Invalid IMEI

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Rukovodilac
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 16. Mar 2018. 23:38
:: Galaxy S5
:: Galaxy S8+

Invalid IMEI

Post od Rukovodilac »

Dobri ljudi,
Prije 2 dana sam kupio S8+ preko oglasa u Americi i lik me je, po svemu sudeći, nasamario. Na oglasu su bile 3 fotografije od kojih jedna sa telefonom i odgovarajućom kutijom. Na telefonu, slika koja se dobije kada se ukuca *#06# a na kutiji naljepnica sa identičnim IMEI brojem. Nađemo se, pogledam, sve u redu kao sa slike, pregledam telefon, upalim (urađen fabrički reset tako da zahtjeva neka odobrenja), učita se android, čini se da sve radi kako treba i kako smo obojica u nekoj žurbi nisam ukucao lično *#06# i provjerio IMEI. Dam mu pare, uzmem telefon i nastavim dalje. Večeras nađem vremena, prije nego što sam ubacio karticu, provjerim IMEI - potpuno drugačiji! Odem na IMEI.info, ukucam ga, stranica kaže invalid IMEI. Izgleda da je neki random broj. Očigledno je neko nešto čakao i mijenjao u telefonu. Uslikao sam vozačku dozvolu od prodavca i tablice od automobila i mogao bih da kontaktiram policiju ali nisam u Americi trenutno i pitanje je kada ću da idem sljedeći put. Znatiželjan sam, kako mogu da saznam originalni IMEI broj s obzirom da se baterija ne vadi? Da li je negdje fizički zapisan? Navodno koliko sam pročitao čak i ako je telefon blacklisted kod Američkih operatera trebao bi da radi u drugoj državi tako da bih mogao da ga koristim neko vrijeme i onda zamijenim novim modelom ali se ne usuđujem da ubacim karticu Svi savjeti su dobrodošli.
Hvala

ertz
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 225
Pridružio se: Sre, 16. Feb 2011. 19:18
:: Iphone 4s

Re: Invalid IMEI

Post od ertz »

Probaj na drugoj stranici za proveru imei.
Meni se isto desavalo da imei.info pobrljavi, da pokazuje neispravan imei, drugi telefon itd

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka

Rukovodilac
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 16. Mar 2018. 23:38
:: Galaxy S5
:: Galaxy S8+

Re: Invalid IMEI

Post od Rukovodilac »

Telefon je potpuno modifikovan. Velčinom je S8+, ali u podešavanjima pokazuje model SM-G950, što je regularan S8 (non-plus). Još veća zagonetka, pokazuje da ima 128GB memorije, dok RAMa ima samo 4GB, a takav model ne postoji. Ako ima 128GB, onda bi trebao da ima 6GB RAMa. Moja pretpostavka je da je neko ozbiljno mijenjao software. Kako mogu da ga vratim na potpuno fabrička podešavanja?

Rukovodilac
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 16. Mar 2018. 23:38
:: Galaxy S5
:: Galaxy S8+

Re: Invalid IMEI

Post od Rukovodilac »

Nažalost, telefon je kopija. Ima li neko iskustva sa kontaktiranjem policije u USA i da li bi oni nešto uradili u ovom slučaju? Imam njegovu vozačku dozvolu i registarske tablice.

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Re: Invalid IMEI

Post od siki069 »

Ništa ti tu policija ne može pomoći.
Kako ćeš dokazati da nisi hteo baš da kupiš kopiju.
Tvoja reč protiv njegove.

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: Invalid IMEI

Post od servis.kompa »

Pa verovatno je kutija original :)

Uvek je rizik kupovati tako telefon.
Ali sta da se radi, povoljna cena uvek namami nekoga i nikako se taj neko ne seti i zapita zasto je nesto "povoljno".

Sve u svemu jedna od lekcija zivota.

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Invalid IMEI

Post od srđan obradović »

flashuj, rootuj i vozi, manje muke nego da se bakces sa Amerima. ako ima flash za s8

Sent from my A7 using Tapatalk
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Re: Invalid IMEI

Post od siki069 »

Šta mu vredi fleš za S8, kad je dobio kinesku repliku.
Na nju ne može da se instalira SW sa S8.

Odgovori