Samsung Galaxy Tab S2 VE 8.0 LTE

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Samsung Galaxy Tab S2 VE 8.0 LTE

Post od znemanja »

Slika

Slika
Versions (2016): T719N (3G/LTE)
Versions (2015): T710 (Wi-Fi); T715 (3G/LTE)

NETWORK Technology
GSM / HSPA / LTE
LAUNCH Announced 2015, July
Status Available. Released 2015, September
BODY Dimensions 198.6 x 134.8 x 5.6 mm (7.82 x 5.31 x 0.22 in)
Weight 265 g (Wi-Fi) / 272 g (LTE) (9.59 oz)
SIM Nano-SIM
DISPLAY Type Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors
Size 8.0 inches, 198.2 cm2 (~74.0% screen-to-body ratio)
Resolution 1536 x 2048 pixels, 4:3 ratio (~320 ppi density)
Multitouch Yes
PLATFORM OS Android 5.0.2 (Lollipop), upgradable to 6.0.1 (Marshmallow) - T710, T715
Android 6.0.1 (Marshmallow), upgradable to 7.0 (Nougat) - T719N
Chipset Exynos 5433 - T710, T715
Qualcomm MSM8976 Snapdragon 652 - T719N
CPU Octa-core (4x1.9 GHz & 4x1.3 GHz) - T710, T715
Octa-core (4x1.8 GHz Cortex-A72 & 4x1.4 GHz Cortex-A53) - T719N
GPU Mali-T760 MP6 - T710, T715
Adreno 510 - T719N
MEMORY Card slot microSD, up to 256 GB (dedicated slot)
Internal 32/64 GB, 3 GB RAM
MAIN CAMERA Single 8 MP, AF
Video 1440p@30fps
SELFIE CAMERA Single 2.1 MP
Video
SOUND Alert types Vibration; MP3, WAV ringtones
Loudspeaker Yes
3.5mm jack Yes
COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetooth 4.1, A2DP, LE
GPS Yes, with A-GPS, GLONASS
Radio No
USB microUSB 2.0 (MHL TV-out)
FEATURES Sensors Fingerprint (front-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass
Messaging SMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
Browser HTML5
- ANT+ support
- MP4/H.264/WMV player
- MP3/WAV/eAAC+/WMA/Flac player
- Photo/video editor
- Document editor
BATTERY Non-removable Li-Ion 4000 mAh battery
Talk time Up to 27 h (3G)
Music play Up to 74 h
MISC Colors White, black gold
SAR 0.96 W/kg (head) 1.59 W/kg (body)
SAR EU 0.34 W/kg (head) 0.47 W/kg (body)
Price About 400 EUR
izvor: https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy ... 0-7439.php
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Tab S2 VE 8.0 LTE

Post od znemanja »

Pošto posedujem ovaj model već nekih dve nedelje, želeo sam da napišem par reči o tabletu jer može biti korisno ako je neko u potrazi za novim tabletom.

Dizajn & Izrada
Tablet je jako kvaliteno napravljen, kombinacija metalnog rama, stakla i nekog tipa plastike (ne znam tačno kakva plastika), tako da tablet jako lepo leži u ruci. Tabet je izuzetno lagan, sa svega 270 grama i jako malim bezelim oko ekrana (za ovaj tip uređaja) što čini uređaj dosta kompaktnim. Ono što je imresivno u dizajnu je debljina uređaj od svega 5.6 mm, tanji uređaj nisam imao prilike da vidim. Dizajn generalno odaje utisak premium uređaja.

Ekran
U pitanju je Super AMOLED ekran od 8 inča, rezolucije 1536 x 2048 piksela i odnosom stranica 4:3. Nema se previše šta reći za AMOLED panel, jednostavno savršeno, boje, kontrast, perfektno. Nije tajna da sam ljubitelj Super AMOLED ekrana, tako da me je ekrana oduševio. Naravno, za sve one koji preferiraju nešto blaže tonove prikaza na ekranu, u podešavanjima je moguće izabrati nekoliko različitih tipova prikaza. Odnos stranica od 4:3 je savršen za čitanje dokumenta, a tu je i reading mod ekvivalentan blue filteru na Samsung telefonima. Mislio sam da će odnos stranica smetati pri konzumiranju video sadržaja, ali sam se prevario, zasita nije nešto što bi bilo problem. Takođe, ekran je jako svetao, tako da više od 70% osvetljenosti ekrna nije potrebno čak i kada se uređaj koristi na suncu i generalno jakom dnevnom svetlu.

