iPhone XR vs iPhone X

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Ilajdza
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Sre, 23. Jan 2019. 09:44
:: Samsung

iPhone XR vs iPhone X

Post od Ilajdza »

Pozdrav svima, poprilično se dvoumim između XR i X, jer su slični cenom, pa ne znam koja bi kupovina
bila bolja (i sutra zbog same prodaje telefona kada dođe vreme za menjanje).

Prednosti X u odnosu na XR:
-Dizajn
-Ekran
-Neko pominje i bolju cenu u budućnosti jer je pravi flagship

Prednosti XR u odnosu na X:
-Kamera (definitvno smart HDR pravi razliku, telephoto mi nije bitan)
-Screen size
-Duže će trajati zbog A12
Mane:
-Bezels i debljina samog uređaja

Interesuju me iskustva forumaša koji XR imaju, da li
se na robusniji dizajn može lako navići i sami utisci?
(sada videh kada stavim + i - na papir, da mi je dizajn najdiskutabilniji) :)

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: iPhone XR vs iPhone X

Post od novak »

Prednost Xa su manji bezeli i bolji ekran. Sve ostalo je na strani XR.
A slazem se sa konstatacijom da ce se XR sutra teze prodati, i kad ga prodas mnogo ce izgubiti na cijeni (ako ti je to bitno) Iako Apple prica kako se prodaje odlicno, ima prilicne sanse da zavrsi kao 5C.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ilajdza
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Sre, 23. Jan 2019. 09:44
:: Samsung

Re: iPhone XR vs iPhone X

Post od Ilajdza »

Hvala puno na odgovoru.

Ipak bih išao na varijantu Xr-a, juče sam poredio Xs i Xr displej uživo, razlike ima ali meni jako zanemarljive.

Slažem se, krenuo je kao 5c, ali se očekuje dodatni pad cene pa bi to svakako bila dobra kupovina,
s obzirom na uglavnom kompletan flagship hardver kao na Max-u recimo. ( -1 gb rama, fotolens i 3d touch u poređenju sa Xs Max-om).

Na sve to ide i odlična baterija i 6.1 ekran tako da više nema dileme. :)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: iPhone XR vs iPhone X

Post od Joxy »

Po meni je X bolji izbor ali dobro, svakako stvar licnog izbora i kome sta vise odgovara. [emoji4]

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone XR vs iPhone X

Post od miodrage »

Ilajdza, nisam imao X pa ne znam da ti kazem za njega, ali Xr imam i imam samo reci hvale za isti. Da li ce se kasnije teze prodati ili ne, ne bih znao da kazem, ali mislim da ce imati kupca.
Sve zavisi da li imas nameru na telefonu da se zadrzavas krace ili duze vreme.
Ne bih se slozio da je dizajn na strani X-a jer je dizajn identican. Da, bezeli jesu nesto tanji, ali meni licno je to nevazno. Onome kome je bitno, neka pogleda Xs.
Jedna stvar koju niko ovde nije izneo kao prednost Xr (nekome posve nevazna) su i boje kucista - ja sma uzeo crveni jer mi je prelep.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: iPhone XR vs iPhone X

Post od novak »

Pa sad, koliko ce XR da pada u cijeni je pitanje. Apple ne snizava cijenu, nego nudi korisnicima da mijenjaju svoje stare aparate i da doplate za XR.
Ne znam kakvo je stanje u Srbiji, ali po BiH oglasnicima je prosjecna cijena 680-700€. Znao je uletiti neki i malo manje. A ta cijena stoji vec zadnjih mjesec dana. Izgleda da ni preko operatera ne uzimaju pa ni takvih nema mnogo u ponudi.
A vakuum X nema ispod 750€


Sent from my iPhone using Tapatalk

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: iPhone XR vs iPhone X

Post od somi92 »

Sto se tice odrzavanja cene x je bolji sigurno jer vec sad kosta vise. Da xr kosta 500e bio bi ubica, ovako za nepunih 700 malo taj ekran (psihicki) kvari utisak plus slaba prodaja i manja cena. Sam znas sta ti vise treba , kamera, performanse malo bolje i dosta bolja baterija ili bolji ekran i kompaktniji telefon


Sent from my iPhone using Tapatalk

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: iPhone XR vs iPhone X

Post od fannY »

Ne znam kako je moguce da se tako lose prodaje kad za Novu godinu pun Bec ljudi sa Xr-ovima. :D

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: iPhone XR vs iPhone X

Post od rock9855 »

Dizajnerski je XR katastrofa, ruzan u pm...
Ja bi svakako pre X. Postprodaja ce biti laksa od XR-a

Ilajdza
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Sre, 23. Jan 2019. 09:44
:: Samsung

Re: iPhone XR vs iPhone X

Post od Ilajdza »

Hvala svima na odgovorima. Do proletos sam koristio 6cu, koja mi je bila sasvim ok, 3 godine me je sluzila bez problema tako da ne bih planirao naredni telefon da menjam uskoro.

miodrage, Xr crveni naravno, kako drugačije? 8)

A cena kod "oficijalnog reselera" je skoro 1000e. :? , tako da ću telefon juriti po regulare shopovima.

Samo me još to interesuje, kakve garancije na apple uređaje daju šopovi tipa "Zoki... itd", da li tu
važi worldwide garancija ili jock?
Ne znam da li je na forumu dozvoljeno imenovati i preporučivati prodavnice tog tipa?

