija a isto su telefoni stari.

Dajem coveku savet da ustedi novac i zivce jer mu treba za ozbiljne stvari. Veruj mi matori nije ti cilj da ti pucaju gmail ili instagram na 5min, meni se redovno desava i spremam s7e za korpu. A to sto se baterija degradira brzinom seksa prosecnog tinejdzera to je prica za sebe.

Ako zelis stabilnu pricu sa poslednjim update i baterijom koja traje boga oca daj 220e i uzivaj. Ako ne kupi igracku za decu i vadi je u kaficu da te pitaju kako ti rade te pitaju starlete kako rade zakrivljene ivice i jesu li na touch. Ende

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Ko ti drma kavez? Izneo si toliko netacnih informacija, nerealno.
Fastcharge mozes naravno da koristis (zato i postoji) ali onda nemoj da kukas kad baterija brzr oslabi. Evo ja koristim za posao i nije mi potrebno da koristim fastcharge a ni dopunjavanje u toku dana. Osim ako pod poslom ne podrazumevas igranje igara po vise sati?
To mislis na onu stabilnu pricu gde je povucen update i gde bluetooth sabija bateriju? Je l' to stabilnost?
Inace, instagram puca i blokira na SVIM telefonima, ne samo na S7e.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

vojopd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 450
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2017. 16:17
:: Galaxy S7 Edge

Re: Samsung S7e ili nesto drugo?

Post od vojopd »

Ti na osnovu toga sto instagram baguje, krivis telefon :D?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Esseker
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Pet, 27. Mar 2009. 03:16
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Subotica

Re: Samsung S7e ili nesto drugo?

Post od Esseker »

Ja imam S7 Edge, niti mi baguje, niti puca instagram, niti jedna aplikacija. Ujutru u 4h skinem sa punjaca, i telefon je aktivan do 22h. Preko dana, ako ga ne koristim, stavim na bezicni, umesto na sto, i baterija lepo traje.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Galaxy Note 9 SM-G960F/DS 128 GB Ocean Blue

KabeGTR
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sre, 28. Okt 2015. 16:52
:: LG-E960 (Nexus 4)

Re: Samsung S7e ili nesto drugo?

Post od KabeGTR »

vojopd napisao:Ti na osnovu toga sto instagram baguje, krivis telefon :D?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Druze i gmail i instagram i muzicki player
A puca zato sto je software njesra, namenjeno za klince da se loze godinu dana i onda ce ga uklati kao sto su u oktobarskom update, izgubio je 10% performansi na Antutu benchmarku.

A sto se tice fastcharge dao sam primer OP3T kome ortaku pokazuje 89% battery health u accu, a dash nije ugaso. To sto ste prepaljeni fanbojevi ne znaci da je tako kako vi kazete, otvorite reddit i videcete slicne rezultate kod ostalih korinika oneplusa.

Dakle osim ako vam neko ne poklanja kao sto sam ga ja dobio, ne vredi dati kes, ima jeftinijih i definitivno boljih varijanta.

Topla preporuka, iako ste fanbojcine, probajte da citate i da istrazite malo pre neverice od komentara... Ovo su vam informacije direktno sa XDA...

Sent from my S7e Propo!

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Samsung S7e ili nesto drugo?

Post od Drakenzen »

Ma stanite ljudi, ja ne vidim razliku u punjenju baterije na tom famoznom fast charge i ranije kako se punio telefon sa punjacem od 2A, konkretno note 3.
Razlika je mozda 10 minuta ako je uopste toliko, pre ce da bude da je obican marketinski trik....

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

vojopd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 450
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2017. 16:17
:: Galaxy S7 Edge

Re: Samsung S7e ili nesto drugo?

Post od vojopd »

Znaci XDA i reddit su bog i batina i vjerujes njima, a mi koji smo koristili 2 godine, to nema veze? Kod mene nije bilo problema, kakvo crno pucanje gmaila i muzickog playera?! To sto si dobio na poklon falican primjerak ne znaci da mozes generalno govoriti da ne valja softver i telefon kao telefon... Najlakse je prozivati i pljuvati. Cuj mi smo "fanbojcine", koliko godina ti imas? Ponasas se kao djevojcica u pms-u. Uzmi sebi taj oneplus za 220 eura i bjezi sa teme.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Samsung S7e ili nesto drugo?

Post od Batak »

KabeGTR napisao:Druze i gmail i instagram i muzicki player
A puca zato sto je software njesra, namenjeno za klince da se loze godinu dana i onda ce ga uklati kao sto su u oktobarskom update, izgubio je 10% performansi na Antutu benchmarku.

A sto se tice fastcharge dao sam primer OP3T kome ortaku pokazuje 89% battery health u accu, a dash nije ugaso. To sto ste prepaljeni fanbojevi ne znaci da je tako kako vi kazete, otvorite reddit i videcete slicne rezultate kod ostalih korinika oneplusa.

Dakle osim ako vam neko ne poklanja kao sto sam ga ja dobio, ne vredi dati kes, ima jeftinijih i definitivno boljih varijanta.

Topla preporuka, iako ste fanbojcine, probajte da citate i da istrazite malo pre neverice od komentara... Ovo su vam informacije direktno sa XDA...

Sent from my S7e Propo!
Na kom to Samsungu puca muzicki plejer? Nikad u zivotu nisam dobio crash istog (cak i ranije dok sam S2 koristio je radilo odlicno). Gmail takodje nema problema. Jedino instagram blokira, ali nije to samo na Samsungu.
Izgubio 10% na Antutu?! Zar stvarno mislis da je Antutu neko merilo? Pa Nexus 5 npr. ima smesan Antutu skor a telefon je fluidniji od gomile telefona sa mnogo vecim rezultatom.
Za update si u pravu, kresu trajanje baterije svake godine.
A sto se tice XDA, ne postoji forum sa vise gluposti ispisanih. Ogroman broj posetilaca i to gomila polupismenih, treba znati sta citati.


Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Samsung S7e ili nesto drugo?

Post od Drakenzen »

Ja i dalje ne mogu da se otmem utisku da nama treba 4 gb da bi na telefonu radile instagram i fejsbuk, alo bre pa dal smo tolike ovce.....

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung S7e ili nesto drugo?

Post od Azimuth »

Pa ne treba 4GB samo za te dve aplikacije, ali je problem sto aplikacije generalno jedu sve vise resursa + sto imas uvek u pozadini jos gomilu drugih koje zauzimaju manje ili vise od pomenutih. I nije to problem samo na Androidu, evo i iOS kuburi sa ram menadzmentom, cesto izbacuje aplikacije iz rama i ponovo ih ucitava, a to zna da nervira kad je mali vremenski razmak izmedju dva koriscenja iste aplikacije.

Odgovori