Huawei Mate 30 Pro

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
ssrki
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 604
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 18:06
:: Huawei p30

Re: Huawei Mate 30 Pro

Post od ssrki »

Da su ga bar predstavili sa svojim os harmony pa jos nekako. Ovako je promasaj

Sent from my Honor 20 using Tapatalk
Huawei p30 aurora

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei Mate 30 Pro

Post od Evindzer »

Green napisao: Cena? Idi u Bozju mater... :dry:
Komentar dana. [emoji1787][emoji1787]
Bojim se da se nova Mata neće dobro provesti van Kine, a sasvim sam ubeđen da će ban ostati na snazi i da će i sledeći modeli biti bez Guglovih servisa. Sve u svemu, ne piše im se dobro - osim ako ne doteraju Harmoniju za mesec-dva, a već sam vam rekao da od toga nema ništa u najbližoj budućnosti, ali mi niste verovali. [emoji13][emoji23]
A sad odoh da listam jutjubljane, da vidim šta kažu i kako Mata izgleda. [emoji41]

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Mate 30 Pro

Post od znemanja »

Nije jasno šta su želeli da postignu sa onolikim zakrivljenjem ekrana, sluduo je, izgleda jako nezgodno za korišćenje. Takođe, izbacivanje tastera za pojačavanje-smanjene zvuka je najblaže rečeno čudno. Bili kakav case(futrola) mora da ima izložene ivice ekran da bi uopšte mogao da kontrolišeš zvuk prilikom razgovora.


Sent from my Samsung Galaxy Tab S2 8.0 LTE using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei Mate 30 Pro

Post od Evindzer »

https://youtu.be/x142pNM5bgM

Ima par stvari koje mi se veoma sviđaju i par stvari zbog kojih ga nikad ne bih uzeo, pa i da je duplo jeftiniji.
Za sad samo analiza estetike: spreda mi je mnogo lepši Nout 10(+), ali po pitanju leđa, meni je ovo najlepši telefon ove godine. Posebno mi se dopada sa kožnim leđima, iako je, kako reče jutjubljanin, u pitanju neka „veganska“ koža (šta god to značilo).

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Huawei Mate 30 Pro

Post od Joxy »

Izbacivanje volume tastera je korak ka tome da na mobi ne postoje nikakvi ni tasteri a ni otvori u buducnosti, ka tome se ide.
Ovo sto je Huawei predstavio izgleda bas dobro, bas jednostavno funkcionise. Moguce da je ekran i zbog toga morao biti toliko zakrivljen. Iako ne volim edge displeje (iako i sam koristim isti, silom prilike [emoji23]), sa prednje strane M30 Pro deluje kao da nema bocne ivice. Bas mocno deluje. [emoji4]

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Mate 30 Pro

Post od Apolo »

znemanja napisao:Niije jasno šta su želeli da postignu sa onolikim zakrivljenjem ekrana, sluduo je, izgleda jako nezgodno za korišćenje. Takođe, izbacivanje tastera za pojačavanje-smanjene zvuka je najblaže rečeno čudno. Bili kakav case(futrola) mora da ima izložene ivice ekran da bi uopšte mogao da kontrolišeš zvuk prilikom razgovora.


Sent from my Samsung Galaxy Tab S2 8.0 LTE using Tapatalk
Nije nam jasno ni kod Samsunga šta znači zakrivljen ekran, pa nikom ništa :)

Kratki review, pros and cons.

https://youtu.be/x142pNM5bgM

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Festina lente.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Mate 30 Pro

Post od znemanja »

@Apolo, kod Samsunga je to daleko suptilnije, a i sam Samsung na svakoj novoj iteraciji modela to zakrivljenje smanjuje i održava ga samo iz razloga što estetski deluje kao da ne postoje bočne ivice. Ovo što je Huawei implementirao je krajnje nepraktično i vrlo lako lomljivo. U godini smanjenja zakrivljenja ekran i izbacivanja notcha, imamo model koji ima sve suprotno do toga.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S2 8.0 LTE using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

ssrki
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 604
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 18:06
:: Huawei p30

Re: Huawei Mate 30 Pro

Post od ssrki »

Nema veze sa ovim mob, ali vidite ovo. Da li to znaci da ce i ostali polako sa update software ipak da dobiju bann??? Slika

Sent from my Honor 20 using Tapatalk
Huawei p30 aurora

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei Mate 30 Pro

Post od гари »

Jeste, deluje super, ali meni se to nikako ne sviđa da ne ostaju opipljivi tasteri na telefonu, pogotovo za zvuk. Trebaš recimo tom da smanjiš, pa samo držiš prst na dugmetu. Mada dobro, tu je i ta budalaština da se preko tog dugmeta sad menja zvuk u aplikacijama, a ne za obaveštenja. U svakom slučaju, mislim da je lako loše što teraju svojim dizajnima da korisnik gleda u telefon, a za osnovne operacije za koje to ne bi trebalo biti neophodno.

