Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Za bateriju Srđane, ne znam kako je sad na w10m, i brat i tata imaju Lumije 532 na wp8.1. Tati se baterija dobro drži, njegov je telefon kupljen pre 2 godine i 2 meseca, i njega baterija dobro služi. A bratu je baš sad pre nedelju dana crkla baterija, i njegova Lumia 532 (koja je bila pre toga moja) je kupljena pre 2 godine i 8 meseci.

Ovih dana uzimam bateriju za brata, pa da mu je pošaljem, ali sad mi baš pade na pamet... Možda bih trebao i za tatu da kupim bateriju, pa da ko zna, ako zatreba. Letos valjda nisam mogao da nađem original bateriju za Lumiju 730 recimo.

Hoću da kažem, možda je baterija prosto oslabila. :? Meni se čini da baterija prilično dobro sad drži na AU, a to što mi se baterija nekad troši brže pripisujem tome što prosto više čačkam telefon nego kad sam imao wp8.1.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Evindzer »

Meni na 930 baterija drži nešto bolje nego pre, i to je jedna od jako retkih stvari u kojima je W10M na mom telefonu bolji od Denima.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Takav je i moj utisak na Lumiji 730, još onda sa povratkom na AU mi se činilo da mi baterija drži kao što je na wp8.1 skoro.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od zavodnick »

Evindzer, meni baterija sastavi dan i nesto malo vise ;) Mislim da je to tu negdje. Naime, mislim da sad malo vise
"visim" na telefonu. Naravno, postavke su standardne, ali ipak da se malo postave stvari tako da telefon malo stedi bateriju, mozda bih i cak 2 dana da izdrzi, ali... 1000 zasto, 1000 zato! :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Mladen7
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Čet, 01. Feb 2018. 18:05
:: Xiaomi Mi 10 T Pro
:: Xiaomi MI A3

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Mladen7 »

Još loših vesti za Windows Phone korisnike http://mondo.rs/a1083030/Mob-IT/Vesti/W ... tiles.html



Poslato sa Huawei Mate 10 Lite

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Ivan Cirkovic »

Sta se radi majko moja... Sve na stetu korisnika. Jadna ova Nokija sta je dozivela, a sve da bi bila unistena i stavljena u rang sa ostalim mid telefonima...

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Zvuči mi kao loše prenesena vest. Žive pločice i push notifikacije su u telefonu, nije to Microsoftov servis da ga ukinu. A zavise ne od Microsoftovog servisa, nego od onoga ko pruža servis kome pristupa aplikacija. Osim ako Microsoft ukida nešto od ovoga konkretno za neki svoj servis, kao recimo za svoj Outlook mejl. :?

Videćemo već, valjda neko vidi neki detaljniji tekst, ili već i ja naletim na nešto...

EDIT:
OK, jedan komentar sa msPoweruser. Ipak su Push notifikacije servis. No u svakom slučaju, budimo realni, wp7 i wp8 (ne računajući wp8.1) su davno otišli u ostoriju. Ne znam da se iko drži wp8.0 telefona, to je iz doba kad je Krkobabić matori jahao mamuta.
Actually the reason why phones use the cloud for push notifications (iOS, Android, and Windows) is because this allows you to get notifications without having the app running.

On classic Windows, we need to have apps run on the system tray to show notifications. And remember how having too many background apps affect performance. Now imagine that in a phone. Imagine needing to have Twitter use up battery and CPU just so you can get notifications.

So there's the tradeoff. The disadvantages of this is that when the cloud goes away, so does notifications.

UWP and mobile apps offer the push service so the app can stay closed and one small OS service can deliver you all important Notifications from the cloud.

But what do you think most people will pick? 1 hour battery life and slow phone or phone that's fast and get a lot of battery?

