Telefon sa bar 50 karaktera memorisanih u imeniku

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
nasticsasa1
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Ned, 08. Apr 2018. 22:06
:: Samsung
:: Nokia

Telefon sa bar 50 karaktera memorisanih u imeniku

Post od nasticsasa1 »

Treba mi informacija:

Potreban mi je telefon koji u imeniku moze da upise i memorise bar 50 karaktera. A koji se odnose na jedan odredjen broj telefona u imeniku. I da po pozivu doticnog broja na displeju izadje svih 50 karaktera koji se ticu tog doticnog kontakta i da telefon ima radnu memoriju barem 1GB.
Molim vas ako imate saznanja da ovakav telefon postoji, napise u komentar marku i model mobilnog telefona.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Telefon sa bar 50 karaktera memorisanih u imeniku

Post od гари »

Bilo koji smart telefon? Sa tih 1GB mislim da dumb telefoni odmah otpadaju. I pod 50 karaktera u imeniku pretpostavljam da misliš na 50 kontakata, ali bi trebalo da danas ni jedan telefon nema tu vrstu ograničenja, čak i dumb telefoni. Mada za dumb ne bih mogao da garantujem, ko zna šta je ko kako pravio.

A koji konkretno, zavisi za šta bi koristio telefon, i koliko bi hteo najviše da daš novca.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Telefon sa bar 50 karaktera memorisanih u imeniku

Post od sugarcoated_ass »

Misli na 50 slova ili simbola u nazivu kontakta... Jedno pitanje - the f*** dude? [emoji38]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Telefon sa bar 50 karaktera memorisanih u imeniku

Post od Evindzer »

Možda ima poznanika sa po 25 slova u imenu i prezimenu. :D

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Telefon sa bar 50 karaktera memorisanih u imeniku

Post od Martin Mystere »

Kako šta će mu, a šta ako mu je prijatelj /poznanik don Čiko Felipe Kajetano Lopez Martinez Gonzales...
Slika

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Telefon sa bar 50 karaktera memorisanih u imeniku

Post od sugarcoated_ass »

Aaaahahahahaha! [emoji38] [emoji38] [emoji38]

Ili možda Adolph Blaine Charles David Earl Frederick Gerald Hubert Irvin John Kenneth Lloyd Martin Nero Oliver Paul Quincy Randolph Sherman Thomas Uncas Victor William Xerxes Yancy Wolfeschlegelsteinhausenbergerdorff, ali taj mu već ne bi stao. [emoji38]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Telefon sa bar 50 karaktera memorisanih u imeniku

Post od Green »

Martin Mystere napisao:Kako šta će mu, a šta ako mu je prijatelj /poznanik don Čiko Felipe Kajetano Lopez Martinez Gonzales...
Slika
Genije, svaka cast... 8) :D

nasticsasa1
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Ned, 08. Apr 2018. 22:06
:: Samsung
:: Nokia

Re: Telefon sa bar 50 karaktera memorisanih u imeniku

Post od nasticsasa1 »

Pokušaću da jos podrobnije objasnim, ja već imam samsungov telefon sa numeričkom tastaturom(Samsungov model GT-S5610) osobe koje poseduju ovaj model najbolje ce razumeti o cemu pričam. Kod njega je moguće upisati čak 100 karaktera koje on pokazuje na displeyu prilikom poziva dotičnog broja. Svakako imenik nije samo za ime i prezime tu mogu da se unesu jos podataka što ja inače rado koristim ovu mogućnost kako kod privatnih kontakata tako i kod poslovnih kontakata. Nedostatak kod ovog telefona je jedino što ima nedovoljnu ram memoriju koja je 108MB dok imam potrebu za mnogo većom radnom memorijom, vecu od 1gb pa naviše, ali uslov da nije skuplji od 200e.Molim da ko zna nešto o mogućnostima nekog modela da nam prosledi marku i model telefona koji ispunjava gore navedene uslove.

PS: Bilo bi poželjno da osobe koje nemaju korisnu informaciju neka se drze po strani da ne bi smetali.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Telefon sa bar 50 karaktera memorisanih u imeniku

Post od sugarcoated_ass »

Pa sad jedino svako da uzme i da proba jer ne verujem da iko ovde na forumu piše toliko karaktera u ime kontakta.

Evo odmah korisne informacije - Mi A1 i Huawei P9 lite to ne mogu. Ta dva imam pa sam probao...

NEXT! [emoji38]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Telefon sa bar 50 karaktera memorisanih u imeniku

Post od Evindzer »

Ni moj Asus i Lumija ne mogu. Nadam se da će se niz nastaviti. :D

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Telefon sa bar 50 karaktera memorisanih u imeniku

Post od гари »

Verovatno bi svi ti ipak mogli ako bi posebno dodavao ime, prezime, srednje ime, nadimak, titulu, i šta sve... Što jesu korisne stvari nekad.

I ne vidim kako je zaključio da mu treba baš 1GB radne memorije. Po tome jedino mogu da pretpostavim da on već hoće Android jer kako bi unapred znao da mu treba baš 1GB bez obzira na platformu. Ali ne govori ni da hoće smart ni dumb telefon.

