3g na n80

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
nikolabj
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Pet, 10. Dec 2004. 19:58

3g na n80

Post od nikolabj »

ima li ko da je aktivirao 3g? ja imam nokiu n80 i sa telekomovim podesavanjima nece da radi, u korisnickom ne znaju sta da mi kazu a poslovnica ne radi za praznike, pa ste mi vi jedina nada. dobijam informaciju da mreza ne podrzava video poziv i da ne postoji veza za prenos podataka. inace, korisnik sam sonieriksona, pa mi snalaZenje na nokia symbian telefonima nije jaca strana. hvala unapred, nikola
SE k800i +1gb +mps60 :-)

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

PA ovako treba da u real player-u podesis da ti se konektuje preko mts3G profila,i da iskljucis proxy u real player-u ako je ukljucen.I to bi bilo to :wink:
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Znam da vam je poceo u Srbiji da radi 3g i jako sam sretan zbog toga sto bi srbijanski telekom na proljece trebao da preuzme MOBIS pa mi onda nekako ulijevaju nadu da ce i kod nas da proradi. jedino da odes na neki site, od nekih telecom operatera pa provjeri ili ovo sto ti je milan91, rekao pa nesto pokusaj...
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Jager
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 22:46
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od Jager »

Ma daj ljudi, ovaj 3G sto nudi MTS je totalna prevara :(
Ja sam ga JEDVA DOCEKAO i napokon su mi ga i aktivirali...
Madjutim, jedino sto radi je wap portal MTS-a, a cak i ne ceo portal, vec jedini link koji radi je 3G.
Klikom na ovaj link je moguce dobiti video streaming 3 TV stanice i nekoliko video spotova, kao i par web kamera na beogradskim saobracajnicama. Sve to u vise nego OCAJNOM kvalitetu :( :( :(
Pazi kad se video+audio streamuju na sirotih 60-tak kbit?!??!!?!? Znaci pre-pre-prekompresovano, zamrljano, zamazano .... jednom recju STRASNO :(
Nikakav externi link se ne moze otvoriti putem 3G konekcije. Iskljucivo MTS lokal i nista vise. Kada sam zvao 789 da ih pitam sta je sad pa ovo, trapavo su mi objasnili da ce biti ... ali nisu znali da mi kazu kada. Ovo im je ocigledno bio samo potez da budu prvi u Srbiji koji su uopste i pustili 3G signal u etar. E sad to sto u tom 3G signalu nema nista, to nema veze :(
E, da, u Subotici 3G moze da se upeca iskljucivo u strogom centru grada. Tu gde ja zivim, oko 1km od strogog centra, NEMA 3G signala, vec samo obican GSM... Za sta li ce da mi naplate 100din pretplate, to samo oni znaju :(
PREVARAAAAAAAAAAAAAaaaaaaaaaaaaaaaaa :( :( :(

Baggle
Banned
Postovi: 52
Pridružio se: Uto, 14. Mar 2006. 10:03

Post od Baggle »

3g mogu da koriste samo korisnici koji imaju post-paid(tel.racun im dolazi posebno) ! ! ! Onda ako si 064 pozoves 789 , a ako si 063 9863 i trazis operatera oni ti posalju instalacijonu poruku , sacuvas , i to je to ! ! ! :D :D :D :D

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Koren »

Baggle, Telenor jos uvek nije pustio 3G tako da nema potrebe zvati njihov call centar za te poruke! :wink:
PozZ

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Ne znam tamo za operatere u Srbiji ali znam za operatere u drugim zemljama, npe. Njemacka: Isto mogu da kazem da nisu imali 3G signal svuda ali malo po malo i to je doslo, tako da ne moze se reci da je to prevara. To je novina, pa sad treba da se zaradi nesto novca da se i ta novina na neki nacin, bar dio, otplati pa da se ulozi u nesto novo :)
S druge strane, u MMS ulozeno je oko 130 miliona EUR i sad pogledajte sta su tim MMS-om dobili... Ni otplatili ga nisu, pa su morali da prebijaju sa SMS porukama :)Znaci malo puste u promet pa da vide da li treba da ulazu dalje ili smo mi jos seljaci za tako nesto... bez uvrede :) 8)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Pa znas sta, ako ce da puste MMS po istoj ceni kao SMS ili mozda neznatno skuplje, onda ce ljudi to da koriste, nije loshe ako saljes poruku od 1000 znakova. E sad, ako je nekoliko put askuplje, koristicu SMS. A za MMS i druga strana mora da ima telefon koji to podrzava, a u nasoj zemlji je najcesci telefon i dalje 3310.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Jager
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 22:46
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od Jager »

