Xiaomi Mi A1 (5X)

Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A1 (5X)

Post od sugarcoated_ass »

Eto, i apdejt se smorio i odustao. [emoji38]
Odradio ovo što sam napisao iznad i trebalo bi da legne. Ako dobiješ u jednom momentu app crash error za play services na dobrom si putu. :D

Sent from my Mi A1 using Tapatalk pro

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Xiaomi Mi A1 (5X)

Post od brankisha »

Cek sto "Albert Nadj" ima dva nicka?

Meni mi5 presao sa androida 6 na 7 da nisam ni primetio. Kontam da nisam toliko lud da ne primetim.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A1 (5X)

Post od sugarcoated_ass »

Pa s obzirom da nisi u toku šta se izdešavalo sa mojim nalogom (ima cela tema o tome), ne bi me čudilo ni ovo što si napisao da je potvrdno. [emoji38]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk pro

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Xiaomi Mi A1 (5X)

Post od brankisha »

Ne mogu ni knjigovodju sa poreskom da isoratim. Jbg poslednjih dana ludnica.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A1 (5X)

Post od sugarcoated_ass »

*Editovan ceo post!*

Imao sam problem sa distortovanjem zvuka na slušalici pri pozivu i mislio da sutra reklamiram. Izgleda da je softverski problem sa Oreom pošto mi je jedan član na drugom forumu dao kod da obavim test prijemnika i zvuk se vratio u normalu. Neko nekog ovde z-z-z-z. :lol:

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: Xiaomi Mi A1 (5X)

Post od neogeo »

Kupio sam fon model 4/64 Global i sve fercera besprekorno (Nougat/December apdejt). Otključao sam ga i pečovao b/l da bih instalirao Magisk i GCam. I to je radilo perfektno dok nisam shvatio da sam ga pečovao peč fajlom za Oreo :D
No, sreća te postoji MiFlash Tool kojim sam ga vratio na oob stanje sačuvavši sve svoje podatke a sada mi se vratila i Qick Charge opcija koja se pečovanjem izgubila...

Odličan fon sa pure Androidom gde aplikacije ferceraju fenomenalno tako da ima svaku moju preporuku i ne oklevajte prilikom kupovine pomenutog modela!
Iacta Alea Est

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: Xiaomi Mi A1 (5X)

Post od majkon80 »

ali slike po danu kakve pravi.....znaci probao sam mnoge telefone,ali ovaj ubija na mestu,samo da su poradili malo na slikama po noci,ali ok mogu da prodju,videcu kad probam sa gcam nasta ce da lici

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A1 (5X)

Post od sugarcoated_ass »

Nisam još stigao da isprobam po danu kako fotka. Svakako najvrv neću ubacivati Gcam jer nemam nameru da se zezam sa rootovanjem i modovanjem. Nekako me je sve to prošlo. :)
Poslednja izmena od pshnd u Pet, 26. Jan 2018. 19:55, izmenjeno 1 put ukupno.

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: Xiaomi Mi A1 (5X)

Post od neogeo »

Sinoć mi pristigao December Sec. Update i nakon njegovog reboot-a odmh Oreo/January update. Ekstra.
Tehnički i praktično gledano nemam ni razloga da ga otključavam i da se drndam.
GCam sam probao i ne sviđa mi se jer se non-stop forsira HDR+ mod, odnosno, nakon podešavanja kamerica radi konstantno u tom modu i zato su tako dobre slike. Jbš ti to. Meni i ovako zadovoljava potrebe i .
Long Live A1!
Iacta Alea Est

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Xiaomi Mi A1 (5X)

Post od m@c|-|oR »

+1

I meni su jutros stigla 2 ažuriranja zaredom.

Vidim da su kod novog Androida malo pretumbali podešavanja. Ako počnu kao MS da kod promene verzije prave i promene u podešavanjima...
:x
Možda ću za ivkend imati vremena da se malo pozabavim time kako radi.

Eto, neki tamo Xiaomi dobio Oreo pre Huawei-ja i mnoih još zvučnijih imena.

Poslednje vreme došlo.
:shock:
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Xiaomi Mi A1 (5X)

Post od Joxy »

Taj "neki Xiaomi" je u top 5 svetskih proizvodjaca bez trunke marketinga, ostali bi trebalo malo da se zapitaju. ;)
Normalno je da dobije Oreo pre ostalih jer je u pitanju Android One ali u potpunosti si u pravu i slazem se sa tobom, modeli koji su 3-4 puta skuplji nemaju jos uvek najnoviji Android. Prosto neverovatno sta se sve dobija za oko 200€ sa ovim modelom.

