Symbian početnik !!!

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
eruanntion
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sub, 19. Avg 2006. 18:15

Symbian početnik !!!

Post od eruanntion »

Pozdrav. Danas sam postao ponosni vlasnik 6630-tice. Pošto mi je ovo prvi telefon sa Symian OS, zanimaju me nekoliko stvari. Telefonu mi se trenutno formira baterija, pa ne mogu trenutno da se igram sa njim, ali sam nestrpljiv da saznam neke stvari, pa bih bio zahvalan na maloj pomoći.
Instalirao sam Nokia PC suite. Tu sam video da ima opcija kao što su File Manager, Insall Applications i tako dalje. E sad me zanima sledeće:

1.Kako se instaliraju nove aplikacije na telefon (Sigorno preko Instal Aplications, ali da li postoji neka alternativa, ili samo ovako).
2.Kako se iste deinstaliraju ako mi dosade.
3.Kako da uklonim onu dosadnu tim-ovu ikonicu koja mi ničemu ne služi.
4.Da li postoji neki način da se telefon resetuje na fabrička podešavanja, pa onda polako da instaliram aplikaciju po aplikaciju koje su mi potrebne.
5.Takodje me zanima da li je neko pokušao da koristi tel aktivno kao mp3 player, pošto sam primetio da je reprodukcija mp3 veoma zadovoljavajuća (verovatno bolja nego većina današnjih mp3 playera). Ako jeste, koliki traje baterija u tom slučaju.

Unapred hvala. :D

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Kao prvo dobro dosao,kao drugo vec si krenuo da slusas nase servisere koji su zastareli koji nemaju pojma o telefonima,BATERIJE se vise NE FORMIRAJU,mozes da instaliras tako kad skines sa neta neku aplikaciju,privezes fon na usb i kliknes na taj program (aplikaciju)dva puta koju si skinuo i pocece instalacija,a druga varijanta je da sve to sto si skinuo prebacis u neki folder pa na telefonu instaliras sve
2.deinstaliraju se tako sto odes u meni pa tools pa manager i tu ce ti se pojaviti sve sto je instalirano na telefonu
3.Koju ikonicu,ja sam imao tri dve sam izbrisao i ostala mi je jedna nju sam negde gurno u neki folder i zaboravio je,a temu sam promenio i sad nemam nista sto lici da imam telefon sa tim mreze osim maske
4.Imas tu opciju za resetovanje telefona na fabricka podesavanja,ides meni pa tools pa settings pa phone pa general pa orig.phone settings
5.probao sam kad sam isao na more i izdrzao je 13sati,ali nisam stalno slusao mp3,gledao sam jedan film 1sat,a kad sam slusao mp3 telefon mi je bio na offline.Pozz i da te sluzi telefon
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

eruanntion
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sub, 19. Avg 2006. 18:15

Post od eruanntion »

Hvala puno :D :D :D . Znači sada mogu ladno da koristim fon, bez čekanja onih 12 sati :blinky: . I zaboravio sam da pitam još jednu malu, malenu sitnicu. Kako se dovraga zaključava tastatura :oops:

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Imas vise nacina,ili da koristis levi selekcioni taster (pored dzojstika) i taster * ili da koristis dugme za paljenje telefona koje na kratko pritisnes,onda skrolujes do kraja i odaberes Lock keypad i treci nacin je da nadjes neki program za to (ili da,izmedju ostalog,radi i to) a po meni je najbolji visenamenski program MobiFunSoft Smart Settings!
Pozdrav 8)

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Lomnica_city, i ja koristim smart settings i odlican je,skinuo sam i neki patch koji menja dosadnu zvezdicu u windows znak i sad je bas kul :wink:
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ja sam zvezdicu skroz ukinuo (u Start odaberes da je ikonica na off i gotovo) jer smara a ne svidja mi se ovaj Windows znak,ja bih radije nesto sa Mac-a,al ne znam gde ima!?
Pozdrav 8)

