Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Windows OS
Odgovori
Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od Martin Mystere »

Nema tu možda...

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od 1808 »

гари napisao: Znam da živiš za vređanje,....
A šta to tebe vređa, nisi valjda pomislio da si bolji od njega? :D

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od гари »

Nisam uvređen, ponašaš se u skladu sa obrascem. Ali to nije u redu, i protiv je pravila ovog foruma. Za mene je naravno ono prvo važnije.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od znemanja »

гари napisao: Ali je u jednoj stvari u pravu (mada ni sam nije svestan zašto). myTube ima daleko više mogućnosti od zvanične YouTube aplikacije, kao i bilo koje druge Android aplikacije za YouTube koja može da se instalira iz prodavnice. Jes' da on verovatno myTube nije ni video, kao ni w10m, ali dobro. :D
A šta to konkretno može myTube aplikacija a nijedna druga Android aplilacija za YT ne može?

P.S. MyTube app može da se download-uje sa Play Store-a.



Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od Green »

гари napisao:I šta da ti kažem, kupovina Lumije 820 bila je bolji potez u kupovine bilo kog Androida u ono doba. 8) Osim možda Nexus-a u koji kad vas neko čačne, kao da vas je pogodio u pleksus, ali on nije ni bio legalno da se kupi kod nas, a i Nexus nije isto što i Android telefon.
A ti si kao vrsni i dugogodišnji poznavalac prilika u Android svetu, pa ovako smisleno pišeš. Ovaj nikos mora da ti je nešto u rodu. Bože, hoće li te iko ikad sprečiti od pisanja budalaština po forumu... :roll:

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od гари »

MyTube može da pušta muziku i liste pesama sa ugašenim ekranom za početak. Znam da to može i FireTube, ali on nije u Prodavnici.

Znemanja, ako misliš na ovaj:
https://play.google.com/store/apps/deta ... outubelist
Nekako nisam siguran da je to to. Ovaj na Windowsu razvija Ryken Studio, a na Androidu je reap.as.I.sow. Sumnjam da je to isti čovek, a na Androidu je i opis aplikacije na korejskom.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od znemanja »

гари, Na Androidu takođe postoje rešenja sa kojima možeš da reprodukuješ video sa YT u pozadini. Neka rešenja su laka, elegantnija, a neka zahtevaju malo akrobacije. No, svakako je izvodljivo, stoga ni tu Windows mobile sa MyTube app nema apsulutno nikakvu prednost nad masom rešenja koja postoje na Androidu a koja rade tu istu stvar.

Čak šta više default opcija koja dolazi sa novijim Samsung smartphone uređajim ti dozvoljava da skaliraš bilo koju app, pa i YT app i da reprodukuješ video sa YT dok radiš sa nekom drugom aplikacijom.

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od sugarcoated_ass »

Mene kod zvanične YT app jedino nervira što ne radi PiP, ali to je do samog YT jer moraš biti YT Red korisnik.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od гари »

znemanja napisao:Neka rešenja su laka, elegantnija, a neka zahtevaju malo akrobacije. No, svakako je izvodljivo, stoga ni tu Windows mobile sa MyTube app nema apsulutno nikakvu prednost nad masom rešenja koja postoje na Androidu a koja rade tu istu stvar.
Čim je potrebna bilo kakva akrobacija na Androidu, a na Windowsu ne, onda je po tom pitanju myTube u barem blagoj prednosti.

No nije to ni bitno, svi mi znamo kako se odnose Windows i Android. Ovde je Nikos lupio glupost, ljidi se nadovezali, pa i 1808 sa svojim repertoarom. Mislim da to više zaslužuje pažnju. Ne zbog mene, nego zbog svih ostalih. Jedan član je zbog takvih stvari nedavno i otišao sa foruma, nadam se samo privremeno.
1808 napisao:Dakle, nikos720 je pravo oličenje wp korisnika,... ništa bolji nisu ni ovih nekoliko preostalih prozordžija sa svojim komentarima na istu temu. To je tu negde,... sve na istom nivou. :roll:

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od Evindzer »

гари napisao: Jedan član je zbog takvih stvari nedavno i otišao sa foruma, nadam se samo privremeno.
To je bio Nikos, ali se već vratio. [emoji14] :D

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od гари »

On se uvek vrati, mogli bi u čin da mu stave bumerang. :D Ja sam mislio na Luku.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od Green »

A taj luka je inace otisao jer je bio vredjan i sikaniran na licnom osnovu. :dry:
Ko se na one moje komentare vredjao, taj se upravo tako i osecao. Zato je mister Apple i ispao onakva cinkara i drukara. Apsolutno nikakvo pozitivno misljenje o takvom tipu nemam. Izuzetno mi je drago sto je neko takav napustio forum.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od 1808 »

