MTS novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: MTS novosti

Post od Ivan Cirkovic »

Prodaju telefone koji su kupljeni direktno od fabrike sa mogucim felerima. Ogromna zarada je na takvim telefonima, a to ti se pojavilo od zagrevanja i popustio je lepak ispod ekrana. Odmah idi u poslovnicu i reci da ne mozes da koristis telefon i da si kupio ispravnu stvar. Ako nece da ti daju novi, raskini ugovor na licu mesta. Ostavi im telefon i izadji iz poslovnice. U roku od dva sata cete zvati neko... Samo bahato sa njima. Nikad ne preporucujem kupovinu telefona preko operatera, jer placas 30000 dinara skuplje telefon, a opet dobijas polovnjak...

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od sugarcoated_ass »

Da da. Zato kupovina samo po šupama i kod švercera, pa lepo bez ikakve zaštite prava kupaca... Ali nikako preko operatera! [emoji38]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: MTS novosti

Post od Ivan Cirkovic »

Ne, nego uzeti od proverenih prodavaca koji daju pisanu garanciju na godinu dana. Mislim da je to dovoljno da vidis da li je telefon ok ili ne. Moze da se kupi i u ovim velikim kucama kao sto su tehnomanija, gigatron, comtrade koji daju dve godine garancije na fiskalni racun. Preko operatera se isplati ako imas firmu, pa onda uzmes vise komada i odma ih prodas preko neta, a ostavis zaposlenima stare modele da koriste. Za obicnog korisnika se ne isplati, sem ko hoce da plati 30000 skuplje telefon.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od sugarcoated_ass »

Da, znači od šupa ili švercera. Pisana garancija i još od godinu dana NE POSTOJI! Samo 2 godine uz fiskalni račun i mogu je dati proizvođač ili zvanični uvoznik, niko više.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: MTS novosti

Post od ciklon »

Иване, фелеричан примерак можеш добити и у овлашћеној продавници. Колико год да су телефони купљени преко оператера скупи ако се купују по малопродајној цени, на рате су колико-толико прихватљивији услови, поготово за људе који не могу одједном да плате пун износ у некој од продавница.

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: MTS novosti

Post od Ivan Cirkovic »

Zato i jeste pisana garancija, jer vazi samo godinu dana pod uslovom da ta radnja ne zatvori u tom periodu. Ja sam poslednja dva telefona kupio u radnji Mobilend u Cacku i dobio pisanu garanciju sa kojom uvek mogu da se pozovem u roku od godinu dana od dana kupovine. To isto funkcionise i po Beogradu, samo sto za baterije daju 6 meseci pisanu garanciju. Ja ne teram ljude da kupuju jeftinije, ali ako imaju pare i ako veruju da dodatnih godinu dana garancije vredi 30000 dinara, onda neka to plate. Za te pare cu da odem i kupim drugi telefon u radnji i to nov. 8)

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: MTS novosti

Post od ciklon »

Којих црних тридесет хиљада динара преко? То што Теленор има лудачке цене за поједине моделе не значи да су и друга два оператера таква.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od sugarcoated_ass »

Ti sa tim nemaš garanciju i nikakvo pokriće. Nemaš nikakva prava kao kupac i ostavljen si na milosti švercera i ljudi koji zarađuju prevarom. Ti si spreman da veruješ prevarantima na reč da će se držati te njihove "garancije"? Svaka čast.

Ja takvu kupovinu ne bih preporučio ni najvećem neprijatelju.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: MTS novosti

Post od Ivan Cirkovic »

Ja samo u jednoj radnji kupujem gde su svi koji su imali problem reklamirali isti i dobili novi ili popravku. Radnja radi najbolje u tom gradu i ne bavi se prevarama. Ako hoces fiskalni, onda placas skuplju cenu telefona i imas garanciju dve godine. Valjda znam gde kupujem... Covek ima tu politiku poslovanja, a na tebi je da biras. Ne bavi se prevarama, zato i rastura kako radi, a jos je smislio da prodaje svoju pisanu garanciju, a otkupljuje telefone od operatera iz inostranstva koji su sigurno bolji od ovih nasih sklopocija koji budu vraceni sa reklamacaije i ponovo u kutiji kao novi... To rade operateri kod nas...

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od sugarcoated_ass »

Ahahahahahahhaha! Znači ja ne verujem šta čitam. [emoji38]
Znači zvanični pečat i garancija uvoznika su prevara naših operatera, a ilegalni uvoz uređaja, ne plaćanje poreza i prodaja ko zna kakvih uređaja bez poznatog porekla nije prevara?

Pitao sam te već na drugoj temi pa ću i ovde - šta koristiš? Šta god da je daj mi broj od dilera jer hoću i ja malo da odmorim mozak.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: MTS novosti

Post od ciklon »

Ти стварно имаш толико бујну машту да би требало да се преоријентишеш на писање бајки за децу. Браћи Грим је успело, можда ће и теби.

