Samsung Galaxy Note 8

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od antec »

Ajd ipak ih uporedi onako ukratko, baš me zanima koliko je sve ishajpovano što se S9 tiče.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

marko.jtd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Pet, 15. Avg 2014. 00:48
:: LG L9 II
Lokacija: Topola

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od marko.jtd »

Evo napravio sam nov kod. Ali nesto me zeza apk editor, izmenim package name, ali nece da instalira.
Moze li neko da uploaduje vec izmenjen fajl, ili da uploaduje .apk editor.


EDIT: USPESNO SAM ODRADIO SVE, UZ POMOC CLANA @FOX. Hvala puno.
Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
Poslednja izmena od marko.jtd u Pon, 26. Mar 2018. 20:00, izmenjeno 1 put ukupno.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od janka_88 »

Malo sam u radnji iznjakao S9+ i mogu reći da je Note 8 daleko elegantniji uređaj (subjektivno mišljenje) i jedina mana mu je položaj senzora otiska prsta. U ostalim poljima su potpuno ravnopravni i ova kamera sa varijabilnim otvorom blende (s tim da je to "varijabilno" u samo dva moda) uopšte ne zaslužuje neku posebnu pažnju u odnosu na onu na Note 8, da ne spominjem neke druge proizvođače. [emoji16]

Sent from my Mate 10 Pro

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od dachakragujevac80 »

Jos da je i baterija ista...[emoji57]

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

vojopd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 450
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2017. 16:17
:: Galaxy S7 Edge

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od vojopd »

Da li neko ko koristi edge screen ima slican bug. Kada se prebacuje izmedju tabova, pojavi se vertikalni tamniji prozor. Desava se i na nova launcheru i na samsungovom ui.
Znaci samo kad se skrola na centralnom dijelu ekrana, a na ivicama je normalno.
Slika

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od zoreli »

antec napisao:Ajd ipak ih uporedi onako ukratko, baš me zanima koliko je sve ishajpovano što se S9 tiče.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Uvek kad izađe novi model je "izhajpovano" :) , S9+ treba porediti sa S8+ . Iskreno oko 250-300€ razlike izneđu ta dva modela je preterano. Mada je ruku na srce zaista S9+ bolji u svim parametrima . Porediti S9+ sa N8 je vrlo teško , neko koristi S-Pen a neko preferira stereo za Dolby Atmos zvukom. Ekan na N8 je malo veći i malo manje svetliji , oštre ivice telefona dok je S9+ zaobljenih ivica. Zakrivljenost ekrana na S9+ je ista kao na N8 (znači manja nego na S8+) . Brzina / fluidnost S9+ / N8 sa Oreo je ista. Baterija duže traje na S9+ . Ima jedna odlična stvar na S9+ , dodali su opciju povećanje osetljivosti ekrana ukoliko koristite zaštitno staklo.... trenutno sva tri modela (S8+ , N8 , S9+ ) sa Oreo pružaju izizetno korisničko iskustvo.


.



Slika

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
16 godina na forumu MOBILNISVET

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Drakenzen »

Jel ima još neki model dual stereo osim s9?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Azimuth »

Možeš ma svakom od S7 na ovamo, samo moraš da ga rutuješ i omogućiš. Ovako stock stereo imaš samo na S9/S9+.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Azimuth »

Dobra opcija. Izašao apdejt ovih samsungovih aplikacija pa sad kad stigne poruka i ako je uključena opcija (naravno), to izgleda ovako
SlikaSlika

marko.jtd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Pet, 15. Avg 2014. 00:48
:: LG L9 II
Lokacija: Topola

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od marko.jtd »

Radi i na S8/8+, samo treba skinuti poslednju verziju aplikacije za poruke.
Evo linka ko hoce...

https://www.apkmirror.com/apk/samsung-e ... -download/

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Azimuth »

Da, juče je bio apdejt i za poruke, ali vidim da ovo radi sa svim aplikacijama.

vojopd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 450
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2017. 16:17
:: Galaxy S7 Edge

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od vojopd »