zavodnick, slazem se da smo seljaci po tom pitanju... Kao sto kaze miodrage, kod nas je 3310 i dalje NAJ telefon :( informaticka kultura i Srbiji je i dalje ispod svakog kriterijuma :(
No, sa druge strane smatram sadasnji 3G kao prevaru iz prostog razloga sto to sto nude nije NISTA bolje u odnosu na dosadasnji GPRS, naprotiv gori je!!! Nisu prosirili svoje kapacitete do baznih stanica, vec mi cak i samom centru grada, gde imam full 3G signal, video streaming od celih 60kbit secka, prekida, posle 10 sec opet buffering i tako.... sramota!
Dakle, mreza im nije sposobna da izgura ni tih bednih 60kbit LOKALNOG SAOBRACAJA!!!!!
Ostale linkove sem "3G" ni na njihovom sajtu ne mogu da otvorim. Ni jednu stranicu na netu ne mogu da otvorim.... pa STA je onda to sto MTS nudi kao kvazi 3G uslugu?? Jedino to sto mi sada ispod meraca jacine signala ispise 3G.... To ne vredi ni dinar, a ne 100din....

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Jager napisao:zavodnick, slazem se da smo seljaci po tom pitanju... Kao sto kaze miodrage, kod nas je 3310 i dalje NAJ telefon :( informaticka kultura i Srbiji je i dalje ispod svakog kriterijuma :(
Pa nisi baš potpuno u pravu...a to što je takav mobilni najzastupljeniji nije zaslužan naš "seljački" mentalitet...već nedostatak materijalnih sredstava...Lako je kad imaš para da biraš i da kupuješ najnovije tehnološke primerke...ali kad je veliki procenat ljudi živi ispod pristojnog standarda, normalno je da većina i neće sebi priuštiti najskuplji i najnoviji model mobilnog telefona, a da nakon toga nema za najosnovnije potrebe...Mada ima i takvih slučajeva...ali ko je tu onda "seljak"?
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

dentomaster
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 58
Pridružio se: Sre, 26. Jul 2006. 19:18

Post od dentomaster »

LJudi,mislim da malo overriektujete,ovo je samo pocetak,naravno da je i predizborni marketing(ali i mostovi,putevi su ... takodje, pa ih koristimo ) Any way secam se da je probni period za MMS bio preko godinu dana ,besplatno,i slatko sam se koristio time u neogranicenim kolicinama,bilo je zanimljivo i zezanje -sada mnogo redje.Hocu da kazem 3G je ova tri meseca free,sem stodze din, i vredi pokusati.Zoves 733 ,das im podatke ,posaljuti poruku koju sacuvas i kazu ti da u playeru promenis u settings-connection-proxy na off a network-defoltAPN izaberes Mts 3g -govorim za N70.I da, jos nesto, sa najnovijim softwerom prikaz ja malo bolji -mada jeste los,ali retko/nikad ne bufferuje.Mislim da je bolje kad je battery full.Pozdrav narocito za Ninolinu, caricu.

Jager
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 22:46
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od Jager »

Ninolina, Ok, slazem se, preterao sam, u pravu si :) Ima mnogo istine u tome sto kazes. Mada, odosmo totalno u OFF :)
Bio sam totalno "pissed off" po pitanju 3G-a pa mi je svasta izletelo... :)
No, stvarno je kesa ovo sto MTS nudi trenutno... Po meni su to trebali da daju za DZ... Nije mi zao 100din, da me ne shvatis krivo. Ali kao sto su dali dzabe MMS u testnoj fazi, tako su trebali i sada da urade za 3G. Pogotovo zato sto 3G telefona ima kudikamo manje od "obicnih" ... ovako se se osecam bas ono prevareno... E to je bila poenta mog prethodnog posta :)

dentomaster, jeste, ali je trebalo da bude bez pretplate.... bar u promo test periodu... Ovako su naplatili NESTO .....sto ni nije upotrebljivo...
Sa druge strane, kad i bude moguce koristiti brzi net, naplacivace ga po istoj tarifi kao i GPRS?! To je dranje, moras se sloziti ...
3G video streaming bi, po mojim saznanjima, trebao da ide sa nekih 256kbps ... RTS1 stream ide sa 46kbps???? Juce sam bas gledao... A cak i to secka i bufferuje. Ok, prekida u Subotici, verovatno u BGD imaju bolje kapacitete. Imace i u SU, ali ovako sve ostavlja u ustima gorak ukus prevare...

dentomaster
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 58
Pridružio se: Sre, 26. Jul 2006. 19:18

Post od dentomaster »

Jager, u potpunosti se slazem sa tobom i delim tvoj revolt . Neki minimum koliko sam ja pratio je oko 75kbps za mrljavu sliku.Samo hocu da kazem i ovo je mali pomak tj bolje i ovo nego nista, tek da malo osetimo nove tehnologije i budemo spremni-valjda ce telenor zestoko odgovoriti.

Odgovori