I suggest understanding why a decision was made to use a cloud features before deciding if it's a good had this. Yes, some stuff like cloud based DRMs are things I hate. But in this case, it was a necessity and not a hidden evil plot, I don't think. What do you think? Should notifications still be based on local machine processing?
https://mspoweruser.com/microsoft-turns ... ead-hands/

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od zavodnick »

гари, jel se saznalo koje je godiste Krkobabic? Covjek vise u penziji nego u radnom stazu :)
Naime, Win8.1 kao i prethodnici su "umrli". Takodje Win10 se drzi za slamku ali i to ce uskoro da padne. Mislim, nece bas da padne, jer dok god ima racunara na Win10 vjerujem da ce biti nesto na telefonima (naravno, nema razvoja, ali ce ipak neke ispravke ili update-i biti dostupni). Sad u kolikoj mjeri, ostaje nam da vidimo! :cry:
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Radiće verovatno kao i wp8.0, kad mu ugase push notifikacije neće više niko živ biti na tom sistemu, i svima nama će ove sada Lumije biti u fiokama, pocrkavati, ili šta već. 8)

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od TosaNS »

Šta znam dokle će raditi wp za sad radi bez nekih znakova koji bi ukazivali da će riknuti. Lumija se opire I za sada sam zadovoljan kako me služi kako poslovni telefon tako i privatni uz huawei odlična kombinacija :)

Poslato uz pomoć Tapatoka
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Evindzer »

Ovo je bila vest za temu WP7 i WP8, a ne ovde.
Ti sistemi su napušteni pre toliko vremena, da je čudo da išta radi na njima (s obzirom na stanje W10M), a ne što se nešto gasi.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od zavodnick »

TosaNS, Evindzer, гари, sad jedno pitanje da vam psotavim koje bas i nije i jeste vezano za temu. Naime, stari mi je prije nekog vremena od druga dobio laptop zavidnih karakteristika, koji na sebi ima Win7. Kako svi laptopi, imaju na sebi "kod" za originalan Win, da li se ispalati prebaciti na Win 10 i tako imati legalnu 10-ku ?!
Pitanje proizilazi iz cinjenice da Win7 je "mrtav" no da li je "mrtav" na racunarima, jer definitvno je stabilniji od Win10.
Ni telefoni na Win10 ne daju neku posebnu nadu da ce nesto da se promijeni, samo pitanje je da li ce se u buducnosti uopste pojavljivati update-i za Win 10 na telefonima i koliko je realno da se tako nesto ocekuje ?!
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Mislim da je bolje da ostane na Windows 7, trčaće sedmica još dugo. Pitanje je i kakve bi desetka imala performanse. Ne znam koliko je jak taj laptop, ali ne verujem da je neka zver.

Čak i za taj ključ za Windows 7... Ne znam da li još može to tako sedmica da se nadogradi na desetku. To je bilo kao da neće moći, pa je još neko duže vreme moglo, a da li sad zaista ne može, ne znam.

No mislim da on na to i ne bi trebao da se obazire, ima raznih načina da se aktivira Windows, bilo 7, bilo 10.

A za telefone... Definitivno ništa novo nećemo videti od w10m. FCU je poslednja nadogradnja za naše telefone. Jedino što može da se dogodi je da se pojave neki novi uređaji koji bi imali neku noviju verziju softvera, ali koju mi ne bismo dobili. Mislim na mitski Surface Phone, naravno, u kojem god obliku.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Evindzer »

Kod kuće imam tri lap topa na W7 i jedan na W8. Rade posao, nemam ni razlog ni potrebu za W10. Na poslu imam neki novi Lenovo sa W10 i interfejs je interesantan, ali, kako ga ne opterećujem multimedijom, ne znam da li je bolji za svakodnevnu (i svekukupnu) privatnu upotrebu od ranijih sistema.
Što se tiče telefona - dok ova Lumija radi, zadržaću je, a kad crkne, potražiću 950xl, ako se uopšte bude mogao naći nov i nekorišćen primerak; a kad crkne Asus koji radi na Androidu, zna se: Notara 8. 8) ;)

