Vesti i dešavanja

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
Odgovori
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Na kraju reče kako će mali broj današnjih uređaja dobiti Android P, i naveo Pixel kao primer telefona koji će ga dobiti. *ehem* Nokia. :D *ehem* Android One. :D

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od sugarcoated_ass »

Pa to ti je mali broj. Nokia još nema puno modela, a i AndroidOne trenutno gura šačica uređaja. :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

https://www.youtube.com/watch?v=JIl2AxD5iNo
Pauziraju razvoj gluposti zvane Alo, a razvijaju novu glupost (sa istom namenom) zvanu Čet (3:40-5:48). :lol: :lol: :lol:

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Vesti i dešavanja

Post od m@c|-|oR »

Alo je meni vrlo koristan. Ekvivalent eplovom face time.

Još kad bi mogli međusobno da 'pričaju'...

Poslato sa P10 uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

Nemam pojma, ja sam ga bio skinuo, nisam znao šta ću s njim, pa obrisao. Možda je do mene, a ne do aplikacije. :)
Uglavnom, izgleda da stopiraju rad na njemu, što mali Proser tumači kao skoro gašenje, i razvijaju novo koje će biti "isto to, samo malo drugačije", što bi rekao čika-Vuk. :)

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Vesti i dešavanja

Post od m@c|-|oR »

Gtalk - Hangouts priča?

Jbm li ga.

Da vidimo šta će da ispadne.

Verovatno opet mnogo veća i zahtevnija aplikacija.

Poslato sa P10 uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti i dešavanja

Post od Green »

Tim Chat-om zele nesto slicno Apple-ovom iMessage-u, jer je to kao najbolja, najgenijalnija i najfenomenalnija chat aplikacija ikad stvorena, pa ono...

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Mada to jeste prilično dobra stvar. I Microsoft je probao svoju Messaginng aplikaciju da objedini sa Skypom, ali naravno - oni su to krenuli da razvijaju bez da su do kraja osmilili šta hoće da naprave... Ovo je dosta drugačije od toga sa Skypom. Koliko sam razumeo, dosta se razlikuje i od Applovog servisa, tj. Applov bi i dalje bio kao bezbedniji... Ako sam dobro skontao.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti i dešavanja

Post od Green »

Ne znam, ali mislim da ima i vise nego dovoljno raznoraznih chat aplikacija. Ali, Google jednostavno mora u necemu konkurisati Apple-u.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

Green napisao:(...) ima i vise nego dovoljno raznoraznih chat aplikacija.
Tako je, mislim da je to jedan od glavnih razloga zbog kojih im je propao Alo.
Green napisao:Google jednostavno mora u necemu konkurisati Apple-u.
Kao u sistemski dodatoj obrvi u Androidu P? :D

Nije mi drago, ali izgleda da je Gugl počeo da se gubi kad je Android u pitanju.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Vesti i dešavanja

Post od m@c|-|oR »

Nemoj to, molim te, sa' će dođu dežurni da to potvrđuju i da likuju.

Poslato sa P10 uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

S obzirom da je Android trenutno jedini operativni sistem za šire mase (s obzirom na cene), taj koji bi likovao Googlovim kiksevima smeje se samom sebi u lice.

I nije ovo isto kao WhatsApp ili Viber. Tih servisa ima raznih, a ovo bi radilo između bilo koja dva Android telefona, ne bi morao da ulaziš u WhatsApp, pa gledaš ako je tu neko ko ti treba, pa onda Viber, i tako u krug. U pravo je i problem u tome što ima mnogo takvih servisa. A i činjenica je da ljudi sličan servis na iPhonu gotive, tako da kapiram da bi ga gotivili i na Androidu.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti i dešavanja

Post od Green »

Ako se iko gubi u mobilnom svetu to je Apple, da ne pisem sad, nije tema.
A i ova Chat aplikacija da bi radila moras uci u nju.
Ne znam sta to toliko nedostaje ostalim pa da se narod odjednom okrene ovoj. Nije to bas tako jednostavno, ako znamo koliko je trziste i takvih aplikacija zasiceno.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

