iOS 11

Pravila foruma
iOS deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za Apple telefone, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Apple
Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iOS 11

Post od Azimuth »

Nije problem da li tvoja devojka ima ili nema problema. Ja nisam imao, nema ni moja žena, ali iOS prosto ne radi kako je radio ranije. Ovaj 11 je najgori od svih do sada. Počev od notifikacija koje su totalno unazadili, ram menadžment koji je kriminalan čak i na 8+/X, ovo sa usporavanjem telefona pod izgovorom da je to zbog dobrobiti korisnika pa još to na finjaka naplate, vidžet za vreme i dalje ne radi tj radi ali kasni po pola dana, često seckanje u animacijama na najjačim modelima koje imaju...Pa do glupih stvari tipa da ne dobijaš notifikacije sa AppStore da imaš novije verzije aplikacija sve dok ne uđeš u AppStore pa uradiš refresh stranice.
Da me ne shvatiš pogrešno, rade telefoni, ali ni izbliza kako su radili sve do 10.3.3.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: iOS 11

Post od Joxy »

Slazem se sa Azimuthom u potpunosti, prosto je naveo sve realne nedostatke sadasnje verzije softvera. Radi on lepo u smislu da je i dalje jako brz odnosno fluidan sistem ali navedeni nedostaci itekako postoje. Mozda bih cak preko vecine stvari i mogao da predjem ali brate slatki one notifikacije su blagi uzas, to su upropastili najvise.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: iOS 11

Post od гари »

Vrlo verovatno da bi se i moja devojka složila sa vama da je bar nekoliko meseci koristila telefon sa iOS 10. Ovako, em se ona još uči na iOS, em nije videla kako je to ranije radilo na verziji dovedenoj do savršenstva. Iz opisa je jasno da govorite o nedostacima u odnosu na prethodnu verziju koji su prilično uočljivi.

Jedino što su eto sad najavili da bi korisnici mogli sami da biraju da li da im se sakate performanse ili ne. Čime ih ne pravdam, samo kažem da je dobro ispalo u tom smislu, mada dobro: neka prvo oni izbace taj apdejt, pa da vidimo šta su uradili.

Sent from mTalk

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iOS 11

Post od Azimuth »

Nigde nije eksplicitno navedeno da će ostaviti mogućnost da biraš između trajanja baterije i performansi, već samo da će korisnicima pružiti detaljniji uvid u stanje baterije. Pretpostavlja se da će dati izbor, kao što si napisao, ali to što kažu može da znači i to samo da će pružiti informaciju o broju ciklusa, kapacitetu i sl.
Ono što je problem a vezano za bateriju, je da im se telefoni gase na hladnoći. Ne svi, već telefoni sa baterijama čiji kapacitet nije na maksimumu i/ili imaju aluminijumsko kućište. Ovo im je poslužilo kao izgovor da urade to što su uradili sa smanjenjem takta procesora. Da ironija bude još veća, smanjuju takt procesora i na telefonima starim pola godine. Zagriženi fanovi to pravdaju i podržavaju, drugi ipak kritikuju, a treći beže jer im se ne sviđa takva filozofija. Meni je negde logično da će baterija vremenom slabiti, ali mi nije logično da zbog takve baterije gubim performanse telefona koji sam platio 800-900-1000€. Sa druge strane, ako je već baterija problem posle pola godine, onda je normalno da je promene o svom trošku. Ako je posle 2 i više godine onda je opet logično da ide iz džepa kupca.

Inače, iOS 11 ima još problema, pojavljuju se sporadično i ne na svim uređajima, ali avaj, valjda će to sve srediti u neko skorije vreme.

Moje skromno mišljenje je da ne znaju gde udaraju jer su krenuli sa izbacivanjem prilično velike lepeze uređaja, pa taj isti iOS treba podesiti da svima radi jednako dobro. Za to treba vremena, a korisnici su navikli da u prve 2-3 verzije dobiju ispeglan sistem, što nije slučaj sa iOS 11.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: iOS 11

Post od Joxy »

Ovo kao da sam ja pisao, ali bukvalno, od reci do reci. :D
Najgore je to i da im prodaja ide stvarno toliko lose koliko se prica, mada sumnjam, oni su to nadomestili cenom X modela pa tako jos uvek nema nade da ce se nesto promeniti po pitanju osluskivanja trzista.
Takodje mislim da su izgubili kompas izbacivanjem ovoliko modela godisnje a ujedno je to i glavni razlog trenutne neispeglanosti sistema.

Cobiklajic
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 98
Pridružio se: Uto, 18. Sep 2012. 11:33
:: nokia n8
:: huawei g300

Re: iOS 11

Post od Cobiklajic »

Umesto najavljenog 11.3 izbacili 11.2.6. Ovi očigledno zezaju narod u zdrav mozak.