Telefon lepo deluje, ali se nadam da to sa dugmadima neće biti trend, nego da je ovo samo kao prolazna fora.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei Mate 30 Pro

Post od Evindzer »

Gari je u pravu: zvoni mi telefon, zavučem ruku u džep, pritisnem taster, zvuk se utrne i ja nastavljam kao da se ništa nije desilo, a pozivalac ne zna da neću da mu se javim - i svi mirni. [emoji41]
U slučaju nove Mate, to neće moći bez gledanja u bok.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Huawei Mate 30 Pro

Post od Sale_M »

Ako ne srede ovu situaciju sa zabranom nemaju sta da traze kod skoro svih korisnika, jer bez g servisa i play store takodje nema ni FB, Instagram, whats up, messenger i verovatno jos popularnih aplikacija.
Sto se mene tice, licno mi se bas i dizajnerski ne svidja uredjaj i verovatno ga ne bih ni uzimao, tako da cu verovatno ici tek na P50 ili P50 Pro ako do tad sve bude kako treba.

Sent from my Huawei P30
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Huawei Mate 30 Pro

Post od janka_88 »

Naravno da može utišavanje bez gledanja u mob, a to je uz pametni sat [emoji1787][emoji1787][emoji1787]

Sent from my Huawei Mate 20 Pro

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Mate 30 Pro

Post od Apolo »

ssrki napisao:Nema veze sa ovim mob, ali vidite ovo. Da li to znaci da ce i ostali polako sa update software ipak da dobiju bann??? Slika



Sent from my Honor 20 using Tapatalk
Pa nije bas bilo suptilno na S6/S7 Edge, kasnije su morali uraditi suptilnije jer je posle svaki model imao blago zakrivljen ekran pa su morali napraviti kompromis. Meni je generalno taj zakrivljen ekran glupost, pravio ga Samsung, Huawei ili ko god. Na Mate 30 Pro su to pretpostavljam uradili jer su izbacili volume buttons pa da taj zakrivljeni deo dobije kakvu-takvu funkciju, mada licno mislim da im je to greska i da su trebali uraditi malo suptilnije.
Poslednja izmena od Apolo u Pet, 20. Sep 2019. 12:08, izmenjeno 1 put ukupno.
Festina lente.

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Huawei Mate 30 Pro

Post od Adams »

Prilicno su hrabri sa ovom cenom, hm.
Kamera 3x opticki, a P30pro 5x?

Ako ovaj fon izostane u regularnoj ponudi kod nas, plus ovo sa G servisima, samo ce stabilizovati cenu prethodnih modela.
:smutny:

Kakva je u stvari prica sa G servisima kod ostalih modela, P30 pro, p30, honor 20 pro?
Nokia Lumia 1520

ssrki
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 604
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 18:06
:: Huawei p30

Re: Huawei Mate 30 Pro

Post od ssrki »

Ova tri sto si naveo bi trebali do kraja septembra da dobiju desetku i prica je da nisu ugrozeni. E sad. Vidi ovaj post iznad gde se covek zali za honor8x posle updatea da me moze da pristupi g servisima

Sent from my Honor 20 using Tapatalk
Huawei p30 aurora

liman3
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2014. 08:54
:: P10 Lite

Re: Huawei Mate 30 Pro

Post od liman3 »

No Google. No buy. [FACE WITH TEARS OF JOY]

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei Mate 30 Pro

Post od Evindzer »

^ Pazi ovoga što likuje. [emoji16]
Sad će forumske trijade da te nauče lepom ponašanju. [emoji1787][emoji1787]

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Huawei Mate 30 Pro

Post od Adams »

ssrki napisao:Ova tri sto si naveo bi trebali do kraja septembra da dobiju desetku i prica je da nisu ugrozeni. E sad. Vidi ovaj post iznad gde se covek zali za honor8x posle updatea da me moze da pristupi g servisima

Sent from my Honor 20 using Tapatalk
Aha, znaci otprilike, stariji bi mogli da rade ali da im ne pokreces update.
Nokia Lumia 1520

ssrki
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 604
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 18:06
:: Huawei p30

Re: Huawei Mate 30 Pro

Post od ssrki »

Ne, trebalo bi da ide i dalje sve kako treba, ali sam ovo slucajno video pa mi sad nije jasno

Sent from my Honor 20 using Tapatalk
Huawei p30 aurora

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: Huawei Mate 30 Pro

Post od bestboy »

Green napisao:Cena? :dry:
Што негодујете колега? Ви макар можете да га купите. :P :D
Слобода или смрт

Odgovori