iPhone XR vs iPhone X

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: iPhone XR vs iPhone X

Post od Evindzer »

miodrage napisao:Evi, ja se ne mogu nikako sloziti sa cinjenicom iz stava 1 koju si naveo da ce se neko lakse snaci na Androidu nego na iPhonu.
iGuru, razumem šta hoćeš da kažeš, ali, bar iz mog okruženja i posmatrajući ljude koji se bukvalno nimalo ne razumeju u telefone, a koji kupuju i koriste različite modele (na oba OS-a), stekao sam utisak da se mnogo brže i lakše snađu na Androidu. To su uglavnom ljudi (svih godišta, najrazličitijeg obrazovanja i oba pola) koji kupe novi telefon kad im stari crkne ili eventualno kad požele da „ne zaostaju“ za najbližom okolinom na poslu ili u porodici, jer, recimo, neko oko njih ima telefon od metala, pa požele i oni, misleći da je to nešto izuzetno.
Takvi ljudi (opet, sudeći prema onima iz mog okruženja) koriste u proseku desetak aplikacija, najčešće za komunikaciju i razonodu, nemaju pojma ni o procesorima ni o matrici ili rezoluciji ekrana, ni memoriji - jedino „znaju“ da je kamera sa većim brojem MP bolja od one samanje MP. [emoji6]
Štaviše, najveći broj njih ne ume - ili ne sme, verovao ili ne! - da obriše ili premesti ikonice sa jednog na drugi početni ekran, a kamoli da promeni sliku/pozadinu na ekranu, promeni izgled/stil ikonica, pa čak ni da postavi vidžete na početni ekran Androida -- pa o nekakvom rutovanju i sličnim forama ne vredi trošiti reči, takvi vlasnici telefona nikad nisu čuli za to.
Iz nekog razloga (neću ulaziti u dublju analizu, post jw već predugačak), takvi ljudi se mnogo lakše navikavaju na Android.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: iPhone XR vs iPhone X

Post od Evindzer »

miodrage napisao:Evi, ja se ne mogu nikako sloziti sa cinjenicom iz stava 1 koju si naveo da ce se neko lakse snaci na Androidu nego na iPhonu.
iGuru, razumem šta hoćeš da kažeš, ali, bar iz mog okruženja i posmatrajući ljude koji se bukvalno nimalo ne razumeju u telefone, a koji kupuju i koriste različite modele (na oba OS-a), stekao sam utisak da se mnogo brže i lakše snađu na Androidu. To su uglavnom ljudi (svih godišta, najrazličitijeg obrazovanja i oba pola) koji kupe novi telefon kad im stari crkne ili eventualno kad požele da „ne zaostaju“ za najbližom okolinom na poslu ili u porodici, jer, recimo, neko oko njih ima telefon od metala, pa požele i oni, misleći da je to nešto izuzetno.
Takvi ljudi (opet, sudeći prema onima iz mog okruženja) koriste u proseku desetak aplikacija, najčešće za komunikaciju i razonodu, nemaju pojma ni o procesorima ni o matrici ili rezoluciji ekrana, ni memoriji - jedino „znaju“ da je kamera sa većim brojem MP bolja od one sa manje MP. [emoji6]
Štaviše, najveći broj njih ne ume - ili ne sme, verovao ili ne! - da obriše ili premesti ikonice sa jednog na drugi početni ekran, a kamoli da promeni sliku/pozadinu na ekranu, promeni izgled/stil ikonica, pa čak ni da postavi vidžete na početni ekran Androida -- pa o nekakvom rutovanju i sličnim forama ne vredi trošiti reči, takvi vlasnici telefona nikad nisu čuli za to.
Iz nekog razloga (neću ulaziti u dublju analizu, post je već predugačak), takvi ljudi se mnogo lakše navikavaju na Android.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: iPhone XR vs iPhone X

Post od Green »

miodrage napisao:Evi, ja se ne mogu nikako sloziti sa cinjenicom iz stava 1 koju si naveo da ce se neko lakse snaci na Androidu nego na iPhonu.
Snalazljivost je potpuna ista, pod uslovom da nisi baba od 80 godina koja je juce prvi put uzela telefon u ruke. To sto tebi treba vremena da se snadjes je samo odraz nezainteresovanosti, nikako komplikovanosti. Utuvi vec jednom u tu glavu.
miodrage napisao:vrlo sam neobjektivan, i nadasve pristrasan. Ali nemam problem da to priznam, dok su svi ostali objektivni da ceo forum prsti od iste. Ja nisam rekao da Android nece raditi nakon update-a ali da ce raditi losije i sporije, to je cinjenica. Pa i Apple ce. Jednostavno, ne mozes da dobijes najnoviji update, pravljen za generaciju noviji (i jaci) uredjaj, a da ti sve radi kao na tom novom.
I ocekujes da ti ljudi veruju pored te neobjektivnosti i pristrasnosti? Mani se medicine, idi u komicare... :D
Nijedan teelfon (sa izuzetkom prvog HTC Desire) koji sam imao nije radio ni losije a ni sporije nakon bilo kog update-a. Nexus 7 tablet, koji je pre prodaje bio star punih 5 godina je i dalje radio ko Doxa. A ovo je samo moj primer. Ostali verovatno imaju potpuno ista iskustva.
miodrage napisao:Android je sjajan, odlican sistem za ljude koji su entuzijasti, koji vole da se igraju sa njime, da stalno nesto podesavaju, prepravljaju, koji jednostavno zele neku slobodu da izvlace iz svog uredjaja sto je moguce vise. Ako zbog toga zrtvuju nesto malo privatnosti, i sigurnosti, koga briga, ja smatram da je to sjajan sistem za mlade, za ljude koji imaju vremena, mogucnosti i volje da se tim uredjajem bave.
Tvojim budalastinama jednostavno nema kraja. Ogromnu vecinu kupaca cine ljudi koji ne promene ni melodiju zvona na svakom novom telefonu, a kamoli da stalno nesto podesavaju i prepravljaju. Pa cak i ovde na forumu, 99% ljudi vise ne radi root i slicne stvari. Android just works too.

