Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od zavodnick »

гари, bas tako... poslije sam vidio da je neka ruska verzija. Naime, nigdje nisam rekao da hocu da kupim igricu :) Pa nisam toliko nadrogiran! Ako nadjete negdje gdje moze da se skine za FREE, samo javnite :D
Sto se tice Outlook-a, mislim da tu vise popravki nema, jer da ima vrlo brzo bi se sitne greskice "peglale" i slale kao manje "zakrpe"... Kako od manjih zakrpa nema nista ( a bile su najavljenje ), to samo moze da znaci da greske ostaju dok i zadnji Wphone ne crkne!
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Dobro, rekao si da je za drugara, tako da da, definitivno ne mislim da si toliko nadrogiran da mu ti kupiš. :D

Što se Outlooka tiče, videćemo. Recimo, sa prethom jednom ili dve verzije je malko zezala pločica kalendara, i to je popravljeno koliko mi se čini.

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od srđan obradović »

Kad smo ko crkavanja, sad nesto gledam ovu moju lumiu 532, debela silikonska futrola stara 2,5 godine koju sam kuvao pre desetak dana da se malo skupi jer se pokrivila i istegljila, gornji levi ćošak poklopca baterije naprsnuo od bezveznog malog pada (jer je kineska kopija poklopca baterije), zastitna folija sva izgrebana, prednja kamera kao da se zamaglila od vlage, sinoc sam se preganjao 15 minuta da je nateram da se puni, od pre par dana ne prepoznaje slusalice ni slot za sim1, pravi onaj kljakavi penzioner:) Sa druge strane imam mlađanu Maricu koja gubi signal... Probaćemo je danas, ne volim da nosim dva fona inace bi mi to bilo idealno.

Sent from mTalk
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Jel si probao slušalice da izbaciš, pa opet vratiš, i tako nekoliko puta, dok ih ne prepozna? Pp. da jesi, ali pitam ipak.

I za SIM karticu, imao sam i ja problem sa time na Lumiji 532, isto i tata, a problem smo prvo rešavali sa umetanjem papirića između baterije i slota za SIM, to je radilo, mada smo na kraju konačno problem rešili tako što smo kod operatera tražili nove SIM kartice. Jer su pre toga bile onako "isečene", pa nisu savršeno nalegale.

Držim palčeve da su svi problemčići rešivi. Poklopac bi trebalo da može da se nađe za 1000 dinara u ProMobiju, original. Mada to nema smisla uzimati ako telefon ipak nije ispravan...

E, a ako ti u nekom trenutku baš rikne, mogao bi bateriju da mi prodaš. To ja za svaki slučaj, da ga ne bi odmah brećio negde, ali držim ti palčeve da bude sve super. Nadam se da su ti svi problemčići rešivi.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Eto, da ne kažete da se ništa ne ispravlja sa navim apdejtima... :D Vidim da su popravili brisanje mejla iz action centra. Ranije je bilo da kad tapneš na Delete u action centru, mejl zapravo bude obrisan tek kad se uđe u aplikaciju. Sada to nije više slučaj, ni na telefonu, ni na kompjuteru.

E sad, da dobijemo tu mesečnu nadogradnju već jednom, pa valjda da isprave problem sa PDFom i Edgom. Taj problem na kompu je prekjuče rešen koliko sam pročitao.

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od dejan87dex »

New Cumulative update for Windows 10 Mobile now rolling out for version 1709 :wink:

https://www.windowslatest.com/2018/03/1 ... sion-1709/
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od staff »

Sta li su sad pokvarili?

Ne znam zasto ne puste sistem da umre dostojanstveno nego gube vreme sa apdejtima koji ga samo osakate?

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Na AU nema nadogradnje.

Ne treba da ga puste da umre, trebali bi lepo svima da daju mogućnost da se vrate na AU bez interopovanja. To je što se tiče korisnika generalno, a što se tiče veštijih korisnika kao sa ovog foruma, oni mogu i sami lepo da nameste AU, i da budu mirni.

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od staff »

Zasto bi se vracali na neke prethodne verzije? Ja stvarno ne vidim svrhu ovih apdejta? Da li poboljsavaju sistem? Naravno da ne, samo zeznu jos vise. Pokazali su da ne umeju sa telefonima i neka se ostave vise i apdejta i svega. Nek puste telefone da rade kako rade dok ima ko da ih koristi, ovako samo prave stetu korisnicima.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Evindzer »

Ja nisam ništa dobio na 930...

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

Evindzer, ćuti i budi srećan što nisi. :lol: :lol: :lol:

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

staff napisao:Zasto bi se vracali na neke prethodne verzije? Ja stvarno ne vidim svrhu ovih apdejta? Da li poboljsavaju sistem? Naravno da ne, samo zeznu jos vise. Pokazali su da ne umeju sa telefonima i neka se ostave vise i apdejta i svega. Nek puste telefone da rade kako rade dok ima ko da ih koristi, ovako samo prave stetu korisnicima.
Zato što su oni razgranali w10m u bar tri grane, i svakoj od njih puštaju nadogradnje. I sticajem okolnosti AU je najstabilčniji, najpouzdaniji, i bez onih uočljivih boljki sa CU i FCU. Korisnik i ovako ima aktuelan softver, build nekoliko nedelja star, samo je verzija starija. A na prste se može izbrojati koliko su uveli novih stvari na CU u odnosu na FCU. Meni jedino fali to što mi Roamit ne radi na AU dobro, a ako neko koristi Continuum, onda na CU može da ga koristi sa ugašenim ekranom, što na AU ne može ako se ne varam.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Evindzer »

