iPhone XS & XS Max

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: iPhone XS & XS Max

Post od Evindzer »


~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: iPhone XS & XS Max

Post od ~Arkan~ »

Ja trenutno ne vidim razlog za kupovinu flegšip telefona, Pocophone za 300-350e ima 95% mogućnosti ovih 3x skupljih i naredne 2 godine će zadovoljiti potrebe gotovo svih. Okej, ovde na forumu postoje likovi koji jednostavno vole da imaju najnoviji telefon jer ih cela ta priča interesuje i upućeni su u nju, ali da daš 1000e i da posle toga nemaš para da deci kupiš nove patike? To nažalost ima samo kod nas...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: iPhone XS & XS Max

Post od novak »

Nece na ovim prostorima biti puno Xs kao sto nema ni X puno. Ko bude mijenjao ce vjerovatno ici na Xr


Sent from my iPhone using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone XS & XS Max

Post od гари »

~Arkan~ napisao:Okej, ovde na forumu postoje likovi koji jednostavno vole da imaju najnoviji telefon jer ih cela ta priča interesuje i upućeni su u nju, ali da daš 1000e i da posle toga nemaš para da deci kupiš nove patike? To nažalost ima samo kod nas...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Ili podcenjuješ koliko jedan deo ljudi ovde ima para. Neko jede kupus, neko meso.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: iPhone XS & XS Max

Post od Evindzer »

^ A neko podvarak. :D

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone XS & XS Max

Post od sugarcoated_ass »

Ahahahahaha! Idi bre Evi! 3000 za gospodina! [emoji38]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: iPhone XS & XS Max

Post od mazzy »

Slika

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: iPhone XS & XS Max

Post od znemanja »

Da je skup, jeste skup, ali mislim da Apple prozivod ne treba samo posmatrati kroz cenu, već kroz celokupan set usluga koji nude, imaju zaokružen ekosistem koji privlači mnoge korisnike. Naravno, ono su bukvalno izmislili novi nivo marketinga, pomoću kojeg svoje prozivode predstavljaju na takav način da do sada niko drugi nije uspeo da im parira na tom nivou. Imaju tako jak brend koji to sve omogućava. Svakako da njihovi prozivodi i usluge nisu loši, naprotiv, kvalitetni su, ali oni su taj kvalitet podigli na nivo ekskluzivnosti koji naravno ima visoku cenu.

Kao i svaki ekskluzivan prozivod mora da ima visoku cenu. Ako pogledate primer satova, Patek Philippe je jedan od najeksluzivnih proizvođača i njihovi modeli se kreću od par desetina hiljada evra pa nekoliko miliona evra. Postavlja se pitanje zašto bi neko platio jedan sat toliko kada i neki drugi brendovi za par stotina evra radi istu funkciju, ključan element je ekskluzivnost. Postoji jako velika baza korisnika i kupaca koji teže ekskluzivnosti na različitim nivoima. Ista situacija i sa automobilima, jedan automobil od, recimo, 10.000€ može da zadovolji potrebe jako velikog broja vozača, pa opet npr. Mercedes ima jako dobru prodaju svoje S klase koja košta par stotina hiljada evra.

iPhone je od samog starta ima viziju ekskluzivnog prozivoda koji mu je fenomenalan marketing to omogućio. A dostizanje tog nivoa ekskluzivnosti nije jednostavan, brend mora da asocira na eksluzivno da bi opravdao tako visoku cenu, a Apple je to vrhunski odradio. Samsung je godinama gradio brend da bi mogao da se približi toj eksluzivnosti, a nije da nisu imali novca, jednostavno eksluzivnost nečega mora da se zacrta u svest potrošača a za to je potrebno vreme i đavolski dobar marketing.

Premium smartphone uređaji kao sto je iPhone, S i Note klasa Samsunga i nisu namenjeni za svakoga, zato postoji jako plodan mid range i low budget segment koji nikada nije bio jači, ali nije premium i ne treba da bude. Naravno, nije problem Apple što je kod nas postoji poremećen sistem vrednosti pa mnogi koji rade za minimalac žele tako skup uređajа, a ne mogu da ga priušte.

Jednostavno, da je jeftin izgubio bi tu eksluzivnost i izgubio bi iz fokusa one kupce kojima je namenjen. Da je jeftin ne bi bio eksluzivan i ti kupci ne bi bili zainteresovani za njega.









Sent from my Samsung Galaxy S9 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: iPhone XS & XS Max

Post od somi92 »

O kakvoj ekskluzivi pricamo kad je ip6 prodat u 220 miliona primeraka? Ip x preko 70 miliona ako sam dobro zapamtio... To je samo kod nas jer smo sirotinja pa je telefon od 700,800e statusni simbol... Se*em se u takav status... Statusni simbol je ferari, lambo, rols, jahta, vila, sat od 20,30+ hiljada evra itd. Jednostavno je fora sto se sigurno 90% ako ne i 95% tih ajfona, samsung s i nota proda uz ugovornu obavezu po ceni od 200-300e ili dolara uz pretplatu od 40-50e koja je za normalne zemlje nikakav trosak. A mi, mi smo posebna prica u svim sferama zivota...
Ps uzivajte u novogodisnjoj rasveti [emoji2]

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Triple H
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Pon, 18. Jul 2016. 14:00
:: Lumia 920
:: LG L7

Re: iPhone XS & XS Max

Post od Triple H »

Da je jeftin sve mane bi isplivale. Ovako, ako je skupo mora biti dobro - svaki prosječan Balkanac.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: iPhone XS & XS Max

Post od Green »

iPhone ne moze nikako biti ekskluziva ako se proizvodi u milione primeraka. Ekskluziva bi mozda bio iPhone optocen zlatom, dijamantima i ostalim glupostima. Ekskluziva je nesto sto se pravi u vrlo malim serijama i ono sto nije lako dostupno obicnim smrtnicima. A ima i dosta bogatuna koji bi zeleli dosta toga, imaju itekako da odrese kesu, ali jednostavno nisu "clanovi kluba".

