Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od Joxy »

^^ U kojoj je tacno recenici napisano da se ne kupuje iP?
Samo je iznesen stav vezan za dizanje novih modela u nebesa. Konkretno to poboljsanje kamere je normalna stvar, posle toliko godina bio je i red nesto promeniti. Nisu izmislili toplu vodu. [emoji4]
Osecam da ce slicna situacija ponovo, po ko zna koji put, biti sa jos nekim stvarima. Tipa jednoga dana Apple uvede skener otiska ispod ekrana, to ce verovatno biti najbrzi, najjaci, najbolji skener ikada na nekom mobu. [emoji23]
Primera je zaista mnogo. [emoji4]

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od niko1a »

Poenta je da mu se od ovih koje razmatra isplati jedino Huawei da uzme.

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od Batak »

novak napisao:Kakva argumentacija za iP. Nemojte kupovati novi iP iako sabija kamerom zato jer su prethodni modeli bili losi. Ovaj forum kako koji dan prolazi sve veca smijurija.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smejurija su botovi koji ne vide mane, iz kog god tabora da su. Ekran na iP 11 je golo govno i kao takav naravno da nije za preporuku makar imao kameru kao dslr. Ne gledas u kameru, nego u ekran.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od Baraba »

Ne treba da se piše koji je koji, vidi se po ekranu...
[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201911 ... 5598dd.jpg[/img][img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201911 ... 3a297a.jpg[/img]

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od pero0000 »

Nemam nameru nikoga da vređam, ali zaista mi nije jasno koji mazohisti kupuju iPhone sa tako lošim ekranom?
Što se teme tiče, ako su kamera i baterija prioritet, P30 Pro se sam nameće, u svakom drugom slučaju S10.

Послато са Mi 9T Pro уз помоћ Тапатока

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od Sale_M »

Pa nije samo kamera i baterija, nego sveopste iskustvo u radu. S10 ima bolji zvuk i bolji ekran.

Sent from my Nokia 8
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od pero0000 »

Meni je bolje iskustvo u radu sa S10, ali o ukusima se ne raspravlja :)

Послато са Mi 9T Pro уз помоћ Тапатока

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od miodrage »

Ove gluposti oko ekrana da je na 11 losiji i sl. su price za one koji veruju u deda mraza. Na papiru to sve mozda i izgleda tako, ali u stvarnom svetu, te razlike se vide pod nekim velikim uvecanjem, mozda pod mikroskopom.
Realno, na AMOLED-u su boje zivlje, i crna je crnja. Kraj. Sve ostalo je mlacenje prazne slame, i ima veze s istinom koliko i obecanja politicara o boljem zivotu.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od Apolo »

Imaš koji post iznad što je Baraba okačio a vidi se golim okom. Uostalom neka fura iPhone kako hoće, pozicija na globalnom tržištu dovoljno govori u prilog.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Festina lente.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od Evindzer »

Ekran na Xr je sasvim dobar, verujte mi. Ni sam nisam verovao, dok nisam video svojim očima. Tako da ne sumnjam da i IP11 ima dobar ekran.
Sigurno su daleko od najboljeg, ali svakako nisu loši.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od Apolo »

Što bi dao velike pare za nešto što "nije loše" kad za iste ili manje možeš od konkurencije kupiti odličan ekran i sa skoro duplo većom rezolucijom:)

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Festina lente.

vojopd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 450
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2017. 16:17
:: Galaxy S7 Edge

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od vojopd »

Xr, ip11 obicni nije niko lud da uzme ko se iole razumije u tehniku. HD ekran u 2019. [emoji1785]

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od Joxy »

Po svemu sudeci dosta njih se ne razume u tehniku, s obzirom da je bas obican iP11 najprodavaniji model citave nove serije. [emoji4]

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od znemanja »

miodrage napisao:Ove gluposti oko ekrana da je na 11 losiji i sl. su price za one koji veruju u deda mraza. Na papiru to sve mozda i izgleda tako, ali u stvarnom svetu, te razlike se vide pod nekim velikim uvecanjem, mozda pod mikroskopom.
Realno, na AMOLED-u su boje zivlje, i crna je crnja. Kraj. Sve ostalo je mlacenje prazne slame, i ima veze s istinom koliko i obecanja politicara o boljem zivotu.
Ekran na ip11 je dobar da isti košta 250 evra, a ne 700€. Ekrani na konkurenciji su daleko, ali daleko bolji. Ekran je najbitni deo telefona iz razloga što se kompletna interakcija sa istim vrši preko ekrana i za taj novac ekran MORA da bude perfektan.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

vojopd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 450
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2017. 16:17
:: Galaxy S7 Edge

