Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
MedaMiska
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 252
Pridružio se: Pet, 03. Apr 2015. 15:31
:: Xiaomi mi a2 lite

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od MedaMiska »

Cao drugari od danas sam vlasnik verzije sa 3gb rama 32gb mem, prvi problem koji imam je taj da telefon ne prepoznaje memorisku karticu,znaci ubacim mem karticu,telefon trazi da je formatiram krene da formatira zabode na 60posto i onda izabaci neki eror i pise da uredjaj ne podrzava tu karticu inace proizvodjac kartice je samsung. jel moze pomc

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od гари »

Probao bi sa još nekom karticom, pa tako da vidiš da li je do kartice.

Inače, kod tog formatiranja, formatiraj je kao eksternu memoriju, ne kao internu. Tom drugom sam bio dao šansu, ali teška glupost.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

MedaMiska
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 252
Pridružio se: Pet, 03. Apr 2015. 15:31
:: Xiaomi mi a2 lite

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od MedaMiska »

Probao sam tu karticu na drugom telefonu huawei p9 lite radi bez greske,takodje sam probao da je formatiram kao eksternu i opet dobijem obavestenje da uredjaj ne podrzava karticu, takodje imam i jedan smesan bug znaci kad sam u podesavanjima promenio temu da bude tamna pa promenio da se automatski prilagodi pozadini aplikacija telefon ili brojcanik je crna i nece da se vrati da bude bela pozadina u podesavanijma za brojcanik opcija gde se iskljucuje crna tema je zamagljena i ne mogu da je odstikliram znaci strasno

I jos nesto bas sam se razocarao u ovaj trelefon a nema ni pola dana kako ga koristim znaci ne mogu da verujem da kada pustite video bilo preco chromea ili neke aplikacije osim yt ne moze da se video prosiri na ceo ekran pa cemu ovoliki ekran a video gledam kao da je ekran 4.5inca :cry: :cry: :shock:

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od гари »

Da, ali probaj na svom telefonu i drugu karticu, da se uveriš da je telefon OK. Što se memorijske kartice tiče, čak i ako je ona ispravna, imaš pravo da je reklamiraš jer nije kompatibilna sa tvojim uređajem, a na to te prodavac sigurno nije upozorio.

A telefon je odličan. Ako neka aplikacija ne može da se proširi na ceo ekran, to je do aplikacije, ne do telefona. Isto bi ti bilo i na bilo kojem drugom od tih novih izduženih telefona. I zato mnogi ovde i ne vole takve dimenzije ekrana, mada je meni i to recimo OK. Ovako mogu lakše da koristim telefon jednom rukom.

I da, svakako updateuj softver, mada verujem da ti je to već automatski odrađeno. To sam ja prvo radio, da mu stavim Android Pie, pa onda dalje.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

MedaMiska
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 252
Pridružio se: Pet, 03. Apr 2015. 15:31
:: Xiaomi mi a2 lite

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od MedaMiska »

Pronsao sam kako da izbelim brocajnik u podeesavanjima koja se nalaze u samo za programere je bilo ukljuceno nocni rezim uvek :lol: Gari jel koristis ti karticu na telefonu? jel ima jos neko problema sa memoriskom ostalo mi je da isporbam i usb otg da vidim dali ce da radi

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od гари »

Odlično.

Koristim generalno, ali ne ovog momenta. Memorijska kartica koju smo kupio u za njega je crkla, pa čekam da dobijem drugu. (I šizim na Gigatron, Winwin je definitivno bolji po pitanju rešavanja reklamacija. Videli pre skoro dve nedelje ustanovili da treba da ne kartica crkla, i ja ih još čekam.) A inače je radila memorijska kartica bez problema.

