Najkorisnije aplikacije za Android OS

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Odgovori
PetarVetar
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2014. 17:27
:: Samsung S20+
Lokacija: Jagodina

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od PetarVetar »

Green napisao:Gugl mape ne valjaju jer nemaju opomenu prekoracenja brzine. Znaci, kada gos'n gari sedne u kola i ako ne koristi gps, vozi tako sto prekoraci maksimalnu dozvoljenu brzini. Jer, sto da se zamaraju oci stalno gledajuci u brzinomer, kad za to moze i gps app da obavesti. :roll:
Vriska [emoji23]

Btw, fali mi 1 kin kako bih dobio onu nagradu od 100 kin-a, pa ako nekome nije teško neka udeli sirotinji

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od m@c|-|oR »

Izvol'te!
:)

Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od гари »

Ma... Kad je trebalo pljuvati Windows, niste umeli da dišete bez aplikacija, džaba je Toša pisao da se može koristiti mBanking i preko browsera. A sad kad kaže neko da nešto fali Android aplikaciji, odmah kukumakanje kako za osoba preteruje.

Pa znate šta, navigacija vam ni ne treba, vratite se u dvadeseti vek, nosite mape sa sobom, i gledajte putokaze.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od Evindzer »

PetarVetar napisao: Btw, fali mi 1 kin kako bih dobio onu nagradu od 100 kin-a, pa ako nekome nije teško neka udeli sirotinji
Udelio. [emoji16]
Nemoj posle da kažeš da nikad ništa nisam uradio za tebe. [emoji1787][emoji1787][emoji1787][emoji39]

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od Green »

гари, ti stvarno ne razmislis pre nego sto pocnes pisati.
Niko ne kaze da aplikacijama nista ne fali, ali to sto tebi stalno neki djavo fali je smejurija. Jos jedan "neshvaceni genije" na pomolu... :roll:

PetarVetar
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2014. 17:27
:: Samsung S20+
Lokacija: Jagodina

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od PetarVetar »

m@c|-|oR napisao:Izvol'te!
:)

Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka
Hvala, uzvraćeno :)
Evindzer napisao: Udelio. [emoji16]
Nemoj posle da kažeš da nikad ništa nisam uradio za tebe. [emoji1787][emoji1787][emoji1787][emoji39]
Hvala i tebi, pokušao sam da uzvratim, ali izbacuje mi grešku. [emoji34]

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od vla-do »

гари napisao: Mane:

Plaća se. Bez plaćanja nema recimo glasovnog navođenja.
Sirotinjo i bogu si teška. 10 € stvarno nije velika cifra za navigaciju. Pogledaj cene ostalih proizvođača i ova će ti delovati kao besplatna.
гари napisao: Tačnost mapa, to je slaba strana. Recimo, novi deo autoputa prema Makedoniji u mapama još ne postoji. Takođe, na Muštulu u Novom Sadu sam uočio T raskrsnicu na kojoj kad treba da skrenete levo (a imate izbor levo ili desno), on ne kaže baš ništa. Kao da tu glavni put skreće levo, a ne da se izlazi na drugi put. Možda je ovo bug, ali više liči da je u pitanju tačnost mapa, a po tom pitanju ni ne znam da li Sygic može nešto da učini - oni jednostavno koriste mape od nekog ponuđača.
Tačnost svih navigacija za Srbiju koje sam probao nisu bile sjajne. Pisao sam još davno da me jedino Sygic nije navodio u suprotnom smeru u jednosmernim ulicama. U Grčkoj, Novom Sadu i Subotici mi se to desilo. Probao sam još Navigon, Gugl, Here i iGO.
гари napisao: Sygic aplikacija bagovita, i ne trzaju se da te stvari isprave, makar od kako ja imam Sygic, a to je od početka jula. Ako preimenujete rutu koju ste spremili za put, ta ruta postaje nepovratno neupotrebljiva. Često se aplikaciji dogodi da zaboravi sva podešavanja - da trebam ponovo da se prijavim sa nalogom, i da moram ponovo ručno da podešavam aplikaciju. Ostanu sačuvane lokacije i rute, ali podešavanje zvukova obaveštenja, jezik govora navigacije, grafička podešavanja, to sve mora opet. Pri čemu nešto od toga možda može da bude ozbiljan problem - ako bi se zahtevao internet, a ti u tunguziji, pa ti onda samo da lupaš glavom o asfalt iako si spremio OFFLINE mape. (Dobro, nećeš lupati glavom o asfalt, pokrenućeš HERE WeGo, ali iako si Sygic platio 10€.)

Meni se ovakvi bagovi ne dešavaju. Ništa od nabrojanog mi se nikad nije dogodilo. Dešava mi se (istina sada ređe) da mi izađe iz navigacije kada usput otvorim Chrome ili (još) neku drugu zahtevniju aplikaciju.