Green napisao:Ako se iko gubi u mobilnom svetu to je Apple, da ne pisem sad, nije tema.
Piši, što se stidiš? ;)
Green napisao:Ne znam sta to toliko nedostaje ostalim pa da se narod odjednom okrene ovoj (...) ako znamo koliko je trziste i takvih aplikacija zasiceno.
To je i moje mišljenje, otprilike.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Pa kako vam se ovo ne čini privlačnim... :D Uđeš u SMS aplikaciju gde su ti i sve ostale konverzacije, napišeš samo poruku, i op, vidiš da i ta osoba ima Android, i da su vam poruke za dž. I nastavite da se dopisujete kao kul braća Androiđani. :D I sprdate se sa kmetovima na wp koji nemaju ništa slično. :D

Šalu na stranu, slažem se, ni ja ne bih očekivao da se odjednom svi okrenu ovom načinu dopisivanja, ne vidim razlog. I ja na telefonu imam Viber, WhatsApp i Skype, i nije ništa komplikovano koristiti sve tri za dopisivanje za različitim osobama. Na maminom telefonu stoje ta tri, i još i Messenger Lite.

A za ovo... Korisno jeste, samo uopšte ne toliko da potisne sve ostalo. A zbog zatvorenosti na Android verovatno to ni ne planiraju. Ali je i nezgodno. Recimo, šalješ nekome u inostranstvo poruku, a ovaj prebaci karticu u drugi telefon, i izbije ti kredit. Ili iz roaminga da ti se izbije kredit...

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Vesti i dešavanja

Post od m@c|-|oR »

Alo služi samo za video pozive, nema poruka....

Kao Face time.

Poslato sa P10 uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti i dešavanja

Post od Green »

Ovaj Chat bi trebao da zameni klasicnu SMS aplikaciju android telefona novim standardom, koji ce se zvati RCS (Rich Communication Services). Zbog toga i operateri moraju drugacije organizovati svoje mreze. Chat nece biti posebna aplikacija, vec ce biti integrisana u default Android Messages aplikaciju. Klasican sms protokol ce i dalje biti podrzan, ukoliko korisnik nije aktivirao Chat ili ako ne koristi android telefon.

Sad, da li ce veci sadrzaj, tipa slike i video, nekako biti moguce slati i preke mreze (bez internet konekcije), ne znam, nisam nasao podatak. Verovatno da ipak treba internet, s obzirom na velicinu fajlova. Ali, ako ide samo preko interneta, to je opet potpuno isto kao i ostale slicne aplikacije, jedina razlika je mogucnost slanja i klasicnog 160-karakternog sms-a putem mreze.

I dalje mi nema nekog smisla ili ja nesto kljucno propustam...

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Ja sam razumeo da, da bi poruka bila dostavljena bez tarifiranja kao SMS, onda primalac mora da ima internet. Bilo da je obična poruka, bilo da je multimedija. Nije možda ekspilicitno rečeno, ali nekako mi se to podrazumeva.

Evo još jedan video na tu temu. Ja sam zapravo samo ovaj video o tome i gledao.
https://youtu.be/PCh-qRYMAKk
(The Verge)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti i dešavanja

Post od Green »

Kaze lik iz videa, ako oba korisnika imaju RCS, primalac poruke dobija rich sadrzaj, ali ne navodi da li tada treba internet konekcija za taj rich sadrzaj. Ako primalac nema RCS, dobija standardni sms, a rich sadrzaj ne kosta nista, vec se kao ti podaci racunaju po standardnom data cenovniku u zavisnosti od ugovora ili jednostavno cenovnika internet saobracaja koji odredi mreza.
I ne razumem sto toliko smeta klasican sms, kad je od samog pocetka zamisljen da bude kratak i jasan servis, bez ikakvih gluposti. Mnogi jos uvek ne mogu visiti na internetu po ceo bozji dan.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Zanimljivo... Videćemo još kako će to ispasti. :)

S tim se slažem, i to je samo jedan od razloga zašto mislim da je još uvek neophodan. Neko može da nema Viber, ili da nema WhatsApp, ali SMS može da primi sigurno. Menjanje SMSa tim servisom mi je glupo kao kad bi neko govorio da nam ne treba mejl zato što imamo Facebook. OK, možemo da ga koristimo manje, ali nigde on ne ide.

Odgovori