Oppo Reno

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Oppo Reno

Post od Joxy »

Mislim da je vreme za temu. [emoji4]

https://www.benchmark.rs/vesti/zvanicni ... fona-79719

https://www.benchmark.rs/vesti/oppo_ren ... urom-79733

Kada mob bude i zvanicno predstavljen, neka neko od moderatora tada samo sredi ovaj prvi post, ubaci specifikacije i slike. [emoji4]

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Oppo Reno

Post od Joxy »

Sta je ovo narode, nikoga nema na temi. [emoji3]
Predstavljeni Oppo Reno i Reno 10x zoom.
Po GSM Areni Reno 10x zoom ima 48 mpx, f/1.7 i OIS, bravo majstori ako je ovo tacno! [emoji4]
Tu je naravno i super brza VOOC tehnologija punjenja, cak 50W.
Takodje po GSM Areni slabiji model bice oko 400€ dok ce jaci biti oko 550€. Neverovatne cene ako se ispostave kao tacne.
Jedini problem bi mogao biti ColorOS ali bih mu to lagano oprostio pored svega ostalog. [emoji4]
Zamolio bih moderatore ako im nije tesko da izmene prvi post i da ubace specifikacije i slike oba modela. Hvala. [emoji4]

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Oppo Reno

Post od Green »

Gledao bas par kineskih klipova sa predstavljanja. Fantasticni telefoni. Aplauz za Oppo, koji me je ovim modelom nakon toliko godina ponovo ozbiljno zainteresovao. Color OS malo gejevski, ali nabaci se Nova Prime i ne boli glava.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Oppo Reno

Post od Joxy »

Steta sto nisu dostupni kod nas, makar na KP ako ne zvanicno. Od citave grupacije jedino je OP koliko-toliko prisutan kod nas. Smatram da bi, uz dobre cene, i na ovim trzistima poslovali odlicno. [emoji4]

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Oppo Reno

Post od Green »

Ko zna, jer je prosecan srpski poznavalac "zakljucan" , prvenstveno, na Samsung, smatrajuci ga presvetim bozanstvom. Ksiaomi i Honor su to plemensko idolopoklonstvo ozbiljno prodrmali, ali i dalje vlada jednoumlje medj' neukom rajom da je to "kvarljiva" kineska roba sumnjivog kvaliteta.
Ljudi, sta ces... :dry:

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Oppo Reno

Post od Joxy »

Sve ce jednoga dana doci na svoje mesto. [emoji6]

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Oppo Reno

Post od гари »

Stvar ukusa. Znam osobu koja je imala Nexus, pa neku solidniju Nokiju, tipa 6-7, i sad prezadovoljna Samsungom. Lepši joj ekran, lepše reaguje, po njenom mišljenju telefon osetno bolje urađen. Nisam siguran koji je to sad Samsung.

Moje mišljenje već znate, ali eto...

Inače, ne znam kako je u Beogradu i drugim mestima, ali ja ne bih rekao da u mom okruženju Samsung dominira. I to me zbog "Huawei sekte", sekte su po forumima, ljude ovako baš briga, pa ih biraju.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Oppo Reno

Post od Green »

https://youtu.be/d59mEaNJfBk
Hands-on Android Authority.

Telefoncina, top top topcina. Velik ekran, velika baterija, najnoviji 'cesor, odlicna kamera. Ostalo me i ne zanima previse.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Oppo Reno

Post od Joxy »

Na stranu top hardver, meni je fascinantno to koliko je mob lep. Gospoda Kinezi, inovatori na svakom polju. Kapa dole za dizajn! [emoji41]

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Oppo Reno

Post od Green »

Apple moze u peMziju. :D
Reno definitivno u najuzi izbor za sledeci fon. Ako ne i jedini u ovom trenutku. Mada, ni Galaxy A80 nije za "baciti", iako je hardverski inferiorniji.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Oppo Reno

Post od Joxy »

Ma kakav Apple, odavno su oni u peMziji. [emoji1]
Mene je A80 pomalo razocarao, cak bih rekao da mi se A70 vise dopada.
Sve u svemu ni jedan od dva pomenuta modela ne moze ni prici Renou. [emoji4]

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Oppo Reno

Post od Green »

Gledam po kineskim sajtovima, jos uvek nema 10 x zoom model da se naruci. Ima ovaj drugi slabiji. Ili sam nesto propustio...

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Oppo Reno

Post od vla-do »


Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Oppo Reno

Post od Evindzer »

https://youtu.be/4px7rCrzAcQ

https://youtu.be/RyWlcXlmv-s

Komentar našeg druga Grina u drugoj temi podseti me da nisam kačio ništa od jutjubljanskih vragolija za ovu vrhunsku voajersku alatku. [emoji1787]
______

Evo još jednog od Džošue - Srbina. [emoji1]
Kamera izgleda odlično. [emoji1303]

https://youtu.be/t-shdFhrWEA

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Oppo Reno

Post od Green »

Evo konacno ugrabih malo vise slobodnog vremena, pa da ispisem nesto za "Politikin Zabavnik" o ovom fantasticnom telefonu. Nemam obicaj da poredim s prethodnim, ali napisacu nesto, cisto da se stekne utisak napretka.