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Znam za to da se skloni ali mi je onda malo glupavo,i ja bi ako moze sa mac-a ali mislim da nisu jos smislili.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Samo treba da se u taj patch ubaci slika,sad cu da probam da nadjem taj patch na bureku pa da vidim jel moze nekako da se edituje i promeni slikica u onaj dupli osmeh kao sa Mac-a,bas je zestok!
Pozdrav 8)

Sava Savanović
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Ned, 20. Avg 2006. 14:09
:: RedmiNote3Pro
Lokacija: Belgrade

Post od Sava Savanović »

Lomnica_city napisao:Imas vise nacina,ili da koristis levi selekcioni taster (pored dzojstika) i taster * ili da koristis dugme za paljenje telefona koje na kratko pritisnes,onda skrolujes do kraja i odaberes Lock keypad i treci nacin je da nadjes neki program za to (ili da,izmedju ostalog,radi i to) a po meni je najbolji visenamenski program MobiFunSoft Smart Settings!
Pozdrav 8)
Potražih MobiFunSoft Smart Settings,ali ga nema nigde..može link,ili attach@PP..
TNX
Nokia 6630/Kingston MMC Mobile 1GB/Apacer Card r/w 23in1

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Idi na burek forum,tamo se,nakon besplatne registracije,mozes lako snaci za softver,a Smart Settings je negde na 35-oj strani tog treda o softveru!
Pozdrav 8)

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Savo Savanoviću, eno ti link na PP... 8)

Lomnica_city, sta bi sa ikonicom?Jesi uspeo da je promenis? :roll: :wink: :D
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ne,napravljena je kao patch a ne kao slika koja se ubaci,a nemam pojma kako se edituju Nokia Aplication Installer fajlovi,iliti .sis fajlovi,ali ako neko zna... nek se javi,necemo mu nista! :D :lol:
Pozdrav 8)

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Pa ima onaj Unmakesis program...s njim se raspakuje sis fajl na sastavne delove, ali nisam se bas s tim igrala...ako te ne mrzi...da vidis s tim? :) :D 8)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

A sta posle da mu radim,lako cu ga raspakovati,a sta posle kad ubacim 178x208 slicicu,kako da spakujem ponovo,jel ima i tu opciju,da znam da ga potrazim?
Pozdrav 8)

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Hej, pa ima i program Makesis...pa sa njim spakujes...Ako hoces javi da ti ga posaljem, ako ga nemas... 8) :D
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Pa sigurno kad se raspakuje stoji ta mala slicica windows pa kad bi se promenilo i opet zapakovalo mozda bi radilo,aj lomnica probaj pa reci je si uspeo,da ne skidam te program ne znam po koliko su mb a sigurno puno a ja na dial up. :smutny: :?
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Delimicno sam imao srece,raspakovao sam .sis fajl i sad ispade neki .mbm iz njega a za nju cika Gogle kaze da je"SymbianOS Multi BitMap Image",pa mi sad treba neko cudo od konvertera koji ce da prebaci .jpg sliku u .mbm,a slike nisu moj fax,zna li neko za tako nesto!?
Pozdrav 8)

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Pa probaj da ubacis u photoshop ili vidi preko kog moze da se odtvori otvori u paintu,i posle kad je otvoris bilo u kom programu ides save as i izaberes jpg.Pozz
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

bela
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 256
Pridružio se: Pet, 10. Feb 2006. 05:04
Lokacija: Beograd

Post od bela »

Ima program
mbm_wizard koji radi sa ti fajlovima

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ma ne treba mi program da otvorim .mbm image pa sacuvam kao .jpg image,nego da .jpg pretvorim u .mbm pa onda spakujem u .sis i nekako pokusam da promenim onu start ikonicu,mada sumnjam da je tako lako!
Mozda moze da se preko FExplorer-a samo zameni slikica za start ikonicu nekom drugom,to bi bilo najlakse al me mrzi u ovo doba da trazim,odoh na spavanje,mozda sutra!
Pozdrav 8)

Odgovori