I OTG sam probao. Moj fleš je otvorio telefon iz cuga, nikakvi problemi. Mada je ipak bio malo čudan sa devojkinim flešom, tražio mi telefon sa je formatiram da bi mogao da je gledam i ostalo, a to naravno da nisam radio. Moguće da treba fleš na određen način da bude formatiran. Mislim na ono FAT32 i NTFS. Ali nisam siguran da li je to u pitanju.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

MedaMiska
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 252
Pridružio se: Pet, 03. Apr 2015. 15:31
:: Xiaomi mi a2 lite

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od MedaMiska »

Evo da javim sta se desava znaci malopre sam u telefon ubacio otg usb telefon ga je odmah prepoznao i moze da se sa njega na tel prebacuju slike i ostalo takodje moze i sa telefona na usb :D e sad onu karticu sto imam koja super radi u huawei ubacim je ja u telsa tablet kad ono kaze formatiraj krene da formatira dodje do 60posto i kaze da je samsung kartica spora da se ne preporucuje njeno koriscenje vec da razmislim o kupovini druge :lol: znac tesla tablet je car izgleda da ipak sd kartica ne valja ali mi opet nije jasno kako na huawei p9lite radi a na tabletu ni u mom telefonu nece!!! Instalirao sam lawcnhair sa google playa ne volim novu jer imam milion stavki za podesavanje a ja nemam vremena za to sad napokon ne moram vise da gledam onaj sugavi at galance i google widget :P

MedaMiska
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 252
Pridružio se: Pet, 03. Apr 2015. 15:31
:: Xiaomi mi a2 lite

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od MedaMiska »

A ja ne veryjem napokon sam naterao tu karticu da radi telefon mi prijavi da je kartica formatirana i da mogu da prebacim 3gb podataka na sd karticu ja sam prebacio trajalo je 5minuta i problem je sledeci imam dva fajl menagera es file i solid explorer i ni jedan od ta dva ne vide memoriju telefona vec samo memorisku karticu jel zna neko u cemu je problem

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od гари »

Formatirao si izgleda memorijsku karticu kao internu memoriju. I to je glupost, jer na taj način sve vidiš kao jednu particiju, i ne možeš da odlučiš šta gde da ti bude sačuvano. (No to još proveri da li sam u pravu.) Aplikacije pola svog sadržaja čuvaju na kartici, pola u internoj, a za mnoge aplikacije će on preferirati da i skroz stavlja u internu. A tako aplikacija sporije radi, i brže može da crkne.

Formatiraj je kao eksternu memoriju. Lakše se živi, i imaš bolju kontrolu nad tim šta gde čuvaš. Čak ti recimo i spoji Downloads foldere u internoj i na kartici, nikako ih ne razlikuješ, a po simptomima - to su i dalje dva različita foldera.

To je po meni jako dobra ideja, ali užasno loše je to Google izveo.

Zato bolje klasika - sve aplikacije automatski i u potpunosti u internu, podatke ručno stavljaš na karticu, i gotovo.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od гари »

Dakle, jedan neugodniji problem... Telefon se sam aktivira u džepu. Otvori frajer akcioni centar, pali i gasi šta hoće, a nekad kuca nešto bezveze, kao za poziv. S tim što telefon ostaje zaključan pa pretpostavljam da bi jedino mogao sa obavi "hitan poziv". Ne znam zašto mi se to nije ranije dešavalo, da li je do martovskog apdejta, ili jer je otoplilo, pa se povremeno oznoji noga...

Vidim da se i drugi žele na netu. Moguće da je problem u tap to wake opciji koja izgleda ne može da se odluči.

EDIT:
Trebalo bi da se to ne dešava zahvaljujući proximity senzoru, ali eto. I zaista, kad pokrijem rukom gornji deo ekrana, telefon se ne pali na tupli tap, ali ako ga pokrijem malo laganije, ipak mu se pali ekran.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

MedaMiska
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 252
Pridružio se: Pet, 03. Apr 2015. 15:31
:: Xiaomi mi a2 lite

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od MedaMiska »