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od vojopd »

SuperJoxy ti iskesiraj toliko para za HD ekran, nemam nista protiv, ali je besmisleno tvrditi da je to top topova, najprodavanij model i slicno i da ne treba bolji ekran za cijenu od 700+ eura. Ne znam da li je iko koristio npr laptop sa HD i FHD ekranom, ako ne vidi razliku neka se zapita. A za 4k i fhd na tel bas treba imati oko sokolovo.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od Joxy »

Ja se slazem sa vama, moj prethodni post se svakako nije odnosio na sam kvalitet ekrana.
Ekran na iP11 je dobar, svakako nije los, ali je cinjenica da druga dva modela iz te serije imaju bolje ekrane. Takodje najjeftiniji (namerno ne zelim reci najslabiji) model iz ovogodisnje S serije ima bolji ekran. To se vidi golim okom, i prosecan korisnik bi primetio razliku.
To sto je obicna jedanaestica najprodavanija, samo ukazuje na to da se i Apple kupcima smucilo podizanje cena. Verujem da vecina njih zna nedostatke tog modela u poredjenju sa konkurencijom, ali prelaze preko toga zarad cene. U suprotnom, ako ne znaju sta kupuju (misleci da je ekran jedan od boljih na trzistu), u tom slucaju zaista je svaki komentar suvisan. Ima i takvih naravno, ali se nadam da su u manjini. Jer da nisu zaista bi se ona prica o ovcama i sisanju ispostavila kao tacna. [emoji4]
Jos jednom, da se razumemo, iP11 je odlican model, poprilicno zaokruzen i jeftiniji od svoja dva brata, ali daleko od toga da je neki vrh ponude. Za isti ili slican novac ima i boljih modela. [emoji6]
A sto se tice laptopova i rezolucije, slazem se. HD i FHD na takvim ekranima su zaista nebo i zemlja. Ali takva razlika se na mobilnim telefonima ne moze uociti. [emoji4]

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od pero0000 »

Mislim da nisi u pravu što se tiče da većina zna nedostatke tog modela. Ni pod razno bar 70% kupaca bilo kojeg modela ne zna njegove nedostatke.
Što se tiče kupovine jeftinijeg/jeftinijih modela, tu se slažem s tobom da im je dosta bacanja novaca.

Послато са Mi 9T Pro уз помоћ Тапатока

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od ~Arkan~ »

Skoro me drug napao kako moj Xiaomi nikad ne može biti bolji od njegovog iPhone-a 7ice prosto iz razloga jer je kinez, i da naravno ima sve bolje. Posle toga smo ubrzo ušli u konverzaciju za ekrane na telefonima i pošto voli da fotografiše i ima fotoaparat (više fenser i Instagram influenser u pokušaju) kažem mu kako je Amoled daleko superiorniji i da je Apple zbog toga upravo prešao sa IPS-a i on samo: "ja ne vidim a ni ne zanima me". Ništa se nije šalio.[emoji23]
Takođe dosta njih ne voli dizajn novih iPhone-a još uvek i sa 6/6s/7 prelaze uglavnom na 8+.
Iskreno mislim da su Apple kupci oni koji apsolutno najmanje znaju o tehnologiji inače, zato npr ima smisla kad se kaže da je iOS lak za navigaciju, a opet znam dosta ljudi koji za 3d touch u životu nisu čuli, čude se što im se si fi sam uključi ujutru čim dodirnu telefon i ako su ga isključili pre spavanja itd. Ali zato su svi odmah skontali personalizovane emoj-ije ili kako se već zovu.[emoji23]
Da se razumemo, to su uglavnom osobe od 17 do 25 godina.[emoji16]

Sent from my MI 8 using Tapatalk

blackwhite
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 06. Feb 2013. 16:26
:: Apple Iphone XS
:: Apple Iphone 6s

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od blackwhite »

Druze ,moj ti je savet da uzmes bilo koji od ta tri ..jedno je sigurno-neces pogresiti ni sa jednim ..svaki ima svoje ,,cari ,,
Ako si koristio Android,za promenu slobodno uzmi iPhone ,nemoj da te pale ovde (pojedini)da je los,ogranicen ovakav i onakav ..probaj,neces da se pokajes ...

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od dachakragujevac80 »

Savet - nikad,ali nikad nemoj više ovde na forumu da pitaš koji telefon da uzmeš (a naročito ako su u pitanju različiti proizvođači),jer ćeš samo doprineti svađi,a ti ne da nećeš dobiti odgovor,nego ćeš još i više nazadovati u odluci! Amin! [emoji41]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odgovori