Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od miodrage »

Dakle, rešeno, pločice su bolje. Verovatno se na androidu i to može namestiti, ali evo meni prvom šište jaja da se oko toga cimam. Koristim mrtav sistem ali istovremeno jedini koji mi odgovara.
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Green, apsolutna sloboda nije nužno nešto dobro. Kao i kod zgrade, kad neki stanar zagradi sebi svoju terasu ovako, neko onako, a pola ljudi koristi terasu za ono za šta ona i treba da služi. I tako sa još nekim "sitnicama" dobiješ ruglo. A možemo navesti i firmu kod koje svaki zaposleni ima apsolutnu slobodu da radi šta i kako hoće. To je onda firma koja nema svoj cilj, nema plan.

Kažem, ili niste videli bolje, ili vas ne zanima bolje jer je vama lično ovo dovoljno dobro. Ipak, alternativa Androidu postoji, jedino što je znatno skuplja.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Green »

Vec sam ti napisao da se informises kako i zasto sistem tako funkcionise, pa da se onda odlucis da nesto napises. Poredjenje sa zgradama ti je u najmanju ruku tragikomicno.

Ta sloboda i raznolikost je upravo ono sto od samog nastanka krasi android kao sistem i sto su ga ljudi kao takvog i prihvatili, jer je covek odvajkada voleo da menja razne stvari, da bude razlicit od drugih, da nesto prilagodi svojim potrebama i ukusima, ako u tome ima slobode. U ovom slucaju prilagodjavanje korisnickog dozivljaja ili slobodnije receno kastomizacija. To je ono sto vi uniformisani i konzistentni nikada shvatiti necete.

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od TosaNS »

Sloboda i raznolikost imaju svoje granice i preterivanjem u toj kastimizaciji može dovesti do toga da pukne sistem. Nemoj pogrešno da shvatiš protiv sam bilo kog ekstremizma otvorenog ili zatvorenog ios, windows mada win i nije u toj meri zatvoren ko [emoji520]. Više mi odgovara ono što platiš to i dobiješ ne očekujući od budžet telefona da bude s9. Gledajući ali i koristeći Android on mi je funkcionano isti ko i pre što je bio naravno posle nekoliko godina on je utegnutiji i lepši u smislu preglednosti i funkcionalnosti menija, broj aplikacija se uvećao mada ja i dalje koristim one koje sam i pre koristio ali ne sve jer nemam potrebu za šarenim ekranom i grupisane su mi što je meni jako bitno. Koristim wp i dalje iako sam na starijoj 8.1 verziji on radi bez problema, tačno je da ne rade aplikacije fb i instagrama ali viber i WhatsApp rade ok što mi je bitno. Ne poredim ta dva sistema ali kao laik mogu reći da mi oba podjednako zadovoljavaju potrebe.

Poslato uz pomoć Tapatoka
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

LordVlad
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 08. Apr 2018. 15:13
:: 0638459740
:: 0637676965

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od LordVlad »

Ne moze se vise sa Windowsom, vise ga je nemoguce koristite.Sramota
Ostaje zal za kamerom, ekranom...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od dejan87dex »

Windows 10 Mobile updates for '1703' and '1709' - October 2018

http://allaboutwindowsphone.com/news/it ... s_for_.php
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

I za 1607. Ali čoveče, opet ću morati da deinstaliram ne znam koliko aplikacija da bi apdejt prošao. Opet Jovo nanovo...

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od dejan87dex »

Windows 10 Mobile Build 15254.541

If your Windows Phone is on Windows 10 Fall Creators Update aka Redstone 3, you will be getting Windows 10 Mobile 15254.541 which will show up as ‘2018-11’. It mainly includes minor fixes and security patches.

According to the changelog, the patch for Windows 10 Mobile includes security updates to Windows Scripting, Microsoft Edge, Windows App Platform and Frameworks, Windows Graphics and Windows Kernel.

Windows 10 Mobile Build 15063.1446

The Windows 10 Mobile Creators Update devices should be getting Build 15063.1446 with similar fixes and improvements.

To receive November 2018 updates, open Settings > Update & Security > Phone update and tap on check for updates button to get the update immediately.

https://www.windowslatest.com/2018/11/1 ... available/
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Evindzer »

Umro nam je WP, ne vredi radovati se infuziji datoj klinički mrtvom pacijentu. ;)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Zapravo, ipak nije sasvim tako. Ako pogledamo WP8.1, on je bio odličan u svoje vreme, ali sad je već došlo vreme da Internet Explorer na njemu ne otvara dobro web stranice. Da bi na Facebook stranici otvorio poruku i odgovorio na nju na WP8.1 moraš biti dovitljiv. Ipak verujem da se ovim apdejtima takva situacija na Windows 10 mobile telefonima odlaže.

