GMAIL sada funkcionise... potrebno je da>>>

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
zorancd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 107
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 18:53

GMAIL sada funkcionise... potrebno je da>>>

Post od zorancd »

Kome god nije radila konekcija Email klijenta na mobilnom za priomanje i slanje email-a preko GMail - a, sada je resenje gotovo. Potrebno je da intslira na svom mobilnom dva sertifikata, koji mogu da se preuzmu i preko mobilnog. Inace sertifikati su oficijalni, i nije piraterija.... Tako da ne bi trebalo da se uklanja sa foruma. LEGALNO JE !!!!

http://orka.mine.nu/pub/gmail/
podesavana mozete videti, ali i direktno ih download na svoj mobilni ! Extra je meni sve radi. A kasnije posle sertifikata

Connect using: konekcioni profil za gprs svog operatera
Email account: Gmail
Connection Type: POP3
Incoming server: pop.gmail.com
Incoming username: xxxxxx@gmail.com
Incoming password: xxxx
Outgoing server: smtp.gmail.com
Outgoing username: xxxx@gmail.com
Outgoing password: xxxxxxx
Encryption: Incoming: SSL, Outgoing: TLS
Incoming port: 995
Outgoing port: 465

Zar vam jos nesto treba ????

Sada treba da se nadje resenje za domace provajdere, recimo

EUnet, Verat, SBB, ko zna, i ko koristi, neka doda u ovim podesavanjima !!!!!
Hvala> pomozimo svima! :lol:

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

Takodje mozete skinuti operu i ici na "m.gmail.com" ako vas mrzi da podesavate. Mozete probati i sa kompa da kucate u adress baru: m.gmail.com (to je specialno napravljen page view za mobilne telefone da jako malo protoka vuce). Taste it :wink:

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

svaka cast zorancd, sto se setio da napise podesavanja detaljno...ali mene recimo zanimaju podesavanja za yahoo ali bez pretplate na mobil'yahoo normalno 8) ?!? bilo ko neka ideja?!?
pozz
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Izgleda da bez pretplate yahoo ne moze...
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

Lobachewsky, steta za yahoo jer bi mi bio preko potreban.... :disgust:
:wink:

znaci jos nesto...da bi vam ova podesavanja funkcionisala morate u gmail nalogu na netu da cekirate opciju Enable POP for all mail 8)
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

fain2daniel, da, to je bitan detalj! ....... inace, da li neko ima ideju zasto sa k300i nisam uspeo da se ulogujem na gmail preko m.gmail.com? ..... kaze da browser nije podesen da prima cookies, a jeste :?

pozdrav...

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

@b_udder: ako si isao preko built-in browsera ne znam. Uglavnom udjesh u opcije i sve zivo allow-ujesh :)

Inace preko opere radi :wink: .
gallee said: Da li postoji mogucnost da se napravi java aplikacija koja moze da instalira sis i sisx fajlove?
Program bi bio najprodavaniji svih vremena i totalno bi pregazio prednost simbijan modela.

Tapazzirung
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Ned, 29. Okt 2006. 02:05

Post od Tapazzirung »

Gmail mi radi preko Opere Mini,ali ja ne mogu da ga podesim nikako da radi preko E mail klijenta,ne mogu da skinem one sertifikate.

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

Tapazzirung, ides pod opciju 5.Download two server certificates: this and this i mora da radi..ja sam ih tako skinuo kao i svi ostali...posle ih sa racunara posaljes na fon preko bt'a ili sl. i to je to 8)
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

nick6
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Čet, 12. Okt 2006. 21:20
:: Cubot Note S
:: Lumia 640
Lokacija: BG

Post od nick6 »

Podesio sam parametre za Gmail na Nokiji kao sto je gore navedeno, i uneo "Enable POP for all mail" ali mi i dalje ne uspeva da se konektujem na Gmail bez WAP browsera, dobijam "temporary network problem" ?
Motorola Moto G

Rapid
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 90
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 17:33
Lokacija: Novi Sad

Post od Rapid »

morate u gmail-u da podesite (u podešavanjima kad otvarate iz browsera) "enable pop for all messages"..
tada ce vam raditi sve, samo i u e-mail klijent morate ukucati portove 465 i 995...
jednostavnije je operom na http://m.gmail.com
5530XM

nick6
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Čet, 12. Okt 2006. 21:20
:: Cubot Note S
:: Lumia 640
Lokacija: BG

Post od nick6 »

Hmm, sve sam to odradio ali mora da ima jos nesto. :chytry: :disgust:
Ne znam da li da... kad udjem u settings/connection/packet data/access point/ treba nesto da unesem, jer trenutno mi pokazuje: "none" ? :dry:
Motorola Moto G

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

nick6, treba tu da upišeš naziv konekcije koju će (neke) aplikacije koristiti za pristup internetu, na primer - MTS WAP.

nick6
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Čet, 12. Okt 2006. 21:20
:: Cubot Note S
:: Lumia 640
Lokacija: BG

Post od nick6 »

Ma probao sam i sa "MTS WAP" i sa "MTS Internet" ali mi i dalje pokazuje "temporary network problem". Mozda za Nokije idu neka druga podesavanja :(
Motorola Moto G

zorancd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 107
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 18:53

Post od zorancd »

Ja ne videh da su ovo neka podesavanja i nacin koriscenja za Nokia telefone. Ljudi, jel citate sekciju za koje je telefone.... Pise lepo "Sony-Ericsson" .... Mislim to Nokija je na drugim stranicama..... :P :P :P za Nokijevce !

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

zorancd, pa nije da su to neka baš specijalna podešavanja za SE .... u principu trebalo bi da je slično (isto) i za Nokiju itd...

pozdrav...

Kamiondzija
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Sre, 16. Avg 2006. 00:59

Post od Kamiondzija »

b_udder napisao:fain2daniel, da, to je bitan detalj! ....... inace, da li neko ima ideju zasto sa k300i nisam uspeo da se ulogujem na gmail preko m.gmail.com? ..... kaze da browser nije podesen da prima cookies, a jeste :?

pozdrav...
Probaj da promenish Internet Mode iz WAP u HTTP ili obrnuto, mora da radi.

steins
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 130
Pridružio se: Uto, 07. Nov 2006. 01:45

Post od steins »

moze li ovo da radi na Z1010???
Nesto mi se ne slazu opcije???? :unsure: :unsure: :unsure: :unsure:

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

Meni nece da prihvati te sertifikate, tj. save-uje ih on, ali posle kada idem u settings > internet settings > security > trusted certificates imam one koje sam imao po defaultu ali ta dva nece da mi ih prepozna (pishe: No Label) :(

Probao sam i da ih bacim sa kompa, i preko bt-a i preko built-in browsera i sada ih imam ukupno 6 "No labela". Stvarno ne znam sta bih mogao da uradim, el neko podesio ovo na k750?

P.S. Na w810 radi bez problema. (prepoznao mi te sertifikate i pishe im lepo ime a ne "no label").
gallee said: Da li postoji mogucnost da se napravi java aplikacija koja moze da instalira sis i sisx fajlove?
Program bi bio najprodavaniji svih vremena i totalno bi pregazio prednost simbijan modela.

mudronjc
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Ned, 19. Nov 2006. 01:44

Post od mudronjc »

radi kao bombona,koristio sam do sada i operu i gmail java app ali ovo je super i prosto resenje...naravno kada se sve podesi ! sweet !
cemu sve ovo kada ni ne radi ?!

Odgovori