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: iPhone XS & XS Max

Post od znemanja »

Ne možemo govoriti o modelima sa dijamantima, zlatom i sl. Možete i na nokiu 3310 "zalepiti" neki skup dijamant i eto telefona od par stotina hiljada eura. Tu je reč o custom modelima koji se rade po porudžbini i koji su jedinstveni jer su prerađeni po želji naručioca i personalizoavni za njega.

Govorim o eksluzivi u svetu smartphone koji su u redovnoj prodaji, kao kod automobila npr. Mercedes S klasa i sl., on je ipak proizveden u nekoliko stotina hiljada pa i milionima prmeraka, ali je eksluzivan jer nije dostupan svakome zbog svoje cene.





Sent from my Samsung Galaxy S9 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: iPhone XS & XS Max

Post od zoreli »

.... baš jutros pričam sa drugarom koji je koristio sve iPhone (trenutno je na X ) , samo iPhone i ništa više ... već navika . Kaže: "E sad sam stvarno pop...dio, pa opet nema Srbije na mapi, tolike im pare ostavio na telefone i aplikacije. Lažne adrese stavljam kao neki kriminalac , MTS mi zaključava fon a mi kao ne postojimo , pa ko je ovde lud ??? " .... :lol: :D

Odlični uređaji - nema šta , ... ne koristim iPhone ali baš i mene iritira to nepoštovanje svojih kupaca .
16 godina na forumu MOBILNISVET

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: iPhone XS & XS Max

Post od rock9855 »

Kuce sam malo drzao u ruci Xs i Xs Max i stvarno se nisam odusevio. Max nije preveliki ali mu je dizajn nekako bzvz. Presiroko deluje za 18:9 ekrane. Manji model isti kao X. Skiro nikakve dizajnerske promene ne videh na prvi pogled.
Totalno nezanimljivi kao i ostali IP modeli

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone XS & XS Max

Post od sugarcoated_ass »

iPhone Xs Max durability test:
https://youtu.be/oT6VL4x-rHY

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Poslednja izmena od sugarcoated_ass u Ned, 23. Sep 2018. 10:31, izmenjeno 1 put ukupno.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone XS & XS Max

Post od miodrage »

U can love it, u can hate it, but u simply cannot ignore it. Ovo sam jako davno ovde rekao, i pokazalo se da sam u pogledu Apple-a i njegovog ceda potpuno bio u pravu. Sto se mene tice, opet, nikakva revolucija, ali jedna lepa evolucija, jedno odlicno zaokruzivanje ponude. SKORO za svakoga ponesto.
Mislim da cu da sacekam oko NG pa da vidim sta da radim. 950XL je na izdisaju, i sad ostaje dilema, trilema sta li vec:
1.Kupiti novu bateriju i modul kamere za Lumiu - cena oko 20€, i time mu dodatno vestacki produziti zivot, iskreno navikao sam se jako na njega.
2. Novi iPhone Xs (ili Xr) zavisno od cene - sada gledam, vec ima na oglasima za 1300€ sto mi je bezobrazno mnogo...
3. Pljunuti na samoga sebe, i razmisliti o Android uredjaju (ne verujem da sam ovo napisao) tipa Mate 20 Pro (uz adekvatnu cenu)

Iskreno, najbilizi sam opciji 2, samo opet... cena me jako sputava, protivno je nekim mojim principima....
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: iPhone XS & XS Max

Post od Joxy »

Opcija pod rednim brojem 3, i ne razmisljaj puno. :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone XS & XS Max

Post od miodrage »

Joxy, od te sam trenutno jos uvek svetlosnim godinama udaljen. iOS poznajem jako dobro, znam tacno sta da ocekujem od istog. Meni Windows zaista najbolje lezi, ali kad ga vise nema. A Androidu je jedina prednost (i to ne kod svih modela) nesto niza cena.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone XS & XS Max

Post od sugarcoated_ass »

miodrage napisao:sto mi je bezobrazno mnogo...
Ma ništa od uređaja ne vredi toliko, a kada se pogleda bezobrazluk Apple-a izađe još skuplje. Za $800 drugi prodaju žestoke flegšipe, a ovi prodaju osnovni model i to uređaja sa 720p ekranom, dok čak i za $1000+ im je teško da uključe u kutiji i didatak za 3.5mm, a kamo li brzi punjač koji se mora takođe kupiti posebno... ali čekajte! To nije sve! Nije dovoljno kupiti brzi punjač jer, logično, on neće raditi sa kablom koji već posedujete nego morate kupiti i KABL ZA BRZO PUNJENJE!
Ja zaista ne razumem kako neko može da trpi ovakve uvrede i da i dalje slepo kupuje Apple uređaje.
Najgore od svega je što polako i drugi počinju da se vode njihovom politikom jer ako već prolazi Apple-u, zašto ne bi i ostalima?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: iPhone XS & XS Max

Post od Green »

Danas nonsalantno svratim u Apple hram, pardon store :D , po pravilu dupke pun kao da se nesto dzabe deli, interesovao me konkretno Xs Max. Velik je, ali uopste nije prevelik. Gabariti poput nekog Plus modela. Nije mi se svidelo kako lezi u ruci, izuzetno je tanak i ivice su nekako ostre. Ali, kad sam video cenu, pogotovo modela od 512GB, rekoh, zeno, ajmo odavde u tri pm... :roll:

Odgovori