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Mi A1 (5X)

Post od yocasylver »

Nije poslednje vreme doslo i ne znam sto se iscudjujete.Ljudi ozbiljno rade,zalazu se.Sad jedino moze biti da ako ce probiju u sam vrh da se i oni ne krenu putem Apple i Samsunga.Lepo je rekao direktor Huawei-a da je ne plasi Samsunga i Apple nego Xiaomi-ja i jos nekih drugih za sadanama manje poznatih brendova.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: Xiaomi Mi A1 (5X)

Post od Vlada Zem »

Samo da prijavim za onu xda root metodu (link je na 6.strani), OTA januarski apdejt odrađen na rutovanom a1, sve je prilično brzo i jednostavno, svaka čast onom liku :)
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A1 (5X)

Post od sugarcoated_ass »

Pošto je prošlo pune dve nedelje kako sam uzeo telefon, mislim da je krajnje vreme da dam neko svoje mišljenje. Usput ću napraviti i neko moje poređenje sa honor 8 lite, s obzirom da sam taman njega koristio kao prethodni uređaj, a trenutno po ceni spadaju u približno isti rang (Izvor: Gigatron, MI A1 - 32.990, Honor 8 lite - 29.990).

Odmah da krenem od dizajna i izrade. Dizajn mi se prvo nije toliko svideo kada sam gledao na slikama i video rivjuovima, ali mogu reći da mi uživo dosta lepše izgleda. Sve je čvrsto sklopljeno, nema krckanja i jedina sitnica koju sam primetio na mom primerku je da se u mraku tek tek vidi probijanje svetlosti sa kapacitivnih tastera na spoju prednjeg dela i metalnog tela. To se, kao što rekoh, vidi u mraku i samo iz određeog ugla. Sve ostalo što se tiče izrade je odlično.

Što se tiče ekrana, ono što sam saznao u međuvremenu je da postoji više vrsta panela koji se ugrađuju (i mislim da dve vrste memorije, ali o tome ću kasnije) i postoje neke sitne razlike. Meni je zapao model sa malko "lošijim" panelom kod kog je saturacija nešto niža. U poređenju sa honor 8 lite su tu negde, dok je u poređenju sa P9 lite i P10 lite jačina boja za nijansu slabija. Naravno to ne igra neku veliku ulogu jer sam prikaz je meni odličan. Slika je oštra, uglovi gledanja savršeni, a boje su potpuno realne. Osvetljenje mi je posebno zanimljivo jer ide od totalno zamračenog gde čak i u potpunom mraku je previše tamno do "Oslep'o sam!". :lol: Što bi značilo da se na suncu odlično vidi uz minimalne gubitke kontrasta.

Oko kamere je verovatno pisano ranije tako da tu nema šta mnogo da se kaže. Po dnevnom uslovima je odlična, a naročito mi se portret mod dopao. Slično sam imao i na honor 8 lite, ali zbog toga što poseduje samo jednu kameru morao je softverski da improvizuje i dešavale su se greške da nekada kompletno zamuti konturu objekta koji treba da je u fokusu. Ovde do sada nisam to primetio. Naravno honor 8 lite ima prednost kada dolazi do fotografisanja u malo mračnijim uslovima pošto shutter speed ide i do nekoliko sekundu, a kod MI A1 je ograničen na 1/15s što je jako malo i onda svetlinu nadohnađuje podizanjem ISO do besvesti. U svakom slučaju kada je poređenje ova dva modela u pitanju - preko dana ili uz dobro osvetljenje je bolji MI A1, a u mračnijim uslovima Honor 8 lite.

I sada jedna od stvari koja je kod mene prioritet - zvuk. Jedino što mogu reći da ja glasniji, a kvalitetniji zvuk na 3.5mm izlazu nisam do sada čuo. Isprobao sam i na slušalicama, i na studijskim monitorima, a i na jačem ozvučenju. Napravio sam poređenje i sa mojom muzikom koja iako nema neki produkcijski kvalitet ipak je najbolje poznajem. Jednostavno sam oduševljen kvalitetom zvuka! Spikerfon je isto glasan i kvalitetan. Čak uspeva da proizvede i malko dublje frekvencije, a i kada se pojača na max ne dolazi do krivljenja zvuka i distorzije.
Što se tiče kvaliteta zvuka pri razgovoru, ja tu imam jedan mali problem. Ne znam da li je do uređaja, softvera ili šta bi već moglo da bude. U suštini kada pozovem nekoga dolazi mi do distorzije na zvučniku koja se inače ne pojavljuje na spikerfonu ili na 3.5mm. Prvo sam pomislio da mi ne valja zvučnik, ali test prijemnika daje savršeno čist zvuk, dok se tokom razgovora problem nekada pojavljuje, nekada je zvuk kistalno čist, a nekada distortovan bude samo signal da "drugoj strani" zvoni telefon, ali čim se uspostavi poziv zvuk je odličan. Moguće da je možda neki softverski bug ili mi se telefon svađa sa kojom frekvencijom operatera. :lol:

