Huawei Mate 20 Pro

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od kutijagreha »

Uzivaj u telefonu. Sve radi kao podmazano

Mate 20 Pro

mihajlo80
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Pon, 14. Jan 2013. 17:14
:: galaxy s3
:: desire

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od mihajlo80 »

Hvala, takođe [emoji4]

Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od Evindzer »

Nema na čemu. [emoji14]

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od Evindzer »

Danas prvi put video uživo i držao ovo telefonče.
Prvi utisci izvanredni, sad razumem zašto su vlasnici tako očarani njime. Ne znam da li je ekran halkovan ili ne :D jer je bio na velikom procentu osvetljenja u dobro osvetljenoj sobi - ali jeste fantastičan. Osim toga, izrada je vrhunska. Izraz jeste izbanalizovan od prečeste upotrebe, ali je potpuno adekvatan u ovom slučaju. Zazori između stak(a)la i metalnog okvira su skoro nepostojeći, za razliku od mog Nouta i Ajfona X (za njihove naslednike nisam siguran). Da su ga napravili sa olovkom, vrlo je verovatno da bih mu oprostio obrvetinu (ni sam ne mogu da verujem da to kažem) i radije bih ga uzeo nego Nout 8 ili 9.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od janka_88 »

Evindzer, i onda ljudi govore kako pretjerujemo. :lol: Eno kolega ima Note 9 i upario ga danas sa Galaxy Watch 46mm i već kuka na bateriju bez obzira što je sat nakrcan opcijama, a uz to osjeti i bržu potrošnju baterije na telefonu iako ne osjetno.

Da tuga bude veća eno puni sat već dva časa i još se nije napunio. :lol: Sad razmatra da u paketu zamijeni Note 9 i Watch za Mate 20 Pro i Watch GT. :D

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od kutijagreha »

Ja sam telefonom odusevljen iz dana u dan. Verujem da vec sada nema da se uzme telefon sa problematicnim ekranom. Prosla ta prva serija.

Sinoc drzao S9+ i M20 pro. Svetliji i ostriji prikaz amoleda na M20 pro. Jedino sto je stereo zvuk za dve lestvice "tisi", ali ja svakako nisam mogao da podnesem da se onako dere na 9+ dok sam ga imao, pa je uvek isao na ton, dva nize, tako da mi ovo odgovara

Mate 20 Pro

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od janka_88 »

kutijagreha, za zvuk preko slušalica sam se i ja uvjerio. Note 9 isto ima osjetno jači zvuk i "dublji" mada sam redovno držao na 60% snage za zvono. Slušalica za razgovor je isto dosta jača pa sam i nju redovno smanjivao da okruženje ne sluša sagovornika. :lol:

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od kutijagreha »

A zato kad stigne notifikacija na N9, cuje se na jedan zvucnik samo, tiho skroz, da sam redovno propustao zvucno obavestenje. Ovde lepo i glasno na dva zvucnika, za to su i napravljeni. Imao sam jos gomilu primedbi ali nije ovo mesto za to

Mate 20 Pro

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od janka_88 »

Ma može i bez kabla [emoji23][emoji23][emoji23]

Još jedan dodatak originalne opreme u kolekciji za Mate 20 Pro. [img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201901 ... 4cf42b.jpg[/img]

Sent from my Huawei Mate 20 Pro

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od kutijagreha »

Eh, lepe se pare uzele na to, karticu i sat [emoji28] [emoji28]

Mate 20 Pro

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od janka_88 »

Kartica mi nije interesantna jer koristim dual sim. Ovaj paket je bio na akciji sa 49eur na 29eur na Amazonu par sati i upadnem u akciju a osim bežičnog punjača u paketu je i punjač 40W sa kablom tako da je to po meni odlična ponuda. Sam taj punjač nema teorije naći u slobodnoj prodaji a i ko ima cijeni ga 30-40eur.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od brankisha »

Neka utisci za ovoliko vremena koriscenja?

