MTS novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
srdjanyo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 31. Avg 2014. 09:04
Kontakt:

Re: MTS novosti

Post od srdjanyo »

Nisam potegao vezu,ne poznajem zaposlene.Ali dobro pišem sastave. :)
Videćemo,čekaću odgovor,mada nisam ubeđen da će se "otvoriti".
U međuvremenu,telefon radi kao i pre,samo ne vidi SIM sem kad je izvlačim.Tada detektuje izvlačenje kartice i isključi se.
Probaću sutra u jednom servisu da utvrdim realnu cenu kvara.

srdjanyo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 31. Avg 2014. 09:04
Kontakt:

Re: MTS novosti

Post od srdjanyo »

Realna cena kvara sa polovnim delovima je 10000 RSD.

Sinoć sam posetio poslovnicu u Zmaj Jovinoj i pitao ih dokle je stigla moja žalba. Dečko je pogledao i rekao "da je u procesu na višem nivou". Savetovao mi je da sačekam i da će se sigurno javiti kad odluče.

Послато са D6603 уз помоћ Тапатока

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: MTS novosti

Post od Evindzer »

Želim ti da uspeš, ali se opet bojim da nema ništa od toga.
U svakom slučaju, i pri sledećoj kupovini ćeš imati garanciju isto 24 meseca.

srdjanyo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 31. Avg 2014. 09:04
Kontakt:

Re: MTS novosti

Post od srdjanyo »

Hvala! Ako ništa ne bude najmanje što mogu da učinim je da raskinem ugovor čim ono rešenje Ministarstva trgovine stupi na snagu. To će valjda biti u oktobru.

Послато са D6603 уз помоћ Тапатока

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: MTS novosti

Post od Evindzer »

Imaš i opciju da izabereš novi postpejd paket 3 meseca pre isteka starog ugovora. Tako sam ja uradio sad kad sam uzeo Nout 8. A možeš i da pogledaš ponude u Vipu i Telenoru, možda naiđeš na nešto što ti više odgovara.

srdjanyo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 31. Avg 2014. 09:04
Kontakt:

Re: MTS novosti

Post od srdjanyo »

Epilog...

Danas me pozvali iz MTS-a. Ukratko.
Pošto mi je ostalo 9 meseci do kraja ugovora, trebalo bi da, po potpisivanju novog, isplatim 6300 RSD što je polovina od sume preostalih 9 računa.

Naravno, ovo važi samo ONLINE, poslovnice nemaju veze sa ovom šemom.

Znači, sve OK, redovna mušterija, na vreme plaća račune, ali da platim penale, ukratko.

Odgodio sam odgovor za sutra. Zaista bezobrazno od njih, najbliži sam da raskinem ugovor, čim Zakon dozvoli. A to ću predložiti i supruzi.

Послато са D6603 уз помоћ Тапатока

lovra
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 21:24
:: HTC ONE X+
:: NOKIA E71

Re: MTS novosti

Post od lovra »

Kako možeš da kažeš da je bezobrazno kada su ti ponudili da preostale pretplate izmiris sa sam kazes 50% popusta. Ugovor si potpisao na 36 meseci uz vece pogodnosti u tom trenutku za telefon i mts nema nikakve veze sa time sto ti se telefon pokvario nakon 26 meseci ugovora odnosno 2 meseca nakon prestanka trajanja garancije. Novi zakon koji kada i ako stupa na snagu tebi neće ni malo pomoći jer ćeš ukoliko zelis da raskines ugovor morati platiti punu cenu po kojoj se telefon prodaje bez ugovorne obaveze.
Verujem da drugi operateri se ne bi udostojili ni da ti daju odgovor na tvoj nerealan zahtev a ti se ljutis jer ti je mts pruzio neku pogodnost.


Sent from my iPhone using Tapatalk

srdjanyo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 31. Avg 2014. 09:04
Kontakt:

Re: MTS novosti

Post od srdjanyo »

Telefon je isplaćen u 12 rata i to je bila jedina "pogodnost". MTS je državni operater i oni imaju obavezu da se prema svima nama obraćaju sa poštovanjem jer od svih nas koji plaćamo porez, bez obzira da li smo njihovi korisnici, oni žive i razvijaju svoju kompaniju.
Njihov radnik je mene obmanuo jer mi je rekao da mi je garancija jednake dužine kao i ugovorna obaveza. Da sam znao da nije, ovog problema ne bi bilo jer ne bi potpisao ugovor od 36 meseci. I danas su mi ponudili XZ1 na 36 meseci "ali je garancija 24".
Pitaću ih da potpišem ugovor bez plaćanja penala, jer to više ne pije vodu, tarifa je stara i njima ne nanosim štetu.
Zakon je na mojoj strani.