гари napisao:....Ovde je Nikos lupio glupost, ljidi se nadovezali, pa i 1808 sa svojim repertoarom. Mislim da to više zaslužuje pažnju. Ne zbog mene, nego zbog svih ostalih.
A zašto sebe izuzimaš od tog lupanja gluposti? Ako već hoćeš o tome, ti si apsolutni šampion u lupanju gluposti na ovom forumu. Toliko nebuloza koje si TI ispisao u svojih 3400 postova za godinu-ipo dana, ja nisam video od kada pratim ovaj forum. To Nikos neće moći da dostigne ni u sledećih 10 godina, kome se ovom prilikom izvinjavam što sam ga uopšte uporedio sa tobom.
гари napisao:Jedan član je zbog takvih stvari nedavno i otišao sa foruma,.....
Otišlo ih je mnogo više zbog tvog enormnog gušenja foruma sa postovima koji su potpuno van pameti. Pišeš o stvarima o kojima pojma nemaš i sve to još stavljaš u formu neke tvrdnje i guraš do iznemoglosti. Umesto da pitaš ono što ne znaš, od tebe do reči ne mogu da dođu oni koji znaju, jer ćeš ih odma poklopiti u sledećem postu sa svojim nebulozama. Ovo je čoveče tehnički forum gde je većina stvari lako proverljiva i jasna, a TI si toliko obesmislio pisanje na forumu svojom demagogijom, da ovde bilo kakva ozbiljnija diskusija više nije vredna truda.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od гари »

Pa kad je sa tobom uzaludno voditi diskusiju. Nemaš sposobnost sagledavanja situacije iz tuđe perspektive, a da ne pričamo o poštovanju sagovornika. Ovde samo lečiš svoje frustracije. Evo, upravo sad ovu temu gušiš svojim pokušajima da vređaš. A onda je kao kriv onaj koji ti kaže da nešto nisi sasvim u pravu.

Mladen7
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Čet, 01. Feb 2018. 18:05
:: Xiaomi Mi 10 T Pro
:: Xiaomi MI A3

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od Mladen7 »

Kao član foruma od skoro moram primetiti da ne bi bilo loše " spustiti loptu".
Gari previše bre lično shvataš taj windows.
Sistemi se rađaju, razvijaju a neki vremenom gase, to je većini bar jasno.
OK shvatili smo kako je tebi i još nekome taj sistem super, ali to je baš subjektivno.

Opet rast u % nekog sistema sigurno nešto govori, i stagnacija jednog drugog- tj blagi pad, a s druge strane koliko se u % koristi windows na smartfonima - možda 1%, nagađam.
Nema tu ništa lično, bar s moje strane ,ali postaje iritirajuće ,veruj, toliki hvalospevi sistema koji jednostavno polako odlazi.

Tu je i pitanje iz kog razloga bi najveće svetske kompanije " napustile" taj sistem, da je toliko dobar. Pre bi se desilo da vremenom dođe do kopiranja i preuzimanja , ugl širenja sistema.

Neko moje viđenje.

I evo ko ne može bez tog izgleda neki kompromis
https://youtu.be/qCFmqRrT5MU


Poslato sa Huawei Mate 10 Lite

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od гари »

Mlađo, nije ovde u pitanju Windows, u pitanju je 1808 i njegov post koji sam citirao, a koji je o osobama, a ne o sistemu.

U pravu si po pitanju ovoga što kažeš sa sisteme, sistemi dolaze i odlaze. Ali niko sad ovde ne piše hvalospev o Windowsu, to se samo Osmici priviđa, pa ima more od toga. Nema šta da se govori o Windowsu, to je sistem koji umire, i koji će nekolicina nas koristiti dok nam se to može.

Zanimljiv kompromis, ali ipak neću to koristiti kad jednog dana pređem na Android. Ako sam na Androida, neću ga šminkati da izgleda kao nešto drugo, nego ću odabrati bilo koji "uobičajen" Android launcher, ili stock launcher, i tako koristiti telefon.

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od Martin Mystere »

Ovde je u pitanju slučaj da jedan te isti lik od teme do teme piše gluposti i nebuloze o različitim stvarima kojima je zajedničko jedino da je poster isti i da o tim stvarima on apsolutno nema blage veze već samo tek da nešto napiše, over and over again.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od sugarcoated_ass »

Niko ne piše hvalospeve, samo šalje postove sa "najboljeg telefona današnjice", dok je ostalim odličan sistem, doduše ništa ne radi kako treba, ali je sistem vrhunski. [emoji38]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od гари »

pshnd napisao:ali je sistem vrhunski. [emoji38]
Teoretski gledano. :D

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od Martin Mystere »

Još samo da nešto radi kako treba (by someone) bio bi i u praksi...

Odgovori