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: iPhone XR vs iPhone X

Post od Joxy »

Apple garancija od godinu dana vazi svuda u svetu. Sve preko toga od strane neovlascenih radnji mozes okaciti macku o rep sto bi se reklo. [emoji4]

Ilajdza
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Sre, 23. Jan 2019. 09:44
:: Samsung

Re: iPhone XR vs iPhone X

Post od Ilajdza »

Aha, ako ja primera radi uzmem telefon negde, bez računa i desi se da uređaj ima neku serijsku grešku
nakon mesec dana, ja mogu da odem u istyle radi ostvarivanja garancije? Verovatno im je potreban bar neki
dokaz o kupovini..

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

Re: iPhone XR vs iPhone X

Post od djole1989 »

Ne treba im nista cak ni kutija, dajes samo telefon i ako menjaju za novi dobijas samo telefon punjac i ostalo ti ostaje od starog.....


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone XR vs iPhone X

Post od miodrage »

Ilajdza, objasnjeno ti je oko garancije. Moj savet - pogledaj oglase, nemoj da preplatis uredjaj. U momentu kad sam kupovao, moj primerak je kostao 710€, nasao sam jedan za 690, ali u BG, dok je ovaj koji sam kupovao bio tu gde sam ja u SU. Posto ovako nesto ne bih nikad uzeo bez da uzmem uredjaj u ruke i sve vidim na licu mesta, vise mi se isplatilo dati 710€, nego potrositi vise (put za BG i ostalo), ili ne daj Boze da mi prodavac salje postom....
somi92, i ja sam mislio da ce ekran da bude katastrofa, pisao sam o tome ali da ponovim - presao sam kao sto znaju i vrapci na grani sa Lumia 950XL koji ima 518ppi. Ocekivao sam zrnas ekran. To nije slucaj. 10-ak dana pre kupovine, bio sam u Budimpesti, i jedan pored drugog stoje Xs Max, Xs, Xr, X, i 8+. Mogao sam na licu mesta na miru sve da ispregledam i uporedim. Iskreno, ja razliku u ekranima jedva da sam video, ali nisam isao na to da cu da oba podesim isto pa da vidim kako onda izgleda. Primetio sam samo da je crna nesto dublja na Xs...
Ne znam kako Xs stoji sa baterijom, ali Xr izuva. Ne racunajuci uredjaje pre E61 (baterija 3-4 dana) ovaj mi je najbolji sto se toga tice. Osim jos jedne kamere, ja zaista ne vidim razliku, a da li je to vredno 200€ vise? Meni nije. Ionako sam do sada za mesec i po okinuo svega par puta (nemam taj obicaj, davno je poznat moj stav o kamerama na telefonu). Dobar dodatak, ali da je preko potreban, i nije :D Mnogi znam da se nece sloziti sa mnom, isto kao i u raspravama o OS-ovima, ali svako ima prava na svoj stav.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: iPhone XR vs iPhone X

Post od Joxy »

Ilajdza napisao:Aha, ako ja primera radi uzmem telefon negde, bez računa i desi se da uređaj ima neku serijsku grešku
nakon mesec dana, ja mogu da odem u istyle radi ostvarivanja garancije? Verovatno im je potreban bar neki
dokaz o kupovini..
Sve ide preko serijskog broja. Potreban je samo telefon.

majky89
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2016. 23:48
:: Galaxy S6 Edge

Re: iPhone XR vs iPhone X

Post od majky89 »

Najbolje da proveris u istyle oko garancije.
Ovo pise na njihovom sajtu: Svi Apple računari, iPhone, iPad, iPod, Beats modeli kao i dodatna oprema kompanije Apple Inc. dolaze sa jednogodišnjom internacionalnom garancijom koja je validna od datuma kupovine koji je naznačen na računu. Ova garancija pokriva kvarove i greške izazvane u proizvodnji.

Ilajdza
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Sre, 23. Jan 2019. 09:44
:: Samsung

Re: iPhone XR vs iPhone X

Post od Ilajdza »

Pomenuh istyle, ali bih sve Appleovo nosio u macolu, dobra iskustva ljudi imaju sa njima, stvarno prate aktuelne akcije i programe.

"Prva godina – Apple na sve svoje proizvode obezbedjuje jednu godinu internacionalne garancije. Dakle bilo da je uređaj kupljen u inostranstvu a želite da ostvarite garanciju u Srbiji, ili da ste kupili u Srbiji, a problem se pojavi u inostranstvu, Apple jednogodišnja garancija je validna. U većini zvaničnih servisa u svetu (poput našeg) račun je poželjno imati, ali nije neophodan." Tako da je za račun diskutabilno, ali pupupupu, zlu ne trebalo. :)

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

iPhone XR vs iPhone X

Post od novak »

Sta sad dodje amerikanac u Bg i pokvari mu se telefon, a u roku je. Da nosi sa sobom racun?:)
I kol’ko znam garancija pocinje sa datumom aktivacije uredjaja

Sent from my iPhone using Tapatalk

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone XR vs iPhone X

Post od miodrage »

novak, u pravu si. Otprilike je i tako, da kod Apple zvanicnika provere samo kada je aktiviran uredjaj i u roku od godinu dana, ako je nesto resavaju problem bilo gde. Ako si dokupio i Apple posebne stvari (special care i sl) onda imas pravo na jos kojesta.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: iPhone XR vs iPhone X

Post od Evindzer »

Ilajdža, prošle zime mi rođaka iz Podgorice pošalje svoj Ajfon X kupljen kod šanera čim se pojavio tamo - i koji se pokvario posle nekih mesec dana upotrebe. Odnesem ga u iStyle i za nedelju dana me zvali da mi daju novi. Bez računa, bez pisane garancije, bez i jednog jedinog dinara plaćanja. Računam da im je takva praksa i danas, za ova tri nova modela.

Odgovori