Послато са D6603 уз помоћ Тапатока

lovra
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 21:24
:: HTC ONE X+
:: NOKIA E71

Re: MTS novosti

Post od lovra »

"Druže" izgleda da si ti jos u komunizmu kada smatras da ako je neka kompanija drzavna da treba da nam daju ne znam kakve ustupke jer se finansiraju delom ili skroz iz budzeta. Realno po tebi ne bi trebalo ni da naplacuju svoje usluge jer se finansiraju od nas kroz porez.
Garanciju od 24 meseca mora da da uvoznik po zakonu,sve nakon toga je pitanje trenutne pogodnosti koju daje proizvodjac,uvoznik ili sam prodavac.
Pogodnost otplate u 12 rata je druga pogodnost koju si dobio jer je prva kupovina samog aparata po povlascenoj ceni. Nije ista cena aparata ako potpisujes ugovor na 24 ili 36 meseci i svesno si izabrao da aparat platis po nizoj ceni i sada kada tu nizu cenu treba kroz dodatne pretplate da nadoknadis svom operateru onda su oni bezobrazni.



Sent from my iPhone using Tapatalk

srdjanyo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 31. Avg 2014. 09:04
Kontakt:

Re: MTS novosti

Post od srdjanyo »

Hvala na odgovoru i pojašnjenju.

Послато са D6603 уз помоћ Тапатока

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od гари »

Samo malo da se ubacim, mada je to pomalo off. Po mom mišljenju, ako je neko preduzeće državno, onda oni kao preduzeće treba da zarađuju novac za svog vlasnika, tj. državu. Narod od toga bi trebao posredno nešto da ima, ali to nisu povoljnije usluge, nego da država od novca koji joj njena firma zaradi lakše isplaćuje recimo penzije, zdravstvo, obrazovanje, i slično.

Naravno, to ipak kod nas nije tako, nego su državna preduzeća zapravo "jasle" za razne članove nekih strabaka ili rođaka, a eto, narod treba da je srećan jer i tako novac bar ostaje u našoj državi, i što "kajmak" ne ide strancima.

Inače se slažem sa tobom po pitanju lošeg informisanja korisnika od strane zaposlenih, da nekažem varanja. Valjda treba snimiti razgovor sa zaposlenim prilikom sklapanja ugovora... (S tim da ne bih tvrdio da je u pitanju varanje, pre bih rekao da je neznanje, ali time svesno ili nesvesno varaju ljude.) Mada je najbolje rešenje tražiti blanko ugovor na uvid, pa da ga detaljno pročitaš, i tek ako ti je sve OK, onda potpisivati ugovor. Baš sam pominjao ovde kako su recimo u MTS-u, kad sam ja kupovao preko njih mami telefon, davali papir da kupac potpiše da preuzima ISPRAVAN TELEFON. :shock: Otkud kupac zna da je telfon ispravan, i šta bi to trebalo da im znači...

I to što kažeš za rate. Da, na žalost živimo u zemlji u kojoj narod često nema keša, a mnogi imaju zaposlenje na određeno. Pa je onda i davanje uređaja na rate ustupak. Da smo u većem broju u mogućnosti da uzimamo stvari na rate (beskamatni kredit, šta god), onda bi i operateri morali da nam čine veće ustupke, ali ovako ih baš briga.

srdjanyo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 31. Avg 2014. 09:04
Kontakt:

Re: MTS novosti

Post od srdjanyo »

srdjanyo napisao:Epilog...

Danas me pozvali iz MTS-a. Ukratko.
Pošto mi je ostalo 9 meseci do kraja ugovora, trebalo bi da, po potpisivanju novog, isplatim 6300 RSD što je polovina od sume preostalih 9 računa.

Naravno, ovo važi samo ONLINE, poslovnice nemaju veze sa ovom šemom.

