Xiaomi Mi 8 VS Pocophone F1

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Xiaomi Mi 8 VS Pocophone F1

Post od ~Arkan~ »

E ovako, pre svega da navedem da ću telefon uzeti u Gigat**nu ili W*n w*n-u na rate i da mi tako Mi 8 izlazi oko 2500 mesečno a Poco 2200. Druga stvar, SAMO OVA 2 TELEFONA DOLAZE U OBZIR, tako da to je, ne interesuje me ništa drugo.
Trenutno koristim Xiaomi Mi A1 i da je jedan od ova dva gore navedena telefona Stock Android verovatno bi lagano odlučio.
Mi A1 posedujem godinu dana i služi me skroz ok, ali mi se ne sviđa što od Androida 9 Gcam radi loše, a i malo sam počeo da pikam Pubg a on na Mi A1 radi blago očajno.
Najbitnija stvar na telefonu mi je kamera, i znam da ova dva podržavaju Gcam "out of the box", ali kontam da je zbog OIS-a Mi 8 bar za nijansu bolji, isto tako bi i video samim tim trebao da je bolji. Na stranu Mi 8 mi je i kvalitetniji ekran (Amoled je ipak keva), ali znam da s druge strane gubim na kapacitetu baterije i 3.5mm džeku.
Nekako idem ka Mi 8 i čini mi se da se isplati dodati tih 300 dinara mesečno, ali onako želim potvrdu i bilo bi lepo kad bi se uključio neko ko je možda koristio oba, ali to teško.
Pišite ljudi, pomozite ovoj jadnoj duši da odabere sledeći telefon.[emoji16]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Xiaomi Mi 8 VS Pocophone F1

Post od Joxy »

Mi8 sam koristio a sa Poco sam maltene svakodnevno u kontaktu i dosta ga cackao. Lepo si rekao sve, jasne su prednosni i mane i jednog i drugog ali ja bih uvek isao na Mi8 bez razmisljanja. Jednostavno je klasa iznad Poco-a. Bolji ekran, bolja izrada/dizajn (iako je i Poco utegnut max), bolje kamere... Gubis 3.5 mm sto je steta ali dobro. Dakle, Mi8 je flagship u pravom smislu te reci dok Poco nekako pripada visem srednjem segmentu (iako ima flasghip spec).
Po meni je izbor jasan. Dakle Mi8 bez puno razmisljanja. [emoji4]

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi 8 VS Pocophone F1

Post od ~Arkan~ »

Hvala puno Joxy, kontam da će tako i biti, samo se nadam da ga Gigatron neće izbaciti iz ponude do sredine marta kad planiram da uzmem. Još imaju prelepu plavu boju. Naravno tema nije zatvorena i pišite još šta znate.[emoji4]
Joxy, što se tiče zvučnika Mi 8, je l stvarno toliko slab, ono na netu što sam čuo ne deluje slabo i čak deluje jasno i duboko da tako kažem, čini mi se da je to skroz okej za zvučnik koji nije stereo.
Jesi ga koristio s Gcam ili bez?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Xiaomi Mi 8 VS Pocophone F1

Post od Joxy »

Nema na cemu. Da, plavi je prelep, imao sam bas tu verziju. [emoji4]
Zvuk je rekao bih prosek, s obzirom da je u pitanju mono a ne stereo, za jedan zvucnik sasvim ok.
Sto se tice kamere koristio sam i stock i GCam, kako kad, zavisi od uslova. Iako ne fotkam preterano po mraku u takvim uslovima dobro dodje GCam uz adekvatna podesavanja. Ali kazem i stock je odlicna, za vecinu korisnika i vise nego dovoljna ubedjen sam. Xiaomi je dosta napredovao na tom polju a i tek ce, tek su poceli. [emoji4]
Inace, Mi8 bi trebalo da dobije update kamere sa Mix 3.

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi 8 VS Pocophone F1

Post od ~Arkan~ »

A na koji si telefon prešao posle i zašto si prodao Mi 8? Je l ima nešto posebno čime nisi bio zadovoljan?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Xiaomi Mi 8 VS Pocophone F1

Post od Joxy »

Najiskrenije ne postoji tako nesto. Bukvalno svime sam bio zadovoljan. Malo je i nerealno voditi polemiku o mobu koji kosta 340-350€ a koji nudi sve to sto nudi, prosto postavlja se pitanje da li za tu lovu smes nesto da mu zameris.
Vrhunski hardver, softver doveden do perfekcije (MIUI je meni omiljeni skin), kamere vrhunske (i stock app je napredovala mnogo ali tek uz GCam se izvlaci maksimum), izrada, ekran... Dakle sve je na vrhunskom nivou. Ima tu i nekih nedostataka poput izuzimanja IP sertifikata, stereo zvuka, 3.5 mm, bezicnog punjenja, koje imaju neki drugi top modeli. Ali smatram da su to sitnice koje nisu bitne svima i koje vise sluze za poredjenje sa ostalim flagshipovima u smislu sta treba nadograditi u narednim generacijama.
Ja sam presao na OnePlus 6, onako cisto malo radi promene a i zeleo sam da probam OP posto ih pratim bukvalno jos od nastanka kompanije i prvog modela. [emoji4]
Sve u svemu moja najtoplija preporuka za Mi8. Kad ga budes pazario odmah pisi utiske u odgovarajucoj temi pa cemo videti da li sam bio u pravu. [emoji4]

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Xiaomi Mi 8 VS Pocophone F1

Post od antec »

Biću kratak, kao neko ko koristi Poco apsolutno se slažem da trebaš uzeti MI8.

Bolja izrada, bolji ekran, bolja kamera (OIS), ima NFC. Da budem totalno iskren možda bih ga pre uzeo nego MI9, ako ništa drugo onda zbog kamere. Snap 845 leti svakako.

Sent from my Poco F1 using Tapatalk

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi 8 VS Pocophone F1

Post od ~Arkan~ »

Hvala puno ljudi, ako sve bude po planu pišem utiske već sredinom narednog meseca. Što se mene tiče može lock, odlučio sam.[emoji4]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: Xiaomi Mi 8 VS Pocophone F1

Post od somi92 »

Jel mogu ja da te pitam samo zasto gigatron po toj ceni?


Sent from my iPhone using Tapatalk

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi 8 VS Pocophone F1

Post od sugarcoated_ass »

Pa napisao je da uzima na rate, a i možda se opametio, kao i ja, posle loših iskustava sa oglasima. [emoji1787][emoji1787][emoji1787]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: Xiaomi Mi 8 VS Pocophone F1

Post od somi92 »

Dobro na oglasima je 335e sto je skoro 40k, u gigatronu je 50k, na 24 rate bih i progutao razliku... inace da je razlika 150e nema sanse da bih dao lopovima te pare.


Sent from my iPhone using Tapatalk

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi 8 VS Pocophone F1

Post od sugarcoated_ass »

Lično sam uvek pre za legalnu kupovinu, naročito što i ja uzimam ili preko operatera ili na rate, a i zbog loših iskustava, ali ok, svako troši svoje pare kako hoće. [emoji846]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi 8 VS Pocophone F1

Post od ~Arkan~ »

Nisam video ovo, izvinjavam se.
Uzimam na rate jer mi je to jedina opcija, a i što kažeš 10k i nije neka razlika kad računaš da ovamo dobijaš garanciju od 2 godine, a i planiram da mi izgura bar godinu i po pa će valjda za taj period opravdati uloženo.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Odgovori