Moji utisci nakon nekoliko dana koriscenja Orea. Uredjaj je fluidniji dosta od androida N. Dosta je bolji multitasking, brze se prelazi iz aplikacije u aplikaciju, bez ikakvih lagova za sada. Jeste mi jednom pokazalo da mi je charging port kao bio pod vodom (moisture detected) iako nikad telefon nisam koristio u vodi, niti cak kvasio, ali ajde nestalo je nakon 5 minuta. Brzo punjenje djeluje doista brze. Na s7 edge je punjenje bilo bas brzo i kad sam presao na note, djelovalo mi je sporo. Sada je to donekle popravljeno. Baterija mi je slicna kao na N. Citajuci xda forum, naidjoh na neke savjete, da onemogucim opciju da android system koristi resurse u pozadini. I pokusao sam to zadnje punjenje. I dosao sam do 6h+ sot sa 15% baterije. Uz moje standardno koriscenje kao i do sada( wifi, mobilni podaci, clashofclans, internet i ostalo, signal je prisutan 99%, znaci bez gubitaka sto utice dosta na bateriju). Vidjecemo da li je to slucajnost neka, ali uglavnom oko 7h sot bi se moglo izvuci, sto mi djeluje prilicno dobro, jos neko ko ne igra igre, pretpostavljam da bi imao bolji rezultat. Tastatura mi je super sa ovim novim opcijama, edge screen dosta unaprijedjen i fluidan. I napokon je moguce koristiti stock samsungovu aplikaciju za vrijeme uz Nova Launcher (koju koristim 4, 5 godina).
I da, standby je super, preko noci izgubim max 2%, znaci period od nekih 7, 8h.
Kakvi su utisci ostalima?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Azimuth »

Napiši te savete koje si pročitao i primenio ili barem ostavi link ;)
Ja sam uradio OTA apdejt i imao sam jedan problemčić. Kad povučem notifikacioni panel, nije mi spuštao do kraja pa nisam video notifikacije iz aplikacija. To se rešilo posle reseta. Za sada je sve isto ili bolje nego na Nugatu.

vojopd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 450
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2017. 16:17
:: Galaxy S7 Edge

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od vojopd »

Potrebno je uraditi hard reset nakon svakog veceg update-a. Pa nije nista komplikovano. Idi u settings - device maintenance - battery - battery usage - android system - allow background activities - stavi off. Ne znam da li ovo stvarno utice na bateriju, ali valja pokusati. SlikaSlika

Jedino sto me nervira je sto se ne moze koristiti google font (samo da se instalira apk, bez substratuma, itd), kao i crna boja ispod dugmica. Valjda ce i to iskombinovati sa oreom.
Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Azimuth »

Ajd da probamo tako :) Hvala!
Mada mene najviše muči signal kod kuće, mts je nagrdio poprilično mrežu negde u septembru/oktobru prošle godine ovde kod mene...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Azimuth »

Nego, niko ne spominje da su napravljene bitne izmene kada su u pitanju notifikacije na Oreu. Sada imamo opciju za svaku aplikaciju posebno da podešavamo šta i kako da izbaci kao notifikaciju. Primera radi, kada stigne poruka na whatsapp, sada se može namestili da ne izbacuje pop-up, da ne stavlja bedž na ikonici, da uopšte nema notifikacije, da bude samo zvuk ili bilo koja kombinacija.

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Martin Mystere »

Jel ima jos neko mozda problem da na Oreu ne moze da doda Tapatalk shortcut za bilo koji od foruma na Home Screen?

Ja deinstalirao prethodnu verziju i normalno svi shortcuts su mi nestali sa Home Screena medjutim nakon ponovne instalacije nema sanse da ih ponovo dodam - ni sa zvanicnom free verzijom a ni sa narodnom VIP verzijom...

Prvo sam pokusao sa Apex launcherom koji koristim vec godinama ali posto nije funkcionisalo onda sam instalirao i Nova Prime medjutim ni sa njim to ne funkcionise...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Azimuth »

Kod mene radi to normalno. Doduše imam kupljen TapaTalk Pro...

Edit: dodaj kao widget ;)

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Martin Mystere »

Probao i sa Pro verzijom ali ne radi a ista verzija bez problema radi na Nexus 7 (2013).

Zanimljivo, novija verzija Pro ne dozvoljava mi da se ulogujem na jedan drugi forum (kaže pogrešan password ili username) a na ovoj verziji se bez problema ulogujem sa istim pass i u/n... Inače ni sa njom ne radi postavljanje prečica...

Widget TT nije problem postaviti ali to nije to.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

vojopd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 450
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2017. 16:17
:: Galaxy S7 Edge

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od vojopd »

Azimuth napisao:Kod mene radi to normalno. Doduše imam kupljen TapaTalk Pro...

Edit: dodaj kao widget ;)
Imaju li tu reklame ove dosadne i dalje?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Odgovori