Nego, znate li šta mene najviše interesuje: kad za 6 do 12 meseci ne preostane nijednog čoveka sa WP-om na forumu, oko čega će se forumljani tada svađati? :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od miodrage »

гари, ja sam do sada uvek bio na poslednjoj verziji sistema, i vecih prituzbi nemam. Ima tu i tamo nesto da zabaguje ali je to sitno. Sa druge strane mojim roditeljima i tetki na 550-kama, sada je vec pocelo da brljavi poprilicno. Izgleda da zaista ima veze da li je flagship ili ne. Zenchetu na 930 takodje sve uglavnom lepo radi, tu i tamo nesto pobrljavi, ali samo ga ugasi, upali i dalje radi...
Evindzer, ja do daljnjeg ostajem na Win. Alternativa za mene jednostavno ne postoji.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od staff »

Gari, znaci stariji Nokia telefoni rade, dok oni koje je MS izbacio baguju zbog novijeg softvera. To samo MS moze.

Miodrage, jel otvara kod tebe egde pdf i jel ti radi navigacija bez interneta? Ja ne mogu pdf da otvorim ni direktno sa neta niti iz foldera. Moram da pokrenem neku trecu aplikaciju i da nadjem fajl koji hocu da otvorim.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Evindzer »

miodrage napisao:Sa druge strane mojim roditeljima i tetki na 550-kama, sada je vec pocelo da brljavi poprilicno. Izgleda da zaista ima veze da li je flagship ili ne.
Naravno da ima. Ja na 930 nemam nemam ni 1% problema koje prijavljuju vlasnici slabijih modela.
miodrage napisao:Evindzer, ja do daljnjeg ostajem na Win.

I ja, dok god potraje 930 - a za par meseci će već imati 3 godine. Ali sumnjam da ću posle naći nov 950xl da zameni 930 (polovan ne dolazi u obzir), tako da će izbor biti dva Androida, posto me je ono sa usporavanjem iOS-a zarad baterije, uz samu cenu Ajfona (i par drugih stvari koje se mogu premostiti) dodatno odbilo.

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od dejan87dex »

staff napisao:Sta li su sad pokvarili?

Ne znam zasto ne puste sistem da umre dostojanstveno nego gube vreme sa apdejtima koji ga samo osakate?
Oduvek je bila grupa ljudi koja nije umela da razume sta znaci security a sta feature updates..
Vidis MS ce jos neko vreme da radi na tome da joj telefoni budu sigurni i da manje bagove otklone , svakih mesec dana stize lepo azuriranje.

@Gari nije ovo je samo za 550,650,950...
Za stariju verziju w10m verovatno sledece nedelje.


Evo za one kojima je tesko link da otvore...

The update contains a fix for the PDF rendering issue which was reported a month ago. Along with fixing the PDF lingering issue the company is also rolling out all the improvements from Build KB4088782 which is the same build which was released couple of days ago for users with version 1703 installed on their PCs.

Zaista kod mene na 950 nisam nikada imao problema sa stable buildovima, kada su bile insajder verzije za to ne mogu da kazem bilo je svasta....sada svaki update prolazi lagano.
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Miodraže, mislio sam na one probleme kao što je neispravna offline pretraga mapa. A ovako da je CU bila baš nepouzdana verzija meni - nije, kao što kažeš: restart i vozi dalje. Neki od tih problema nekoga više pogađaju, nekoga manje, pa zato pišem - zbog onih koje pogađa više. Meni je to sa mapama hendikep jer računam da neću imati net gde god da odem. Što da kupujem karticu ako sam u prolazu. :) Ne mogu sad da se setim koje su mi tačno bile zamerke za CU i FCU... Bezveze da nabrajam jer nemam nove informacije, na CU nisam od nove godine, a za FCU, devojka već neko vreme koristi iPhone SE kao primarni telefon. Glupo da pominjem nešto što je možda i rešeno, ili bar delimično popravljeno.

Staff, Dejan je sad i sam pomenuo. Problem sa PDFom i Edgom je rešen sa ovim apdejtom. I radi offline nagacija. Jedina stvar koja ne radi je pretraga adresa kad ti je isključen net.

Ali da, stare Nokije imaju pouzdaniji w10m nego Microsoftove Lumije. Because f*ck logic.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od miodrage »

Sto se offline pretrage mapa tice ne znam zaista, retko kada to koristim tako. Uvek pre nego bilo gde idem (evo sada konkretno u Nemackoj) zlu ne trebalo, sam tamo gde imam net, lepo proverio sve, usnimio sve na telefon, i nikakav problem nisam imao. Ustvari, da budem iskren, vodila me je navigacija u kolima, ali sam i to proveravao preko telefona, jer se desavalo da se telefon i auto razlikuju po pitanju toga gde je sta... (da bilo je i toga), i obicno je telefon bio u pravu (net je zakon).
Za PDF napomenuo sam, iskljucivo koristim OneReader, i ne razmisljam, tako je jos iz vremena Lumie 920.
staff, sad probao, i radi PDF na Edge sa neta direktno, nisam nista skidao, otisao na sajt i otvorio bez po muke.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od staff »

Da, resili su pdf, medjutim ostaje da edge radi lose. Recimo polovniautomobili. Kod mene otvori padajuci meni da izaberem marku automobila ali kad treba da izaberem model e tad on sam bira. Uopste ne izadje padajuci meni vec on sam cekira kako stigne.

Kod mene lokacija bez neta ne radi. Evo kako izgleda. Ne moze da me nadje.
Slika

Odgovori