Zvučnici
Ovaj deo segmenta me je prijatno iznenadio. Na donjoj strani uređaja se nalaze dva zvučnika koja su jako glasna, možda i previše glasna. Nisam očekivao takav intenzitet zvuka sa tako tankog uređaja. Zvuk na spoljšnjim zvučnicima je dosta kvalitetan, ali je još kvaliteniji kada se na tablet konektuju AKG sluške koje dolaze sa S9. Kvalitet zvuka preko slušalica je jako sličan S9, možda za nijansu bolje na S9, ali svakako jako kvalitetno za tablet uređaj.

Kamera
Stavio sam ovo kao posebnu stavku, ali realno niko ne kupuje tablet zbog kamere. Tu je zadnja kamera od 8 MPx, koja pravi sasvim pristojne fotografije, snima video u Full HD rezoluciji i može da poslužio kada telefon nije pri ruci. Dnevne fotke su proprilično dobre, dok one u uslovima slabog osvetljenja su prosečne sa poprilično dosta šuma. Zamerku imam na frontalnu kameru, iako niko ne bi pravio selfie sa tabletom, rezolucija prednje kamer od 2.1 Mpx na uređaju koji košta solidno po meni nije prihvatljivo rešenje. Mogli su tu da stave nešto malo kvalitetnije. Poslužiće za skype pozive, ali ništa više od toga.

Softver
Tablet dolatzi sa Nugat-om i Samsung experience 8.5 UI. Softver je 99% identičan kao na Samsungovoj S seriji. Sve je jako slično čak i redosled stavki u podešavanjima je isti kao na S seriji. Samsung experience je po meni jako dobro i utegnuto rešenje sa kojim sam jako zadovoljan na S seriji, tako da ni ovde nisam očekivao ništa manje.

Preformanse
Uređaj dolazi sa Snapdragon 652, 3 GB RAM-a i Adreno 510 GPU, skor koji ostvaruje na Antutu je oko 105.000.
Sve jako fluidno radi, RAM mangment je dosta dobar i za sada nisam primetio nikakv lag niti bilo kakvo usporavanje.

Baterija
S obzirom na debljinu uređaj od svega 5.6 mm baterija je morala da uzme svoj danak. Nisam previše očekivao od 4000 mAh, ali baterija nije toliko loša. Pre svega, uređaj najviše koristim za čitanje raznih dokumenta i njihovo editovanje kada sam u pokretu i konzumiranje video sadržaja (po neka epizoda serije uveče pred spavanje jer jedino tada ugrabim slobodnog vremena :) ) U tom segmenu je sasvim OK, izvlačim oko 6 SOT. Uređaj koji posedujem je LTE, dakle ima SIM karticu, surfovanje preko 4G mreže (vesti, FB, Instagram, Twiter, TT, YT i sl. ) osetno više troši bateriju u tu izvačim oko 4 SOT možda malo više. Situacija je nešto bolje kada je konektovan na wifi. Generalno, baterija može da uzvuče dan intenzivnijeg korišćenja, ali ne više od toga.