Uzgred, pre jedno dve nedelje sam uradio hard reset na telefonu, pa sam time rešio problem sa premalo slobodnog prostora na telefonu. Sad imam slobodno preko 2,5GB. Kapiram da je problem napravio Loco Player, ali ne mogu biti siguran, a i nisam probao njega da deinstaliram da vidim da li će to osloboditi prostor.

Inače, prošle nedelje je apdejt Outlook aplikacije skroz aplikaciju zeznuo, nije mogao da se otvori ni kalendar ni mejl na Anniversary Update. Apdejt sa greškom stigao u četvrtak, ispravka stigla već u subotu.

Samo kažem, ipak zakrpe kritične stvari. Ipak će mi prelaz na Android biti osveženje.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Green »

Kao i putari, koji samo zakrpe rupe po putu, a nece da ga kompletno presvuku. I narod ipak srecan, jer se ipak nesto radi... :roll:

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Nije dobro, i nije narod srećan, ali je manje loše nego da ne daju i takve zakrpe, kažem samo toliko. :) A rešenje je jednostavno - jeftinih Androida danas koliko hoćeš.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Evindzer »

Jedan jeftin Android bi uskoro mogao da zameni moju Lumiju, pošto počinje da daje znake zamora materijala. I dalje mi je vrlo žao što idiotski MS nije znao da od sistema uradi nešto valjano i trajno, ali u stanju u kakvom su sad WP i Android, zamena mi neće pasti teško.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Baš to. Evo, onaj Sony E5 sam mami uzeo pre skoro dve godine, i radi ko singerica. A ovi sad Androidi za taj isti novac su samo bolji.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Evindzer »

Videćeš kad pređeš, imaćeš ambivalentne utiske. Teže ćeš se navikavati na različit interfejs, ali ćeš istovremeno biti oduševljen brzinom rada aplikacija.

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od TosaNS »

@Gari i dalje imam i koristim L735 ne pokazuje znake posustalosti baterija se odlično drži iz tog razloga se nisam vraćao na w10 ostao sam na originalnoj verziji os. U poslednje vreme često slušam muziku na Nokiji, pa ako ništa drugo imaću odličan mp4 plejer [emoji16]

Poslato uz pomoć Tapatoka
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

ilidan
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 77
Pridružio se: Sre, 30. Sep 2015. 15:36

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od ilidan »

Za W10m idu samo sigurnosne zakrpe. A ne znam ni čemu služe jer nije baš da ima nešto virusa za njega.
Novih funkcija i mogućnosti odavno nema, aplikacije spore i dosta sporije od android verzija.
A privikavanje? Pa... koliko je teško preći sa Huawei na Samsung toliko mi je bilo "teško" sa Lumije na Huawei. Znači, par dana privikavanja.

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Tako će i meni Tošo, čim ga zamenim. 8) Ali ga verovatno ne bih vraćao na wp8.1 jer je na njemu browser znatno lošiji.

I da ima virusa, opet mu sigurnosne zakrpe ne bi mnogo pomogle. Ali da, ljudi se ne bakću da naprave aplikaciju za w10m, a kamoli virus. :D Taj prestanak podrške (kad prestanu da daju zakrpe) je više značajan jer je to "zeleno svetlo" da i ostali developeri dignu ruke od te verzije sistema. Opet, u slučaju sa w10m, nije da su developeri čekali zeleno sveto, ali eto, sad su ga dobili. :D

Da, a za Anniversary Update, ništa nije stiglo ovog meseca, stoji build od oktobra.

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od dejan87dex »

Windows 10 Mobile updates for '1703' and '1709' - December 2018

Windows 10 Mobile may be far from the front line of Microsoft's 2018 mobile plans, but underneath the hood the foundations are receiving kernel and security fixes. Build 15254.544 (from .541) for all phones currently running the 1709 branch ('Fall Creators Update') is fresh out today, so go grab it now. Similarly, build 15063.1506 (from .1446) is out for all phones running the 1703 branch ('Creators Update').

From the official release notes:

Security updates to Microsoft Edge, Windows apps, Windows graphics, and Windows kernel

This FCU update applies officially to the:

HP Elite x3, HP Elite x3 (Verizon), HP Elite x3 (Telstra)
Wileyfox Pro
Microsoft Lumia 550, Lumia 650, Lumia 950/950 XL
Alcatel IDOL 4S, Alcatel IDOL 4S Pro, Alcatel IDOL 4 Pro, Alcatel OneTouch Fierce XL
Softbank 503LV
VAIO Phone Biz
MouseComputer MADOSMA Q601
Trinity NuAns Neo

http://allaboutwindowsphone.com/news/it ... s_for_.php
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od yocasylver »

Da li su ovo poslednji trzaji,ili potvrda da nnisu odustali ?

Odgovori