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Martin Mystere »

Generalno W10 nije uopšte hardverski zahtevnija od W7 talpi da sa te strane nema bojazni kako će raditi a nema ni nekih bagova, naročito sa Redstone-om i sve radi kako treba.
Na prastarom C2D laptopu sam sa W7 prešao na W10,čisto da bih video kako radi na slavom HW i mogu reći da je sve OK i da nisam osetio neki pad performansi do neupotrebljivosti kako bi se moglo očekivati - jer obično se očekuje da novi OS jede resurse.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Green »

Ja eto imam potpuno drugačije iskustvo sa pokušajem instaliranja W10 na mom Lenovo G40 laptopu. Nakon instalacije sve što je moglo da se sje*e, sje*alo se. Isključio BT i Wifi adaptere, svaka dva minuta kućni modem se resetovao, čeka se 10 minuta da proradi, pa onda opet reset posle 2 minuta. Možda je sam laptop bio problem, možda W10, možda i W8.1. U svakom slučaju sam na jedvite jade vratio opet na W8.1. Nek radi dokle radi.

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Drakenzen »

Windows phone je mrtav i to odavno.
Zao mi je samo sto svi nemamo para za macOS da se odmorimo smeca koje se zove win.
Win 10 samo stvara probleme i ne vidim potrebu da se menja win 7 dok jos radi posao.
Ieste meni licno lepsi win 10 i njega koristim na main mašini ali osim lepog interfejsa ja nemam nesto specijalno....

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Green napisao:Ja eto imam potpuno drugačije iskustvo sa pokušajem instaliranja W10 na mom Lenovo G40 laptopu. Nakon instalacije sve što je moglo da se sje*e, sje*alo se. Isključio BT i Wifi adaptere, svaka dva minuta kućni modem se resetovao, čeka se 10 minuta da proradi, pa onda opet reset posle 2 minuta. Možda je sam laptop bio problem, možda W10, možda i W8.1. U svakom slučaju sam na jedvite jade vratio opet na W8.1. Nek radi dokle radi.
Ovaj sam problem i ja imao, i to čim sam doneo nov laptop sa Windowsom 10 kući, a to pre oko godinu dana. Možda ne baš kao kod tebe, nisam siguran jer sam primećivao da skoro čim se sa laptopom povežem na WiFi, i malo ga koristim, WiFi pukne, i nema ni jedan uređaj u kući net preko njega. I onda bi odmah restartovao modem, ali to reši problem samo na kratko.

Problem rešen kad sam zvao podršku iz Telekoma, oni su nešto daljinski izgleda sa modemom uradili, a što je rešilo problem. U svakom slučaju, pre unošenja Windowsa 10 u kuću problema nije bilo.

Za interfejs... Meni ide na živac to što je skoro svuda primenjen blur efekat, tj. kako ga oni zovu acrylic, ali ne i na taskbar. I kad imaš neku pozadinu koja je dole šarenija, onda bode oči ta razlika. Blur u start meniju, i action centru, a ovde ovako. Ko piletu sise. To je i na CU i na FCU. Tako da sam transparentnost isključio. :D

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od TosaNS »

Zavodnick ako možeš pređi na w10 ja sam na 10ki od početka još dok se moglo preći sa 7ce i nisam se pokajao. Kao običan korisnik mogu reći da i nema neke velike razlike, pogotovo ako si koristio 7cu. Moja iskustva u vezi sa 10kom su uglavnom pozitivna i ne bih se vraćao na sedmicu.

Poslato uz pomoć Tapatoka
Poslednja izmena od TosaNS u Čet, 22. Feb 2018. 00:13, izmenjeno 2 puta ukupno.
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

The Smartphone Platform You've Never Heard Of
https://youtu.be/WxWWO66zEH4

Sailfish OS. Moram ovo da naručim kad mi crkne Lumia. :D

Odgovori