Izrada: ne vidim potrebu za opsirnijim opisom, svaki danasnji telefon je odlicne izrade, pa tako i ovaj. Klizav je, razume se, i jednostavno mora u neki case. U kutiji se dobija odlicna crna maska. Podebela je, sto ja licno ne volim, ali veoma cvrsta i kvalitetna.

Ekran: odlican, nema rasprave, iako "samo" 1080p rezolucije. Velik i sa ozbiljno dobrim osvetljenjem. Drzim ga na nekih 25% i vidljivost je odlicna. Na HTC-u sam drzao na nekih 55%. Zna se da ekran na U11+ pati od nedovoljne osvetljenosti, ali to ne znaci da je "tuga" od ekrana, kako su neke face ovde to tvrdile.

Zvuk: eksterni (stereo) zvucnici za svaku pohvalu, dosta glasni, zvuk "pun" i nekako dubok, ali nije prodoran. Preko slusalica jos nisam testirao, ali verujem da je ekstra, s obzirom da je Oppo oduvek ugradjivao odlican audio chip u svoje telefone. Zvuk prilikom razgovora bi mogao biti malo glasniji, ali cuje se ok. Model Find 5 je bio veoma tih po tom pitanju. Na ovom polju Oppo izgleda jos uvek kilavi. Takodje bi i tonovi za poziv i poruke mogli biti za nijansu glasniji. HTC je tu bio bolji.

Baterija: nakon skoro nedelju dana koriscenja mogu da kazem da je opravdala ocekivanja u smislu trajanja. S mojim nezahtevnim koriscenjem 'ladno dva i po dana bez ikakvog problema. I ostane jos nekih 20-30%.

Sistem: Android Pie, naravno, ColorOS v6. Nije za svakog i mozda nekome deluje neozbiljno i klinacki, ali u odnosu na prethodne iteracije, ovo je sada maltene stock Android, ako izuzmemo sam dizajn i kolorit. Mozda imaju dve, tri bloatware aplikacije, koje se mogu deinstalirati. Nema lag-a, sve klizi kao podmazano.

Kamera: verujem da ovo vecinu najvise interesuje. Fotke su na nivou jednog flagship modela (bice kasnije u temi, cim nadjem nesto vredno postavljanja na forum), zoom jeste impresivan, ali sve preko tih 10x je apsolutan overkill i marketinska patka. "Ajkulino peraje" selfi kamerica radi super, nema nikakvog klimanja i krckanja na dodir, odaje utisak kvalitetne i pouzdane izrade. Sad, koliko ce motor da izdrzi, pitanje je, ali s obzirom da ce se retko koristiti, kontam da ce potrajati.

Nedostaci: prva i meni licno najvaznija stvar je sigurno nedostatak led lampice za obavestenja. Iako tankih bezela, sigurno je moglo biti mesta za neku minijaturnu. Ima AoD, ali pokazuje samo sat, datum i procenat baterije. Nema notifikacija, sto je potpuno neshvatljiva odluka. No dobro, navikao sam se vec.
Druga stvar i nije toliko vazna, ali bilo bi lepo da su ubacili i tamnu temu sistema.

Otprilike to je to, ako se jos neceg bitnog setim, dopisacu. Ako neko zeli jos nesto specificno saznati, slobodno neka pita.

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Oppo Reno

Post od brankisha »

Aod i tamna tema se lako rese nekim azuriranjem ili po srBski apdejtom.
Zanimljiv telefon.

Edit: video sam cenu. Koliko zvanicno za njega traze u zemlji kengura?

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Oppo Reno

Post od гари »

Trebalo bi da bude tamne teme s Androidom Q. Ako je tad ubacuju u stock, valjda bi bilo logično da se pojavi i skoro kod svih.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Oppo Reno

Post od Evindzer »

Grine, čestitke još jednom, Reno zvuči kao odličan izbor, uživaj i za nas sa foruma. [emoji4]
гари napisao:Trebalo bi da bude tamne teme s Androidom Q.
To je jedino zbog čega se radujem Q-u na Širokoj, lakše će mi pasti ovaj glupi AO [emoji57] - mada, znajući kako Gugl pravi tamne teme, biće to neka odvratna prljavo-siva nijansa koja će PetruVetru izazivati napad panike. [emoji1787]

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Oppo Reno

Post od Green »

brankisha, zvanicna maloprodajna cena po radnjama je $1199, za 10x zoom model i $1499 za 5G model. U evricima bi to iznosilo oko 745 i 932.

Sto se tamne teme tice, OnePlus odavno ima opciju izbora, pa bilo bi lepo da to ima i Oppo, s obzirom da su iz iste kuce. Nijansa nije bitna.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Oppo Reno

Post od Joxy »

Lep opis. [emoji4]
Tacno, OP ima dark mod koji je odlicno odradjen. Ali je isto tako cinjenica da OP ima bolji softver. Nije Color OS na nivou Oxygena. Iako bi bilo lepo da isti vidimo i na Oppo modelima, to bi bio pun pogodak. [emoji4]

Odgovori