Cobiklajic
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 98
Pridružio se: Uto, 18. Sep 2012. 11:33
:: nokia n8
:: huawei g300

Re: iOS 11

Post od Cobiklajic »

Trajanje baterije su uništili, Ispravljaju neke glupe bugove a najbitnije zapostavili.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: iOS 11

Post od novak »

Znaci nista u vezi baterije ni na ovom updateu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iOS 11

Post od Azimuth »

Ovaj apdejt 11.2.6 je bio isključivo za taj Indijski karakter koji je blokirao telefone.
Čeka se 11.3 pa da vidimo da li će ispuniti obećanje i kako će to izvesti.
Bilo kako bilo, ja se ne bih nadao da će na bilo koji način ispraviti ono što su uradili uređajima starijim od godinu dana, neće vratiti performanse, a baterije su iz dana u dan sve slabije. Tako da...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Cobiklajic
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 98
Pridružio se: Uto, 18. Sep 2012. 11:33
:: nokia n8
:: huawei g300

Re: iOS 11

Post od Cobiklajic »

Već polovina marta a ništa od toliko najavljivanog 11.3 još za februar.

Cobiklajic
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 98
Pridružio se: Uto, 18. Sep 2012. 11:33
:: nokia n8
:: huawei g300

Re: iOS 11

Post od Cobiklajic »

Šta mislite o ovoj 11.3 verziji. Moje mišljenje je da su ga ubili totalno a posebno bateriju da bi nas nateralu da kupujemo najnovije modele. Dok mi ovaj mob traje i nikada vise iphon.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: iOS 11

Post od гари »

Juče mi komentarisala devojka kako joj se dešava na njenom iPhone SE da sms aplikacija ne povezuje sve poruke u konverzacije, nego bude da nešto negde ispusti. Mada sad mi dok kucam palo na pamet, možda se nije sve dopisivala sa iste kartice, ali ipak u to ne verujem, teško da bi slala SMS bilo kome iz Srbije, a sa strane kartice...

I bude da kad hoće nekog da zove, kaže joj kako je broj nepostojeći, i slično. Ustanovili kako je izgleda iTunes nalog, ili telefon, promenio moj broj tako što ga je dopunio sa hrvatskim pozivnim. Nisu oni tu baš sve savršeno napravili.

I često se zezne, i nazove me preko Vibera umesto direktno preko mreže, a da nije ni svesna.

Kakvi su vama utisci što se tiče tih detalja?

Inače ovo nije priča vezana za iOS 11.3, mislim da je 11.3 instalirala tek juče, ali da je ovo što sam gore pomenuo vezano za aplikacije i njihov servis.

Da, a aplikacija za prognozu, što se tiče prepoznavanja lokacije, totalno je glupa. Sad vidim da je prepoznao ulicu u kojoj se nalazimo (u Novom Sadu), i onda odjednom sam prebaci na Centralna Srbija. Reklama im je savršen softver, a ovo nisu rešili još od zimus (od zimus je samo koliko ja znam).

Ja sam ovo pomenuo tih par stvari, ali ona je naravno telefonom prezadovoljna. To su sitnice.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: iOS 11

Post od гари »

Jedno pitanje. Kako prebaciti slike sa iPhona SE na drugi telefon koji nije iPhone, sad konkretno na Lumiju? Može i na laptop, i to bi mi poslužilo. Ali offline, nema se WiFi za dž, i namerno ne želim da ih šaljem preko Vibera recimo... Hoću da mi slike budu prebačene bez gubljenja kvaliteta.

Možda Share.it... Bluetooth izgleda neće, ne vidim kako bih preko bluetootha poslao. Probao sam danas na Lumiju, ali još nisam na laptop probao, mogu i to da pokušam.

Mogle bi i da se kače na neki oblak, pa da se skidaju, ali bih voleo i to da izbegnem, da ne trošim previše megabajta.

Sent from mTalk

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iOS 11

Post od Azimuth »

Kablom i copy/paste. Jednostavnije ne može.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iOS 11

Post od miodrage »

Azi, a jel to sa ili bez iTunes?
Ja sam imao slicu dilemu malocas ali za mjuzu, (da se poFalim, kuio sam zenchetu iPhone SE, Lumia 930 je na putu do vecnih lovista, crklo punjenje), iskoristio sam neki Copy Trans Manager, i lepo radi. Doduse ovo za fotke im se kao placa....
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iOS 11

Post od Azimuth »

Bez itunes, vidi se DCIM folder. To je sve super kod "starijih" modela, na ovim novijim je problem format fotografija pa ih sve morate konvertovati...

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: iOS 11

Post od гари »

Azimuth napisao:Kablom i copy/paste. Jednostavnije ne može.
Hvala, tako sam i uspeo!

Sent from mTalk

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iOS 11

Post od Azimuth »

Niko da napiše da je pre 2 dana izašao 11.4.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: iOS 11

Post od novak »

Imal kakvih krupnih ispravki?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Borko1989
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 75
Pridružio se: Sre, 28. Okt 2015. 11:09
:: iPhone XS

Re: iOS 11

Post od Borko1989 »

Jedino što sam primjetio da je baterija na mom SE-u slabija na ovom 11.4 nego na 11.3.

Odgovori