Krajnje je vreme da ti moderacija ozbiljno koriguje komentare, jer bi posten neupucen svet zaista mogao poverovati u tu masu gluposti koje pises, a koje veze s vezom nemaju.

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

Re: iPhone XR vs iPhone X

Post od djole1989 »

Bilo kako bilo baterija je na s9 blagi uzas ako planira da ga puni 2 put dnevno onda s9...ja licno nikad ne bi mogo da u pola dana trazim uticnicu negde da dopunim telefon....i tu se svaka prica zavrsava, s9 bi bio ok uredjaj da mu je baterija kako treba....vecina ljudi koje poznaje zamraju mu samo bateriju i prednju kameru, sto se ostalog tice to je sta ko vise voli...ne vredi raspravljati se ios ili android....


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: iPhone XR vs iPhone X

Post od somi92 »

Pa ni ip8 nema neku bateriju. Bolje da uzme 7+ onda i da ne razmislja. Bolji ekran, dual kamera, maalo slabiji procesor ali dosta jca baterija. Ja sam na 6s plus prezadovoljan baterijom.


Sent from my iPhone using Tapatalk

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: iPhone XR vs iPhone X

Post od rock9855 »

Danas se malo igrao sa XR-om u prodavnici.
Po meni teska tuga od telefona. Izgled katastrofa sto se mene tice, okvir oko displeya preveliki. XS mi je npr ok, Max previse nezgrapan

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: iPhone XR vs iPhone X

Post od Baraba »

IP8 nema šta da traži pored S9. Ekran na iP8 je tuga za S9, a to je nešto što svakodnevno gledati i koristite, najbitnija stavka. Dizajin iP8 kao da je iz kamenog doba za S9.
Prošlo vreme starih iP modela sa ogomnim mesom oko ekrana i otiskom, uopšte i drugih brendova, kada vidim otisak napred na nekom modelu to mi izgleda zaostalo za modedele koji imaju otisak iza na zadnjem delu telefona ili u ekranu. Otisak na prednjoj strani ispod ekrana telefona je prošlost, mnogo lepše izgleda kada je ceo ekrak napred.

@administracija, forum vam je zatrovan mržnjom, teme zaražene glupostima. Predlažem da isti ugasite i podignete novi, ponovo svi da se registruju.
miodrage apsolutno nema iskustva sa mobilnm telefonima različitim OS osim sa Lumia i sada novijim iP Xr. On sam je napisao da je jedva video razliku u ekranima između LCD i AMOLED na novim iP!

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: iPhone XR vs iPhone X

Post od fannY »

Baraba, sta bi se dobilo time? Opet bi bilo sve po starom, jer svako tera svoju politiku...

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: iPhone XR vs iPhone X

Post od Baraba »

Ironičan sam, ali znaš kad ljudi odu iz jednog grada/državu u drugi da žive, fini da ih čovek je prepozna, kreću nov život, ne prave ponovo iste greške :-)

Dart Vejder
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 153
Pridružio se: Pet, 09. Okt 2015. 10:21
:: S7 edge
:: Xiaomi Mi8

Re: iPhone XR vs iPhone X

Post od Dart Vejder »

Ma to je samo lažno predstavljanje, prava slika kad tad izadje na videlo.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Yoht90
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 309
Pridružio se: Uto, 16. Dec 2014. 00:05
:: LG G2 32gb

Re: iPhone XR vs iPhone X

Post od Yoht90 »

Iphone 8 ako se trazi dugotrajnost.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: iPhone XR vs iPhone X

Post od Joxy »

Tema je XR vs X, obicna osmica ovde nema sta da trazi. [emoji4]

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: iPhone XR vs iPhone X

Post od Baraba »

Pitao čovek:
Ilajdza napisao:Nadovezujem se zbog još jedne dileme u okruženju, S9 ili Iphone8? Osobi bi svejedno bilo koji je OS, samo da je pouzdan i kao pravi flagship dugotrajan.

Preporucio bih Iphone 8, samo me ta 2gb rama me odbijaju, ne znam da li ce za 3 godine moci da glatko radi. :)
(Plus verzije su izvan budžeta)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: iPhone XR vs iPhone X

Post od Joxy »

Pa vec je dobio odgovor na to pitanje.
Ne vidim logiku da se iP8 svrstava u kos sa S9, XR, X. Inferiorniji je mob u odnosu na sve navedene u svakom pogledu.

Odgovori