Generalano, glavni aduti Tab S2 8.0 LTE modela su dizajn, izuzetna kompaktnost i ekran. Zbog njegove male težine uopšte nije zamorno držati uređaj po dva-tri sata u ruci i raditi sa njim. Tržište tableta, bar kod nas, je očajno. Već neko vreme sam tražio uređaj kojim bih zamenio zastareo Tab 4 7.0, ali je ponuda u segmetnu od 8 inča jako slaba, skoro nikakva. Ono što mi je alarmantno jeste da masa proizvođača, a tu ubrajam i Samsung, izbacuje krš tablete sa očajnim specifikacijama i još očajniim ekranima u srednjem segmentu. Premium segment tableta u Android svetu je jako siromašana, par Samsung modela i Huawei modela i to je to, iPad ipak drži primat u svetu tableta. Postoji kod nas, na našem tržištu, neka ponuda tableta sa ekranima dijagonale 10 inča i svega HD rezolucijom što je u 2018. godini katastrofa, pikseli se vide na ekranu. Imao sam nesreću da par dan koristim neki Huawei tablet koji sam u mts-u dobio za dinar uz obnovu ugovra, činimi se MediPad T3 od 9.6 inča. Pomenuti model je imao HD rezoluciju na tako veliku dijagonalu i ono je po meni očaj, pikseli bukvalno bodu oči.

Cena Tab S2 VE 8.0 LTE je oko 300 evra, Wifi verzija je nešto jeftinija, što je ok cena za tablet tih karakteristika i preformansi pogotvo kada je na tržištu tableta jako slaba konkurencije i nije lako naći kvalitetan Android tablet koji može da parira iPad-u.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Samsung Galaxy Tab S2 VE 8.0 LTE

Post od Green »

Svaka cast za ovaj review, znemanja. 8)
Bacio sam oko i na Xiaomi Mi Pad 4, ali i na najnoviji pristupacniji iPad. Mozda se izrodi nesto iz toga.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Tab S2 VE 8.0 LTE

Post od znemanja »

Xiaomi Mi Pad 4 sam i ja zapazio, jako lep uređaj, trenutno nije dostupan u Srbiji, ali možda će vremenom i kod nas pojaviti. Cena mu je takođe sasvim OK, LTE verzija bi trebalo da košta oko 230-250 €. Jedino što mi se kod tog modela ne sviđa jeste nepostojanje senzora otiska prsta.
iPad mini 4 je nešto što je i meni zapalo za oko, ali njegova cena daleko premšuje cifru koja sam želeo da platim, 300€ je bio max koji sam nameravo da izdvojim za tablet. Takođe, Apple bezobrazno pravi veliku cenovnu razliku izmedu WiFi i LTE modela, a pošto mi je potrebna SIM kartica u tabletu, za LTE verziju iPad mini 4 bi mora da platim još više.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S2 8.0 LTE using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Samsung Galaxy Tab S2 VE 8.0 LTE

Post od Martin Mystere »

Odličan tablet, naročito za tu cenu, samo što ja baš ne volim te Apple like tablete sa odnosom strana 4:3. Jednostavno za mene je Nexus 7 (2013) bio tablet sa savršenom veličinom i odnosom strana i nakon njega nekako mi se ovi
ne uklapaju u taj "osećaj za feeling"...

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Tab S2 VE 8.0 LTE

Post od znemanja »

Takođe sam bio skeptičan povodom odnosa stranica 4:3, to me je čak odvraćalo od kupovine. Međutim pokazalo se da je za čitanje odlično, a prilikom gledanja video sadržaja ne smeta uopšte. Jeste da postoje crne trake kada se gleda video, ali nije nešto sto kvari ugođaj.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S2 8.0 LTE using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Samsung Galaxy Tab S2 VE 8.0 LTE

Post od Green »

Nikad necu prezaliti prodaju Nexusa 7 (2013), ali jbg, ocekivao sam korak napred, medjutim ispostavio se korak unazad.
Pratim par S2-ojki na ebay-u, mozda bude nesto...

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Samsung Galaxy Tab S2 VE 8.0 LTE

Post od niko1a »

koga zanima S2 tablet neka malo pretrazi po netu info, jer prosle godine kada sam gledao nesto za vecu verziju ovog tableta naisao sam na informacije da se WiFi i LTE ne razlikuju samo po mogucnosti tipova konekcije nego npr na Wifi modelu nema vibracije, ne postoji haptic feedback i tako neke sitnice koje nekome nisu bitne dok bi nekome znacile, pa eto samo mali savet da se bolje informisete jer to bas nije izricito naglaseno.

Odgovori