N6630 Problem sa srpskim slovima

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
tonijeto83
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Uto, 22. Avg 2006. 15:50

N6630 Problem sa srpskim slovima

Post od tonijeto83 »

Imam nokiu 6630 i pre neki dan sam je uspeshno flashovao sa 5.XX.XX na 6.XX.XX i sve je ok, samo problem je u tome shto kada mi je jezik pisanja poruke srpski a jezik korishcjenja engleski i kada koristim nasha slova (ch, sh, dj) chim ukucam nashe slovo, ono mi "pojede" 70 karaktera. Znachi kada je prazna poruka, onda ima 160 karaktera slobodnih, a kada stavim "ch" onda ima 69 slobodnih mesta. drugar mi je objasnio da je to mozda zbog toga shto je u pitanju unicod a ne ascii pa se za opis karaktera koristi 2 bajta umesto 1. Da li ima mozda neko reshenje za ovo??? :?

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Nema resenja,ako bi da imas nasa slova u porukama,pisi upola krace poruke!
Pozdrav 8)

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Hmm,pa to je tako oduvek...I na mnogo starijim telefonima od tog kada kucash nasha slova mnogo jede karaktera... :wink:

tonijeto83
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Uto, 22. Avg 2006. 15:50

Post od tonijeto83 »

Hvala na brzim odgovorima... kanda ih necju ni koristiti onda...Ima li nekih nagoveshtaja da se srpski T9 uskoro nadje na nashim telefonima... ili mozda ima li neki programchicj za porukice koji pamti chesto korishcjene rechi i tako ubrzava kucanje poruka..
Hvala unapred

Odgovori