Evo...
.
Slika
.
Ali da sve to prikaže prilikom poziva, teško. :D

Sent from mTalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Telefon sa bar 50 karaktera memorisanih u imeniku

Post od Green »

Retko koji telefon ce moci ispisati bas sve te silne karaktere. Upis u imenik mozda, ali ce pri pozivu ispisati oko 20-ak i nakon toga tri tacke.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Telefon sa bar 50 karaktera memorisanih u imeniku

Post od гари »

To svakako, što se prikaza prilikom poziva tiče. Ali eto, ovo je barem zgodno što možeš tako dosta toga da napišeš u imeniku o nekome, i onda kako da ga pronađeš recimo po nadimku iako ne možeš da mu se setiš imena. Ali kapiram da to već nije vezano ni za jednu platformu, već da to postoji na baš svakom telefonu koji imenik sinhronizuje sa nalogom, bilo Google, Microsoft, iCloud, ili neki sličan četvrti.

Sent from mTalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Telefon sa bar 50 karaktera memorisanih u imeniku

Post od znemanja »

Na S8 i J7 (2017) možeš preko 100 karaktera da napišeš za ime kontakta. Međutim, prilikom poziva takvog kontakta ispisuje na ekranu prvih 20 karaktera i tri tačke kao naznaku da u imenu kontakta postoji još karaktera.

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Telefon sa bar 50 karaktera memorisanih u imeniku

Post od sugarcoated_ass »

Onda će verovatno teško naći. Evo probao sam i kod sestre na LG K8 i ista stvar... Možeš koliko hoćeš, ali pokazuje 20(ak).

Znači, menjaj navike ako hoćeš bolji tel.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Telefon sa bar 50 karaktera memorisanih u imeniku

Post od Green »

nasticsasa1, moze li neki screenshot tog tvog Samsunga, kako ispisuje svih 100 karaktera prilikom poziva?

nasticsasa1
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Ned, 08. Apr 2018. 22:06
:: Samsung
:: Nokia

Re: Telefon sa bar 50 karaktera memorisanih u imeniku

Post od nasticsasa1 »

Koristim već godinama Samsungov telefon GT-S5610,najviše zbog mogućnosti da pri memerisanju jednog boja telefona u imeniku ima 3 opcije unošenja imena i drugih parametara. Pod 1 Mobilni, Pod 2 Mobilni privatno, Pod 3 Mobilni poslovno. Uglavnom koristim opciju 2 i 3 gde u rubrici ime, mogu upisati 50 slova odnosno karaktera. A isto to i u rubrici prezime još 50 karaktera. Prilikom poziva bilo kog telefna iz imenika,na pokretnoj traci u displeju prikazuje se ceo tekst iz imenika,do 100 karaktera. Ovo je stariji model, hteo sam ga zameniti sa nekim novijim koji ima veću memoriju. Pitanje je da li među novijim telef.postoi adekvatna zamena.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Telefon sa bar 50 karaktera memorisanih u imeniku

Post od sugarcoated_ass »

Kao što sam već napisao, čisto sumnjam da to iko koristi na forumu i da je pre ovoga iko pokušao ili čak da mu je palo na pamet da pokuša. Jedino što možemo je, kao i što smo uradili, da probamo na onome što imamo od uređaja oko sebe i da ti javimo da li može ili ne.
Iz toga jedino možeš izvući da najverovatnije čim ne može P9 lite neće moći ni drugi Huawei / honor uređaji, čim ne može Mi A1 verovatno ne mogu ni drugi uređaji sa stock Androidom pošto ovaj koristi Google phone/dialer app, a čim ne mogu S8 i J7 2017 verovatno ne mogu ni drugi, noviji Samsung uređaji.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Telefon sa bar 50 karaktera memorisanih u imeniku

Post od Green »

Mislim da ces morati da se pomiris sa cinjenicom da ni jedan moderan smartphone nece moci da uradi to sto trazis. Iako bi logicki trebalo, zbog daleko vecih ekrana nego sto je na malecnom GT-S5610.

A zbog cega ti je bitno da telefon ispise bas toliko karaktera pri pozivu, ako nije tajna? Bas me interesuje, jer niko do sad nije trazio nista slicno tome.

nasticsasa1
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Ned, 08. Apr 2018. 22:06
:: Samsung
:: Nokia

Re: Telefon sa bar 50 karaktera memorisanih u imeniku

Post od nasticsasa1 »

Pretpostavljam da ima mnogo onih, koima je sasvim dovoljno tih 20ak slova koima upišu ime a da nisu zapravo ni zainteresovani da znaju,nešto više o mogućnostima,opsegu memorisanja i vođenja imenika na svom hendiju. Možda će ovaj napis podstaknuti pojedine kako izgleda memorisanje i vođenje imenika u svom telefonu. Moguće je da postoi još neki model, sličan Samsungu GT-S56 10 opisanom u mom pređašnjem opisu. Zahvaljujem se za bilo kakvu korisnu informaciju.

Odgovori