Izbor do 400e

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Sasha1986
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Pet, 01. Jun 2018. 00:41
:: LG G6
:: S6 edge plus

Izbor do 400e

Post od Sasha1986 »

Raja,imam u opticaju 3 telefona. Huawei P20,Xiaomi MI 8 PRO i Samsung A70,pa me zanima vase strucno misljenje. Kad god imam nedoumicu javljam se vama s obzirom da ima ovde dosta dobrih poznavaoca. Naravno svakome je nabitnija brzina telefona,memorija,baterija i kamera,ali ne moze sve u jednom,pa mene po vasem iskustvu zanima sta je najpametnije uzeti. Meni vise igra uloga memorija telefona,ali prvenstveno sve po malo. Sta vi predlazete,ako mislite da za te pare ima jos dobrih telefona koje nisam pomenu,vi recite i predlozite,hvala vam svima u napred.

EDIT: Zaboravih da imam u opticaju i Samsung S8 za jako male pare,drugar pazario S10 pa bi mi rpodao njegov S8 bas ispod cene,eto da kazem 150e mi ga daje.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Izbor do 400e

Post od znemanja »

Sasha1986, Da li u obzir dolazi samo legalna kupovina sa fiskalnim računom ili kupovina na KupujemProdajme i sličnim oglasima?
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Sasha1986
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Pet, 01. Jun 2018. 00:41
:: LG G6
:: S6 edge plus

Re: Izbor do 400e

Post od Sasha1986 »

Samo sa racunom,nov telefon iz radnje. Opekao sam se vise puta kupivsi bez racuna,tako da...

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Izbor do 400e

Post od Sale_M »

Od nabrojanih bi najpre uzeo Mi8 Pro.
Sto ne pogledas Nokiu 8 Sirocco, kosta 40k nova u Gigatronu?

Послато са TA-1012 уз помоћ Тапатока
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Izbor do 400e

Post od niko1a »

Od ova 3 odmah bi eliminisao A70 jer nije bas za poredjenje sa ostalima, a zbog trenutne situacije koja jos nije razjasnjena ipak bi isao pre na Mi8 Pro nego na P20. S8 je isto slabiji i stariji od ova 2, ali ako ti odgovara i proveren je, znas da nema falinki, eventualno bih ga razmotrio samo zbog cene i ustede, to sam moras da prelomis sta ti je je i koliko bitno. Ako ima jos nesto do te cene, a legalno nek ti javi neko, Sirocco nije los al je isto za generaciju stariji i slabiji.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Izbor do 400e

Post od Joxy »

Mi8 obican, ne Pro. Takodje Mi9T bi bio dobar izbor kada se pojavi kod nas.
Poslednja izmena od Joxy u Čet, 13. Jun 2019. 22:14, izmenjeno 1 put ukupno.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Izbor do 400e

Post od sugarcoated_ass »

Gde ima legalno Mi 9 za do 400€? [emoji846]
Kad sam već kod toga ni Mi 8 Pro nisam nigde vodeo za 400€. [emoji846]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
Poslednja izmena od sugarcoated_ass u Čet, 13. Jun 2019. 22:16, izmenjeno 2 puta ukupno.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Izbor do 400e

Post od Joxy »

Uh greska, Mi8. Ispravljeno. [emoji4]
Po mom misljenju obicna verzija je bolji izbor zbog nesto vece baterije i fizickog FP senzora. Prednost Pro modela je pravi 3D FU, nalik na FiD kod Jabuke.

Sasha1986
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Pet, 01. Jun 2018. 00:41
:: LG G6
:: S6 edge plus

Re: Izbor do 400e

Post od Sasha1986 »

niko1a napisao:Od ova 3 odmah bi eliminisao A70 jer nije bas za poredjenje sa ostalima, a zbog trenutne situacije koja jos nije razjasnjena ipak bi isao pre na Mi8 Pro nego na P20. S8 je isto slabiji i stariji od ova 2, ali ako ti odgovara i proveren je, znas da nema falinki, eventualno bih ga razmotrio samo zbog cene i ustede, to sam moras da prelomis sta ti je je i koliko bitno. Ako ima jos nesto do te cene, a legalno nek ti javi neko, Sirocco nije los al je isto za generaciju stariji i slabiji.
Nisam u toku,pa ne znam zasto ne A70? Sto se tice zastarelosti Samsunga 8 to meni ne igra ulogu iskreno,nemam para da menajm telefone kako koji nov izadje. Sad koji uzmem koristicu ga duze. S8 znam da je ocuvan i bez mane. Cuva ga kao da mu je dete,od prvog dana u foliji i zastitnoj futroli na preklop,nema ni tackicu na sebi. Verovatno ce biti S8.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Izbor do 400e

Post od Joxy »

Koliko je star taj S8? Pitanje u kakvom mu je stanju baterija, a zamena u ovlascenom servisu je samo dodatni trosak.
Bolje idi na novo. Ako je kupovina hitna onda Mi8, ako ti se ne zuri sacekaj Mi9T.
Pogledaj jos i Poco F1.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Izbor do 400e

Post od sugarcoated_ass »

Ja bih ipak išao na novo baš zbog toga što će se dume koristiti. Ne znam koliko je star taj S8, ali svakako sa novim dobijaš 2 godine garancije i znaš da si miran te dve godine. [emoji846]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