Drugari imam jedan problem naime zato sam i pobegao od huaweia i njegovog emui-a jer je pre agresivan i gusi aplikacije ali izgledaj da su xiaomi i google jos gori :shock: naime kasne mi obavestenja bukvalno kada otkljucam tel iskoci mi poruka na viberu ili mi stigne neko obavestenje na fejsbuku, ja sam tim aplikacijama dao odobrenje da ignorisu optimizaciju baterije i takodje malopre sam iskljucio takozvanu prilagodljivu bateriju! ali notifikacije i dalje kasne sta da radim :blinky:

MedaMiska
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 252
Pridružio se: Pet, 03. Apr 2015. 15:31
:: Xiaomi mi a2 lite

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od MedaMiska »

Jel neko rootovao ovaj telefon? I zanima me dali ce dobiti sledecu verziji androida

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od гари »

Dobiće sledeću verziju, i, koliko znam, pošto je Android One, dobijaće u naredne dve godine. Bar bi trebao.

Nisam ga rutovao, i ne nameravam.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

MedaMiska
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 252
Pridružio se: Pet, 03. Apr 2015. 15:31
:: Xiaomi mi a2 lite

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od MedaMiska »

Gari ja sam ga zbog apdejta i kupio nadam se da Google i xiaomi neće da razočaraju, ja telefon imam nedelju dana i još se navikavam na njega, imam jedno pitanje u vezi osvetljenja kada ga podesim automatski činimi se da nenormalno reaguje i da u sekundi pojača pa smanji osvetljenje stvarno sam iznenađen kako automatsko osvetljenje radi :ohmy:

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od гари »

Drži to na automatici, podešavaj ručno kako ti više odgovara preko akcionog centra, i vremenom će telefon naučiti kad ti kakvo odgovara osvetljenje. Barem je moj utisak da je to u pitanju. Isto je i meni smetalo, a sad je OK.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

MedaMiska
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 252
Pridružio se: Pet, 03. Apr 2015. 15:31
:: Xiaomi mi a2 lite

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od MedaMiska »

Drugari kako ste zadovoljni kamerom na ovom telefonu? Ja sam pomalo razocaran kvalitetom,imam utisak da je moj zadnji telefon huawei p9 lite iz 2016 pravio mnoogo bolje slike

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od гари »

Zavisi, danju su mu dobre, noću ne i nešto posebno, pa čak i u sobi sa navučenim zavesama. Ako u tim uslovima slikaš nekog, nadaj se da se neće razmahati. Ali dobro, ipak je to samo telefon.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

MedaMiska
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 252
Pridružio se: Pet, 03. Apr 2015. 15:31
:: Xiaomi mi a2 lite

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od MedaMiska »

Pa isto kod mene gari danju napolju slike su sasvim ok, ali nocu i u sobi sa slabijim svetlom,katasrofa

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od гари »

Možda bi moglo da bude bolje sa manuelnim podešavanjima. Ali i tu dolazimo do nečega što sam pominjao već - koji glupan je smislio da manuelna podešavanja budu onoliko nepristupačna... Sto godina dok ne njih došao do njih.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od PetarI »

гари napisao:Dakle, jedan neugodniji problem... Telefon se sam aktivira u džepu. Otvori frajer akcioni centar, pali i gasi šta hoće, a nekad kuca nešto bezveze, kao za poziv. S tim što telefon ostaje zaključan pa pretpostavljam da bi jedino mogao sa obavi "hitan poziv". Ne znam zašto mi se to nije ranije dešavalo, da li je do martovskog apdejta, ili jer je otoplilo, pa se povremeno oznoji noga...

Vidim da se i drugi žele na netu. Moguće da je problem u tap to wake opciji koja izgleda ne može da se odluči.

EDIT:
Trebalo bi da se to ne dešava zahvaljujući proximity senzoru, ali eto. I zaista, kad pokrijem rukom gornji deo ekrana, telefon se ne pali na tupli tap, ali ako ga pokrijem malo laganije, ipak mu se pali ekran.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
Pa i neće da se pali na dupli tap Gariša.To je android One i nema tu opciju u podešavanjima.Da je model sa Miui(već kako) imao bi tu opciju.

Odgovori