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od Evindzer »

^ Najbolji telefon današnjice. :D

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od Green »

^ To samo u jednoj glavi postoji. Svako drugi razume da najboljeg nema. Postoje losi, dobri i bolji.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od janka_88 »

Šta da kažem osim "Najbolji telefon današnjice". :lol:

A iskren da budem da nije najbolji telefon za mene vrlo izvjesno ga ne bi ni koristio nego bi uzeo neki drugi.

Sve što je meni bitno da na telefonu bude vrhunski, na ovom jeste.

Prednosti koje su po meni ključne su:

- Kamera bez konkurencije kada su slike u pitanju;
- Baterija kojoj Samsung ne može prismrditi;
- Brzina punjenja koja je strašna (bežično puni brzinom neznatno većom nego Samsung preko kabla),
- Praktičniji za upotrebu zbog veličine i težine (prvenstveno u odnosu na Note 9),
- Vrhunski ekran (osim u slučajevima kada je bio zelen :lol: ),
- EMUI mi odgovara u potpunosti i djeluje ozbiljnije u odnosu na Samsung (subjektivno mišljenje),
- Face ID radi vrhunski i u odnosu na Face recognition na Note 9 daleko brži (ne interesuje me što je ovo 3D vs 2D ili kako već, jednostavno su aktuelni vodeći modeli i samim tim je to nedostatak kod Samsunga),
- Senzor otiska prsta u ekranu ne koristim u svakodnevnoj upotrebi ali je brzinom na nivou onog u Note 9,
- IC port koji odlično odrađuje posao u nedostatku daljinskog upravljača :D,
- Wireless projection koji odlično radi i jednostavno se dobija desktop okruženje na tv-u bez ikakvih adaptera, kablova i Dex-ova :D,
- I opet je Samsung podbacio u odnosu na Huawei kada je u pitanju prijem mobilne mreže a Huawei opet osjetno bolji u svakodnevnoj upotrebi po tom pitanju i tu prvenstveno mislim na mobilni internet jer signala za običan poziv ima i jedan i drugi.

E sad da ne bude da je sve na visokom nivou i bez manje, mogu iznijeti i par stvari koje meni smetaju:

- Zakrivljen ekran koji iskreno ne podnosim ni na Samsungu a ni ovdje. Onaj koji je na Samsungu navikao i na određene funkcionalnosti edge ekrana ovdje može na to zaboraviti jer nema nikakvu funkciju osim estetike,
- Nedostatak 3,5mm priključka meni nije nikakav nedostatak ali rješenje zvučnika mi nije idealno u samom portu jer se lako začepi,
- Slabiji zvučnik u odnosu na Note 9 bez dileme iako sasvim upotrebljiv.

Ako se sjetim još nečega pisaću. :wink:

lovra
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 21:24
:: HTC ONE X+
:: NOKIA E71

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od lovra »

Imam pitanje za korisnike Mate 20 Pro telefona. Nemam vise zivaca da nosim dva telefona i razmisljam se o prelasku na ovaj model.
Kako funkcionise dual sim varijanta? ( Ukoliko pricas na jednom na drugom si nedostupan)?
Da li postoji mogućnost da viber radi na oba broja uporedno?


Sent from my iPhone using Tapatalk

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od kutijagreha »

Janka, koja je verzija softvera kod tebe? Kod mene je jos uvek 153,decembarsko azuriranje. Vec pocinje da me nervira sto ovoliko kasne

Mate 20 Pro

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od janka_88 »

Ista verzija je i kod mene. Mogli bi biti malo ažurniji ali šta je tu je. Bitno je da nema nekih problema u svakodnevnom radu.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od janka_88 »

Imam namjeru da kupim originalnu masku koja u sebi ima magnet kako bi koristio tu vrstu držača u autu (na ventilaciju) jer imam originalni car holder još dok sam imao Mate 9. Interesuje me da li se sa tom maskom može koristiti bežično punjenje? Po nekoj mojoj pretpostavci mislim da ne može ali eto da čujem još neko mišljenje. :)

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od kutijagreha »

Janka, jel ti stigao 183 update?

Mate 20 Pro

Odgovori