Još koristim Sygic snimanje puta za slučaj nezgode (kupljeno unutar navigacije). To sam platio par € i služi mi svrsi dok ne skupim para za pravu kameru.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od гари »

Svakako ću ja ovoj davati šansu, kad sam već platio. Inače je još koristim kao prvu navigaciju. Valjda je to sad kod mene nešto specifično onda. [emoji4] A za 10€, da, to je sad već kako kome. U ovom slučaju konkretno, na tih 10€ sam gledao kao na veću sumu jer je to jedna od skupljih aplikacija. A kao za navigaciju, to da, nije puno, jednom platiš i imaš. [emoji4]

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od knezevic76 »

Meni Sygic radi bez i jednog baga za sad a vodila me već 1000km. Imam par zamerki na istu al to je na relaciji Sygic Navigacija - Travel App

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

MedaMiska
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 252
Pridružio se: Pet, 03. Apr 2015. 15:31
:: Xiaomi mi a2 lite

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od MedaMiska »

Cao drugari jel zna neko dorbu aplikaciju za dodavanje precica u statsu baru,ja koristim ovaj https://play.google.com/store/apps/deta ... hortcutter imam premium verziju, ali me uzasno nervira to sto mora po nekoliko puta da se klikne precica da bi se odazvala je se cesto dok je telefon na stand-bay precica se smrzne i mora da se tapne par puta da se odazove,

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od pero0000 »

Ja sam više njih probao, ali shortcutter je za mene zasad najbolja.

Sent from my GM1913 using Tapatalk

MedaMiska
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 252
Pridružio se: Pet, 03. Apr 2015. 15:31
:: Xiaomi mi a2 lite

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od MedaMiska »

Evo od juce umesto shorcutera-a koristim ovu aplikaciju https://play.google.com/store/apps/deta ... ings.tiles cistiji i jednostavniji meni od shorcater-a za sada mi se nije deslio da zabode i da se doate precice n odazivaju,app radi za sve pare :roll:

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od Drafer »

knezevic76 napisao:Meni Sygic radi bez i jednog baga za sad a vodila me već 1000km. Imam par zamerki na istu al to je na relaciji Sygic Navigacija - Travel App

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
Sad si me podsetio da napišem jednu zanimljivu priču ukratko.
Ni mene nije Sygic izneverio do pre tri nedelje. Krenem ja u ponoć u kurvanje u neko meni nepoznato selo i Sygic me odvede čak u Orlovat da bi se tamo okrenuo i vratio 15Km nazad i skrenuo tamo gde sam trebao da produžim ali me ona navodila da skrenem levo i eto belaja.

Elem da ne dužim, sve je ok u Sygic navigaciji ali jedino nema kao igo pameti da kada se nešto zabrlja kaže "izračunati ponovo" i tada bi stao da vidim sta se desilo, a ne ovako po ovoj logici ona bi me vozila 100Km u nekom smeru samo da bi se okrenuo i vratio nazad

Poslato sa Huawei Mate 10 Pro uz pomoć Tapatoka
Android 12

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od гари »

Što se nekako nadovezuje na moj opšti utisak nakon diskusije sa ostatkom društva ovde. Možda je ta navigacija dobra po pitanju mapa, zaista i dobijaju podatke od firme koja se bavi mapama baš za navigaciju, ali aplikacija bi morala biti bolja. Pogotovo kad je naplaćuju 10€ kad je na popustima.

Na osnovu ovoga što sam ja video - lako je moguće da se vozim kroz tri države, aplikacija da se zbuni, i da moram opet sve da skidam, a net nemam. Pa to se ni sa Windows mapama ne bi bojao. I još razne sitnice koje im tu hronično stoje.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

MedaMiska
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 252
Pridružio se: Pet, 03. Apr 2015. 15:31
:: Xiaomi mi a2 lite

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od MedaMiska »

Drugari jel postoji neka caka,da se paid premium app koje su preuzete van play prodavnice, ažuriraju preko prodavnice,kao što se ažuriraju ostale app,koje se preuzmu preko prodavnice.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od Green »

^ Ne postoji, jer Play Store ne prepoznaje da je aplikacija kupljena sa prodavnice, pa stoga ne moze ni da ponudi update iste. Ako zelis update, moras rucno svaki put na najnoviju verziju.

bacom
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1011
Pridružio se: Čet, 25. Jul 2013. 02:23
:: galaxy s2 i9100
:: G3 d855

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od bacom »

MedaMiska napisao:Evo od juce umesto shorcutera-a koristim ovu aplikaciju https://play.google.com/store/apps/deta ... ings.tiles cistiji i jednostavniji meni od shorcater-a za sada mi se nije deslio da zabode i da se doate precice n odazivaju,app radi za sve pare :roll:
Nikako da nađem Srpski a može i hrvatski. Govorim strane jezike [emoji49]. Može li mala pomoć.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od гари »

Sygic see kupuje van prodavnice, a ažurira se u njoj. Ali je za to neophodno da se u okviru Google naloga ubaci taj aktivavioni kod, ili šta već. Ali to tako developer treba da napravi.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od Green »

Sve se obavlja preko aplikacije, evo cisto iz radoznalosti sam je instalirao. Imam da izaberem tri "Lifetime Premium" licence i cetiri add-ons opcije.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od гари »

Da, ali se samo plaćanje obavlja van Play Prodavnice. I nakon toga se kupovina poveže sa tvojim nalogom. Svakako si u pravu Green, ovo je samo nijansa.[emoji4] Da li ćeš ga platiti u Storu, ili platiti drugde pa aktivirati kodom, svejedno. Osim ako bi možda hteo povrat novca.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Odgovori