Sasha1986
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Pet, 01. Jun 2018. 00:41
:: LG G6
:: S6 edge plus

Re: Izbor do 400e

Post od Sasha1986 »

DObro da budem precizan drzacu ga kod sebe god ipo dana,posle toga uzimam nov tel posto zeni isticu rate za njen tel,tako da cu tada uzeti opet neki nov i to do vece cifre,recimo do 500-600e. Mislite da je onda bolje da uzmem S8 pa da sacekam god ipo,cak i manje,da kazem jos godinu,pa da tad uzmem neki drugi,nov. Izacice do tad za tu cifru sigurno dosta dobrih telefona.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Izbor do 400e

Post od Sale_M »

Ma kakvi sad da uzimas S8 i da ga nosis godinu i po dana, ni slucajno, veruj mi kad ti kazem.
Ne znam sto bezis od Mi8, i to bolje Mi8 nego pro,jer ima 400 mAh jacu bateriju?
Samsing sa Exynosom ne uzimaj nikad, veruj mi na rec.

Послато са TA-1012 уз помоћ Тапатока
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Izbor do 400e

Post od Joxy »

Resio covek da uzme S8 pa to ti je. [emoji23]
Radi kako mislis da je najbolje. Nas ti je savet nov mob. Tebi ako se toliko svidja S8 pazari ga, prezivece valjda tih godinu i kusur dana. [emoji4]

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Izbor do 400e

Post od znemanja »

S8 ima slabiju bateriju, osim toga je odličan. Naravno da će te služiti dobro i više od tog perioda. Ako je u legalnoj garanciji možeš u ProMobi da staviš novu bateriju.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Sasha1986
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Pet, 01. Jun 2018. 00:41
:: LG G6
:: S6 edge plus

Re: Izbor do 400e

Post od Sasha1986 »

Uzet je u Austriji,i jos je pod garancijom. Zapeo sam iskreno Joxy samo iz jednog razloga,ako sad uzmem Mi8 onda za god dana necu moci da uzmem neki od 500-600 recimo,moracu da cutim sa Mi8 naredne 2 god a mozda i vise. Iz tog razloga bih sad da guram sa S8 pa da posle imam bolji izbor za vece pare. Nisam ja odlucio,imao sam to da kazem na umu ali me je eto zanimalo vase strucno misljenje,mozda ipak i uzmem Mi8 pa ka bude bilo za neki drugi jbg tad cu i bolje nesto. Baterija mu traje ceo dan uz konstantno koriscenje muzike i surfovanja.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Izbor do 400e

Post od Joxy »

Mi8 je bolji mob od S8. Oba koristio, jedno vreme i uporedo.
Mada osnivacu teme ocigledno iskustva nisu bitna, nameracio se na S8 i gotovo.
Ne kapiram to, dodjes postavis temu, navedes vise modela, i onda ne poslusas savete koje si pritom zatrazio. Ni prva ni poslednja takva tema, samo kazem. [emoji4]
Naravno svako uzima ono sto mu najvise odgovara. Ako je probao S8 i on mu savrseno odgovara onda nema razloga da ga ne pazari. Ja sam samo dao savet, kao i ostali, nikako nikoga ne odrvacam od neke kupovine. [emoji4]
Poslednja izmena od Joxy u Pet, 14. Jun 2019. 11:50, izmenjeno 2 puta ukupno.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Izbor do 400e

Post od Joxy »

Sasha1986 napisao:Uzet je u Austriji,i jos je pod garancijom. Zapeo sam iskreno Joxy samo iz jednog razloga,ako sad uzmem Mi8 onda za god dana necu moci da uzmem neki od 500-600 recimo,moracu da cutim sa Mi8 naredne 2 god a mozda i vise. Iz tog razloga bih sad da guram sa S8 pa da posle imam bolji izbor za vece pare. Nisam ja odlucio,imao sam to da kazem na umu ali me je eto zanimalo vase strucno misljenje,mozda ipak i uzmem Mi8 pa ka bude bilo za neki drugi jbg tad cu i bolje nesto. Baterija mu traje ceo dan uz konstantno koriscenje muzike i surfovanja.
Nisam video post, pisali smo u isto vreme. [emoji4]
Pa ako je takva situacija mozes i na S8 pa posle nekog vremena uzmi nesto bolje. Sam biras naravno, ne mesamo se u odluku.
Svakako ni sa jednim neces pogresiti, svaki ce te sluziti u tom periodu za koji planiras da ga koristis. [emoji4]

Sasha1986
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Pet, 01. Jun 2018. 00:41
:: LG G6
:: S6 edge plus

Re: Izbor do 400e

Post od Sasha1986 »

Joxy svako ima neku svoju odluku,ali mu znaci da cuje i savet drugih,moja odluka nije S8,samo sam izneo cinjenice zbog cega bih sad uzeo S8,ali niko ne kaze i da hocu,razmislicu posle vega napisanog posto ste mi pomogli svojim savetima. A70 sam odpisao,kao i P20,tako da eto ili S8 ili Mi8 jos cu videti,suzen mi je izbor uz vasu pomoc,hvala jos jednom.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Izbor do 400e

Post od Joxy »

Nema na cemu. [emoji4]
Jos jednom, Mi8 je bolji mob i bolji izbor od S8. Na tebi je da odlucis koji ces. Ne mesam se ni u ciji izbor, samo iznosim iskustva i predloge. [emoji4]

Odgovori