Baterija je odlična i mojim korišćenjem mi izvlači skoro koliko je i honor 8 lite. Znači na 24h ima 6 - 7h rada ekrana, u zavisnosti šta najviše radim. Znači nekome ko nije toliko agresivan će baterija trajati i po dva dana sigurno. :)

I naravno sistem... Prvo mi je odmah stigao apgrejd sa decembarskom zakrpom, pa za njim i Android Oreo (8.0) sa januarskom zakrpom. Što se tiče rada uređaja, 4GB i stock Android... Šta dalje reći? Trči za sve novce, a i više, nije za ove dve nedelje ni jednom štucnuo, a multitasking je prva liga i mislim da se ovde najbolje vidi koliko su u stvari FB i YT aplikacije u stvari očajne pošto su to jedine aplikacije koje mi se osvežavaju čim izađem iz njih, pa makar i na par sekundi. Sve ostalo ostaje u RAMu i pokreće se ponovo tačno gde je ostavljeno, čak i ako je u pitanju razmak od nekoliko sati. Sad ono što sam napisao za memorije - neki modeli dolaze sa Samsungovim, a neki sa Hynix memorijama. Koliko sam video da postoje neke razlike u brzinama, ali ne znam koliko to znači u samom korišćenju. :)

To su mi onako dosadašnja zapažanja i mislim da je MI A1 definitivno best buy u ovom cenovnom rangu. :)

Ako se setim još nečega, dopisaći, a i ako imate neka pitanja tu sam. :)

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Xiaomi Mi A1 (5X)

Post od m@c|-|oR »

Ja sam kamerom razočaran.
To sa distorzijom zvučnika tokom razgovora mislim da je do tvog aparata. Meni je zvuk sjajan.

Poslato sa P10 uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A1 (5X)

Post od sugarcoated_ass »

m@c|-|oR, ma moguće da je neki bug u softveru. Da je harverski onda bi uvek bio takav zvuk, ali ovako pošto su neki pozivi distortovani, a neki imaju vrhunski zvuk teško da može biti hardver. :)

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: Xiaomi Mi A1 (5X)

Post od Vlada Zem »

Psy, realan review :D , zvuk stvarno razbija. Boje jesu "bleđe" u toj klasi, i od p9l, p10l, nokia6, čak i nokia5. Realne da, ipak na oko su dopadljiviji ti malo napucaniji tonovi jbg. Dva su tipa ekrana, Ilitek (EGGB) i Tianma. Baterija - to je to, do 8h SOT, dan i po - dva prosečno :)
Ja neke pritužbe u radu nemam, ali svako drukčije koristi/doživljava telefon :P Za te pare
Poslednja izmena od Vlada Zem u Pon, 05. Feb 2018. 00:21, izmenjeno 1 put ukupno.
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: Xiaomi Mi A1 (5X)

Post od majkon80 »

m@c|-|oR napisao:Ja sam kamerom razočaran.
To sa distorzijom zvučnika tokom razgovora mislim da je do tvog aparata. Meni je zvuk sjajan.

Poslato sa P10 uz pomoć Tapatoka
tebi ili zapao neki bagovit ili ocekujes da slika kao profi aparat,ali recic cu ti po ovoj ceni kojoj se prodaje daleko je najbolji kamera telefon,a recimo bolji je i od A5 2017 koji je za 100 eura skuplji,a ako mu ubacis gcam za 15% su bolje fotke u nocnim uslovima

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: Xiaomi Mi A1 (5X)

Post od Vlada Zem »

Gde nađe baš 15% bolje :)
Iz mog iskustva je ovako - čak i u uslovima slabijeg (veštačkog) osvetlenja te stok kamere (p9l, nokia6, a1) se baš "muče". U smislu da moram da opalim više puta da dobijem oštar detalj. Na Gcam pukneš jednom i to je to, kao da ima OIS :)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Xiaomi Mi A1 (5X)

Post od m@c|-|oR »

majkon80, sugarcoated_ass, kamera ima dva moda - široki i tele.

U širokom modu ne uspeva da fokusira nikako i svaka slika je užasno mutna.

U tele modu su slike - onako, dobre za klasu u kojoj je telefon.

U šaumi mi je službena kartica, a sa P10 slikam privatno. Gubitak nije neki, ali smeta.

Ono, možda bi i trebalo da mu se pukne jedan factory reset koji nisam pravio uopšte, ali neću u to da se upuštam dok ne budem siguran da će otkloniti problem.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Odgovori