Znači, sve OK, redovna mušterija, na vreme plaća račune, ali da platim penale, ukratko.

Odgodio sam odgovor za sutra. Zaista bezobrazno od njih, najbliži sam da raskinem ugovor, čim Zakon dozvoli. A to ću predložiti i supruzi.

Послато са D6603 уз помоћ Тапатока
Epilog epiloga. Turska serija.

Zamolio sam ih da tu "kreditnicu" (kako je oni zovu) podele mi u 6 jednakih rata uz novi račun-novi ugovor jer stvarno ne mogu da ulećem 10000 RSD u mesecu u kome mi dete polazi u 1. razred osnovne škole.
"A, za to podnosite zahtev u poslovnici."
Kažem, juče je sve bilo moguće preko Vas.
"Da, ali za otplatu kreditnice morate podneti zahtev u poslovnici gde oni odlučuju da li će i na koliko rata da vam odobre."
- Hvala, onda ništa.

Naravno, ponovo napisao mejl gde sam najavio da ću isplivati do kraja ugovora i da na kraju prelazim u neki od konkurentskih timova. Naravno supruga i ja idemo u paketu.





Послато са D6603 уз помоћ Тапатока

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: MTS novosti

Post od darkonda »

Kako se porucuje recimo omorika 1 da dodje na kucu? Supruga treba da produzi ugovor pa bi da dobije 3+1gb
I kako bese ono za naplatu saobracaja nakon potrosenih gb, naplacuje se ukoliko se ne aktivirao ona opcija za 100din?

gaston
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Sre, 04. Avg 2010. 10:39

Re: MTS novosti

Post od gaston »

Na *979# sad postoji opcija promene tarife.. Probaj tako...?
Ili na sajtu u delu "Moj mts" kreiraj nalog i tu ces imati opciju da promenis tarifu..

bacom
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1011
Pridružio se: Čet, 25. Jul 2013. 02:23
:: galaxy s2 i9100
:: G3 d855

Re: MTS novosti

Post od bacom »

Hteo sam da ubacim Morava 3 u Box 3 paket. Oni mi smanje samo 84 rsd Morava 3 ako je u boksu. Pretrgli se.
Uzeću Morava 1 i tražiti da mi isključe net limit (99).
Ako mi zatreba Mb Uzeću 1mb=1din

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od гари »

Pogledaj i VIP-ovu ponudu. U zadnje vreme MTS je postao baš bezobrazan sa ponudom. Oni sad nude za isti novac manje megabajta nego kad sam pre godinu i po dana potpisiva ugovor. :dry:

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od Azimuth »

@bacom, pa smanjili su ti za dodatnih 10% pretplatu na taj paket. Ne znam šta si očekivao da dobiješ, ali su jasno napisali za benefit koji ide uz Box. Da li je malo? Nekad jeste, a nekad nije. Sve zavisi od tarife koju koristiš pa tako onaj ko koristi jače tarife pravi i veću uštedu.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: MTS novosti

Post od m@c|-|oR »

Jel probao neko u poslednje vreme da MTSu zavrće ruku sa prenosom broja?

Ono, da podnese zahtev za prenos u drugu mrežu i da pregovara "Specijalne" uslove?

Meni je pre 5-6 meseci vrlo uspelo, pisao sam o tome.

Za mesec dana mi ističe još jedan ugovor.

Naravno, preventivno su me zvali i nudili svašta nešto, ali tačno osećam da me zavlače.

Poslato sa P10 uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

lovra
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 21:24
:: HTC ONE X+
:: NOKIA E71

Re: MTS novosti

Post od lovra »

Ja planiram oko nove godine da udjem u komunikaciju sa njima oko produzavanja ugovora. Na meni se vodi 3 broja i ukupna mesecna pretplata me izadje oko 100e. Trazicu im specijalne uslove tj popust na telefon jer sam kod njih od 2006 na postpaidu i nikada nisam bio iskljucen za svo to vreme a od njih zavisi da li cu ostati ili ne kod njij


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Re: MTS novosti

Post od Nikola Vapa/CA »

https://www.mts.rs
Napokon, novine u box paketima. MTS sve bolji i uspešniji a najavili su i kupovinu telekom Albanija.

Odgovori