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: MTS novosti

Post od Ivan Cirkovic »

Ko ovde prica o prevari zakonima? Ja samo kazem da imas opciju da kupis jeftinije nov telefon sa godinu dana garancije na drugom mestu, nego kod operatera sa dve godine garancije.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od sugarcoated_ass »

Pa o čemu drugom pišeš nego o zaobilaženju zakona i prevari? Hvališ radnju koja ilegalno uvozi i prodaje uređaje! Šta je to nego pružanje podrške sivoj ekonomiji i prevarama?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: MTS novosti

Post od Evindzer »

Ako na forumu ima neki pandur i pročita poslednjih desetak komentara, za dva dana će se zatvoriti radnja Mobilend iz Čačka. :D :D

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: MTS novosti

Post od Ivan Cirkovic »

Ja sam rekao gde sam ja kupio i da postoji druga solucija ako ces da kupis jeftinije. Nisam rekao da ljudi moraju tamo da kupe, vec da imaju opciju. Ta radnja je legalna i da nije odavno bi zatvorila. Necu da spamujem temu vise i ko zeli da ustedi, ima nacina kako, a dobija isti uredjaj nov u vakum pakovanju kao kod operatera. Isto je kao kada bih rekao nekome da ode i kupi u nekoj radnji u Beogradu koja ima nize cene... Hvala na razumevanju.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: MTS novosti

Post od znemanja »

Ivan Cirkovic, Ajd ovako ćemo, da ti objasnim u čemu je razlika.

Kada kupiš telefon ili bilo koji uređaj kod ovlašćenog distributera ti dobiješ zakonski dve godine garancije, ne može garancija da bude manja, zakonski je dve godine, može samo da bude više. Sa tom garancijom koja uključuje i fiskalni račun imaš sva prava iz Zakona o zaštiti potrošača. Ta prava obuhvataju pravo da servisiraš uređaj, da dobiješ novi u prvih 6 meseci bez obizra da li se reklamirani uređaj može popraviti ili ne, da dobiješ zamenski uređaj ako uređaj koji reklamiraš ne može da se popravi. Dakle, imaš puna prava iz Zakona o zaštiti potrošačai ta prava ti niko ne može uskratiti. Prodavac koji ti je porodao takav uređaj MORA da postupi po zakonu, a kao ne postupi, snosiće zakonske snakcije. Radnja koja ti proda uređaj sa leglanom grancijom mora da ti proda uređaj koji je originalni jer samo orginalno može da bude legalno uvezeno. Takođe takvim prodavcima (radnjma) nije u interesu da ti prodaju neki škart iz razloga gore nevednih, jer te zakon štiti. Takav uređaj je nešto skuplji nego kada se kupi bez legalne garancije iz razloga što je uvezen legalno i plaćene su sve dažbine na isti.

S druge strane kada kupiš uređaj kod nelegalnog prodavca, ti NEMAŠ nikakvu garanciju. Dobiješ pisanu kvazigaranciju radnje koja ti je prodala uređaj i ostvarivost te garancije zavisi samo od dobre volje vlasnika takve radnje. Sa tom grancijom nemaš nikakva prava prema Zakonu o zaštiti potrošača jer kada ti ne izadaju fisklani račun, kao da ti nisu ni prodali uređaj. Servisiranje takvog uređaja zavisi od volje vlasnika radnje, zatim takva radnja nema opremu da servisira delikatne uređaje kao što su smartphone uređaji i vrlo često nema nikakav obučen kadar za preduzimanje bilo kakve radnje u pogledu popravke uređaja. Dakle, ti možeš da dobiješ zamenski uređaj, možeš da tražiš novi uređaj ako ti se isti pokvari, ali nemaš nikakva prava, jer ako ti vlasnik radnje odbije garanicu nemaš kome da se žališ. Tržišna inspekcija može da mu zatvori radnju, ali tržišna inspekcija ti ne može dati novi uređaj jer bez fiskalnog računa tebi taj uređaj pravno gledano nije ni prodat.

Dakle, ono što je bitno jeste da svako zna koja prava ima, a koja nema prilikom kupovine uređaja na gore dva opisana načina. Ako neko želi da kupi uređaj kod nelagalnog prodavca koji je i jefitniji nego legalno uvezen uređaj, treba da bude svestan da se lišava bilo kakvih prava iz Zakona o zaštiti potrošača. Pa ako i dalje svesno to želi da uradi, samo napred, svako ima pravo da radi sa svojim novcem šta želi.

Sada kada sam ti plastično objasnio, prestani da dovodiš u zabludu članove foruma. Ako ti kupuješ nelegalno nabavljene telefone, sa kvazigarancijom, to je tvoj izbor u koji ne ulazim, ti znaš šta je za tebe najbolje, ali ne možeš da piše ovde takve postove koje nemaju veze ni sa logikom ni sa zakonskim stanovištem.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: MTS novosti

Post od Drakenzen »

Covek je otkrio rupu na saksiji.
Godinama se prica o radnjama koje u prolazu daju garanciju na masnoj salveti.
Garancija operatera je svetinja i nema greske sto se toga tice.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: MTS novosti

Post od Martin Mystere »

Ajme ljudi, probajte da pričate malo sporije, možda dečko i shvati razliku između validne garancije od dve godine u zvaničnoj prodavnici i lokalne papir od masnog bureka jednogodišnje "garancije" koja generalno vredi isključivo koliko i volja vlasnika da te ne zavrne u prvoj godini a u drugoj ni toliko...

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: MTS novosti

Post od Ivan Cirkovic »

Znam ja odlicno sta je fiskal, a sta ova druga varijanta. Ne verujem da ce bilo ko da se igra i da ti ne prihvati garanciju koju ti izda bez fiskalnog, jer kao sto covek navodi gore, inspeckcija mu zatvara radnju, a ti neces dobiti drugi telefon. Znaju oni da ne zele posla sa inspekcijom, pa zato i izlaze u susret. Sve smo razumeli i da ne spamujemo temu vise. 8)

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: MTS novosti

Post od Martin Mystere »

E to oko spamovanja teme ti je prva pametna stvar koju si danas rekao i to računajući sve teme koje si zatrpao raznim nebulozama i dezinformacijama.

Odgovori